Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Imao sam box 3 (fix+iptv+net) na svoje ime. Onda sam ženin telefon prebacio na svoje ime da bih mogao da ga ubacim u box 4.
Ово би већ морало да буде регуларна промена пакета, под условом да није неко погрешно схватио али то већ може да се исправи. Ја сам мислио да си већ имао неки мобилни у причи па је сада све од почетка али додавање детаља би требало да је по пропису. Пре пар година сам имао постпејд са 50% и у том тренутку се бокс нешто оправио па сам пребацио тек започет пакет. Када се после неколико недеља појавио телефон који ми је одговарао, потписао сам анекс уговора и узео телефон уз продужавање бокса на нове две године. Питао сам да ли евентуално могу да пређем на бокс 4 тј узмем IPTV (чини ми се да је тада само то постојало) и рекли су ми да нема проблема. У овом случају си редовно хтео да промениш бокс 3 у бокс 4 и додао си мобилни.

Једино ако није претходни бокс био у некој промоцији али ми се чини да се уз њега узимао само мобилни а теби уопште и није у пакету. Да ниси први пут узео телевизор? ;) Пошто ми се чини да је бокс 3 у оваквој комбинацији као што си ти имао кренуо тек од августа.
Када си потписао тај бокс и да ли је било неке промоције у пакету? Да ли си сада потписивао нови пакет или само анекс на постојећи, можда су тако схватили?

Да ли уопште постоји варијанта да се овакав бокс 3 пребаци у бокс 4?
 
Ista je cena iPhone-a uz sve Box pakete, prelazak bi bio bez penala. Ali ako nije potpisao nista, pre ce biti da je sistem zeznuo.

Jel ne bi imalo veze da je za predhodni box imao neku ugovornu obavezu. Da mu nisu nju raskinuli i za nju traze ugovornu kaznu. Neznam kako je kod box paketa.
 
Poslednja izmena:
У принципу код бокса важи да можеш да га промениш на већи уз анекс са новим двогодишњим уговором. Не знам како је са новим бокс пакетима који су кренули августа, можда то за њих не важи. Мислим да је овде само неко грешком направио нови уговор (и аутоматски повукао пенале за раскид старог) уместо да се направи анекс уговора.
 
Box 3 sam uzeo u avgustu, čim se pojavio i bez ikakih promocija, telefona, televizora i slično. Ovi penali su koliko sam shvatio zbog ženine ug. obaveze, a ne zbog box paketa. Više ću znati sutra. Inače, mislim da mi je najveća greška što sam ženu ubedio da sa Telenora pređe u MTS. Ova majmunacija me je samo u to ubedila. Ne znam o kojim farmaceutskim kućama je reč, koje su prešle sa Telenora u MTS. Najveća farmaceutska industrija u zemlji je u septembru preko 500 brojeva prenela baš iz MTS u Telenor. Uslovi koje su ponudili, ozbiljnost i profesionalnost, oduvali su MTS.
 
Zar njih nisu nesto skoro ukinuli i sve ih prebacili na neki mix paket.
Preko noći su jednostrano poukidali pakete, pošto su prethodno navukli ljude da ih uzmu i da umreže do četiri broja sa kojima su besplatni razgovori. Opcija je bila da svi pređu na komercijalne/skuplje pakete (neke mix) ili da ne mogu da koriste više te brojeve... Ne znam baš pojedinosti ali znam da je bilo ljutnje zbog načina na koji je sve to odrađeno.

@ alfa

Ako mogu da biram da nešto platim skuplje ali da nemam nikakvih drugih problema (lično iskustvo od 1998. godine i Karićeve kompanije) i da u startu prođem jeftinije ali da se kasnije hebavam zbog pomenutih stvari (opet lična iskustva) onda biram da po tom tvom gledanju na stvari budem ovčica... naravno, svaki put je kod Telekoma to bila "slučajna greška" i nikad nisam morao da platim to što mi je "greškom" došlo ali eto, ja lično ne želim više da imam takve situacije...

A kako lepo radi Telekom dovoljno se vidi i po tome što recimo u naselju Stepa Stepanović dve godine od završetka zgrada nije mogao da uđe nijedan drugi operater osim Telekoma a što ako si hteo IPTV i/ili internet morao si da uvedeš i fiksni telefon, sa naglaskom na ono morao, iako je isti bio krajnje nepotreban jer se radilo o optici (FTTH). Džaba priča da je fiksni nepotreban - nisi imao nikakvu drugu opciju sem uzmi ili ostavi, već šank ako ti treba uzećeš. To je taj Telekom o kom pričamo i koji takođe gleda da od korisnika izmuze svaki dinar, pa čak i nešto preko, samo što ga iz nekih razloga vidimo drugačijim očima.

Bojim se samo da se u slučaju kolege ne desi da ne kraju bude "mi smo mu rekli ali nas on nije lepo razumeo"... A onda može da bude ili "žao mi je ali moraćete da platite" ili "eto, mi smo dobra firma koja brine o korisnicima i ovaj put ćemo vam izaći u susret i nećete morati da platite ništa". U svakom slučaju win-win situacija za Telekom, samo je pitanje šta im trenutno više odgovara jare ili pare...
 
Хм, не сећам се како је код промене власника у случају да постоји уговор са попустом, да ли је у питању пакет чијих 50% (па х12) изађе 45к? Мада ни МегаНет не би требало да је толико. Ја сам једном пребацио број са мајчиног имена на своје али се не сећам да ли је био под УО.
Како год, објасни им да ти нису рекли све детаље ако је баш било потребе за неке пенале, уме мт:с да промени одлуку ако је корисник оштећен.

Пошто се помиње и Теленор, ових дана ћу да видим колико они умеју да признају своју грешку и како решавају то што нечији активан број ладно продају на трафици. Да видим како ће да се изборе са отимачином бројева.
 
Box 3 sam uzeo u avgustu, čim se pojavio i bez ikakih promocija, telefona, televizora i slično.
Aha, od avgusta je minimalna obaveza bila 12 meseci, ne znam na koliko si uzeo, ali ako je na 24, to se maltene uklapa - 17*2700. Nijedna tarifa na godinu dana ne bi postigla 45.000 za mesec-dva, ma kada poceo ugovor.

Zvanicno, na stranici za Box pise da se ne mogu menjati Box paketi tokom ugovorne obaveze (sto znaci u unosenje mobilne tarife u Box paket), ali, mislim da to nije slucaj u praksi.
Ti si svakako morao potpisati zahtev za raskid UO i za mobilni i za Box, sto nisi.

Ovi penali su koliko sam shvatio zbog ženine ug. obaveze, a ne zbog box paketa.
Da li u PDFu pise za sta su vezani penali?

Inače, mislim da mi je najveća greška što sam ženu ubedio da sa Telenora pređe u MTS. Ova majmunacija me je samo u to ubedila. Ne znam o kojim farmaceutskim kućama je reč, koje su prešle sa Telenora u MTS. Najveća farmaceutska industrija u zemlji je u septembru preko 500 brojeva prenela baš iz MTS u Telenor. Uslovi koje su ponudili, ozbiljnost i profesionalnost, oduvali su MTS.
Ozbiljnost jeste na strani Telenora, ali cene su drugo.
 
Preko noći su jednostrano poukidali pakete, pošto su prethodno navukli ljude da ih uzmu i da umreže do četiri broja sa kojima su besplatni razgovori. Opcija je bila da svi pređu na komercijalne/skuplje pakete (neke mix) ili da ne mogu da koriste više te brojeve... Ne znam baš pojedinosti ali znam da je bilo ljutnje zbog načina na koji je sve to odrađeno.
Hmm, Optimizovali su pakete, znaci :D

Ako mogu da biram da nešto platim skuplje ali da nemam nikakvih drugih problema (lično iskustvo od 1998. godine i Karićeve kompanije) i da u startu prođem jeftinije ali da se kasnije hebavam zbog pomenutih stvari (opet lična iskustva) onda biram da po tom tvom gledanju na stvari budem ovčica...
Ne mozes. Mozes birati da platis vise i nadas se da neces imati probleme, i platiti manje uz manju sanse da neces imati probleme.
Da je izbor tako lak kao sto ti kazes, ne bi bio izbor :)

naravno, svaki put je kod Telekoma to bila "slučajna greška" i nikad nisam morao da platim to što mi je "greškom" došlo ali eto, ja lično ne želim više da imam takve situacije...
A kako se bre to sve tebi i istima desi stalno?
Ti si stalno imao greske kod MTSa i ostajao si? How yes no... vise smarate. Pogotovu ako niste zadnjih godinu dana imali iskustva sa MTSom, od kada je desetkovana kolicina primedbi - sto ce reci, najvise primedbi je bilo zbog interneta dok nije postao neogranicen.

A kako lepo radi Telekom dovoljno se vidi i po tome što recimo u naselju Stepa Stepanović dve godine od završetka zgrada nije mogao da uđe nijedan drugi operater osim Telekoma
Slazem se, to su finese drzavnih firmi, koje trebaju nestati.

Sta predlazes? Prodaju? Promenu direktora? Promena celog kadra?
 
UGOVORENA NAKNADA ŠTETE ZBOG RASKIDA Iznos u din. Ukupan iznos u din.
Ugovorena naknada štete zbog raskida 45.346,17
Naknada stete zbog raskida ugovora 45.346,17

Ovako izgleda taj deo računa i ne mogu nikako da ga povežem ni sa čim. Inače u avgustu sam box3 potpisao na 24 meseca. Pri tome kad sam tražio dodavanje mobilnog u box niko mi nije ni spomenuo nikakve penale, niti sam potpisao bilo šta vezano za raskidanje bilo kakvog ugovora. Na kraju i logično je da ti dozvole da im plaćaš više, zar ne!? Mada Telekom je to, logika je u drugom planu....
 
Nije deljivo ni sa kojom brojom koja mi pada na pamet ni blizu :) Najblize je 2699 * 17, sto se otprilike poklapa sa idejom da Box3 (2699 na 24 meseca) je samo 6 meseci izdrzan.
EDIT: Ovo izgleda da je cifra bez PDVa? 54,419 ispada sa PDVom, sto je logicnije za zaokruzenu cifru, ali opet nije deljivo ni blizu cenama Box paketa, ali ni tarifa mobilne.

Pogledaj u odeljku Upravljanje servisima (probaj ovde prvo) ili Upravljanje servisima->Paket usluga, da li ti za Box paket stoji datum ugovora?
 
Poslednja izmena:
Stoji 25.12.2014. To je datum kada mi je stigao telefon na kućnu adresu i od tada mi se računa UO na box od 24 meseca. Tako su mi bar rekli u poslovnici. Call centar, nisu mogli da kažu ništa sinoć jer još nije stigao račun, imali su samo fakturu, šta god im to značilo. I jedno pitanje, da li uz box naplaćuju 3g pretplatu? Meni naplaćuju i to je stvarno ciganisanje onako najgore.
 
To je to onda, izgleda da su ti zeznuli za Box.

Naplacuje se 3G uz sve postpaid pakete, ukljucujuci i Box.
 
Ne mozes. Mozes birati da platis vise i nadas se da neces imati probleme, i platiti manje uz manju sanse da neces imati probleme.

Ne, nego upravo mogu, pošto kao što rekoh od 1998. godine nisam imao probleme.


A kako se bre to sve tebi i istima desi stalno?
Ti si stalno imao greske kod MTSa i ostajao si? How yes no... vise smarate. Pogotovu ako niste zadnjih godinu dana imali iskustva sa MTSom

Ima više ljudi ali ne pišu svi na ovom forumu. Neki to prihvate kao normalno još se i oduševe što im Telekom eto "slučajnu" grešku "oprosti" i to im na njihovu sreću bude jedinstveno iskustvo sa Telekomom a nekima se stvari i ponove i tada počnu drugačije da rezonuju. Ali da bi pojedinci platili 50 ili 100 dinara mesečno jeftinije (ako i toliko), spremni su da istrpe bilo šta i to dobro znamo obojica. Nema veze ni ako je odnos potpuno jajarski, bitno je da se uštedi 50-100 dinara mesečno...

Što se tiče tih grešaka kod mts prvi put sam bio njihov korisnik početkom prošle decenije kada je moja tadašnja devojka imala 064 a ja pomenuti 063 i pošto je bilo nekih problema/ograničenja sa porukama uzeo sam njihov postpaid. Nakon problema koje su hteli da proguraju kao moju grešku i da mi to naplate sam razdužio njihovu karticu da bih polovinom prošle decenije, tokom kraćeg perioda rada u delu zemlje koji nije bio dobro pokriven signalom, tako da je imao samo signal 064, ponovo bio primoran da uzmem njihov broj nadajući se da će ovaj put biti bolje. Nije bilo bolje i opet sam morao da se ganjam sa njima da mi ne bi naplatili nešto što nije bila moja greška i tada sam rešio da ne koristim više njihove usluge. Ipak, bio sam spreman da i po treći put koristim njihove usluge tako što bih uz box paket i broj koji sam uzeo uzeo jedan telefon ali nakon nekog vremena e-mail prepiske da naravno sve može na samom kraju, neposredno pre same realizacije rekli su mi da ipak to ne može tako zbog čega sam popi***o! Da ne grešim dušu, bar su rekli da je njihova greška a ne da ja nisam razumeo, tako da su bar tu ispali korektni.

Ipak, ako primetiš malo ja nisam govorio samo o mts, ja govorim o Telekomu kao firmi i tu je bilo već daleko više problema od pomenute "ucene" sa fiksnim telefonom i pored optike, do podhebavanja oko prenosa broja u SBB zbog njihove greske koja je rezultirala da uzmem novi broj iako mi je više odgovaralo da zadržim stari. Da ne pominjem što sam opet uz morao da uzmem novi broj i umrežim ga u box paket jer mi je tako bilo jeftinije s tim što za sve vreme trajanja te usluge nije mi palo na pamet da iskoristim tu karticu pošto na 063 imam taman koliko mi treba (ni manje ni mnog da mi preostane - što će reći dobro odabran paket prema potrebi) em da ne bi bila skuplja dara nego mera.
 
Poslednja izmena:
Na http://open.telekom.rs/box/Content.aspx?temp=0&sid=1004 stoji sledeća napomena: Promena izabranog paketa usluga nije moguća za vreme trajanja ugovorne obaveze. Ako je to tačno, onda ne bih mogao da ubacim mobilni u box, tj. da pređem sa box 3 na box 4, ali jesam i pri tome mi u poslovnici niko nije spominjao nikakve penale. Isto tako da ovo nije moguće morao bih da raskinem prethodni ugovor, što nisam, pa da onda potpišem novi....
 
То је вероватно битан детаљ. Да ли сте уопште потписивали неке уговоре јер је прво требало да се пребаци телефон а онда склопи и уговор? Можда је у неком новом Бокс уговору назначено да споразумно раскидаш постојећи.
Како год, једино остаје да одеш и тражиш да се нађе неко решење јер ти нико није рекао нити си (бар да си знао) пристао да раскинеш постојећи уговор. Једини проблем је телефон за који ће морати да се тражи неко решење. Да се врати стари уговор а да се уз нови мобилни склопи неки постпејд пакет са тим телефоном.
 
Ugovor je univerzalni, tako da ne postoji odrednica da se potpisivanjem tog ugovora poništava neki prethodni. Problem je što je moja reč protiv njihove i zavisi samo od njihove dobre volje da li će prihvatiti moju žalbu ili ne.
 
Pa imaš ugovore potpisane, nije samo na reč, ako je ostalo mesec dana do isteka, pa i da ti naplate taj mesec, nije 45000.
 
Zna li neko da li postoji popust na mobilne uredjaje za obnovu Box paketa ? Koristim Box vise od 24 meseca, koliko je naznaceno prilikom sklapanja ugovora, u pitanju je Box 4. Pa me zanima da li cu, ako odem da obnovim ugovor za ovaj Box paket, moci da povoljnije uzmem neki mobilni ?

Na primer za Z30, dole ima deo gde za Box korisnike pise Cena 36.600 i 24 rate po 1525 dinara, da li to znaci da za taj mobilni ja moram platiti 36.600 dinara odmah i u sklopu Boxa cu placati 1525 mesecnu dinara ratu, bilo da sam dugogodisnji korsnik Boxa kome je istekao ugovor i obnovio bih ga (sto je moj slucaj) bilo da prvi put sklapam ugovor ?
 
Ok hvala, sad jos jedna stvar mi je tu nejasna - Box 4 paket placam oko 4000 mesecno, tu spada internet, fiksni, iptv i postpaid mobilni. Pa me zanima, koliki iznos tj koji deo od tih 4000 dinara se odnosi na mobilni (minuti, poruke i internet ) ? Ako je to na primer 1000 dinara ( naravno placam ako prekoracim nesto od ta tri ) da li to znaci da cu ako obnovim ugovor i pri tome uzmem Z30 od trenutka sklapanja ugovora placati 4525 dinara mesecno za Box 4 paket ? Posto je rata za novi mobilni 1525 a do sada se 1000 dinara odnosilo na mobilni postpaid. Mozda je konfuzno, nadam se da razumes sta pitam...
 
Ništa nije konfuzno - u tim slučaju ćeš plaćati 5.525 dinara mesečno (4.000 dinara paket plus 1.525 dinara ratu za telefon) - nema tu nikakvog parcijanog umanjena.
 
Доплата за мобилни нема везе са оним шта плаћаш у боксу. Ако си плаћао око 4.000 онда се на то додаје још 1.525, у боксу нема одвајања. Тих 1.000 колико си проценио је за телефонирање а не уопште или рата или било шта.
Не знам који бокс 4 користиш, сада он кошта 3.199 на две године па је боље да потпишеш нови. Осим ако у те 4.000 не улази неки додатни IPTV пакет или нешто треће.
 
i taj 50/2 sa hd kanalima je oko 400 din skuplji od obicnog box 4 paketa.. ima tu jos nesto do tih 4000din..
 
Zna li neko da li postoji popust na mobilne uredjaje za obnovu Box paketa ? Koristim Box vise od 24 meseca
Kada su uveli kupovinu televizora/PS3/4, stajalo je da se uvazava prethodni ugovor, ako nije uzet aparat. Tipa, vec si 10 meseci imao Box paket, hoces TV, samo nastavljas taj ugovor za Box jos 14 meseci, a 24 rate idu za TV.
To je specificno pisalo za TV i PS3/4! Nije za telefone, ali mozda moze i za telefone.
Sto se tice bilo kakvog dodatnog popusta preko onoga sto stoji na sajtu - ocekuje nulu (pitanje je da li i dalje vazi segmentacija za fizicka lica, ne secam se da ne neko u skorije vreme pominjao da je dobio pisamce). Jedino ko ima vezu ili je firma pa ima specificne uslove - ali te dve grupe korisnika ne bi pitale javno, znaci da ne spadas u njih ;)

Kako god, cene telefona uz Box paket su prevelike, mislim da se ne isplati nikako uzeti uz Box telefon.
 
Sto se tice bilo kakvog dodatnog popusta preko onoga sto stoji na sajtu - ocekuje nulu (pitanje je da li i dalje vazi segmentacija za fizicka lica, ne secam se da ne neko u skorije vreme pominjao da je dobio pisamce).

Zadnji put kad sam pitao za segmentaciju, rekose da ne postoji od oktobra 2014. Da li ce je biti opet, verovatno zavisi od toga kad ce na Telekom na doboš.
 
Znaci na cenu Boxa dodajem punu ratu, ok.
Koristim obican Box 4, nikakvih dodatnih paketa/kanala nemam, znaci osnovno i to mi je oko 3900 svakog meseca (plus sto kada je sneg,kisa i nevreme slika blokira a internet prestaje da radi). Moguce da je po novom kao sto kazete 3200 pa je onda bolje da potpisem novi ugovor. Jer negde sam cini mi se i procitao da iako istekne 24 meseca iz ugovora usluga se naplacuje kako je i naplacivana od starta, tako da verovatno da je po starom Box bio skuplji.

Pogledao sam sada na sajtu sto se tice kupovine televizora za Box korisnike, prvo sto nikakve prednosti nema neko ko je koristio Box nekoliko godina u odnosu na nekog ko prvi put sklapa ugovor, drugo vidim da je vecina televizora Vox, ima 1 Samsung i 2 3D Panasonic televizora, meni bi i trebao televizor za majku tj osnovne funkcije tako da prepostavljam da bi Vox odradio posao, vidjao sam te televizore na vise mesta, ali sto se cena tice koliko vidim sve su ovo iste cene kao u maloprodaji u bilo kojoj radnji ... ?

Pa mene onda zanima kakva je tu promocija u pitanju ? ' Televizore koje sami mozete kupiti po istoj ceni u bilo kojoj radnji mi cemo kupiti i prodati za istu ( ako ne i vecu, ne pratim tv market) cenu ali samo ako kod nas koristite Box ' ?

Kada kazes da se ne isplati telefon uz Box, to govoris zbog prevelikog ukupnog iznosa, uzet recimo ovaj moj primer iznad za z30 ?
Znaci da kupim ovaj telefon van Boxa tj da sklopim ugovor za Box 3 (umesto obnavljanja Boxa 4), brise mi se postpaid koji sada imam, trenutnu karticu prebacim u novi telefon ( znaci sacuvam broj, ugovor za z30 sklapam za sacuvani broj ) za koji sam sklopio poseban ugovor, i to mi je jeftinije nego da ga otplacujem u sklopu Boxa (kako prethodno racunasmo to ispade 5525 mesecno ) ?
 
Da li izbacis mobilnu tarifu iz Boxa ili ne nema veze sa time - ista je cena telefona za SVE BOx pakete.
Ti telefon ostavi u Boxu ako ti odgovara ona Box tarifa za mobilni naspram sadasnjih tarifa (po meni je ona isplativija SADA, ali naravno samo ukoliko se uklapas u tu potrosnju, posto ima jedna jedina tarifa)
Ako ti ne odgovara tarifa, izbaci je iz Boxa i sklopi ugovor za tarifu koju hoces na 50% popusta - a z30 kupi negde drugde. (mada iskreno za z30 nemam predstavu ni koliko kosta igde, ni koliko vredi, nista.... ali za sve ostale modele svih uredjaja se ne isplati uzeti ih uz bilo koji paket)
 
Nazad
Vrh Dno