Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ako se ugovor (sa 50% popusta) potpise 1. aprila, da li popust vazi i za taj mesec ili tek od sledeceg meseca? Da li je moguc prelazak sa ugovora sa popustom na ugovor sa aparatom u bilo kom trenutku, bez cekanja do 3 meseca pre isteka?
 
Vazi odmah. Ne moze da se menja, mora da se ceka 3 meseca pred istek.
 
Meni ugovor nije vazio u tom mesecu kad sam potpisala nego tek od prvog u sledecem mesecu.
 
^ Ranije ako bi se potpisalo 1. aprila važilo bi od 1. maja, ali je moguće da su menjali, a @džul je upućen. Da je KT u pitanju važilo bi odmah od prvog meseca (april).

Ranije: ako je promena statusa (postpaid na prepaid, novi broj) onda bi važilo od 1. aprila, a za postojeći broj od 1. marta.
 
Ugovor važi prvog dana narednog meseca. Info potvrdio mts na twitteru. Ja sam ugovor potpisao 05.06. pa novi mogu da potpišem najranije 01.04. a ne 05.03. kako sam mislio.
 
Ali to onda ne važi za moj ugovor (i ugovore koji sad ističu) koji je potpisan 2013. godine.
 
Ja sam 30-og januara produžio ugovor (12 meseci popust 50%), rečeno je da ugovor važi od dana potpisivanja i da je dobro što sam došao pred kraj meseca jer će mi se praktično skoro ceo saobraćaj preneti u naredni mesec (MIKS paket). Već kroz 10 minuta kad sam proveravao stanje bila je aktivna nova tarifa i stanje koje odgovara paketu.
 
To je bila najbezobraznija otimacina, koja nije imala nikakvog realnog smisla :)
 
Pa ni ovo da popust vazi tek od sledeceg meseca nema nikakvog smisla. Ako se ugovor sa aparatom dobije odmah, onda bi i popust trebao da se dobije odmah. I zasto nije moguc prelazak na ugovor s aparatom u bilo kom trenutku kad to drugi operateri dozvoljavaju? Da li to vazi i za Box ili samo za klasican postpaid?
 
Drugi operateri to ne dozvoljavaju takodje. Telenor nema popust u ponudi, sve je to nezvanicno.
VIP, mada nisam skoro pitao, ne daje prelazak na ugovor sa aparatom. TJ. "daje", ali to je jako lose po tebe bilo, jer ti se ugovor samo produzavao tih 24 meseca, ali ti onih osnovnih 24 i dalje ostaje (a ide BEZ popusta). Tako neka glupa varijanta je bila, nesto su tu menjali za te dodatne mesece valjda (tj. ukinuli su ovu glupu praksu da se produzava ceo ugovor), ali ne znam da moze da se predje na ugovor sa aparatom.

Da je glupo - jeste. Samo za iPhone daju.
 
Razmisljam da predjem u MTS sa Telenora, pa gledam kako bi to najefikasnije uradio.

1. Kada da podnesem zahtev za prenos broja?
2. Kada da potpisem ugovor?

Pitam da ne bih dosao u situaciju da moram xx dana da koristim MTS prepaid ili da platim za ceo mesec a da koristim 5-6 dana.
 
Telenor proporcionalno obračunava sve. Najsigurnije je početkom meseca, osim ukoliko imaš dosta nepotrošenog saobraćaja (više u odnosu na broj dana u mesecu). U tom slučaju najbolje krajem meseca jer neće ti biti taj račun kod telenora uvećan, a kod mts dobiješ celokupan sadržaj paketa. Što opet znači da ćeš ga gotovo celog preneti.
 
Prenesi iskljucivo kao postpaid broj! Ne mozes menjati, valjda ni u MTSu, prenete brojeve, sa prepaida na postpaid, znaci samo onako kako je prenet tako ostaje u toj mrezi, do sledeceg prenosa broja. (kod VIP/Telenora sigurno ne moze, a za MTS nisam cuo da je neko probao jos uvek :D)
Negde 20-22. u mesecu uradi prenos, samo pazi sto desp kaze, da si sa Telenor broja proporcionalno potrosio saobracaj, da ne bi platio vise za taj mesec.
U MTSu odmah posle prenosa potpisi ugovor, pun iznos saobracaja ce ti odmah biti dostupan, i bice prenet u sledeci mesec, a placas proporcionalno.

20-22. uradi prenos, za slucaj da traje nedelju dana i slicno, da ne bi usao u sledeci mesec slucajno, to je najgora opcija (niti imas realno saobracaja kod Telenora ionako, a u MTSu izgleda ne vazi popust prvog meseca novog ugovora)
Znaci ideja je da u MTSu prvi mesec budes sto krace.
 
Evo mog licnog iskustva kada sam preneo pripejd broj sa mts-a na vip (postpejd). Podneo sam zahtev 25.decembra u Vipu. Vip mi je dao privremen broj na koji ce biti prebacen mts broj kada mts izvrsi prebacivanje i tada sam potpisao ugovor. Mts je navodno vrsio neke provere zvao me operater da ostanem kod njih na sta nisam pristao i receno mi je da ce 29.broj biti prebacen u Vip. Broj mi je prebacen tek 5.januara. Onda su me iz Vipa zvali da opet potpisem isti ugovor ali ovaj put za prenet broj. Posto sam vec potpisao ugovor sa Vipom za taj privremeni broj u decembru kako bih iskoristio popust i izbegao guzvu za vreme praznika, platio sam decembarski racun za Vip od nekih 50 dinara i za januar mesec pun iznos bez popusta, a popust mi je krenuo od 1.febuara jer sada prave presek 1.u mesecu. Ko me je ovde zakinuo ne znam, mts jer nije odmah prebacio broj pa platio sam ceo racun bez popusta od 60% u Vipu za januar ili Vip jer sam 2x potpisivao isti ugovor jednom bez popusta dok mi mts ne prebaci broj i drugi put kada su mi prebacili broj?
 
Poslednja izmena:
Prvi ugovor koji potpisujes je samo zahtev za prenos. Uvek se posle prenosa broja,potpisuje aneks sa promocijom koju zelis.
 
Uh sad me baciste u rebus.

Ja sam prepaid na Telenoru. Koristim bonuse za koje se preterano ne sekiram.
Hocu da predjem u MTS na pospaid (onaj miks paket koji sa 50% popusta izadje 1.000 dinara, mislim da je XL).

Sta mi je najpametnije ciniti?

P.S. Da stvar bude gora, licna karta mi je istekla pre mesec dana (hocu da vadim novu zbog prebivalista i to ce zbog stanodavca potrajati).
-Koliko znam broj moram da registrujem na svoje ime u Telenoru (da, nije registrovan a imam ga ~15 godina).
Tako da se postavljaju dva dodatna pitanja:
1. Da li mogu u Telenoru da registrujem broj online ili uz pomoc pasosa?
2. Da li u MTS-u mogu da potpisem ugovor sa pasosem?
 
Ne verujem da ce oni primetiti da je licna karta istekla, gledaju samo ime i JMBG.
 
Posao im je da primete isteklu licnu kartu, ne znam da li mozes na pasos ovo da uradis ali znam da nema trika da registrujes kola na pasos. A od kad registrujes prepaid karticu na sebe treba da prodje 3 meseca kako bi mogao da preneses broj u drugu mrezu.
 
3 meseca? Kad je to uvedeno?Moja keva je bila na telenorovoj pripejd kartici, isti dan je otisla, registrovala broj u telenoru, dobila papir sa potvrdom da je registrovan na njeno ime( pitali je samo jel razlog promena operatera), i onda otisla u mts i uzela paket.Bukvalno su radnje na 100 metara jedna od druge.
 
Nemanja izvadi LK na sadasnju adresu a posle promeni prebivaliste kad mozes.
a ostalo kako sam rekao u proslom postu.
 
^ Na pasoš ne može. Isteklu LK niko neće primetiti. Naravno, najbolje da izvadiš novu, ionako ti treba.

Kako znam da niko ne gleda rok važenja? Jer imam LK na kojoj piše da je istekla pre puno godina, a važi do 2017. Očigledno je bila neka čudna serija sa rokom važenja 4 godine (?), a onda produžena do 2017, što piše samo na sajtu MUP-a. Sklapao sam desetine ugovora (ne mislim samo na operatere), niko nikada nije primetio rok važenja.
 
^ Na pasoš ne može. Isteklu LK niko neće primetiti. Naravno, najbolje da izvadiš novu, ionako ti treba.

Kako znam da niko ne gleda rok važenja? Jer imam LK na kojoj piše da je istekla pre puno godina, a važi do 2017. Očigledno je bila neka čudna serija sa rokom važenja 4 godine (?), a onda produžena do 2017, što piše samo na sajtu MUP-a. Sklapao sam desetine ugovora (ne mislim samo na operatere), niko nikada nije primetio rok važenja.


Ako mislis na kartonsku koja vazi do 27.07.2011 za nju svi koji rade ugovore znaju da vazi do kraja 2016 godine. A veruj mi da vecina gleda,jer je veliki problem ako se radi ugovor sa isteklom licnom.
 
3 meseca? Kad je to uvedeno?Moja keva je bila na telenorovoj pripejd kartici, isti dan je otisla, registrovala broj u telenoru, dobila papir sa potvrdom da je registrovan na njeno ime( pitali je samo jel razlog promena operatera), i onda otisla u mts i uzela paket.Bukvalno su radnje na 100 metara jedna od druge.
Clan 9 onog ratelovog pravilnika o prenosu broja kaze da ne mozes traziti prenos ako kod operatera davaoca broja nisi proveo najmanje 3 meseca a taj operater ti meri vreme od trenutka registrovanja broja. I u medjuvremenu sam proverio i moze se raditi prenos na osnovu pasosa!

Kome trebaju detalji ima ih ovde:
http://www.ratel.rs/upload/document...ravilnik o NP u mobilnoj mrezi, sept 2014.pdf

EDIT: tvrdnja da operater davalac broja vreme provedeno u mrezi meri od trenutka registrovanja prepaid kartice je licno moja i zasnovana je na licnom iskustvu sa jajarenjem Vipa pre nekih 10 meseci. I meni je logicno to sto kaze Sale83 ali samo ukazujem na foru na koju se Vip hvatao pokusavajuci da nas spreci da odemo proletos.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na kartonsku koja vazi do 27.07.2011 za nju svi koji rade ugovore znaju da vazi do kraja 2016 godine. A veruj mi da vecina gleda,jer je veliki problem ako se radi ugovor sa isteklom licnom.

Bravo, kako to znas? :) Niko nema pojma, pitao sam otvoreno na vise mesta, npr. bankama, ili kad sam kupovao kratkorocne zapise NBS.

Tek MTS dileri ne znaju, a nikad nisu primetili.
 
Vec vidim zblanuta lica, kad izvuces isecak. :D Trebalo bi da svi koji rade bilo sta sa licnim kartama to da znaju,ali sudeci po tvom iskustvu nije bas tako. :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da moraju da znaju ko sklapa ugovore. A sa isteklom licnom ne mozes sklopiti ugovor i veruj mi da to svi gledaju jer moze bas biti problem. Jedino ako je neko nepazljiv pa ne pogleda.
Sto se tice potpisivanja popusta, krece odmah. To je tako od kako su uveli nove tarife.

Sto se tice registracije pripejda. Br ne mora biti registrovan da bi se preneo. Samo morate znati puk i iccid. I to je to...
 
Nazad
Vrh Dno