Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

ne može. Ako potpišeš popust, mora da izguraš do kraja.
Da li si siguran?
Na Box može da se pređe, pitao sam u poslovnici pre pola godine i moglo je. Neko je na forumu pisao da može i da se prekine UO i uzme telefon sa novom UO naravno bez popusta.
 
Ne moze popust da se prekine. 3 meseca pre isteka obaveze moze da se uzme telefon.
 
Mislim da može da se pređe sa 50% popusta, na ugovor sa obavezom i telefonom. Barem su meni tako rekli. S tim da se od tog trenutka potpisuje nova ugovorna obaveza na 2 godine. Ja sam broj koji je bio skoro godinu dana na popustu 50%, uvezao u BOX, uzeo telefon, i pritom uradio ustupanje broja drugom licu (na koje se vodi fixni telefon).
 
Ako nisu bas skoro (ove godine najranije) nesto menjali, ne moze da se prelazi sa 50% popusta na UO sa telefonom, osim 3 meseca pred istek.
Svi ugovori bez uredjaja mogu da predju na Box, ali ne i obratno, dok ne istekne barem minimalna Box obaveza od 6 meseci (ili vise koliko je UO na Box).

Eventualno, moze uvek da se napise molba, ali ne verujem da se uvazava ikada, jer to su bas tipovi ugovor koji ih najmanje smaraju (50%).
Septimus, ako to uradis, ti si raskinuo UO i gubis broj ili pravo da opet dobijes u MTS-u broj (crna lista). Mora biti sporazuman raskid kod MTS-a.
Pitajte ih na Twitter-u, tamo uvek mogu da daju zvanicni odgovor (mada sam pre koji dan video odgovor koji nije tacan - da je prelaz sa MixNet na KT moguc tokom UO, sto nije tacno, tj. moze uz zalbu samo - ako i to nisu menjali bas bas skoro).
 
Poslednja izmena:
Zašto ide na crnu listu? To je način da ranije "završiš" ugovor, mts nikako nije oštećen nego korisnik, ali on to svesno uradi. Raskineš ugovor, platiš sve preostale pretplate do kraja UO i možeš potpisati novu UO. Ali možeš proveriti u poslovnici da bi bio siguran, ali nema crne liste ako platiš sve pretplate.
 
Poslednja izmena:
To je raskid ugovora, kod MTS-a je tako bio tretiran - mora biti sporazumni raskid, sto znaci moraju se oni sloziti (ako samo odes u poslovnicu i trazis da platis do kraja, bice problema - ako trazis da platis do kraja da bi mogao preci na ugovor sa telefonom, sacekas odgovor, i posle toga otplatis, onda je OK).

Ovo je ako nisu menjali da moze da se prebaci sa popusta na telefon. Sistem im je takav, krastavac.
 
Iako im plati sve do kraja, korisnika bacaju na crnu listu.

Mts ruku pod ruku sa Vipom u nebulozama.
 
Kakav sistem jbt kakva crna lista?? Ako je ovo tacno onda vecih jadnika od njih nema...
 
Tehnicki ti imas dve mogucnosti:
- Da trazis raskid UO, na osnovu koga si u obavezi da isplatis zaostale pretplate. Ovo je raskid ugovora, i razlog da odes na liste (mozda je nesto naivno kao kod VIP-a da ne mozes aparat dobiti, ili ona MTS-ova trajna)
- Da trazis sporazumni raskid UO, gde se slozite da isplatis zaostale pretplate, a onda predjes na novi ugovor.

Shvatite da je, tehnicki, prva situacija obican zahtev za raskid ugovora, bez obzira sto u stvarnosti nije. Nemojte na taj nacin raditi, osim ako vam u poslovnici na licu mesta ne kazu da moze da se predje na ugovor sa telefonom.

Meni su, za firmu, sporazumno prebacili sa MixNet na KT kada su menjane tarife (sto nije moglo barem tada, jer za prelazak na KT mora prvo prelazak na prepaid, sto znaci raskid UO) - da sam trazio raskid ugovora, bilo bi problema za bilo sta dalje. Ali sam trazio sporazumni raskid i prebacivanje na drugu tarifu i tako je odradjeno.

Ovo je, pod uslovom da nije ove godine nesto menjano, i da sada moze da se direktno prebaci na ugovor sa telefonom, ali posto ne daju ni pod razno za ADSL da se predje na nove akcije uz novu UO, sanse su mizerne da ce dati za telefon.
 
Нисам сигуран да се баш долази на црну листу ако неко хоће да плати све до краја па чак и ако неће нови уговор. Мислим, има ли шта боље за оператера да му неко плати услугу коју неће да користи и онда неће да има предвиђене трошкове? Неко планира да оде али неће да гаси број а нема ко да плаћа па једноставно "откупи" уговор и настави како оће. Као када хоћеш да отплатиш кредит у банци па још и отпишу планиране камате ако све платиш.
Мада се код нас никад не зна, ко зна ко је смишљао услове.

Прелазак са 50% на Бокс је дозвољен али нисам сигуран да може и на неку акцију са телефоном ... мада је глупо ако не може. Па њима је ваљда циљ да им корисник плаћа пуну цену а не пола.

Ипак, прелазак са 50% на неку акцију са телефоном је прескуп, да ли се то уопште исплати? Останеш на 50% а купиш тај телефон који је неко већ узео уз уговор и скоро испадне исто а вероватно мање кошта?
 
Verovatno si u pravu da nije crna lista ("trajna" zabrana), ali doci ces na neku listu sto ne ispunjavas ugovor do kraja. Znam da nema smisla, ali ljudi... cela zemlja nema smisla ;)

Прелазак са 50% на Бокс је дозвољен али нисам сигуран да може и на неку акцију са телефоном ... мада је глупо ако не може. Па њима је ваљда циљ да им корисник плаћа пуну цену а не пола.
Video si i sam koliko dele uredjaje (Y210D, 2005D, 1060 - nisu to mega uredjaji, ali DELE ih dzabe i sa 50% popusta za KT; onda tableti za 1RSD sada uz ADSL; pa cesto neki telefoni na stvarnim popustima - samo da se prazni lager).
Ocigledno je da je Telekom samo nacin da neko cisti lager, a ne verujem da Telekom zaradjuje primetno od toga - sigurno vise zarade da ti prodaju i telefon i punu cenu pretplate i 3G (normalan telefon, ne ovi lagerocistace), ali ovako ne mora da se cima sa onima koji traze podrsku za telefon, koji ne otplacuju rate, jer im se nista ne moze i slicno. Mnogo je prakticnije.

Ипак, прелазак са 50% на неку акцију са телефоном је прескуп, да ли се то уопште исплати? Останеш на 50% а купиш тај телефон који је неко већ узео уз уговор и скоро испадне исто а вероватно мање кошта?
Bas to.
Kod MTS-a se, osim ovih lagerocistaca, ne isplati telefon sa pretplatom naspram telefon u kesu a pretplata sa popustom. Ko ne moze... neka sredi prioritete finansija :)
 
Mislim da je bila takva varijanta jedno vreme al to su neki bas bas losi telefoni ...
 
Pa napisa čovek u postu iznad da ima toga i dalje uz KT.
 
Ne daju konkretne informacije,kada se pita preko korisnickog centra.
U kojim radnjama se moze uzeti i telefon i popost od 50%?
Vecina njih, koji prvi put zadje u temu,nece imati predstavu sta je KT i ostale skracenice,koje se primenjuju.Pisite puno ime,da bi i drugima bilo lakse.
 
.... ne treba da zadju samo na zadnju stranu, ionako su teme previse dugacke zbog ponavljanja :)
Za KT (Kontrola Troskova) tarifu mozes uzeti Y210D, 2005D ili 1060 (ne 1060D) i promociju 50% popusta uzjedno. To je jedina zvanicna promocija i popust i telefon trenutno. Ponekad naidju tako telefoni koji mogu sa popustom - neki su mogli uz bilo koji postpaid sa popustom (nisu uvek za 1RSD, ali jako isplativiji uvek, kad se vec uzima tarifa koja se inace koristi).

Ne znam da je M Pop (koji si pomenuo u izbrisanoj poruci) ikada bio dostupan sa popustom. Bilo je i boljih aparata nekad zvanicno, ali vec duze vreme nista osim gornja tri.
 
Da l je samo u hendiju i ostalim prodavnicama ima tel + 3 pretplate za dz ili 6 meseci 50% ili i mtsu kad dodje?
 
Па било би превише и добар телефон и 50% јер тиме све остало губи смисао. Мада Y210D уопште није лош као бекап телефон, као резервни ... па и као главни за телефонирање а за остало ко шта има. Баш ме занима који од новијих телефона може да изгура 11 дана колико је код мене једном успело па и да га уопште не користи а ја сам имао и разговоре и ситан сурф и СМС и 11 дана. Иначе редовно издржи 6-9 дана. И плус штедна тарифа. ;)
 
Ja sam na 50% već drugi ugovor i oba puta su mi rekli da mogu da u toku ugovora uzmem telefon i potpišem novi ugovor na ceo iznos pretplate.
 
Ja sam na 50% već drugi ugovor i oba puta su mi rekli da mogu da u toku ugovora uzmem telefon i potpišem novi ugovor na ceo iznos pretplate.
Onda su menjali (ili ne znaju, pa je netacno), prosle godine nisam mogao da uzmem telefon bez penala (otplate preoostalih pretplata).
 
Oh ne, mora da se menja naziv teme :p
 
Ma..... da ljudi citaju naziv teme ne bi lupetali ta pitanja sve vreme ;)
 
Још само да испишу и цене па да размислим. Мада ...
 
Ne daju:( Probao sam za y210.
Cale ako ne nadjes do 29. podseti me da pitam posto moram do poslovnice za promenu kt na prepaid. Sem ako Fame ne moze uz kt500 za dinar;)
 
Мора да се набоде неко ко у пословници зна па ћу ипак да сачекам да се појаве цене на сајту, вероватно ће пре да се деси. Иначе мени КТ тек има да траје, кренуо је од септембра па има још око 17 месеци али имам једну слободну припејд картицу (и једну која ми је пријатељ) ;) па могу на њу да узмем. Мада ... шта ће ми телефон? Једино ако неки од ових буде дуал сим па да решим и остале картице, мада ми се не дају паре за те телефоне. Може до КТ1000 за динар, не бих опет на КТ2000 јер је кило пара прилично а и КТ1000 је таман за пријатеља. ;)
 
Nazad
Vrh Dno