Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Taj telefon kosta otprilike toliko u oglasima (malkice vise..). Da li ti zaista treba toliko taj telefon, da prihvatas da placas 50% vise 36 pretplata +4200 za 3G pretplatu (36*120)?

Moracu nekad da odvojim vreme da pokusam da shvatim ljude koji ovako nesto prihvataju.

Verovao ili ne, neko nema da iskesira 29.000 RSD za telefon i nije ni u stanju da ustedi. A za tih 36 meseci nece ni osetiti da je placao nesto, isto kao sto ne bi osetio ni taj popust o kome govoris.
 
Samo lud covek moze da potpise ugovor na 36 meseci i jos plati preko toga za telefon...
 
Verovao ili ne, neko nema da iskesira 29.000 RSD za telefon i nije ni u stanju da ustedi. A za tih 36 meseci nece ni osetiti da je placao nesto, isto kao sto ne bi osetio ni taj popust o kome govoris.

Moje misljenje je ispod, a bas jer ne mogu da ukapiram zasto bi neko kupio ovako em skup telefon sa em skupim kreditom i mislim da nadjem vremena i shvatim. Nije omalovazavanje, vec zelja da se shvate razmisljanja u kojoj se ne vidi logika. Ljudi drugacije razmisljaju, treba ih shvatiti ;)

Bas zbog toga sto nema tih 29.000 i nije u stanju da ustedi, mislim da ne bi trebao kupovati takav telefon :( Razumecu nekoga kome bi to stvarno trebalo za posao (i rizikuje u sustini - mada jedino bi za programiranje ti stvarno trebao konkretan model ili klasa telefona, sto i nije ogroman rizik onda ako znas da umes da programiras).
Ali zu svoje potrebe, ozbiljno bih preispitao prioritete.

Postoje odlicni low-end aparati, ne moraju da se iskesiraju, ali nisu ovako neisplativi. Bas flagship telefoni ne treba da se kupuju ako ne mogu da se priuste.
 
Poslednja izmena:
Sto se iPhone-a u MTS-u tice.... mislim da ce Telekom vrlo brzo otici u bankrot zbog toga, jer nece se paziti kome se prodaje :(

Bice jako interesantno videti cene - ako su iste/nize od ostalih ili barem nekih flagship modela, to ce biti jasan dokaz da deru uvoznici.
 
Pa, kako je u rekao direktor Telekoma (preneseno u vestima na ovom sajtu) "Mislim da ugovor koji smo sklopili dolazi i na radost korisnika, ali i na račun države"
Tako da nije problem :)
 
Klasično izvlačenje iz konteksta.... A nastavak:

Do sada su u Srbiju nekim sivim kanalima ulazile desetine hiljada Apple telefona, na koje se nisu plaćali ni porezi ni carina.

Čovek je objasnio na šta je mislio.
 
Ako budu normalne cene za iPhone 5S/5C itd... da je bez ugovorne obaveze 5S reda veličine 65000 dinara, onda i ima nekog smisla.

Mada vidim da se iPad prodaje recimo po realnoj ceni i u Srbiji, ništa skuplje nego u Nemačkoj recimo.
 
Gledajući cene u Bugarskoj recimo ovolko će da košta 5C :)
 
Ako budu normalne cene za iPhone 5S/5C itd... da je bez ugovorne obaveze 5S reda veličine 65000 dinara, onda i ima nekog smisla.

Da u slobodnoj prodaji bude jeftiniji kod nas nego u Americi? Zezas?:)
Pogotovu sto bi onda bio jeftiniji i od nekih telefona srednje klase u slobodnoj prodaji :)
 
Moje misljenje je ispod, a bas jer ne mogu da ukapiram zasto bi neko kupio ovako em skup telefon sa em skupim kreditom i mislim da nadjem vremena i shvatim. Nije omalovazavanje, vec zelja da se shvate razmisljanja u kojoj se ne vidi logika. Ljudi drugacije razmisljaju, treba ih shvatiti ;)

Bas zbog toga sto nema tih 29.000 i nije u stanju da ustedi, mislim da ne bi trebao kupovati takav telefon :( Razumecu nekoga kome bi to stvarno trebalo za posao (i rizikuje u sustini - mada jedino bi za programiranje ti stvarno trebao konkretan model ili klasa telefona, sto i nije ogroman rizik onda ako znas da umes da programiras).
Ali zu svoje potrebe, ozbiljno bih preispitao prioritete.

Postoje odlicni low-end aparati, ne moraju da se iskesiraju, ali nisu ovako neisplativi. Bas flagship telefoni ne treba da se kupuju ako ne mogu da se priuste.
Mogu da ga kupim i za kes ali prosto necu.Tu famoznu pretplatu od 1800 dinara ja i potrosim,cesto i preko tako da ja tehnicki dajem svega 29k dinara za telefon.Taj navedeni popust je odobren i nije velika suma novca u pitanju ali me zanima zasto bi im ja poklanjao tih pet hiljada koje ne moram da dam?
I dalje ne shvatam o kakvom skupom kreditu je rec.Takodje se nalazim u specificnoj situaciji da mi je trenutni broj vezan za ugovor (ni sam ne znam kako ali jednom prilikom sam izgubio karticu i sada u slucaju raskida ugovora ja navodno ostajem i bez broja ?!).
 
To je pod velikim znakom pitanja AKO ti spuste na 29000....

A ti imaš, ako uzmeš telefon:

36 x 1800 pretplata
36 x 120 3G pretplata
34800 telefon.

Ukupno: 103920 dinara. Ako odobre popust na fon 5000, nek bude 5000 manje.

A ako NE uzmeš telefon, a uzmeš 50% popusta, imačeš trošak

36 * 900 dinara = 32400 dinara.

Razlika je: 71520 dinara, e TOLIKO tebe košta telefon .... ili 5000 manje....
 
uopste se ne isplati uzimati bilo kakav telefon uz paket ili box kod mts-a

prvo ponuda im je cisto deklarativna

drugo imas tu besmislenu 3G pretplatu

trece cene samih aparata uz ugovor su bas bezobrazne

ko razmislja o telefonu a ima mts karticu treba da ode u najblizu prodavnicu i kupi telefon posebno bez bilo kakvih ugovora
 
Mogu da ga kupim i za kes ali prosto necu.Tu famoznu pretplatu od 1800 dinara ja i potrosim,cesto i preko tako da ja tehnicki dajem svega 29k dinara za telefon.Taj navedeni popust je odobren i nije velika suma novca u pitanju ali me zanima zasto bi im ja poklanjao tih pet hiljada koje ne moram da dam?
I dalje ne shvatam o kakvom skupom kreditu je rec.Takodje se nalazim u specificnoj situaciji da mi je trenutni broj vezan za ugovor (ni sam ne znam kako ali jednom prilikom sam izgubio karticu i sada u slucaju raskida ugovora ja navodno ostajem i bez broja ?!).

Ne, ne, ne, ne, decko :D
TI ne shvatas da placas 72.000 za telefon kako Magic rece ;)

Inace, ovo da ostajes bez broja ako raskines ugovor je APP - broj je tvoj. Pitanje je kako da izadjes iz kostaca sa operaterom da ti ne pravi previse problema da na kraju odustanes. Ali broj je tvoje vlasnistvo, ne njihovo.
 
Poslednja izmena:
Armor, za neke se isplati, evom moj zet uzeo C5, uz BOX. uz BOX nema 3G pretplate, telefon košta 9600 na 12 rata... em na rate, em ispod cene... a BOX plaća pa plaća ... na BOX ne može da uzme popust.
 
Сам Бокс је сада неисплатив али ако га већ има ... и ја сам узео телефон али вероватно нећу да продужим пакет кад дође до краја. Осим ако не понуде вдсл бокс. Од када се не плаћа 3G ако се узме такав телефон уз бокс? Ја плаћам а колико знам, само је КТ ослобођена тога.
 
Izgleda da ste u pravu.Izvinjavam se.
Da li neka od prodavnica na divljaka prodaje telefone na 3,6 ili 12 mesecnih rata?
Mnogo bi da dam 40k dinara u kesu.Polovina plate ode dok tapnes dlanom o dlan.
 
Armor, za neke se isplati, evom moj zet uzeo C5, uz BOX. uz BOX nema 3G pretplate, telefon košta 9600 na 12 rata... em na rate, em ispod cene... a BOX plaća pa plaća ... na BOX ne može da uzme popust.

Ko sto ti kaze calex box ovakav kakav je se ne isplati u 2014 god.

Drugo ti 3G pretplatu placas kad god uzmes smart telefon bez obzira da li preko box paketa ili obican pospaid.

Kako god okrenes uzeti smart telefon kod mts-a preko ugovora je cista ludost i bacanje para
 
A 50% mozes da uzmes ili na 12 ili 24 meseca ugovora

Nema na 36
 
Minus je sto nema na 36 meseci:)
 
Da li bi se ja obavezao na 36 meseci za 50% popusta??? Imam 5 brojeva, sa danasnjim MTS paketima, vrlo rado.
Nisam mislio na obavezivanje sa telefonom :)
 
Da li bi se ja obavezao na 36 meseci za 50% popusta??? Imam 5 brojeva, sa danasnjim MTS paketima, vrlo rado.
Nisam mislio na obavezivanje sa telefonom :)

Koliko god da je povoljno to je u danasnjoj telefoniji predug period.

Jednostavno izlaze nove tehnologije bolji telefoni pa i bolji paketi
 
Dobio sam poruku da mi ugovor (KT2000 sa 50% off ) ističe u maju, mislim da sam ga potpisao negde početkom maja, kako ne bih da mi stigne rč na svih 2000, otkazao bih to na vreme, kada? u aprilu ili već u martu?
Drugo, prelazim na box, ali ne odmah, išao bih mesec dana ili na prepaid ili bih spustio na kt500, da li mi u ovom drugom slučaju ostaje sav bonus kredit i internet koji se prenose?
 
Kad promjenis paket nista se ne prenese...
 
Taj telefon kosta otprilike toliko u oglasima (malkice vise..). Da li ti zaista treba toliko taj telefon, da prihvatas da placas 50% vise 36 pretplata +4200 za 3G pretplatu (36*120)?

Moracu nekad da odvojim vreme da pokusam da shvatim ljude koji ovako nesto prihvataju.

Evo da ti objasnim, jer poznajem par njih koji su to uradili... Ljudi hoće dobar, skup telefon, imaju solidan posao i platu, ali nikada keša u šteku (nisu bitni razlozi). JEDINI način koji im preostaje je taj koji ti ne razumeš. Za par hiljada učešća dobiju ekstra telefon koji bez nekih velikih problema otplaćuju na rate. Slično kao kada kupiš kola na kredit. Neophodna su ti, ali nemaš keša za njih. Znaš da je mnogo skuplje kreditom, ali krastavac... Ja, na sreću, ne spadam u tu grupu, ali ih kapiram.
 
izlaze nove tehnologije bolji telefoni pa i bolji paketi

Posebno u Telenoru. :D

Za par hiljada učešća dobiju ekstra telefon koji bez nekih velikih problema otplaćuju na rate

Radašine, PAR HILJADA učešća nikako nije razliak izmedju:

Razlika je: 71520 dinara, e TOLIKO tebe košta telefon .... ili 5000 manje....

i recimo 320 evra = 38000 koliko može da se kupi nov, kupljen kod istog tog operatera, sa fiskalnim, na oglasima, neuključen ...

Naravno, ovo sam uzeo konkretna slučaj koji je bio ovde, ali mnogo je to "kamate", pa i za to ... Ali dobro, ako neko ima para za bacanje, samo napred.

Ja sam prvi tako uzimao, i naravno, da dok nije bilo mogućnosti 50 posto popusta, stvarno je to bila ekstra opcija, posebno ako si "stari" korisnik, znači i rate, bez kamate, i sve...

E sad, od kako ima i varijanta 50%, to nije mala cifra da se zanemari, i naravno da je treba uzeti u obzir. I njima tako lakše, daju ti popust, i završe posao. Zato i jeste 50 %.
 
Nazad
Vrh Dno