Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ovo o cemu sam pitao je prelazak sa 50% na iPhone 6 i omoguceno je na licu mesta, poslovnicaTerazije.
 
Aha za iPhone su uvek davali.
 
Pa eto u mts-u, Desire 516 uz Mix M je 4500din ,a može da se proda za ~140eur. Na kraju dođe slično kao da je uzeta tarifa sa popustom, a možda nekome može da znači da odmah "zaradi" ~100eur. Ili da tih 140eur iskoristi prilikom kupovine skupljeg telefona.
Kako dodje slicno, 100e je 12100 a ako uzme telefon platice 19860 vise nego ako uzme s popustom?
 
Pa vidiš, da bi koristio tu sim karticu, moraš da imaš neki telefon, za ne?
Ako čovek već ima neki telefon koji će koristiti, onda ovaj Desire se može prodati za 140eur, a nekom će značiti da odmah uzme taj novac. Ako čoveku treba telefon, lakše je da plati 4500din na rate nego 140eur odmah za taj telefon.

24mes x 1400din + 4500din - 140eur = 21000 din, toliko košta taj dvogodišnji ugovor.
Ako uzmeš čisto sa 50% popusta, 16800din te košta ugovor; razlika je ukupno 4200din, odnosno 175 din na mesečnom nivou. Ne vidim neku spektakularnu razliku.
 
Poslednja izmena:
Gledali danas malo biznis tarife (BizMixNet); ne izgleda uopšte loše, sve dok se pri dnu strane ne dođe do rečenice "Sve cene u ponudi su izražene u dinarima, bez poreza."...
 
Ali bolji su paketi od obicnih Miks paketa. Otprilike je cena slicna Miks+3G pretplati :D samo sto biz paketi imaju mnogo bolji saobracaj ukljucen.
 
Pa jesu, moraju biz paketi biti bolji, prvenstveno i zbog besplatnih razgovora u timu, tu može baš mnogo minuta da ode.
 
Ranije to nije bio slucaj, ali sada mi sve izgleda prednost na strani Biz paketa. Sem mogucnosti 50% popusta umesto telefona, jer toga nema za biz pakete :(
Ali saobracaj ne samo da ima unutar firme, vec i onaj osnovni je bolji.
 
Pa to što nema 50% popusta može biti i dobar argument u razgovoru sa njima, da onda ponude nešto.
Videćemo ovih dana hoće li nešto da ponude dodatno. Ovako po cenovniku su, u našem slučaju, loša opcija.

Edit: uslovno lošiji, jer smo od druga dva dobili malo izmenjene ponude.
 
Poslednja izmena:
Jeli slao neko skoro mail na biznis.prodaja; nadam se da se taj mail prosleđuje na više adresa tamo kod njih?
Jutros nam se mail u dva navrata vratio, sa greškom popunjenog inbox-a nekog službenika tamo.
telekom.jpg
 
Slao sam ja, isti odgovor, full inbox samo sam dobio drugu email adresu
 
Da, javili se sada. Nisam bio siguran sta se desava.
 
Samo da dodam najnovije info iz winwin,NEMA vise vaucera na 50% ali ima jos uvek ugovor na 1 godinu...ko uzme telefon ima vaucer i MORA na 2 godine ugovor...
 
U svakom slučaju nije potrajalo dovoljno dugo da neko napravi 1+1 godinu i uzme 2 vaučera.
 
Зато сам ја децембра узео две КТ500 на годину дана и два ваучера. ;) Јесте да сам морао да будем напоран да ови то одраде пре краја децембра али сам успео.
 
Evo kako se na Slaviji prikazuju bazne stanice mts-a koje vide moj mobilni telefon, kao i ona sa kojom sam povezan (crvenom linijom). Namerno sam na 2G EDGE mreži radi štednje baterije.

14bedd3c4b08877cdd747f33848382f1.jpg
 
u vezi open signal... sada sam ga instalirao. zasto mi ne prikazuje i telenor mrezu ovde?

uploadfromtaptalk1425145514330.png
 
Nema Telenor korisnika na OpenSignalu.
 
Mozda ima poneki, ali njima treba barem neka masa gde se moze reci da nije ispod nivoa statisticke greske :D

Nema ih nigde izgleda, ja sam u nekoliko delova BGa bas probao, samo VIP i MTS.
I nisu bas sve stanice poznate OpenSignal mapi.
 
Re: [MTS] Postpaid paketi i promocije (ili telefon ili 50% - NE MOZE zajedno)

Potvrđujem da ni ja nigde nisam video Telenor. Kladio bih se da sam pre godinu dana video Telenor.

Usput, nisam ni znao da ima toliko baznih stanica u urbanoj sredini, kao ni da istovremeno moze da me registruje sedam (!) baznih stanica - ako je verovati Open Signal prikazu.
 
Meni uopste ne prikazuje skoro bazne oko mene kod Bajlonija.
 
Sačekaj, treba mu neko vreme da ostvari prikaz na mapi. Tako sam se i ja zbunio. Ali da sam nakacen na sedam stanica (od kojih je jedna s kojom imam saobraćaj), da li je to zaista tako?
 
Koliko mu treba da se osvesti i prikaze ih?

Ja vidim LISTU dosta stanica, ali ne i na mapi.
 
Ne radi kod dual sim telefona, tj samo za 1 karticu.
 
Koliko mu treba da se osvesti i prikaze ih?

Ja vidim LISTU dosta stanica, ali ne i na mapi.
Sad mi je trebalo nekoliko minuta da dobijem donju sliku za deo NBG i jos se ucitavala (slika ocigledno nije kompletna), samo strpljenje. Obrati pažnju da su neke BS u Savi, nije precizan prikaz. Zanimljivo da sam na Slaviji danas sve dobio istog trena. Inače, sve te BS uopšte ne vidim! [emoji47]

c935d91a2b6fa98d140c8d699ba6570c.jpg

Ne radi kod dual sim telefona, tj samo za 1 karticu.
Ja imam dual SIM, jednu deaktiviram i sa jednom trazim, a posle mogu da ponovim samo sa drugom, naravno, ima smisla samo ako je drugi SIM druga mreža. ;)
 
Poslednja izmena:
Tako sam i mislio da mora.
 
Nazad
Vrh Dno