Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Molim,i drugi put.
 
6.5. je broj presao na Moj Prepaid, zvanicno, i ostao je kredit koliko ga je i bilo 30. aprila (nije nista troseno posle toga). Kartica sada vazi do 6.5.2015., dobila je jedan "Uzmi sve besplatno", znaci obican prepaid je sada.

3.5. do kada je pisalo da vazi bonus kredit/MB je danas, i nestalu su oba, nema dodatih novih, niti dodatnog osnovnog kredita. Pretpostavljam da je originalno ovaj broj 3. u nekom mesecu presao na KT pa je zbog toga sve trajalo do 3. 5.
Osnovni kredit je ostao koliko ga je i bilo krajem aprila (nije trosen naravno, niti je dodato novih 500), ali mi i dalje stoji kao da je broj KT (ne pise 500/1000/2000 na portalu, samo "kontrola troskova"), sto bi rekli izgleda da nije cist prepaid trenutno, kao da postoji KT prepaid :D
 
FYI izgleda da zadnji mesec popusta ne funkcionise za kt brojeve. 11.4. mi je istekao ugovor za kt ali je ceo april naplacen punom cenom. Koliko znam za postpaid pakete ide proporcionalno broju dana naplata.
 
FYI izgleda da zadnji mesec popusta ne funkcionise za kt brojeve. 11.4. mi je istekao ugovor za kt ali je ceo april naplacen punom cenom. Koliko znam za postpaid pakete ide proporcionalno broju dana naplata.

e alfi uvek ti je pun kod KT , to sam i sam osetio , nema proporcionalno broju dana nikad na KT, a sad ako si ti imao popust 50% na tom broju onda moras imati i popust ...na tom broju moras imati tacno 12 meseci racuna sa 50% popusta ako ti je to 12 racun onda pisi reklamaciju .. tako sam ja prosle godine se jurio sa njima za avgustovski racun ..

nego posto ti je isticao 11.4 kad si podneo zahtev za raskid ugovora na tom broju ... jel pametno da sacekam da 1 jula legne kreda i ostalo pa da posle tipa 5 jula raskid podnesem ..posto meni kt istice 5 jula ili mogu i ranije da raskinem ali da li ce mi onda dodati kredu 1 jula ..
 
Poslednja izmena:
Zvao sam da pitam bas. 11.4. je produzen ugovor, i posto kod KT nema srazmere, popust je poceo aprila, i zavrsio se marta - ali je ugovor nastavljen aprila i ne bi mogao da prekinem KT 31. marta. Znaci, KT je specifican, postpaid je mogao da se prekine 12. recimo i proporcionalno naplati. KT sam i mogao da prekinem, ali bukvalno nista ne bi dobio, vec samo ne bi mogao do kraja meseca da iskoristim bonus MB i kredit u mrezi.
Prvi put raskidam KT, sve do sada je bilo novi KT i prebacivanje na KT sa postpaida :) (ne moze tokom ugovora, ali sam uhvatio nekoliko razloga, zbog kojih su dozvolili bez penala :))

Inace, u temi za "rad 3Ga" sam javio vec, ali da pomenem i ovde: prvi put je net na KT broju uspeo da predje 8Mbps download! Imao sam i po 12Mbps, mada nije izdrzao sve vreme. Ovo je ipak pomak, nisam nigde do sada, ni u kom telefonu sa KT brojem toliko izvlacio (do ove promene 7/8 maja na prepaid sistemu izgleda :)).

Magic..... dozvoli mi da isecem karticu u microSIM :D
 
I meni stigao račun za kt500 bez popusta, pre god dana je ug. Potpisan početkom aprila, a sada sam ga obnovio krajem aprila. Poslao sam Prigovor preko emaila.
 
U tom je fora - treba marta da se produzi:(
 
Imam i kt2000 sa 50% sklopljen ugovor poč maja i kada sam tražio info putem emaila, rekli si ds traje do 31.5.
 
Vas broj ce 14.05.14 do 06h biti prenet u mts mrezu. Posle 06h ubacite mts SIM karticu u telefon i sve usluge su vam dostupne. Info 064789. Dobrodosli u mts
---

E sad trenutno sam na nekom najmanjem mislim mix400 paketu do kraja meseca pa od sledeceg ide mix net sa 50% popusta. Dali automatski prebacuju oni i salju ugovor ili kako to vec ide?
 
Imam i kt2000 sa 50% sklopljen ugovor poč maja i kada sam tražio info putem emaila, rekli si ds traje do 31.5.
Da, "ugovorna obaveza" traje do 31.5. Ali popust traje do 31.4. Maja dobijas sav ssaobracaj i punu pretplatu placas (ako nisi produzio).
Ugovor (ili produzetak ugovora..) je na 12 meseci. Ako je produzen tokom maja, maj te godine je prvi mesec popusta, a april sledece (ili kroz 2 godine) je zadnji.
To im je neka "logika" za KT :)
Mozda sam ja i mogao da trazim prelaz na prepaid jos krajem marta, i da eventualno pisem zalbu ako naplate raskid nesto - ali posto je KT500 samo u pitanju, a ne gubim kredit ni na koji nacin, nije mi bilo bitno.

E sad trenutno sam na nekom najmanjem mislim mix400 paketu do kraja meseca pa od sledeceg ide mix net sa 50% popusta. Dali automatski prebacuju oni i salju ugovor ili kako to vec ide?
Ako nisi potpisao ugovor odmah pri trazenju prenosa, moras da trazis, nema nikakav automatizam/slanje.
Mozes da zoves 789, da preko mts Expressa ti donesu ugovor na potpis, ali moras da trazis u svakom slucaju.

Pazi se prenosa podataka, nemas limit za net potrosnju ovog meseca! :)
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce obaviti produzenje ugovora telefonskim putem ili online, ili se mora ici u poslovnicu ?
 
Mogu kući da ti pošalju poštom, zovi korisnički servis.
 
733 bi trebalo da je broj za zahtev.
trazice ti ime, prezime, maticni broj i broj licne karte.
 
733 je broj cega? Ako zeli da poruci ugovor, onda poziva 790.
 
Da li je moguce obaviti produzenje ugovora telefonskim putem ili online, ili se mora ici u poslovnicu ?

Ili bilo koja "HANDY" radnja/štand u megamarketu ili gde na njih naletiš. Možeš završiti sve oko ugovora i kod njih.
 
Ako nisi potpisao ugovor odmah pri trazenju prenosa, moras da trazis, nema nikakav automatizam/slanje.
Mozes da zoves 789, da preko mts Expressa ti donesu ugovor na potpis, ali moras da trazis u svakom slucaju.

Pazi se prenosa podataka, nemas limit za net potrosnju ovog meseca! :)
Dobio sam odgovor od MTSa, ipak ide automatski samo treba da im stigne prethodni ugovor koji sam potpisao i nadam se da cu od sledeceg meseca biti na paketu koji sam i zeleo uz 50%.
__________
Odgovor:
Proverom u našoj bazi podataka, utvrdili smo da se Vaš zahtev za učešće u kampanji "Popust na mesečnu pretplatu 50%" nalazi još uvek u radu, odnosno primerak ugovora sa Vašim potpisom se još uvek nije vratio Telekomu.

Kada ugovor bude potvrđen promena statusa ugovora će početi da se primenjuje od 1. u narednom mesecu.

Promena statusa ugovora odnosno popust na mesečnu pretplatu će početi automatski da se primenjuje. Dakle, ukoliko aneks pretplatničkog ugovora potpišete u maju 2014. godine, popust na mesečnu pretplatu 50% će početi da se primenjuje od 1.06.2014. godine.

U aneksu (Član 6.) piše od kada aneks pretplatničkog ugovora stupa na snagu.
___________
 
A, pa ti jesi onda potpisao neki ugovor za popust. Ja sam razumeo da si samo prenos broja i promenu tarife trazio.
 
Za popust ne, vec za taj mix400 i za prenos. To kad im stigne nazad i prodje proceduru, onda oni salju anex mix net i 50%. Tako sam razumeo ovo sto su mi napisali.
 
OK, onda znaci da si trazio taj aneks, pa ce ga poslati :)
 
Ne znam ni ja vise veruj mi. Nije mi jasno sto nisu mogli odmah da posalju ugovor za paket koji sam zeleo i 50% nego ovako sve komplikuju.
 
Takav je sistem. Da bi poslali ugovor, moraju da ga odstampaju iz sistema. Dok tvoj broj nije uveden u sistem kao postpaid, oni ne mogu ni da ti posalju aneks ;)
Da si presao na prepaid/KT, pa onda hteo da uzmes popust na MixNet, ne bi mogao da to uradis online/MTS Expressom, jer to zahteva i promenu kartice, pa bi za to morao otici u poslovnicu jos ;)

Zasto su uvodili taj sistem - mogu samo da pretpostavim da bi se smanjile zloupotrebe od strane radnika.
 
jasam telenor ,, ali ovaj mts 50 % je najbolje resenje , mts treba da bude zahvalan vip-u
 
Hehe, a onda prodaju Telekom ovima iz Austrije i opet završite u VIP-u. ;)
 
Jel se i dalje placa nadoknada za 3G u mts-u? Znam da je ranije bilo obavezno ako se potpise ugovor da se i to placa 99 rsd mesecno.
 
Još se plaća uz 3G telefone, 100 rsd + pdv. Skroz d*bilna neka birokratska fora, moram priznati. Zvuči kao "vazdušarina", to su izmislili samo da bi iscedili još koju kintu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno