Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ovo je čisto roming pitanje, al' da ne otvaram novu temu. Drugar ima MTS postpejd broj i hteo bi da smanji troškove rominga za 5 dana u Austriji, a neće uzimati lokalnu karticu. Koristiće samo Vajber u tekst-only modu, a 100KB je oko 150din (sa zaokruživanjem na 50KB kod jednog i 100KB kod preostala tri operatera).

Q: Kako da znam, ili kako da pretpostavim, koliko traje jedna sesija, tj. kad će da ponovo da obnovi sesiju i započne novih 100KB, ako drugar nikad ne gasi mobile data i ne potroši tih 100KB?

Kod nas je to drugačije, ako se ne varam Vip terminira sesiju na po 1h ili 2h (video sam iz drugarovog listinga), dok MTS i Telenor drže koliko god da traje (ili obnove na 24h).

Od trajanja sesije dosta zavisi cena, jer on bi sa započetih 100KB u romingu mogao 10h da šalje poruke i dogovara se za 150din ako ne sesija ne prekida. Ako se, recimo, prekida na svakih 1h, onda bi cena bila 10 x 150din = 1.500din, što je puno. Pretpostavljam da ovo sa sigurnošću može da zna tek kada dođe u SRB i pogleda listing. ;)

Sem toga, ako naleti na WiFi i počne da ga koristi, mobile data se valjda odmah terminira; kasnije kad izađe iz WiFi zone i pređe na mobile data opet mu inicijalno naplate 150din za prvi bajt konekcije. Bolje da ne gasi mobile data ceo dan?

Any hints? :) Thnx!
 
Ja mislim da će mu to biti na kraju preskupo, da će ga odrati. Biće mnogo jeftinije da kupi tamo neku karticu od 10eur na kojoj će imati oko 1GB neta i 1000min za Austriju.
Neću nikada da zaboravim kako me je 4h romiga u HR koštalo skoro 500 din (sinhronizacija svega par mejlova - a da ih nisam ni otvorio).
Ja lično u Austriji uzimam karticu mreže 3 (drei) LINK
Ili karticu na kojoj ima samo internet (1GB), za 6 eur.
 
Poslednja izmena:
@desp, hvala! :)

Drugar je bas bio protiv cimanja sa drugim fonom i lokalnom karticom ("vodicu računa"), ali on se nista ne razume u mobilne i bojim se da ne startuje Maps app i krene da guta KB, iako sam mu objasnio. Sem toga, instalirao je gomilu kojekakvih apps koje mozda vuku podatke koje on u SRB ne oseća.
 
Da, ima i toga, nisam o tome ni pomislio; sigurno dosta drugih programčića će da "iskoristi priliku" da povremeno povuče po 1-2kb, što opet posle par dana povlači sa sobom dobijanje sms-a tipa "Poštovani, zbog prekomerne potrošnje vaš broj je privremeno isključen" :)
Nego samo da dodam; nisam siguran da li se pri prvoj kupovini kartice plaća još koji euro (za samu karticu); zaboravio sam to, poslednjih par puta kada sam bio koristio sam istu karticu, kupovao sam samo kredit.
 
^ I ti misliš da je lokalna kartica za 4-5 dana bolje rešenje? Ubedicu ga onda. :)

(Ja nisam nikad kupio lokalnu karticu, a bio svuda, i roming me nikad nije odrao - bio je koliko sam planirao.)
 
Za pozive i SMS moze da prodje roming, za net NIKAKO.
Pogotovu ne MTS - ne znas kada ce biti aktiviran dodatak (na vreme ili ne), da li ce biti aktiviran, itd. Jbs to :) Ako koristis KT ili prepaid broj, moze imati smisla, jer ne moze da ti skine vise nego sto imas kredita. Ali za podatke, nikako roming :)
Neka nadje neku Vodafone prepaid karticu kad ide, sa njom ce moci kroz celu EU+Turska da ima odlican data roming (za nase pojmove odlican + ogranicen racun).
 
^ Zar MTS van sezone ima roming dodatke? :zgran:
 
^ Odlučeno: MTS dodatak i MTS roming u celosti ispao iz igre, to je neverovatno skupo, pa čak i za pozive (300din/min) i SMS (50din), za data da ne pričam. Drugaru sam pokazao Drei sajt i on složio se da to uzme!

Pretpostavljam da Internet podešavanja stižu kao SMS kad se stavi kartica, stanje se proverava otvaranjem linka sa moba (ima na sajtu). Treba li još nešto da se aktivira kada se stavi nova kartica? (Drugar se uopšte ne razume.) Hvala, @Desp! :)
 
Koliko se sećam, treba samo da ubaci karticu i proradiće sve. Ako bude neki problem, tu odmah u prodavnici nek traži da mu pomognu.
 
Dok sam bio na Telenoru gore pored signal za net sam imao smenjivanje samo E i H a sad na Mts-u imam sve, G, E, 3G i H. Ne znam zbog cega je to tako, bas zna da seta cesto.
 
Ja na mts-u nisam video G - GPRS u skorije vreme, a bio sam i po Beogradu, i Vojvodini, a i ovde na jugu Srbije, Pirot, Niš...

Jedino kada se vidi G je kad u toku razgovora telefon padne sa 3G mreže na GSM, pa se u prvom trenutku pri uspostavljaju data veze nakon zavšetka poziva ne dogovori sa mrežom o uključivanju EDGE režima prenosa podataka. To obično traje par (10ak sekundi).

Inače o 3G(WCDMA) i HSPA režimu, prosto je mts mreža drugačije konfigurisana i čim je korisnik u idle režimu (ne prenosi ništa), mreža ga prebacuje u WCDMA režim što se na android telefonima prikazuje kao 3G.

Na Telenor 3G mreži su telefoni uvek u HSPA režimu, jer je tako konfigurisana mreža.

Ovo pri korišćenju ima za posledicu to da se na Telenor mreži stranice u startu za koju sekundu mogu brže otvoriti (jer je potrebno vreme da na zahtev mreža prebaci telefon u HSPA režim prenosa podataka). E sad, jedno logično pitanje se postavlja na kojoj mreži bi telefon duže mogao da izdrži bez punjenja baterije, da li u WCDMA ili HSPA režimu.
 
To automatsko prebacivanje jedino može ako je u settings podešen na 2g/3g tj gsm/wcdma (automatski režim). Staviš na 3g i neće šaltati (ako je signal dovoljno dobar).
 
E sad, jedno logično pitanje se postavlja na kojoj mreži bi telefon duže mogao da izdrži bez punjenja baterije, da li u WCDMA ili HSPA režimu.

Mislim da sam kacio linkove sto se tice fast dormancy-a na forumu, samo ne mogu da se setim koja tema.

Long story short 3G idle, trosi manje od H (+) idle.
 
Dodatni momenat, kada ste na 2g konekciji - mt:s prilikom poziva prekida data konekciju.
Sa druge strane, 3g ubija bateriju.
 
Uvek se prekida konekcija interneta na 2G na bilo kojem operateru, jer je on gsm only tj pozivi imaju veci prioritet u odnosu na internet, dok je kod 3G prioritet jednak, pa moze da se koristi i jedno i drugo.
 
Na telenoru ova prebacivanja sam rešio tako što sam postavio "WCDMA only". Doduše, moram da vratim na "Auto" kad sam na putevima "van civilizacije" :)
Pretpostavljam da na isti način mogu i na mts ovo prebacivanje da rešim, ako se primeti tako nešto?
 
3G i H+ luduje na MTS-u i meni, mislim da sam uspeo da ga usporim sa Disable za Fast Dormancy, ali ne secam se kako je vise trajala baterija!
Djilkosh, ako imas negde u mailovima ;)
 
Ipak još nije tako dobra 3G pokrivenost da bi mogao da držim telefon na WCDMA only... Zavučem se negde i ostadoh ja nedostupan.
 
Zna li neko, da li je u MTS-u moguce izvrsiti otkup ugovorne obaveze, kako bi se broj preneo u drugu mrezu? hteo bih caletu da prebacim broj u vip dok jos traje "sneg" promocija...
 
Zna li neko, da li je u MTS-u moguce izvrsiti otkup ugovorne obaveze, kako bi se broj preneo u drugu mrezu? hteo bih caletu da prebacim broj u vip dok jos traje "sneg" promocija...

Moguce je.. U punoj vrednosti ugovorne obaveze koja ti je ostala. Npr ostala 4 meseca po 2k din ,otkup ugovora 8k.. Itd itd

Tako su meni objasnili poslednji put. Cak iako imas ugovor od 50 posto popusta racuna se kao da nemas taj popust
 
Poslednja izmena:
hvala.
ugovor mu istice krajem aprila, znaci platio bi februar, mart i april (ili deo aprila, zavisi kako vec racunaju...)
 
7ugenu8u.jpg

Kakve su ovo internet tarife? To mi prikazuje kad udjem na portam moj telekom da proverim stanje preostalih MB?
 
Na mts broju stizu mi poruke od ABO(sta god to bilo) i u poruci neki link koji nisam ni otvarao,vec sam odmah obrisao poruku.I sad mi na racunu stoji -60 dinara,samo nznm kako.Da li postoji nacin da mi ne stizu te porukе?
 
Da odgovorim sam sebi:)

Radi se o VAS servisu u okviru kojeg korisnik jednom nedeljno dobija sadrzaj za koji se pretplatio (slike, muzika...). Odjavu mozete izvrsiti slanjem SMS poruke STOPBEO na broj 1555 (cena odjave je 6 dinara).
Detaljnije informacije mozete dobiti od provajdera ove usluge NTH Media d.o.o., kontakt telefon 011 3216 815, radno vreme ponedeljak - petak, 08 - 22h.

Samo sto se ja nikad nisam ni pretplatio.Ukratko,lopovi u dilu sa mts-om verovatno:)
 
Imam pitanje u vezi uzimanja telefona na rate u mts. naime na sajtu pise sledece: "Mogućnost plaćanja na rate zaduženjem mesečnog računa imate ukoliko duže od 6 meseci koristite neku od usluga Telekoma Srbija za koju plaćate mesečni račun (za mobilni telefon, fiksni telefon, ADSL ili IPTV) i ukoliko vam je mesečna potrošnja najmanje 1000,00 dinara."

da li se ovaj iznos od 1000 dinara odnosi na racun pojedinacno, ili moze da se racuna mobilni plus fiksni racun, koji su ukupno preko 1000 dinara...?
 
Nazad
Vrh Dno