Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

http://www.mts.telekom.rs/index.php/FriendsFamily.html

Ko ima mogućnost korišćenja ove usluge?
Svi mt:s prepaid i postpaid korisnici imaju mogućnost korišćenja ove usluge, izuzev korisnika iz 066 numeracije, kao i korisnika tarifnih profila My Bel, Hello, Fresh i Mix.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/PitanjaOdgovorismsstandard.html

Da li mogu Friends and Family brojeve da definišem na svim postpaid tarifama?

Ne, mogućnost definisanja Friends and Family brojeva imaju samo korisnici profesionalne, poslovne, Bel tarife (Bel 50, Bel 100, Bel 150, Bel 200, Bel 400 i Bel 1000), Bel SMS i Sport Bel tarife.

dve razlicite informacija na sajtu....


moje iskustvo je....
kad sam pre 2 nedelje prelazio na racun (MixNet), radnik me je pitao da li zelim da definisem F&F brojeve..tako da sa mu ja izdiktirao 3 broja.....

kada sam gledao tabelu paketa na stolu u MT:Su - stajalo mi je da je cena zvanja F&F broja ista ko i obicnog poziva...

pogledaj tabelu za Mix i MixNET, vidi se da ne postoji stakva za F&F brojeve.

znaci, ti mozes da definises F&F broj, ali neces imati popust od 50%...

@Heinz:
slazem se za izbor tarife, ali zadnjih 6 meseci nemam toliko troskova, tj. vise me kosta parking i slanje SMS u inostranstvo, tako da mi MIX1000 uopste nije odgovarao vise. a nisam mogao da menjam tarifu zbog telefona.
 
Ne moze da se uplati nova promocija dok stara ne istekne. Uplatio sam novu na drugom broju.


Pozdrav!

Ackopk.
 
Prvo što MTS treba da shvati je da ako hoće da ljude privuče tj. zadrži postojeće korisnike mora da promeni politiku ...ali kao što ti reče to je već sve dogovoreno, kolač podeljen na korporativnom nivou!
Mi smo tu samo statistika!

ma ne treba da shvate...tj. ne zele da privuku ljude...to ih ne zanima. Kad se prodaju, kad budu imali novog vlasnika - tada ce razmisljati o tome, sad ih bas briga za to. Mali broj ljudi ce da napuni svoje dzepove, velik broj ljudi ce da ostane bez posla, a stranac ce za male pare da pazari jednu od najmocnijih domacih firmi.

U sustini politika, a necemo o njoj.

Vidim da mi se smeska prelazak na VIP....a nisam zeleo ici sa mts-a :(
 
Ladno ne moze da se uzme telefon u Handy shopovima na ugovor sa MTSom za numeraciju 066.. Ne moze 066 da se unese u sistem, samo 64 i 65.
 
ma ne treba da shvate...tj. ne zele da privuku ljude...to ih ne zanima. Kad se prodaju, kad budu imali novog vlasnika - tada ce razmisljati o tome, sad ih bas briga za to. Mali broj ljudi ce da napuni svoje dzepove, velik broj ljudi ce da ostane bez posla, a stranac ce za male pare da pazari jednu od najmocnijih domacih firmi.

U sustini politika, a necemo o njoj.

Vidim da mi se smeska prelazak na VIP....a nisam zeleo ici sa mts-a :(

Takodje nisam hteo da ih napustam, medjutim ja od pocetka januara (isteka ugovora) cekam da nabave telefone kako bih produzio ugovor i pritom uzeo telefon ali to prelazi u perverziju koliko lazu i do koje mere mogu da odlazu vec odlagano. U januaru je bilo "stizu svakog dana pratite nas", u februaru su bile "kraj februara/pocetak marta", juce sam bio u njihovoj poslovnici u Uscu i ono je tuzno kako izgleda, okaceno 3-4 telefona i zaposlena koja kaze da ocekuju nove telefone za "dve nedelje". Na twitteru sada kazu "pratite nas narednih nedelja". Ja nazalost ne zelim vise da ih cekam, ni njih a ni MNP, zadrzacu mts broj samo zbog nekiih kontakata na onoj najjeftiijoj tarifi od 170 dinara a uzeti telefon uz drugi broj na nekom od ova dva provajdera.
 
Poslednja izmena:
Ovisno o tome kakvi ste "juzeri", zahtevniji ili ne, ali cete se svakako preporoditi prelaskom sa MTSa na Telenor ili VIP.
 
Ovisno o tome kakvi ste "juzeri", zahtevniji ili ne, ali cete se svakako preporoditi prelaskom sa MTSa na Telenor ili VIP.

Kad pricamo postpaid-u, kakav sam korisnik na mts-u, takav sam i na telenoru (razlika je sto telenor koristim manje od godinu dana, a mts ravno 4 godine). Paketi su pribliznih cena i pribliznih osobina.

Mts ma koliko jadan bio sa ponudom telefona, ma koliko los bio, za 4 godine koriscenja njihovog postpaid-a, ja nisam doziveo ni deseti deo sranja koja sam sa telenorom doziveo za par meseci, tako da tvoja konstatacija "ne pije vodu".

Naravno, sve je to "individualno iskustvo", ali ja ti navodim moje koje se nekako ne slaze sa tvojom konstatacijom.

Za VIP...za VIP ne znam...i mozda mi se nazire kao resenje kad krene MNP, ali....
 
Ono sto rekoh je onako generalna preporuka, naravno da ima izuzetaka. :)
 
Vidiš, ZEE, kod mene je potpuno obrnuta situacija. Takodje paralelno koristim oba operatera, MTS jedno 8 godina, Telenor jedno 3 godine. . . . i ne mogu da dočekam MNP da prebacim ovaj telekomov na telenor .... :) :) :)

ali ipak mislim da će telenor više da se ovajdi od VIPa i MTSa, da će najviše u njihovu mrežu da migririaju.
 
e tu nastupa problem - opterecenje mreze zbog navale novih korisnika :)
 
Ne verujem da će biti neko preterano opteerćenje. Broj korisnika se stalno povećava, a probleme u radu mreže (kao u poslednje vreme) osetimo zbog radova na istoj, koji bi trebalo da su u toku.

Broj korisnika koji će promeniti mrežu će samo u prvom periodu biti značajan, a u narednim mesecima će se smanjivati.
Što se napuštanja mreže tiče, najviše će otići sa MTS-a, pa sa Telenora i zatim sa VIP-a. Pre svega zbog broja korisnika na svakoj mreži, VIP an trećem mestu, jer im je većina postpid korisnika pod ugovornom obavezom, a tek onda zbog (ne)zadovoljstva cenama i uslugom.

Ups, pa ovo uopšte nije tema o MNP?!
Što se dolazaka tiče, tu može svašta da bude (biće sigurno nekih akcija/promocija), ali kada se podvuče crta, mislim da će uticaj MNP na završne račune mobilnih operatera za 2011. godinu imati zanemarljiv uticaj.
 
101% se slazem. MNP nece izazvati neke ogromne promene u broju korisnika kod sva tri operatera. Ipak...mene zanima samo da li ce Telesmor i VIP napraviti akciju za one koji bi iskoristili mogucnost MNP-a? Vreme ce pokazati....a kada se saga o prodaji Lelekonja zavrsi....mozda se i tu situacija bar malo popravi za krajnje korisnike.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da gledajući cene u Hrvatskoj, stvari za korisnike mogu samo da idu na gore. Tužno ali je tako. Od dolaska Vipa cene su samo rasle.
 
Cene u Hrvatskoj su uvek bile 2x vece nego u Srbiji. Standard :)

VIP ce kao najmanji operater sigurno imati akciju za prenos broja (makar slicnu kao u CRO), a i ostali ce se stititi. Pogotovo MTS.

p.s. vratimo se na temu
 
Koristim MTS post paid od vremena Tita otprilike i racun oko 1500 din,dobio pismo da za 2 god ugovor koji istice sada dobijem 50% popusta 1 godinu...
 
Ja mislim da je ovo cist lopovluk.!!!!

Meni je pre 30min pisalo da imam
1. Prepaid manija (100din)
2. Sms manija (149din)

Odem i uplatim 100din (imao sam 56) da bi aktivirao prepaid maniju... kad ono nema je vise.?!?!?!

O cemu se radi.??/

Sve se odigralo za 10min.!!! Do sad imalo cim sam uplatio kredit nestalo.?!?!

Dobio sam 2000din za 24h.!

Evo visim na netu izinata da potrosim to do veceras u 24h :D :D

Prepaid manija mi se isplati jer imam 100mb sledecih 7 dana a ima i 200min u mrezi.

Pozdrav!

Ackopk

Mogu samo da ti kazem da ne traje punih 7 dana, vec 6 i nesto.
 
Otisao moj stari danas do mts poslovnice da vidi stanje sa telefonima i eventualno da potpise novi ugovor uz promociju 50% popusta prvih godinu dana. Trenutno je na paketu MIX500 i ugovor mu je istekao pre neki dan. Korisnik mts postpaid usluga je ravno 4 godine. Naravno, dobio je ono pismo gde ga obavestavaju o promociji za 50%.

No, ne lezi vraze! Mix500 je ukinut, on je hteo na MIX400 - medjutim ne moze. Iako u onom pisamcetu ne postoje nikakvi uslovi promocije, u poslovnici su mu rekli da je za ovu promociju neophodno da potpise ugovor na dve godine na BAR MIX750 i da ne moze da dobije promotivnu uslugu za bilo koji jeftiniji paket!?!?

Pa ko tu koga zaye*ava? Znaci...kriminalno je to sto rade, a mene samo dodatno motivise da bezim na VIP....
 
a da ne pricamo sto mora da otalja MIX500 do kraja meseca, jer ne mogu promene paketa u toku tekuceg....
 
Ovaj post je cisto informativne prirode ;)
Sinoc sam bio do Telekoma posto mi istice ugovor krajem meseca. Ponudili su mi Samsung i5800 Galaxy 3 za 10000 din uz ugovor na 24 meseca. Uz telefon mi ide 6 meseci gratis + posto sam korisnik Telekomovog ADSL-a daju mi jos 3 meseca gratis, tako da prvih 9 meseci ne bih nista platio, sto je po meni odlicno (Mix 1250 ~ 1475 din *9meseci = 13275 din ustede)
 
U kojoj poslovnici si bio?

[edit] sad kapiram da si iz Nisa, pa mi i nije bitno u kojoj si poslovnici bio :S
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovo vec negde bilo, unapred se izvinjavam ako jeste, pretrazivao sam ali mi nije nista izlazilo... moram da pitam
Zbog cega je usluga SMSmania kod nekih korisnika 49 dinara, kod nekih 299 , a kod nekih 999 dinara i u cemu je stvar ?
U pitanju su sve postpaid paketi, bez obzira na tarifu, cena se ne menja. Znam samo da je 49 din za 065, a 064 su kako kome. Ima li neko pravilo ?
Hvala
 
Na prepaidu sam cuo da postoji SMS manija ali nisam za postpaid.
Cena kao zavisi od potrosnje mada ima ljudi koji trose ukupno oko 300din mesecno i dobiju 299din za 7 dana sto je bolesno.
Dok je nekima ponuda mnogo jeftinija, algoritam tog programcica ne znamo a nikada ni nisu objavili kako odredjuju cene.
Dakle, samo mozemo da nagadjamo.
 
Ne znam da li je ovo vec negde bilo, unapred se izvinjavam ako jeste, pretrazivao sam ali mi nije nista izlazilo... moram da pitam
Zbog cega je usluga SMSmania kod nekih korisnika 49 dinara, kod nekih 299 , a kod nekih 999 dinara i u cemu je stvar ?
U pitanju su sve postpaid paketi, bez obzira na tarifu, cena se ne menja. Znam samo da je 49 din za 065, a 064 su kako kome. Ima li neko pravilo ?
Hvala

... sta reci... moja greska.. PREPAID
Inace... imam broj sigurno jedno 6-7 godina...064 i uglavnom kucam na njemu... 299 din.. moj drug je nedavno uzeo 065 i ima 49 din za 7 dana... uglavnom... gluposti... znaci, ne znamo po kom sistemu radi... a sta tek reci za 999 din za 7 dana kucanja poruka... ludilo...
 
Poslednja izmena:
Ovisi o tome koliko se na broju uplacuje cesto kredit i koliko. Tako bi bar trebalo da bude.
 
Velika pripeid mania prevara

27.02 sam aktivirao prepaid maniu sa 100min i 100mb saobracaja 7 dana.
Do tada nisam koristio MTS internet nikada, vec samo wifi.
Pre isteka 7-og dana, koristio sam internet i samo se pojavila neka greska, kada sam proverio stanje, pisalo je da vise nemam vremena, ok, ukrali su mi par sati , sta je tu je. Tada mi je telefon bio na 3G, a potom sam iskljuicio, kao i obicno, samo na GSM.

Kad evo danas da proverim kradit i nemam nista, nestade 1000Din!
Ja pozovem korisnicki centar, a oni "gospodine, telefon vam je sve vreme bio na internetu, greska je do aparata, niste iskljucili"

Pa kako je ovo moguce?
Prvo, nisam uopste koristio telefon za internet, drugo kad god se konektujem, uvek me pita da odaberem wifi, mts.... i trece, kako sam mogao da koristim internet kada mi je po isteku prepaid manije stalno izlazila greska?


Znaci, oni su mi aktivirali taj neki seris za internet, i gde ja treba da ga iskljucim, i da li se to tarifira po kb ili kako?
Evo sada gledam u dnevnik
Jel to ovo pak prenosi? - znaci uopste ih nema nakon 7-og marta, kada mi je istekla pripeid manija


Evo, sada vracam film
Promocija PREPAIDmania vam je aktivirana 27.02.2011 u 15:27
Minuti i data saobracaj u mts mrezi vaze 7 dana.
Stanje mozete proveriti na *137# i *105#

Promocija pripeid manija vam istice 06.03.2011
, vreme 09:11

Promocija pripaid manija vam je upravo istekla
07.03.2011, vreme 11.52

Iz Dnevnika- Veze za pak. prenos (to je valjda mts internet)
prvi put u zivotu koriscena 27.02 u 15.32
Poslednja, kada vise nisam mogao da koristim, jer je dolazilo do nekakve greske kada bih se konektovao07.03 u 03:03

Mislim da imam osnovane razloge da se nekom na**** m u poslovnici!
 
Poslednja izmena:
Evo, na kraju da sumiram, nakon sto sam sve proverio

Promocija aktivirana 27.02 u 15:32, trebalo bi da istekne 6.03 u 15:32, iako tek 07.03 u 11:52 dobijam SMS da mi je promocija istekla.

Ja nisam brojao na prste koliko jos dana imam , vec sam se oslonio na servis *105# gde je pisalo da imam jos toliko i toliko MB, a izgleda da sam koristio net u noci 06/07 i tada potrosio kredit, iako sam sve vreme proveravao na *105# i tek kada vise nisam mogao da se konektujem, na *105# pisalo je da vise nemam MB.
Ocigledno je prevara preko *105# gde kazu da imas jos minuta/MB, a u stvari nemas i skidaju kredit.

Ima li svrhe da se zalim?
 
Jos jedan kolega koji je platio danak MTS proveri stanja (ovaj put prepaid) :)

Mozda ima svrhe zaliti se, mozda odgovore pozitivno i vrate 1000din. Ali se postavlja pitanje kako koristite te iste promocije ubuduce bez straha od potencijalnih problema..
 
Nazad
Vrh Dno