Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

OK, to mi je jasno... vidim da su nekoliko puta menjali vreme trajanja, bas kako je i alfa rekao, jer sam ovih dana brstio ovu temu i sam nailazio na taj podatak (kao i o onom preklapanju promocija, te jos i nekom krsh telefonu uz 50% popust itd. :)), a sve kako bih informisao burazera... nego sam stekao utisak, na osnovu onog Duletovog posta, da je *jos nesto* menjano osim tog vremena trajanja.

Pa me bas interesovalo sta, da vidim sta jos to ja propustam :)
 
Poslednja izmena:
Meni ugovor ističe sledeći mesec, paket mix1000. Pre neki dan gledah telefone na sajtu mts-a, ali je izbor loš. Nadam se da će popraviti ponudu pošto je ovo baš slabo. I pošto vidim da sada paketa mix-1000 više nema, da li ja mogu da ostanem na njemu ili će me naterati da uzmem neki od postojećih paketa, poz.

Sent from my HD2
 
Trebalo bi da ako ti tako zelis, ostajes na mix1000. Naravno, ukoliko neces da uzmes telefon uz ugovor ili tako nesto, ako hoces onda vrv mora novi paket.
 
Mts ima očajnu ponudu telefona. Zato se isplati uzeti 50% popusta na ugovornu obavezu.
 
Po meni se isplati i 25% popusta kod VIP-a naspram telefona. Jedino kod Telenora je mozda za neki model drugacija situacija jer nemaju zvanican popust ;)
Kod MTS-a ma koji paket da se uzme i preracuna uvek se isplati kupiti negde drugde telefon a uzeti popust.
 
Pa ako sa telefonima sledeći mesec ostane ovako, onda definitivno treba ići na popust, mada ne znam u varijanti popusta da li mogu da ostanem na mix-1000 ili moram da menjam paket, poz

Sent from my HD2
 
Moraš da menjaš. Mixnet paketi su odlični ako koristiš 3g net.
 
Pa ako sa telefonima sledeći mesec ostane ovako, onda definitivno treba ići na popust, mada ne znam u varijanti popusta da li mogu da ostanem na mix-1000 ili moram da menjam paket, poz

Imali su SGS2 jedno vreme i jos po nesto - bash poprilicnu ponudu su imali koji mesec nakon sto su prvi put dali ponudu za 50% popusta.
I kada se uporede cene telefona sa paketom i kupovina telefona a paket isti sa popustom za nekoliko primera koja sa gledao je bilo ipak bolje uzeti zasebno telefon (ne u MTS nego u normalnoj radnji) a 50% popusta.
 
Imali su SGS2 jedno vreme i jos po nesto - bash poprilicnu ponudu su imali koji mesec nakon sto su prvi put dali ponudu za 50% popusta.
I kada se uporede cene telefona sa paketom i kupovina telefona a paket isti sa popustom za nekoliko primera koja sa gledao je bilo ipak bolje uzeti zasebno telefon (ne u MTS nego u normalnoj radnji) a 50% popusta.

Pa nisam gledao cene pažljivo ali verovatno si u pravu. Što se tiče telefona sada koristim hd2 i glupo je uzimati slabiji fon a koliko gledah nema ništa ni približno.





Moraš da menjaš. Mixnet paketi su odlični ako koristiš 3g net.

Koristim 3g ali pošto sam mix-1000 uzeo u paketu sa samsung i5700 pre dve godine, sve ovo vreme sam
imao 3gb mesečno koje nisam trošio ni približno toliko. E sad verovatno je i bolje da pređem na net pošto ovi mix 750 i 1250 nisu imali neta u osnovnoj ponudi, a verovatno neće imati ni ubuduće,
Poz.


Sent from my HD2
 
Za korisnike koji zele da produze ugovor sa popustom 50% mogu i do tri meseca pre isteka potpisanog roka,Pa tako da svi koji zele a potpisali su najkasnije do septembra 2011.(pod uslovom da telekom opet nesto ne promeni) mogu da produze i pre isteka ugovorne obaveze.
 
^ nije toliko ni lose, ali i dalje isplativije uzeti 50% i telefon posebno.
 
Kojom logikom se vodite?
Ja gledam ovako...

MixNet M
50% na dve godine - ostaje ti 560,5*24=13.452RSD. Telefon u slobodnoj prodaji sa dve godine garancije 595 * 109 = 62.475RSD
ili
Promocija: 13.452RSD (jer ovoliko u sustini gubis odricuci se tih 50%) + 36.000 (telefon) + 116,82*24 (3G) = 52.255,68RSD
 
Ipak je trenutno najisplativije uzeti 50% popusta a telefon iz oglasa sa garancijom, najbolje od nekoga ko ga je uzeo kod operatera

Sent from my HD2
 
Poslednja izmena:
Koji to telefon kosta cak 60.000 u slobodnoj prodaji a ima ga kod MTS-a?:)
Ja to gledam ovako... nadjem normalnu cenu za taj telefon koja je ispod 36.000 koliko je kad se uzme uz tarifni paket ;)

Kojom logikom se vodite?
Ja gledam ovako...

MixNet M
50% na dve godine - ostaje ti 560,5*24=13.452RSD. Telefon u slobodnoj prodaji sa dve godine garancije 595 * 109 = 62.475RSD
ili
Promocija: 13.452RSD (jer ovoliko u sustini gubis odricuci se tih 50%) + 36.000 (telefon) + 116,82*24 (3G) = 52.255,68RSD
 
Ti onda uzmes preko oglasa sa garancijom ili preko za 450e :)
Mada bash gledam, uz Surf Start ne izgleda losa cena :)
 
data paket???
 
Ja sam se par puta opekao sa kupovinom telefona po sitnim radnjama, gde nije uvezeno regularnim putevima i nije originalno pakovanje vec uvek neka mutljarina/skidano sa mreze itd. A kad u tom kontekstu pogledam cene telefona po radnjama, onda jesu malo skuplje jer se kupuje samo od vecih firmi.

Kad sam sve bacio na papir, najvise mi se isplatilo da uzmem u telenoru postpaid i kod njih telefon, MTS mi nije bio povoljniji jer prosto nemaju telefon koji zelim. A sta mi vredi popust kad opet moram dosta da pljunem za telefon.
Cak i za drugi model telefona, da kupim negde u prodavnici, a uzmem u MTSu popust, ispadne mi veoma mala razlika u odnosu na Telenor, koja nije vredna cimanja da prenosim broj itd...

Ono sto hocu da kazem, ne treba generalizovati stvari, svako ima neke svoje zahteve i navike, zato i postoji toliki izbor da svako moze da izabere ono sto mu najvise odgovara.
 
a to ima veze sa MT:s promocijom kako? :p
 

Da! Uz Surf od 400 din./2GB ispada sasvim prihvatljiva kupovina. (naravno da ga ne bih tako koristio, ve bih uzeo drugi minutni paket sa popustom za njega, a ovaj Surf nekako drugacije koristio ili ga cak ne bih koristio).
Svejedno, sa Surf 2GB izadje jeftiniji nego u radnji!

@dule, ma naravno, siroko ti polje, imas izbora. Da nisam nekako vezan za MTS (90% poziva mi je u MTS, 8-9% u fixnoj, a dva broja samo zovem u Telenor/VIP mrezi i to reeeetko, ne isplati mi se prelazak), ja bih u Telenoru imao drugaciji pogled na stvari - tj. uzeo bih telefon.
Kod VIP-a bih isto porazmislio, iz dva razloga - prvo, moguce je uzeti 25% popusta, drugo telefon NIJE MOJ.

Kod MTS-a sam gledao cene "vaznijih", tj. interesantnijih telefona, i stavljao na papir, uvek je bilo prihvatljivije uzeti popust, n'o...
 
Poslednja izmena:
@iznogood
Ima veze, jer dolazi gomila ljudi da pita sta im se vise isplati, popust 50% ili telefon. A to je subjektivna stvar jer zavisi od potrosnje i potreba. Pa sam u kontekstu toga napisao prethodni post, da su stvari individualne i da svako treba da izracuna sta njemu najvise odgovara. Bar je to moje misljenje :)
 
Naravno, samo što mt:s neće skoro nikada imati ponudu telefona ko druga dva provajdera...
Mada mi se čini da si i oni malo poskupeli telefone uz pakete, u odnosu na ranije
 
Nekad je mt:s imao odličnu ponudu telefona preko dilera: handy, tehnikom i alphacopy. Potom su počeli da forsiraju skupe pakete - tipa Mixnet XXL.
 
znam, ja sam pre tri godine uz MIX1000 uzeo N95 8GB za 150€ i prodao je za 300€, a kostala je u radnjama oko 400€.
sada to mozes samo uz najskuplji paket.
 
Ne znam kojom se sad logikom vode (i mts ali i VIP i Telenor), kada je trenutno cena telefona uz paket skuplja od cene tog telefona u Mađarskoj u prodaji. Trenutno se jedino isplati 50% i kupovina telefona u radnji ili preko oglasa.
 
pa su provajderi odlucili da se treska svuda :p
 
Nazad
Vrh Dno