Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Da li se može uzeti tablet u MTS-u a da se potpisuje standardni ugovor za MixNet M paket?
 
Ako ga slucajno nema uz taj paket, ne :( Tableti su samo dostupni uz Net (ADSL/VDSL) i Mobilni Net pakete, bez izuzetka koliko sam video do sada.
 
Moram da se i ja pozalim malo na MTS :) Doduse, uz opasku da koristim WCDMA only iskljucivo na telefonu!
Od Panta Rei-a (kej kod 25. Maja) do Brankovog Mosta, na 2-3 mesta nema signala ili jako tesko menja bazne stanice na tim mestima.

Prvo sam pomislio da je do kartice (mTel, verovatno ima manji prioritet) ili telefona (P780 nije bas dobar sa MTS-om), ali sam juce uzeo stariju MTS prepaid karticu, koja ima neta u S4.
Ne jednom mestu je prekinuo Skype call, a na drugom je samo napravio nemogucim, ali se zadrzao.

Na VIP-u ceo potez od mene (Bajlonijeva) do Braknovog Mosta (preko keja na 25. Maju) nimalo ne stucne! Stvarno se vidi bolji kvalitet VIPa na tom potezu od druga dva operatera. Nisam imao Telenor karticu sa netom, ali jesam za pozive, i ni Telenor nije kristalno dobar kao VIP celom trasom.
Bas nije fora sto kod VIPa ne mogu naci nista pametno ispod 500dinara da me izadje mesecno. Kos MTS-a me primarni broj kosta 330, i zavrsava mi sve poslove ka drugim mrezama i uvek ostane :)
 
Danas sam kupio preko *797# 500mb, i ladno mi stize 6 poruka u isto vreme. Mislio sam da je neka greska na mrezi, odem da proverim na stanje i stoji 3000mb. Ulozio sam zalbu cekam da mi se jave iz kol centra.
 
Ja kad sam vas pitao u ovoj temi, kakav je signal u Beogradu, vecina vas je rekla da odlicno radi cak i bolje od vipa i telenora.
Kod mene se nije takva prica poklopila, jer na mestima gde se ja krecem(veci deo Beograda), radi ocajno. Ne zelim da se zalim, jer znam da im se je be i za mene i za signal.
Telekom se raspada i bolje je da se ovo proda i ode nekom strancu. Znam da nece ostati nijedna nasa firma, ali ako ce ovako da ih vode...:S:
 
Danas sam kupio preko *797# 500mb, i ladno mi stize 6 poruka u isto vreme. Mislio sam da je neka greska na mrezi, odem da proverim na stanje i stoji 3000mb. Ulozio sam zalbu cekam da mi se jave iz kol centra.
Bice uvazena, sigurno, ovo im se desi pri svakoj promeni sistema da neko vreme USSD brljave :) Meni se tako desilo da umesto pitanja da li zelim da aktiviram dodatak je odmah aktiviran dodatak.
Ako sada resavaju zamerke kao sto su mi resili za ADSL (u roku od 5 dana je stigao PISMENI odgovor da je reseno, storniran racun, uradjen novi, i sve gotovo), nesto se menja.
Jedini problem je sto za postpaid mora da se saceka racun pa tek onda ulozi zalba.

Ja kad sam vas pitao u ovoj temi, kakav je signal u Beogradu, vecina vas je rekla da odlicno radi cak i bolje od vipa i telenora.
Iskreno i radio je, ali MTS nisam koristio u pokretu dugo i konstantno na tolikoj razdaljini. Nista meni ne prekida ili secka ovako, ali ima tih rupa izgleda, gde nema 3G signal ili je extra slab (P780 ga obavezno gubi, S4 se muci, ali opstaje zbog jaceg radija).
Odziv za data je losiji nego pre jedno dva meseca i ranije, cini mi se, ali vrlo retko sam MTS net koristio. Tada je sve glatko radilo, i primetno gladje od VIPa. Sada nije tako, primeti se, na mestima gde je OK radio, da sporiji odziv ima net.

Sve ovo nije neki pravi naucni test, jer nisu iste kartice, niti isti telefoni! Net iskljucivo u P780 isprobavam sada, dok je VIP iskljucivo u S4 bio koriscen.

Kod mene se nije takva prica poklopila, jer na mestima gde se ja krecem(veci deo Beograda), radi ocajno.
Sta ovo konkretno znaci? Za mene recimo je ovo gore losije od VIPa, ali daleko od ocajnog, jer 2G verovatno skroz pokriva pomenuti potez i ne bi bilo problema, a da li mi net radi na konkretna dva mesta me ne brine (jedan je blizu kafica, koji ima free wifi, drugi je na spustu, gde mogu 10m da se pomerim i koristim net :D)

Telekom se raspada i bolje je da se ovo proda i ode nekom strancu. Znam da nece ostati nijedna nasa firma, ali ako ce ovako da ih vode...:S:
A mislis da kada dodju stranci cemo imati bolji signal bez prvo vecih cena? Ne hvala... ali je tako, neka ostane nama LSM (Los-Signal-MTS), a kome bas ne odgovara, ima Telenor ili VIP po vecoj ceni. Nemoj i nama da povecava :)


Sutra cu proci istim potezom u WCDMA-preferred modu pa cu videti kako radi.


P.S. Jedna interesantna opaska. U Americi je generalno gora situacija od MTS-a svugde. Znaci dostupnost je jako losa, iako operateri imaju nacionalni roming, cini mi se potpisan za celu SAD.
U Koreji bez problema nam je LTE telefon radio 25/25Mbps (DL/UL), ali to je stvarno zgodno za YT i slicno, mozda surf. Voice calls kao da su odavno VoIP.

Ne verujem, ozbiljno, da bi prodaja Telekoma ista pozitivno donela zemlji i gradjanima, barem jedno 5 godina. Donela bi odredjenim ljudima, ali ja treba za sebe da brinem, a ne za njih :)
 
Kada jedna osoba sklapa ugovor sa Mts-om za dva broja, jel moguce da na oba ima 50% popusta na pretplatu ili samo na jedan?
 
3 max moze obicno a ako odobre i 4. Za fizicka lica.
 
Ima li kakvih insajderskih informacija, hoće li ova promocija 50% popusta ako se ne uzima telefon trajati i tokom leta/jeseni?
 
Biće popusta dok ne prodaju telekom, garant
 
Mene samo interesuje zbog toga što bih da prebegnem sa drugog operatera, a ne bih da menjam broj... A i ostalo mi je još 6 meseci ugovorne obaveze. Sad ne bih bio u stanju da otplatim istu, niti bi mi se isplatilo, ali u oktobru ili novembru svakako bi...
 
Hoce li dolaziti nova serija nexusa 5? Drugar bi da uzme preko paketa, obnovi ugovor. ?
 
Danas sam pitao u poslovnici znaju li hoce li se produziti akcija 50% popusta, rekli su da jos uvek nemaju zvanicnih informacija, toliko sam uspeo da saznam od neljubazne radnice na salteru koja samo sto nije prevrtala ocima na moja pitanja.

Uzgred, da li neko zna koja je procedura za roaming za nove postpaid korisnike? Roaming je valjda iskljucen prva tri meseca, pa se onda ukljucuje automatski, ili je neophodno zatraziti ukljucenje?
 
i za roaming si mogao nju da priupitaš :d
a ne ovde da smaraš :p
 
Pitao, ali mi zena sa saltera ne deluje kao neko ko je u toku sa informacijama...
 
Trebalo bi automatski da se uključi roaming, ali na dva broja nije bio uključen ni posle 6-7 meseci pa sam im napisao lep mail i uključen je u roku od pola sata, sa obrazloženjem kod nas je sve ok, probajte ugasiti i upaliti telefon :d Zato bolje proveri da li je uključen.
 
Ne ukljucuje se automatski vec neko vreme (od proslog leta, cini mi se).
3 placena racuna je minimum, ili avans. A posle toga mora da se zahteva aktivacija rominga, nije vise automatski ukljucen.
 
Znaci zena sa šaltera nema pojma? Nista novo... No, odlicno, nadam se da ce roaming ostati iskljucen onda. Treba mi za mog cyber dedu koji koristi android samo za net, a ne zeli da nesto zezne dok je u CG na letovanju :)
 
Za svaki slucaj neka ne nosi telefon:) Mozda zezne sistem.
 
Ne ukljucuje se automatski vec neko vreme (od proslog leta, cini mi se).
3 placena racuna je minimum, ili avans. A posle toga mora da se zahteva aktivacija rominga, nije vise automatski ukljucen.
Meni je na jednom broju automatski uključen pre 2 nedelje, ali posle 5.5 meseci upotrebe (bar je tada stigao sms: "Postovani, omoguceno Vam je koriscenje usluge roming. Za detaljnije informacije o ovoj usluzi mozete da pozovete korisnicki servis 064 /789.").
 
posle koliko ukljuce novu poatpaid karticu? kod telenora je posle 2 sata bilo ukljucena kartica kada sam zadnji put uzimao, a evo sad u telekomu je proslo oko 7 sati od potpisivanja ugovora..
 
Iskljuci telefon pa ga ukljuci opet :)
 
Nazad
Vrh Dno