Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Može li postpaid broj promeniti vlasnika? Sa i bez ugovorene obaveze.
 
Da
 
Pozdrav narode,

E ovako potreban mi je vas savet. Ugovor kod Mts mi istice 27.2. paket Mix Net M (stari paket). Uz ovaj paket imam i Box 4 (fiksni, net, iptv i broj) i jos jedan broj na paketu Prica 100min (takodje stari paket). E sad interesuje me sta mi predlazete prilikom produzavanja ugovora. Produzio bih stari paket tj moram se prebaciti na ovaj novi Miks M. Moje razmisljanje je da uzmem 50% jeftiniju pretplatu posto izbor telefona je zaista oskudan bar sto se tice tog nekog mid range segmenta a i cene su kao kod svih operatera po mom misljenju prevelike u odnosu na slobodnu prodaju. E sad da li i dalje moze da se trazi bolji telefon kao vid nagrade dugogodisnjih korisnika za 1din? Poslao sam im mail sa tim zahtevom, medjutim devojka koje ma je zvala iz njihovog servisa mi je rekla sledece. Da trenutno nije moguce jer nisu i dalje uskladili moj stari paket Mix Net M sa novim paketom Miks M. Ukratko posto moj stari paket vise ne postji nisu jos utvrdili kakvu bi ponudu mogli da mi ponude kao dugogodisnjem korisniku. Ja sam im rekao kako je moj prijatelj u septembru produzio ugovor i dobio telefon za 1 din a inace je bila doplata oko 15.000din, paket koje je koristio je Mix Net M kao i moj. Devojka mi je rekla kako je upoznata sa tom praksom i kako bih i ja dobio takvu ili slicnu ponudu ali posto jos nisu uskladili taj moj stari paket sa novim to nije trenutno moguce, kao uskoro ce se to srediti. To uskoro traje vec skoro 2 meseca.. Sta mi predlazete, da li jos da cekam i da se nadam nekoj ponudi ili da uzmem 50% i ovu promociju sa duplo vise interneta dok traje??? I kakav telefon preporucujete da im trazim iz ove ponude?
Da napomenem njihov sam korisnik godinama, min 7-8 god. Racune redovno placam koji su oko 6 hiljada svaki mesec. Kad saberem Box4+Mix Net M+Prica100...
Malo sam oduzio sa tekstom :) Hvala na vremenu koji ste izdvojili za citanje ovog romana :) :) :)
 
Uzmi Nokiu 730 ili 630 Dual SIM iz oglasa (kao extra solidne telefone u tom cenovnom rangu, mozda cak i top, ako se prihvati WP OS), mTel CG karticu za internet i pozive ka MTSu i ostavi taj Box telefon za SMS i pozive ka drugim mrezama.
Mislim da bolje od toga neces izvuci. (ovo sam stavljao na papir zbog sebe, a vidim da iste pakete koristis :), ja jedino imam jos KT paketa)

Sacekaj doduse februar, jer kako god gledao, tvoj paket je bolji od novog u svakom pogledu skoro, i nema razloga da ranije produzavas ugovor.
 
Uzmi Nokiu 730 ili 630 Dual SIM iz oglasa (kao extra solidne telefone u tom cenovnom rangu, mozda cak i top, ako se prihvati WP OS), mTel CG karticu za internet i pozive ka MTSu i ostavi taj Box telefon za SMS i pozive ka drugim mrezama.
Mislim da bolje od toga neces izvuci. (ovo sam stavljao na papir zbog sebe, a vidim da iste pakete koristis :), ja jedino imam jos KT paketa)

Sacekaj doduse februar, jer kako god gledao, tvoj paket je bolji od novog u svakom pogledu skoro, i nema razloga da ranije produzavas ugovor.

Sto se tice Nokie, jednostavno mi se ne svidja Win OS.. Probao sam par Lumia i nikako mi ne dopada Win a sto se tice OS-a jedino moze da dodje u obzir Android. Mada ovaj tvoj predlog za mTel Cg karticu moram priznati veoma dobar. Mada meni licno ne odgovara, em mi je potreban ovaj moj sadasnji broj em broj sa Boxa koristi sestra.
Ja se iskreno nadam da ce mi Mts izaci u susret kao dugogodisnjem korisniku i dati telefon za din koji bih inace morao doplatiti uz moj paket. Primer, licno mi se svidja ovaj Sony Xperia M2 Aqua. On je uz ovaj novi paket Mix M 10.500din a da ga ja dobijem za din. Mada realno gledano male su sanse za to ali ajde da probam, ne kosta me nista. Mada znam provereno da je Mts davao takve ponude, cak mi je i par ljudi sa foruma to potvrdilo. Cini mi se samo da cu uzeti 50% pretplatu.
Alfaunits hvala ti na predlogu, ziv bio :)
 
Moj slucaj, kao fizicko lice: MixNetM i Prica (sestra koristi MixNetM, uskoro ce preci u Box izgleda... ja Prica +mTel), S3 Duos koristim (+2KT broja). Za mene licno (prica+mTel samo) to izadje 4-5EUR mesecno! Za tu cifru ja ni uz VIPove popuste ne mogu tako dobro proci :( Telenor cak nema realnu ponudu u tom rangu cena :)

E sad... nisam bas shvatio taj MixNetM i Pricu - da li oba moraju da ostanu ili ne? Ako moraju oba, onda krastavac, mtel jos da ubacis u pricu, to je 3 broja, nezgodno. Ako mozes u jedan broj da ih spojis (+mTel), onda je bombonica!

Hteo sam predloziti zamenu Lumie za M2 Aqua iz oglasa (jer je Lumia isplativija), a onda videh cenu ovog M2 Aqua u oglasima... 200e??? Telefon sa 540p rezolucijom?
Iskreno, S3 Duos za istu cifru (sem ako mrzim AMOLED) ce ga u svemu unistiti, plus imas 2 SIM slota za mTel :) A i S3 Neo (single SIM) i drugi slicni matori telefoni su bolji izbor, samo zbog ekrana ako nista drugo.
Cini mi se da precenjen telefon debelo :(
 
Ako ti je potreban dual sim telefon, predlažem ti da baciš pogled na temu "Kineski manje poznati brendovi", ima odličnih uređaja za malo para, i sam ih koristim preko dve godine :)
 
Bolje u Dual SIM telefoni temi :)

Za kineske telefone - prvo pitanje, a vezano za MTS!, je kakav im je modem, tj. koliko se slaze sa MTSom? :D
 
Moj slucaj, kao fizicko lice: MixNetM i Prica (sestra koristi MixNetM, uskoro ce preci u Box izgleda... ja Prica +mTel), S3 Duos koristim (+2KT broja). Za mene licno (prica+mTel samo) to izadje 4-5EUR mesecno! Za tu cifru ja ni uz VIPove popuste ne mogu tako dobro proci :( Telenor cak nema realnu ponudu u tom rangu cena :)

E sad... nisam bas shvatio taj MixNetM i Pricu - da li oba moraju da ostanu ili ne? Ako moraju oba, onda krastavac, mtel jos da ubacis u pricu, to je 3 broja, nezgodno. Ako mozes u jedan broj da ih spojis (+mTel), onda je bombonica!

Hteo sam predloziti zamenu Lumie za M2 Aqua iz oglasa (jer je Lumia isplativija), a onda videh cenu ovog M2 Aqua u oglasima... 200e??? Telefon sa 540p rezolucijom?
Iskreno, S3 Duos za istu cifru (sem ako mrzim AMOLED) ce ga u svemu unistiti, plus imas 2 SIM slota za mTel :) A i S3 Neo (single SIM) i drugi slicni matori telefoni su bolji izbor, samo zbog ekrana ako nista drugo.
Cini mi se da precenjen telefon debelo :(

Sto se tice brojeva moram sacuvati sva tri broja, tako da ta prica o Mtel Cg kartici otpada. A sto se tice izbora telefona ne znam da li si me shvatio. U principu zeleo bih od Mts da dobijem telefon za dz a za koji bih inace morao da doplatim ako me shvatas..
A sto se tice M2 Aqua telefon je hardverski prosecan ili cak ispod proseka. Mada u trenutnoj ponudi telefona u Mtsu situacija je takva da ima jako malo mid range klase. Svi su slicno tom Sony-ju. Mada citao sam komentare ljudi koji imaju M2 Aqua i na osnovu njihovih utisaka telefon je ok. Ono sto mi je najbitnije baterija na njemu drzi dosta dugo. Dual sim ili single totalno mi je svejedno.

@uncle_eddie
Pratim svakodnevno temu Kineskih telefona :) Cak sta vise bacio sam oko na Meizu m1 mini, samo da izadje verzija sa 2gb rama mozda ga i pazarim ako ne iskoci bolje opcija :)
 
Prešao bih u mts iz Telenora nakon isteka ugovorne obaveze u Telenoru. Da li će po iskustvima korisnika mts odmah da mi ponudi 50% pretplate ili ću morati da tražim? Telefon me ne zanima.
 
Prešao bih u mts iz Telenora nakon isteka ugovorne obaveze u Telenoru. Da li će po iskustvima korisnika mts odmah da mi ponudi 50% pretplate ili ću morati da tražim? Telefon me ne zanima.

Moj slucaj u firmi gde su 4 broja MTS i 5-i bio Telenor nisu mi dali 50% pretplate na taj broj nego sam morao temefon da uzmem... sto nije mi jasno.
 
Potpišeš ugovor ili na 12 ili na 24 meseca sa 50 %
 
Tako sam i trazio i nisam dobio... to je bilo pre 14 meseci. Mozda to vise ne vazi.
 
To je nesto tebe uhvatilo ja imam 5 na firmu sa popustom. Mada vise od 14 meseci.
A za jedan broj nema sta da trazi. Nije to Telenor. Svi imaju pravo na 50% promociju. Sem onih koji uopste nemaju ni na postpaid pravo.
 
Poslednja izmena:
Prešao bih u mts iz Telenora nakon isteka ugovorne obaveze u Telenoru. Da li će po iskustvima korisnika mts odmah da mi ponudi 50% pretplate ili ću morati da tražim? Telefon me ne zanima.

Kad odeš u MTS, samo kaži da želiš paket koji si izabrao sa 50% popusta,i na koliko meseci.To je to.
 
Imam par pitanja vezano za MTS pospaid. Radi se o prelasku sa VIP-a (prepaid) ili o uzimanu novog broja u MTS-u (postpaid sa 50% popusta). Jos nije pala odluka sta ce od ta dva biti.

1. Kako mogu besplatno da isecem karticu? Bilo da prenosim VIP broj (jel rade to u njihovim poslovnicama) ili da uzimam novi MTS broj (mozda mts radi u svojim poslovnicama)
2. Da li jos uvek vaze dupli gigabajti? Ove nedelje bi potpisao ugovor.
3. Da li Emmi ili WinWin jos uvek imaju one vaucere od 2.000 dinara ako se potise kod njih ugovor?

P.S. Sto se tice poslednjeg pitanja, znam da je bilo do kraja godine, ali sam pre par dana (28-og januara) dobio ovaj SMS:
" Emmi Shop, Antifasisticke Borbe 14 Beograd 011/3132715 Veliki izbor mobilnih telefona za 1 dinar uz MTS pakete + poklon vaucer od 2000 dinara; Digitalni risiveri vec od 3.290; Televizori 32" od 22.990; Laptop Acer AMD QC, 2GB, HDD 320G za 26.990. Puno artikala i na 12 rata bez kamate ceka Vas u Emmi Shopu"
 
1. I u scenariju da prenosis vip prepaid i u scenariju da uzimas novi broj dobices novu mts karticu koja je perforirana. Obrati paznju samo na to da je potrebno da prepaid kartica bude regnuta na tvoje ime da bi mogao da prenosis broj.

Dvojku ne znam a trojka i mene interesuje.
 
Ako uzmeš telefon (neko kaže iz MTS ponude) dobiješ vaučer, ako uzmeš 50%, nema vaučer. Piše lepo na WW sajtu.

2. Da li jos uvek vaze dupli gigabajti? Ove nedelje bi potpisao ugovor.

http://www.mts.telekom.rs/index.php...items/duplo-vise-interneta-u-2015-godini.html

3. Da li Emmi ili WinWin jos uvek imaju one vaucere od 2.000 dinara ako se potise kod njih ugovor?
http://www.winwin.rs/mts
 
Poslednja izmena:
Saveti koje daje FBI kao taktiku pregovaranja (iz drugih oblasti), primenjeno na razgovor sa kol-centrom mobilnog ili kablovskog operatera. Skroz u američkom fazonu. Realno, pošto se sa samim agentom ne može puno postići sem da napiše nalog, otuda ovi saveti i nisu posebno atraktivni. No, ipak ih prenosim iz Blica:

1. Uradite domaći zadatak

Ako naučite da pregovarate sa službenikom iz kol centra, bićete spremni za svaku raspravu

Studije o pregovaranju pokazuju da rezultati umnogome zavise od vremena koje ste uložili u pripreme.

Proverite kakve specijalne usluge i popuste vaša kablovska kompanija nudi, ukoliko se spremate da pregovarate sa njima.
“Pogledajte šta nude novim korisnicima.Sada, kada znate šta želite da dobijete spremni ste da razgovarate. Ali, mnogo važnije od toga šta ćete reći jeste kako ćete to reći", savetuje Kris.

2. Govorite glasom radijskog di-džeja u noćnom programu

To znači da sagovornik treba da oseti mir i toplinu u vašem glasu. Mir se postiže sporijim govorom, a ako se smeškate dok govorite, glas će vam odisati toplinom.

“U raspravi ljudi su navikli ih napadaju, pa je ovo prvi korak ka postizanju vašeg cilja. Na taj način ćete ih sprečiti da zauzmu odbrambeni stav i biće manje sumnjičavi”, objašnjava Fos.

3. Počnite sa “izvinite”

“Kada je prvo što ćete nekome reći “izvinite”, sagovornik će neminovno pomisliti: ‘Zbog čega mi se ova osoba izvinjava?’. Na veoma bezopasan način, naterali ste ga da obrati pažnju na vas kako bi ustanovio o čemu je reč”, objašnjava Fos.

Postigli ste cilj, sagovornik je radoznao i iznenađen. I ne samo to - u svemu tome se oseća dobro.

“To je neverovatno razoružavajuće. Znaju da nisu razgovarali s vama i zbog toga su prijatno iznenađeni što im od samog početka ukazujete toliko poštovanje. To vam daje veliku moć. Mnogi ljudi žele da dominiraju u razgovoru, da kontrolišu komunikaciju, gubeći iz vida da time podstiču sagovornika da zauzme odbrambeni stav”, kaže Fos.

4. Ovo će možda zvučati neprijatno...

Kada neko na ovaj način započne rečenicu, očekujete nešto vrlo neprijatno. Samim tim, kada sagovornik izgovori misao, shvatićete da nije ni upola tako strašna kao što ste očekivali. Zbog toga Fos preporučuje korišćenje ove fraze. S jedne strane, sagovorniku drži pažnju, a s druge strane, sve što budete kasnije izgovorili zvučaće kao olakšanje.

5. Pretvorite pritužbu u izražavanje zahvalnosti

Veoma važan deo pregovaračke strategije FBI jeste buđenje empatije kod sagovornika. Kako da razbijete njihov oklop? Kris savetuje metodu poznatu kao “iznuđena empatija”.

“Iznuđena empatija” je strategija kojom dovodite sagovornika u situaciju da shvati šta želite da mu kažete, a da pri tom nije ni svestan da ste mu vi to nametnuli.

“Poslednje što očekuju od vas jeste da se zahvalite na svemu što je učinio za vas. U slučaju razgovora sa nekim iz kol centra počnite ovako: ‘Vaša kompanija obezbeđuje savršene usluge. Veoma sam zadovoljan saradnjom i malo sam iznenađen što moram da tražim povoljniju uslugu, jer mi vaša kompanija pruža sadržaje koji su vredni svakog dinara koji mi naplaćuje’”, predlaže Fos.

Ovako ćete imati punu pažnju sagovornika i vreme je da kažete šta vam je na umu.

6. Dobro poređenje u formi pitanja

Nakon što primenite ovih šest tehnika, sigurno ćete postići dogovor
Vi nećete ništa da tražite, ali ako napravite dobro poređenje, zaključak koji niste izgovorili osvanuće u glavi sagovornika, pa će samim tim biti znatno spremniji da ga prihvati.

“Pošto ste izazvali empatiju, iznesite stvarno stanje stvari, a onda ‘gađajte’ sagovornika pitanjem koje počinje sa ‘kako’. To je foksurano poređenje. Imamo ‘x’ i ‘y’ - a kako ta dva idu jedno s drugim?”

Ovde je glas radijskog di - džeja iz noćnog programa od presudnog značaja. Morate da budete veoma blagi, kako se sagovornik ne bi osetio priteranim uza zid.

A kako da konstruišete poređenje? Kada je reč o kablovskoj televiziji, uporedite dva sistema obračunavanja: ‘Lojalni klijenti koji redovno izmiruju obaveze plaćaju skuplje od stranaca sa ulice. Da li vam to zvuči pošteno?’

Pri tom ne morate da budete tako direktni. Pošto ste prethodno pohvalili usluge kompanije, recite da ste lojalni korisnik i da ste uvek plaćali račune na vreme, a ispostavilo se da ona pruža povoljnije uslove ljudima koji nikada ništa nisu platitli neko lojalnim korisnicima.

Budite sigurni, sagovornika ćete ovim tehnikama ostaviti bez teksta.
One su ključ uspeha u pregovorima za oslobađanje talaca, pa će svakako koristiti i vama.
 
Već drugog dana meseca može da se vidi koliko je minuta preneto iz prethodnog meseca tj aktuelno stanje, odlično.
 
Cini mi se da je januara vec prvog rano ujutru moglo?
 
Jeste 1.1. je radila provera stanja, na opste iznenadjenje svih nas. :)
 
Ja sam ujutru video ali bilo je pisanje drugih i za odmah iza ponoci.
 
jel i dalje nude 50% na potpisivanje novih ugovora?
 
Posto je kolicina telefona postala kriticno niska u MTSu, uz izlgeda da nece povecavati ponudu skoro, nesto mi kaze da ce vrlo brzo proci prodaja.
 
ma jok, tipicno za februar, prosli paznici, koga briga za nove ponude. svake godine je tako.
 
More bila je guzva u ponedeljak za telefone. Pola reda otislo cim su culi da samo iPhone ima ;)
 
Nazad
Vrh Dno