Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Kako u jednoj koverti razliciti racuni? Nisu mi jos stigli pa ne znam...
Tako su najavili. Sve što stiže na istu adresu - u jednoj koverti od ovog meseca. Videćemo od 14-og. Evo, račun za fiksni jos nisam dobio, on stiže do 10-og, dok za MTS stiže oko 14-og.

Juče su odradili račune, svi smo dobili SMS, danas se štampaju pa šalju. Ulece vikend, pa stižu od ponedeljka. ;)
 
Juče dobio, računi za dva mobilna i jedan fiksni u jednoj koverti, suprugin račun za mobilni u posebnoj. Tako da pretpostavljam da svi računi na jedno ime idu u jednu kovertu.
 
Ali treba reci i da ce vrlo verovatno morati povremeno "da skokne" do poslovnice kako bi resio nastali problem
Ovo jeste, mada ako je samo jedan broj, nece morati cesto :)
jer operatera prakticno nema sanse da dobije.
Ovo nije slucaj odavno, i nije fer da pravis sliku o MTS-u na osnovu toga kakav je bio do pre nekoliko godina. Ja imam 20 poizva call centru ove godine, sve je u roku od 2 minuta dobijen operater - nema vise onog "molimo pozovite kasnije". (p.s. owim je dao instrukcije za frei poziv call centru :))
Takodje mora da pripazi i ako kupi neki dodatak tipa za roming, jer to sto je kupio, odnosno platio, ne znaci i da su mu isti aktivirali - za to moze da prodje i dan koliko sam procitao ovde na forumu. A za taj jedan dan moze da napravi racun katastrofa.
Ovo nazalost vazi i za druge dodatke, ali se drugi mogu proveriti, i ne moze se napraviti racun kao za roming.
OT: MTS roming dodaci su s***e.
 
Poslednja izmena:
Inace, racuni su na portalu bili dostupni jos 7/8! (ne PDF verzija, ali sumarni prikaz)
 
Zaposleni u Vipu ipak moraju da rade po nekim pravilima firme, jer u suprotnim mogu da dobiju otkaz. U mts-u, ako se neko ponasa drsko i bezobrazno, znaci ne mozes mu nista jer je tu verovatno dosao preko veze, i sve sto moze da mu se desi je da ga prebace na drugo, placenije radno mesto.

Po kojim pravilima rade ako ljude lažu (namerno, ili nenamerno) i daju netačne informacije, a često i ne znaju o čemu se radi. Ja mislim da su dobili instrukcije da namerno lažu ljude kako bi napravili veći račun.:)

@LazaNS dobio pogrešan info o besplatnom internetu, meni rekli pogrešan info o datumu od kog sam u mreži, ne znaju šta je fast dormancy, jednom prilikom nisu znali da mi kažu koji su parametri za vip internet kada sam zvao korisnički, sada daju kontradiktorne informacije o uslovima raskidanja ugovora i odlasku iz mreže nakon ovog poskupljenja.
Kada sam uzimao vip postpaid rekli su mi da nema ugovorne obaveze, a posle ipak ima tri meseca...
 
jer operatera prakticno nema sanse da dobije.
Ovo nije slucaj odavno, i nije fer da pravis sliku o MTS-u na osnovu toga kakav je bio do pre nekoliko godina. Ja imam 20 poizva call centru ove godine, sve je u roku od 2 minuta dobijen operater - nema vise onog "molimo pozovite kasnije". (p.s. owim je dao instrukcije za frei poziv call centru :))

Ok, nisam to znao. Poslednji put sam pokusao da ih dobijem prosle godine i nije moglo. Mislim, otprilike onda kada su u javnisti rekli da kod njih nema cekanja na javljanje operatera :) bilo je i ovde zanimljivih komentara na tu izjavu.
Od tada vise nisam ni pokusavao.
 
Poslednja izmena:
To za javljanje operatera se promenilo na bolje, tek kad su uveli da se razgovori naplacuju. Sad moraju da se javljaju.
 
Pola stvari nema na sajtu moras da zivkas stalno. 10 po 10 nakupi se za ugovor soma
 
Ok, nisam to znao. Poslednji put sam pokusao da ih dobijem prosle godine i nije moglo. Mislim, otprilike onda kada su u javnisti rekli da kod njih nema cekanja na javljanje operatera :) bilo je i ovde zanimljivih komentara na tu izjavu.
Od tada vise nisam ni pokusavao.

Tu si def. u pravu, ali se stvarno od tada promenilo. Ili ja imam srece da ubodem vreme kada se ne ceka :)

Pola stvari nema na sajtu moras da zivkas stalno. 10 po 10 nakupi se za ugovor soma

Zato sluzi ova tema i nekolicina nas koji moramo zbog posla da znamo te stvari :)
 
Pričalo se o nekoj akciji za BOX pakete, još uvek ništa?
 
Pokušavam već sat vremena da aktiviram tarifni dodatak internet i ne uspeva mi. Ne može ni preko *797#, ni preko poruke na 7888, ni preko aplikacije, zvao sam i korisnički, kažu da grešim u formatu poruke, nije DATA500MB, već 500MB, pokušao na oba načina i ništa.
 
Ne stizu poruke na Mts, moze li neko da potvrdi?
 
Potvrdjujem. 20 minuta kasne. Sad sam skontao. Neki su primili posle 20 minuta, a sad cu da posaljem jednu poruku da vidim za koliko ce stici.

Edit: Mada evo sad sam poslao na 065 sto imam i stigla je za ~30 sekundi mozda minut.

Na neke brojeve nije, a na ovaj jeste. Cudno...

Edit2: Poruka je stigla na telefon, ali meni report nije...

Možda je to nešto do VIP-a.
 
Poslednja izmena:
Saljem sa Telenora vec pola sata, 3 mts broja jos nisu primila poruke.

Vip prima najnormalnije.
 
Pokušavam već sat vremena da aktiviram tarifni dodatak internet i ne uspeva mi. Ne može ni preko *797#, ni preko poruke na 7888, ni preko aplikacije, zvao sam i korisnički, kažu da grešim u formatu poruke, nije DATA500MB, već 500MB, pokušao na oba načina i ništa.
Probaj preko naloga na MTS sajtu da aktiviras? Doduse, budi spreman da ovih dana nece biti aktiviran brzo (mozda ni do utorka). Dosta stvari radi/ne radi, a dodaci kod MTS-a ionako cesto se ne aktiviraju odmah.

Ne stizu poruke na Mts, moze li neko da potvrdi?
Poslao sa VIP na MTS broj, ne stize uopste vec koji minut.
 
Probaj preko naloga na MTS sajtu da aktiviras? Doduse, budi spreman da ovih dana nece biti aktiviran brzo (mozda ni do utorka). Dosta stvari radi/ne radi, a dodaci kod MTS-a ionako cesto se ne aktiviraju odmah.


Poslao sa VIP na MTS broj, ne stize uopste vec koji minut.

Nešto sam aktivirao, imam 581 MB, poslao poruku za ajtivaciju 500 MB (više puta pošto sam dobijao odgovor da nije prošla aktivacija), a sve iz paketa sam potrošio. Ali mi je Internet i dalje onaj 64/32 kb. Aktivirao i preko naloga na sajtu, isto negativan odgovor. Kakve sam sreće, biće da sam aktivirao 4, 5 istih dodataka.

Poruke stižu instant i sa mts-a i sa telenor-a (u selu sam, valjda zato), zagušene su mreže Vaskršnjim čestitkama.
 
Можда због празника па загушење.. Фазон као за нову годину,не можеш послати поруку па не знам :)
 
Nešto sam aktivirao, imam 581 MB, poslao poruku za ajtivaciju 500 MB (više puta pošto sam dobijao odgovor da nije prošla aktivacija), a sve iz paketa sam potrošio. Ali mi je Internet i dalje onaj 64/32 kb. Aktivirao i preko naloga na sajtu, isto negativan odgovor. Kakve sam sreće, biće da sam aktivirao 4, 5 istih dodataka.

Poruke stižu instant i sa mts-a i sa telenor-a (u selu sam, valjda zato), zagušene su mreže Vaskršnjim čestitkama.
Ugasi i upali telefon, da bi se prekinula data konekcija.
 
To sam prvo uradio (nakon što data off/on nije pomoglo). Ništa, isto je.
 
Можда због празника па загушење.. Фазон као за нову годину,не можеш послати поруку па не знам :)

Cisto sumnjam, ovako nije ni za novaka.
Sutra ce da objave da je doslo do zagusenja "zbog miliona poruka" ;)
 
Sprema se sistem za iPhone - iMessage ce biti naplacivan kao SMS, pa mora sistem da prepoznaje data stream :D #sarcasm

Moja poruka (znaci ja sto sam poslao sa VIPa na MTS) je stigla oko 16:15, poslata oko 14:40.
Poruke sa telenora poslata oko 16:29 stigla u 16:54. Poruka sa istog Telenor broja na VIP broj je stigla nekoliko minuta ranije.

Malo mi smeta sto na telefonu imam vreme samo kada je servisni centar primio poruku, a ne kada je meni stigla, ali sam pratio, i eventualno 2-3 minuta ima greske.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, poslao sam sam sebi poruku sa Telenora na mt:s i stigla je bukvalno odmah! Ali je za sobom "pogurala" jos 3 poruke iz Telenor mreze. Poslate u 11:40, 13:20 i 14:15
 
Kod mene tek pre 15min svi dobili poruke. Kasnile su oko 3h u proseku.
 
I Telenor je zabusavao. Jutros sam poslao poruku u 11 a stigla je sestri u 14:20.
 
Od jutros pokusavam net dodatak da aktiviram i nece, ne radi *797#, aplikacija a na portalu nema opcije za dodatne mb. Zovem seljane u kol centar kao vidim da ne mozete da proverite stanje ali ne znamo razlog, ulozite zalbu pa u utorak kad pocnemo da radimo... Ubacim drugu pripejd karticu prebacim kredit na nju, aktiviram 1gb neta i ne stize poruka a skinut kredit??? Na kraju sam aktivirao 100mb za dz jer je nova kartica. Poruke mi stizu sa zakasnjenjem po 5 istih poruka na svakih 10 min... U poslednjih mesec dana im je katastrofa mreza
 
E da kad vec kazes za tu pripejd karticu. U poslednja 3 dana mi devojka kaze da su je isto zezale te promocije, uplati, skinu kredit a promocije nigde. Cak kaze da joj se izmedju provere stanja kredit iznenada smanji za 20 dinara bez razloga. Pre nije bilo problema.
 
Da li znate... ako se potpiše ugovorna obaveza za popust od 50%, može li se ista raskinuti bez posledica, ako se posle par meseci odlučim ipak za ugovornu obavezu sa nekim telefonom? Znam da u VIP-u to može za onaj njihov popust na pretplatu od 25% (ako ne uzimaš telefon).
 
Poslednja izmena:
U tom slucaju mogu li da se otplate sve preostale pretplate do kraja ug.obaveze?
 
Nazad
Vrh Dno