Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Pisao sam pre par strana da sam o svom slucaju i racunu za mixnet M u iznosu od 1275 dinara i evo pojasnjenja
Na poledjini racuna mi pise da sam duzan 643 dinara za Mixnet M do 20.10. i 416 dinara za kontrola troskova 1000 koji sam potpisao na ugovornu obavezu od 1 godine i sa popustom od 50%
Pritom, naplacuju mi uslugu koju nisam dobio jer mi nisu dodali kredit 21. 10. vec sam bio obican prepaid i morao sam da uplacujem kredit do 1.11. da se snadjem. (Cak sam morao da ih zovem 7.11. jer mi do tad nisu napunili kredit, tek posle poziva jesu)
Dakle naplatili su mi uslugu koju nisam ni dobio. (O popustu 50% da ne govorim)
Da li imam osnova da se zalim i kome?
 
Poslednja izmena:
Kako si znao da si obican prepaid? (jesi li imao Mesecni i Dopunjeni kredit?)

Ako nisi dobio kredit, imas naravno pravo da se zalis njima, napisi samo sazet prigovor, stalozeno i predaj u poslovnici (ili na mail, nije vise neka razlika)
To ce sigurno potrajati, taj racun ce biti storniran, i izmenjena vrednost za -500 dinara. Tih 500 dinara ce ti se odbiti od racuna koji bude aktuelan u trenutku resavanja reklamacije.

Licno ne shvatam kako si ovo uspeo doduse... jel' ti vec istekao ugovor za MixNetM, pa si trazio prelazak na KT uz popust?
 
Ugovor za mixnet M mi je istekao krajem septembra, tj. oktobar sam placao bez popusta od 50%
Posto sam hteo da dobijem vaucer u win-win morao sam da prvo odjavim postpaid pa tek onda potpisem ugovor za KT (ne znam zasto, valjda zbog aplkiacije njihove) uglavom ja sam to uradio sve 21. dakle odjavio mixnet M, presao na prepaid a par sati zatim potpisao ugovor za KT. Dva dana nakon toga kada nisam dobio kredit, isao sam do obliznje poslovnice gde su mi rekli da necu dobiti kredit do 1.11.

Poslacu im zalbu na mail, znam otprilike kako ce izgledati, jos ako bi mogao neke smernice da mi das bio bih ti jako zahvalan na pomoci.
 
^ Trebalo je da dobijes 1k din Mesecnog, 1k din Dopunjenog, 2k din bonusa i MB. Ja sam to dobio kad sam pre mesec dana potpisao KT na novom broju u Emmiju.

Inace, ranije pri prelazu sa postojeceg pripejd broja na KT nisu davali nista u tekucem mesecu (jer je KT imao druge pogodnosti).
 
Nisu davali kredit, a naplatili, ili nesto drugo?:)
Koje prednosti je imao tada naspram prepaida?
 
^ Sećaš se, tada je KT omogućavao veoma jeftine razgovore u mreži od 22h i vikendom, niže cene poruka. Drugim rečima, onaj ko bi prešao na KT sa pripejda već bi dobio povlastice, a bonus se tada davao samo 1. u mesecu, a prvi mesec naplaćivao bez obzira na bonus. Ali je tada dobijanje KT broja bilo besplatno pri prelasku sa pripejda, dok je novi KT broj košta recimo 500din. Obrni-okreni, mislim da se dolazilo na isto. No, ovo su stvari od pre više od 5 godina i nema smisla pričati o njima danas. ;)
 
Ne secam se - tada nisam imao KT :)

Nego.... pogledaj mail da se ne zeznes za podracune :)
 
Ukoliko se u toku razgovora potrose minuti za sve mreze, dolazi do prekida veze? ili se nastavlja dranje po usima?
 
Bese na 12 meseci moze da se potpise ugovor i dobije umanjenje 50%?
 
Osnovnu kada se koristi u prodavnici, a mislim da ne vazi za web porucivanje?

Inace, da li neko, kao fizicko lice, koristi Biz pakete, ili da li postoji neki minimum brojeva da firma moze koristiti Biz pakete?
Gledam BixMix i BizMax pakete. Iskreno izgledaju dosta bolje od Miks paketa, mada se moraju ukombinovati sa telefonom da bi se isplatili (nema popusta na pretplatu kao za fizicka lica).
 
Biz paketi su samo za pravna lica. Ne mora firma, može i sindikat ili udruženje građana (mada za ovo drugo nisam siguran), a mislim da se na osnovu broja ugovorenih brojeva određuje i mesečna pretplata.
 
Za BixMix i BizMax su konkretne cene i saobracaj. A i za obicne Biz pakete, mada tamo ima neki minimum naznacen.
 
Imam jedan problem sa win***-om (u Nisu). Pre oko mesec dana sam kod njih potpisao ugovor na mts. Tada sam ih pitao za vaucer i rekli su mi da nemaju trenutno vec cu mi dali papir na kome su napisali vaucer 2000 i potpis i pecat i rekli da dodjem sledece nedelje da ce biti. Evo juce vec treci put idem i kazu mi da jos nisu dobili vaucere. Sta da radim?
 
Pozdrav,imam pitanje pa ako nekoga ne mrzi da mi odg...ovaj paket PRICA PLUS ima suntavih 25 mb,da li nakon trosenja istih, internet se naplacuje po cenovniku,ili je free samo ide umanjenom brzinom?...hvala unapred.
 
Free sa umanjenom brzinom. I paket Prica uvek ima free net po smanjenoj brzini
 
Da li postoji mogućnost da se prekine promocija 50% popusta na račun(potpisana na dve godine) i da se pređe na viši paket i da se uzme telefon?
 
Ево ја ћу пошто исто мислим. Неко има одређени пакет који плаћа упола цене али хоће да промени и узме пакет са пуном ценом (небитно ако је и исти) и не може. Уместо да мт:с дозволи па од некога за скоро исту услугу узима дупло више пара, то не може. Телефон се узима под истим условима као што би га било ко узео.
 
Imam jedan problem sa win***-om (u Nisu). Pre oko mesec dana sam kod njih potpisao ugovor na mts. Tada sam ih pitao za vaucer i rekli su mi da nemaju trenutno vec cu mi dali papir na kome su napisali vaucer 2000 i potpis i pecat i rekli da dodjem sledece nedelje da ce biti. Evo juce vec treci put idem i kazu mi da jos nisu dobili vaucere. Sta da radim?

U u Zemunu, u Ivićevoj, ne daju ni papir, već na časnu reč "dođemo ti vaučer" :)
 
Ево ја ћу пошто исто мислим. Неко има одређени пакет који плаћа упола цене али хоће да промени и узме пакет са пуном ценом (небитно ако је и исти) и не може. Уместо да мт:с дозволи па од некога за скоро исту услугу узима дупло више пара, то не може. Телефон се узима под истим условима као што би га било ко узео.

Bas tako - recimo, Telenor ovo omogucava, ja sam koristio 50% popusta (ugovor na 2 godine) neka 4 meseca, posle sam im napisao da zelim da uzmem telefon po regularnim uslovima uz moj paket, za jedan dan su mi to omogucili, tako da apsolutno nema logike sto MTS ovo ne omogucava...
 
Po meni ima logike. Potpisao si ugovor i imas obavezu da se pridrzavas ugovorenih uslova. Telefoni se prodaju po povlascenim cenama tako da mts ima troskove, nije bas da ces im placati duplo. Dodatno, u poslednjih nekoliko meseci dobijaju se i vauceri (winwin) uz potpis ugovora.
Kada bi omogucili tako nesto sto vi pricate da je logicno 99% ljudi bi uzeli vaucer pa telefon itd...
Potpisivanje ugovora vuce i dodatnu administraciju, troskove papira, knjizenja, sistema, radne snage..... Ako ti ne odgovara ugovorna obaveza, nemoj je ugovarati (potpisivati ugovor).

Dodatno, na osnovu trajanja ugovora i broja potpisanih preduzece moze praviti biznis planove, bolje planirati svoj cash flow. Zasto bi ikome dozvoljavali da zbog svoje neodlucnosti kvari njihove racunice...
Elem, ranije je to moglo u mts-u i verujem da im je pravilo gomilu problema.
Evo vam i primer VIP-a, ako se dobro secam tamo ako uzmes telefon ranije dobijes sabiranje ugovorne obaveze.....


Bas tako - recimo, Telenor ovo omogucava, ja sam koristio 50% popusta (ugovor na 2 godine) neka 4 meseca, posle sam im napisao da zelim da uzmem telefon po regularnim uslovima uz moj paket, za jedan dan su mi to omogucili, tako da apsolutno nema logike sto MTS ovo ne omogucava...

Telenor ima neznatan procenat korisnika na 50% pretplate.dok.je taj broj korisnika u mts preovladjujuci pretpostavljam.
Po meni ovo je vise nego dovoljan razlog zasto telenor moze da ponudi takvu opciju. Jednostavno ih nije briga za 50% korisnike i zele da ih se otarase sto pre. U telenoru 50% nude tek kada podneses zahtev za prenos broja dok u mts- u to moze da dobije svako. Dovoljno?
 
Poslednja izmena:
Po meni ima logike. Potpisao si ugovor i imas obavezu da se pridrzavas ugovorenih uslova. Telefoni se prodaju po povlascenim cenama tako da mts ima troskove, nije bas da ces im placati duplo. Dodatno, u poslednjih nekoliko meseci dobijaju se i vauceri (winwin) uz potpis ugovora.
Kada bi omogucili tako nesto sto vi pricate da je logicno 99% ljudi bi uzeli vaucer pa telefon itd...
Potpisivanje ugovora vuce i dodatnu administraciju, troskove papira, knjizenja, sistema, radne snage..... Ako ti ne odgovara ugovorna obaveza, nemoj je ugovarati (potpisivati ugovor).

Dodatno, na osnovu trajanja ugovora i broja potpisanih preduzece moze praviti biznis planove, bolje planirati svoj cash flow. Zasto bi ikome dozvoljavali da zbog svoje neodlucnosti kvari njihove racunice...
Elem, ranije je to moglo u mts-u i verujem da im je pravilo gomilu problema.
Evo vam i primer VIP-a, ako se dobro secam tamo ako uzmes telefon ranije dobijes sabiranje ugovorne obaveze.....




Telenor ima neznatan procenat korisnika na 50% pretplate.dok.je taj broj korisnika u mts preovladjujuci pretpostavljam.
Po meni ovo je vise nego dovoljan razlog zasto telenor moze da ponudi takvu opciju. Jednostavno ih nije briga za 50% korisnike i zele da ih se otarase sto pre. U telenoru 50% nude tek kada podneses zahtev za prenos broja dok u mts- u to moze da dobije svako. Dovoljno?

A ovo razmišanje mi je još veći nonsense... Svakom privrednom subjektu je u interesu da korisnik ima veću potrošnju. Ako su vaučeri problem, samo kažu ta opcija nije moguća pošto ste uzeli vaučer.
 
Nazad
Vrh Dno