Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Pi, bre, a ja reko da ponudice 80% popusta kad prebacim postpaid broj :D Sad imam samo 75% :(
 
NOVO! iPhone 6 u mt:s ponudi

13.10.2014

Poslovna saradnja kompanija Apple i Telekom Srbija uspešno je dovela do zvaničnog starta prodaje iPhone uređaja 31. oktobra, u okviru mt:s ponude. Tako će se jedan od najaktuelnijih mobilnih uređaja naći u našoj ponudi nedugo nakon svetske premijere.

Rezervacija najnovijih i najnaprednijih mobilnih uređaja iPhone 6 i iPhone 6 Plus biće ponuđena korisnicima putem preorder aplikacije od 24. oktobra na mts.rs/iphone, a već od 14. oktobra, najzainteresovaniji korisnici mogu se i registrovati za ove modele tako što pošalju svoje ime, prezime i kontakt telefon na [email protected].

Više informacija o iPhone uređajima možete naći na web adresi www.apple.com/iphone
 
Na moj ugovor od 1500 dinara ce biti milion dinara otprilike. Mada vidim da skoro nista ni ne mogu kod njih da uzmem na taj paket.
 
Razmišljam da pređem sa Telenora na MTS. Odgovara mi "Miks M" tarifa, gde bih išao na 50% popusta na pretplatu jer mi nije potreban telefon. Pregledao sam ovu temu i pročitao bar 100 strana od 373, ali ne znam šta je od problema koji se spominju i dalje aktuelno. Molim za pomoć u vezi sa sledećim pitanjima:
1. Da li i dalje postoji problem sa kvalitetom zvuka u toku razgovora, pucanjem veze i time da vas ne čuje sagovornik?
2. Da li se i dalje dešava da stižu "nenormalno" visoki računi ?
3. Koliko je u praksi pouzdana provera stanja i koliko često radi/ne radi?
4. Tih 300 minuta da li su u praksi 300 poziva do 60 sekundi ili se dešava da MTS "malo krade" kao što sam čuo ?

Nisam do sada bio u MTS-u. Par kolega i koleginica koje koriste MTS ne obraćaju pažnju na stvarnu i obračunatu potrošnju, ali su generalno zadovoljni uslugom i kvalitetom signala. E sad, svi su već godinama na MTS-u tako da i ne znaju kako je kod drugih operatera, pa zato i pitam ovde na forumu. Hvala unapred na svim odgovorima.
 
Ja nemam nikakvih problema sa razgovorima dok sa telenorom stalno neka zezancija. Nema vise visokih racuna
 
^I ja sam imao iste dileme kao dugogodisnji korisnik telenora, presao sam i nisam zazalio. Svaki mesec jedna crvena vise u dzepu za manje vise isti paket.
 
I ja se slazem sa gornjim pomenutim postovima.
Nisam imao problema sa telenorom osim slabog signala i jos slabijeg interneta. Najveci razlog prelaska iz telenora u mts je bolja pokrivenost signala ( barem je tako kod mene) .
 
Na moj ugovor od 1500 dinara ce biti milion dinara otprilike. Mada vidim da skoro nista ni ne mogu kod njih da uzmem na taj paket.
Da, ja bas gledam danas, vise ili nema jeftinih telefona, ili ono sto ima maltene ide samo uz skupe pakete opet a da je isplativo (izadje da je uz srednji paket, slabiji telefon onoliko koliko je u radnji ili koliko vredi, plus nema 50% popusta..)
Imali su barem nesto tipa Desire 200, Fame, Lumia 520/525 po relativno OK cenama (nisu za one koji mogu da iskesiraju telefon, ali opet nije problem kao sada)

1. Da li i dalje postoji problem sa kvalitetom zvuka u toku razgovora, pucanjem veze i time da vas ne čuje sagovornik?
Ovo je tutnjava raznih duduka koji ili nemaju dobar telefon ili prosto lazu. (ako su uzeli u MTSu uz ugovor telefon, ne znaci da imaju dobar telefon :D)
Primera radi, ja sam imao 3 telefona ove godine koji se prosto ne slazu sa MTSom! VIP je imao toliko bistar zvuk i odlican net na njima, gde god sam prosao, ali MTS ne...
Delimicno je to i krivica MTSa, jer pusta u prodaju sve sto im se naredi od uvoznika, iako neki od tih telefona stvarno nisu za njihovu mrezu.

Ali najbolje isprobaj svoj telefon, sa nekom MTS prepaid karticom, pogotovu tamo gde obicno ides. Sve drugo moze da boli.

2. Da li se i dalje dešava da stižu "nenormalno" visoki računi ?
Stigli su meni nekoliko meseci u zadnjih godinu dana.. presla keva net na broju koji se vodi na mene, retroaktivno ubacen Net dodatak i storniran iznos, zaboravljen avans, stigao pun racun, 5 meseci nisu resili, pocetkom oktobra, ne samo da su resili, nego i dali 3 meseca gratis za taj broj.
Niko se od onih koji su dobili te velike racune nije cinjenicno izjasnio. A da bas nijedan od njih to ne uradi - e pa, ko ima klikera, neka sam razmisli sta je logcinije ;)

3. Koliko je u praksi pouzdana provera stanja i koliko često radi/ne radi?
Ovo je samo malo bolje nego pre koju godinu nazalost :( 1. i 2. u mesecu nikad ne radi (mozda ponekom proradi 2. uvece). Obicno ne radi kad menjaju sistem nesto, ali je inace, bar meni, prilicno azurno.
Imam samo 5 postpaid broja (moje/firmine) za proveru, vrlo malo se koriste da to bude neki reper, ali jedan recimo razbuca SMS stalno, i poklapa se. Net u kb se poklopi sa Android Data Usage :) mada potrosnja podataka moze da kasni! (ostane puna brzina i vise od "mesecnog saobracaja" :))

4. Tih 300 minuta da li su u praksi 300 poziva do 60 sekundi ili se dešava da MTS "malo krade" kao što sam čuo ?
Opet tutnjava, da je neko barem od tih "pokradenih" dao nesto vise od svog "misljenja", ne bi imali religiju AntiMTSizma, vec bi mozda bilo nesto.. Vrlo je lako da se i na dumbtelefonu proveri da li je 300 minuta stvarno 300 minuta zaokruzeno, a ne da fali koji minut.
Na Smart telefonima, ko se zali, a nije imao upaljen Call meter neki, neka cuti bolje :)

Izvini sto zvucim kao drveni advokat, ali ovo gore je mnogo logicnije i objektivnije misljenje nego 99.9% zalbi na racun MTSa:)
Nego prosto, korisnici MTSa su takvi... mnogo se zale, malo razmisljaju, vecina je zbog nize cene tu, ali "firma je drzavna", "sigurno me kradu", nema sta da razmislja...
 
I ja sam uzeo paket sa 50% popusta, ali mi ne radi 3g uz one njihove parametre sa sajta. Kada u postavkama podesim 3g only, dobijem No Service.

I onda mi je palo na pamet da je razlog možda što ne plaćam onu 3g uslugu od 120 dinara.

Da li je to razlog, ili postoje neki parametri koje bih uneo pa da i kod mene proradi 3g?
 
Nema to veze sa tim.
Ima 2,3 vrste APN-a. Mislim da bi onaj gprswap ili tako nesto trebao da radi.
 
I ja sam uzeo paket sa 50% popusta, ali mi ne radi 3g uz one njihove parametre sa sajta. Kada u postavkama podesim 3g only, dobijem No Service.

I onda mi je palo na pamet da je razlog možda što ne plaćam onu 3g uslugu od 120 dinara.

Da li je to razlog, ili postoje neki parametri koje bih uneo pa da i kod mene proradi 3g?
NEW APN, u polje NAME treba ukucati mts internet, u polje APN treba ukucati gprsinternet, polja PROXY, PORT ostavite prazna, u polje USERNAME treba ukucati mts, u polje PASSWORD treba ukucati 064, u polja SERVER, MMSC, MMS PROXY, MMS PORT ne upisujete nista, u polju MCC treba da stoji 220
u polju MNC treba da stoji 03
polje AUTHENTICATION TYPE ostaje prazno, u polju APN type treba da stoji default.
 
Ne bacajte slucajno na 3g pretplatu novac(sem ako morate zbog telefona), provereno nista ne radi.
A ako je Ni service na 3g only, krastavac los signal kod tebe:*
 
Namestio, hvala na pomoći.
 
telep, dovahpig, uncle_eddie, maxa007, alfaunits hvala vam puno na odgovorima
 
Kod mene je internet neupotrebljiv.
Sve je pocelo od jula tj. od sve veceg broja korisnika koji su presli iz VIP-a. Infrastruktura ostala ista, a broj korisnika odjednom porastao.
 
@Alfa, dobar si, za MTS proveru stanja kažeš:
Ovo je samo malo bolje nego pre koju godinu nazalost
Što zvuči kao -- loše. A onda u daljem pojašnjenju sve bude savršeno:
1. i 2. u mesecu nikad ne radi (mozda ponekom proradi 2. uvece). Obicno ne radi kad menjaju sistem nesto, ali je inace, bar meni, prilicno azurno.
Imam samo 5 postpaid broja (moje/firmine) za proveru, vrlo malo se koriste da to bude neki reper, ali jedan recimo razbuca SMS stalno, i poklapa se. Net u kb se poklopi sa Android Data Usage mada potrosnja podataka moze da kasni! (ostane puna brzina i vise od "mesecnog saobracaja" )
Provera stanja zaista radi sjajno. Ažurno na 15min, celog meseca, ne radi prva tri radna dana u mesecu. Data stanje se ažurira tek kada se zatvori sesija (zato može brzi net da se troši brzo i kad se istroši, što je spomenuto). Naravno, u nekom trenu se i otvorene sesije obračunaju i zatvaraju, nije neograničeno.
Dodao bih: tarifni dodaci tako se prikazuju u stanju, praktično odmah pri aktiviranju.
 
Jeste brza, ali ima rupa nazalost (ovo sto ne radi nekad) :(
I posle VIPa vidim koliko je zgodno da se odmah ima listing (i tokom meseca), a ne tek ~10. u sledecem mesecu. Ali, to su stvari koje znam i koje prihvatam.
 
^ U odnosu na "rupe" koje su postojale pre MNP-a, provera stanja danas radi kao sat. ;) MTS je s time kuburio godinama, sve do dana kada je krenuo MNP -- od tada nemam primedbe. Video sam u Vip-u koliko je cimanje sa data ažurnošću (kasni 24h).
Listing odmah je dobra stvar, nema šta.
 
Sada tarifni dodaci za minute vaze za sve mreze!
http://www.mts.telekom.rs/index.php/Postpaid_extra_dodaci.html
Kod:
30 minuta  190,00 dinara 
60 minuta 290,00 dinara 
120 minuta 490,00 dinara

Interesantna stvar je da MTS Najdrazi broj moze besplatno da se menja tokom meseca!
Dodatak mt:s najdraži broj možete aktivirati neograničeni broj puta, možete menjati izabrani broj tokom meseca, a promena broja se ne naplaćuje
Ispada kao da je u pitanju dodatak "pozivi/SMS u MTS mrezi", ali smarajte se da menjate svaki put :D
 
Imam npr. paket Prica sa 100min u dom. saobraćaju i 1.000 min u mreži. Ako aktiviram Ektra TD sa minutima u dom. saobraćaju, kada mogu da ih koristim u odnosu na ovo:

"Ukoliko ste potrošili minute i poruke iz mesečne naknade za vašu postpaid tarifu, uvek možete kupiti povoljne dodatke EKSTRA minuti i EKSTRA poruke."

Mislim da je nepreciznost, i da mogu da dodam nove minute u dom. saobraćaju kad god želim, i dok ne potrošim inicijalnih 100 min.
 
Mislim da se prvo trose iz paketa pa iz dodatka:( A mogu da se aktiviraju odmah tj.i pre nego se potrose iz paketa
 
^ Trebalo bi da se 100min ka svima iz Price sabere sa Extra minutima kad se aktiviraju i prikazu zbirno u stanju. Svejedno odakle se prvo trose. Bez obzira na onih 1k min u mrezi. Pretpostavljam. U suprotnom je besmisleno.
 
Poslednja izmena:
Čudno za njih da su tako odvalili cene za te dodatke.
 
Meni bas izgleda tipicna mts cena.
Owim, ne verujem da se sabiraju! Mozda isprobam do kraja meseca bas.
 
Kako se troše min u paketima Priča, kao u boxu, kad se potroše regularni, prelazi se na mts, ili kao kod KT, paralelno?
 
@Alfa: TD uvek se sabiraju sa istom vrstom sadrzaja. I do sada bilo je moguce aktivirati TD pre neko što se npr MB potrose i - oni bi se sabrali. Više nema TD "min u MTS" mreži. U većini paketa gde nisu postojali min u mreži dodavala se nova stavka u prikazu preseka stanja, dok se, recimo, kod MyBel sabiralo, jer on ima minute u mrezi, kao i nekadašnji Bel paketi.

Nisam probao nove TD - pretpostavka.
 
Oće biti vaučera i u novembru?
Jel provereno da vaučer iz oktobra, ne važi u novembru, tj, iz jednog meseca za sledeći.
 
Kakav je tacno paket Mix 750, imam neku karticu sa tom tarifom, ali samo znam da ide 250 min ka svim mrezama. Sta je sa ostalim,ima li nekih MB?
 
Nazad
Vrh Dno