Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Pa devojka moja je imala neogranicen net u verizon-u, ali nema ove ciganske fore sa sporim netom, nego puna brzina.

Gde ima to u Verizon-u posto ne vidim? http://www.verizonwireless.com/wcms/consumer/explore/choosing-a-plan.html vidim da je lepo kosta http://www.whistleout.com/CellPhones/Carriers/Verizon-Wireless i nije unlimited, ustvari jeste ali kao MTS, VIP, Telenor sto imaju po najvecoj brzini jedan deo, pa onda uspore. Mora postojati data cap

Kolike bre oni to imaju pakete kad su im brzine ovolike?

T-Mobile; Los Angeles, California

http://www.t-mobile.com/cell-phone-plans/individual.html#tab-navigation

What happens if I go over the limit of my high-speed data?

At T-Mobile we don't charge overage fees. Once you have used all the high speed data allotted on your data option, your data speed will automatically convert to up to 2G web speeds for the remainder of your billing cycle. At the beginning of your next billing cycle youll be back to nationwide 4G data.

http://dealnews.com/features/Find-a...s-A-Definitive-Carrier-Comparison/666243.html

The value proposition for the three options above is clear, but what exactly are you signing up for with each? With AT&T, you'll be locked into a contract for two years, and if you leave early, you'll be charged a termination fee. However, you'll be able to enjoy 4G LTE speeds if you live in an area with coverage. That said, your data limit is a strict 1GB and if you need more, then you have to jump up to 4GB, which will make your monthly payment $115, or $30 more per month and $360 more per year. If you don't increase your allowance in advance, and you ignore the warning and exceed your limit, then you'll face overage charges that can be even higher: nearly $15 per GB.

The T-Mobile plan is monthly so you can jump ship at any time, but there's no telling when they might change their prices. T-Mobile offers HSPA+, which is really 3G, although speeds can be comparable to 4G LTE in the right areas. However, T-Mobile intends to roll out a full 4G LTE network in the coming months. The data in the aforementioned plan is "unlimited" but the terms read that data is available at the top speed for up to 2GB per month, and then at a slower speed beyond that.

With Straight Talk, you're paying monthly with no long term obligation either, so, once again, you can jump ship at any time — but prices could go up at any time as well. Straight Talk offers HSPA+ in some areas, but there's no LTE. They also offer "unlimited" data, but in practice you will likely be throttled if you exceed 2GB per month. Straight Talk doesn't have a transparent fair usage policy, though, so that 2GB limit is based on anecdotal evidence, and mileage may vary.

AT&T

1GB – $40 + $45 for each smartphone
4GB – $70 + $40 for each smartphone
6GB – $90 + $35 for each smartphone
10GB – $120 + $30 for each smartphone
15GB – $160 + $30 for each smartphone
20GB – $200 + $30 for each smartphone

Verizon

1GB – $50 + $40 per smartphone
2GB – $60 + $40 per smartphone
4GB – $70 + $40 per smartphone
6GB – $80 + $40 per smartphone
8GB – $90 + $40 per smartphone
10GB – $100 + $40 per smartphone
12GB – $110 + $40 per smartphone
14GB – $120 + $40 per smartphone
16GB – $130 + $40 per smartphone
18GB – $140 + $40 per smartphone
20GB – $150 + $40 per smartphone

Tmobile

As far as T-Mobile rates go, a basic plan is $30 per month for 1,500 minutes or texts and 30MB of data. For the same $30 per month you could also opt for just 100 minutes and choose unlimited texts and unlimited data (where the first 5GB are at top speed). On the high end of the monthly plans, unlimited minutes, unlimited texts, and unlimited data will cost $70 per month. Alternatively, unlimited talk and text plans with no data cost $59.99 per month, although the phones that are compatible with this option are limited.
 
Poslednja izmena:
Nema vise bilo je do pre godinu i nesto bas flat mobilni net. I ko je imao taj paket moze da ga zadrzi ako ne zeli novi uredjaj.

Danas sam max. Vidjao 100gb po full brzini i to naravno u koreji;) ali za cenu telefona mesecno;)
 
Poslednja izmena:
Cudo da su im i malo pustili. Kad indijanci pokrenu torente, pa mislim da im se raspadala mreza :d
 
Imala je paket sa jos dva porodicna broja pre godinu i po dana, placali su tipa 150$, i neogranicen net, ne usporen. Da li su im sad ovo novi paketi ne znam, ali tada kad je koristila tako je bilo. Znam to jer smo na skajpu bili non stop preko moba.
Inace, neko je pitao, skajp dosta trosi mb kada je video, oko par mb po minutu.
 
Pa zbog indijaca (to si hteo reci, Djilkosh?? :D) su verovatno i prekinuli te pakete, jer su ljudi poceli tether i otkacili obican internet skroz:)
 
Imala je paket sa jos dva porodicna broja pre godinu i po dana, placali su tipa 150$, i neogranicen net, ne usporen.
Их, за 150$ овде можеш да узмеш 4 Мега Нет пакета на акцији 50% и да имаш по 40 гигабајта саобраћаја на сваком. Знам да то није неограничено и да би многи то успели да прескоче ... али једино код нас не постоји ФУП у овоме ... мада сада виђам понуде тог типа.
 
Ima, ali internet ne vredi nicemu u tim paketima :(

To odavno pricam - za mobilne komunikacije nismo tehnoloski ispred drugih - ali su nam cene i ponude strava dobre. Ako damo Telekom, kako neki predlazu (da ne bi drugi dzabalebarili), ode to, i doci ce kod nas cene gore nego u SAD.
EDIT: Jbt, stavio sam "mozda" ispred "tehnoloski ispred drugih" :D Koji lapsus ;)
 
Lepa vest. Popust na pretplatu 50% se produzava do 31.12.2014 godine. Za sad nezvanicno.
 
Mislim da je sada sa promenama pravila po paketima bila odlicna prilika da se raskine ugovor bez penala, jer koliko se secam svi ugovori (SBB, Telekom,...) imaju klauzulu da se obavezuju da u toku trajanja ugovorne obaveze cene paketa kao i njihov sadrzaj nece menjati. Ukoliko dodje do promene, korisnik kao ugovorna strana ima pravo da jednostrano raskine ugovor bez penala ukoliko se ne slaze sa promenama uslova potpisanog paketa. Ukoliko se ugovor ne raskine u roku od 30 dana od dana zvanicne objave promene uslova paketa, smatra se da je korisnik saglasan sa promenama i ugovor nastavlja da bude validan sve do datuma isteka ugovorne obaveze.

Cinimi se da tako pise u ugovoru za ADSL te zbog toga su u obavezi da uvek prave nove ADSL pakete a ne da menjaju stare. Primera radi jos uvek postoji click 1 od 1,5Mb/s iako ga u ponudi nema vec vise godina.

Ako sam upravu, onda svi koji imaju ugovor sa telefonom mogu bez problema da raskinu ugovor i potpisu novi sa novim telefonom. Mada moram da se ogradim da nisam citao ugovore sa telefonom, mada vredi procitati ugovor.
 
Poslednja izmena:
Umesto da uvedu nove pakete operaciju su izvrsili na postojecim - pod losim naravno takodje smatram ukidanje "prenosa nepotrosenog data saobracaja"!
Moram primetii da se ova nasa tri nesrecna provajdera prilicno prate kako u dobrim tako i na zalost i u losim praksama.. Ja sam zbog optimizacije paketa kod Telenora dva broja preneo u mts (MNP) - svakako sam im jasno stavio do znanja razloge napustanja pametne mreze. A sad i ovi baksuzi..
Podrzavam te za raskid ugovora totalno - javi kad odes do poslovnice sta si uradio i kako si prosao!
 
Poslednja izmena od urednika:
A-ha ... isto kao što smo uspeli da raskinemo i sa Telenorom, kada je uvodio optimizaciju, i menjao i ime i cene i sadržaj paketa.(faktički, ni traga od mog paketa, osim onog PRENESI u nazivu) ... Naravno cene paketa na gore.

Ovde ljudi odradili kulturno, samo uključili beskonačan net, i više ne moraš da strahuješ od nenormalno visokog računa, a sada ni to ne valja.... znači, vi bi i da vam prenose, i da ima beskonačni, a ako može i popust 50 %, a ne bi bilo zgoreg i jedan teelfon od 300 E onako, skromno, za dinar....

Kupiš brate dodatak za net, ako ti malo u tvom paketu. Šta je tu problem?
 
Ne znam da li si pokušavao da raskineš ugovor ili ne, ali ovo je napisano u dokumentu za Usklađivanje ponude tarifnih paketa

Zbog promene tarifnih paketa pretplatnik ima pravo na raskid ugovora koji se može izjaviti do 01.12.2012. ili pravo na prelazak na niži (jeftiniji) tarifni paket.

http://www.telenor.rs/media/paketi/detalji.pdf
 
Ovde ljudi odradili kulturno, samo uključili beskonačan net, i više ne moraš da strahuješ od nenormalno visokog računa, a sada ni to ne valja.... znači, vi bi i da vam prenose, i da ima beskonačni, a ako može i popust 50 %, a ne bi bilo zgoreg i jedan teelfon od 300 E onako, skromno, za dinar....

Da, Telenor je bukvalno otimao za razliku od MTS-a, slazem se. Ali najbitnije da li shvatas da su i jedni i drugi menjali uslove ugovora u toku trajanja ugovorne obaveze? Nije bitna mera sta i koliko kad je i kod jednih i kod drugih postojala mogucnost da uvedu novi pakete sa svim korekcijama i u pogledu usluga i u pogledu cena!
 
Ne znam da li si pokušavao da raskineš ugovor ili ne, ali ovo je napisano u dokumentu za Usklađivanje ponude tarifnih paketa

Zbog promene tarifnih paketa pretplatnik ima pravo na raskid ugovora koji se može izjaviti do 01.12.2012. ili pravo na prelazak na niži (jeftiniji) tarifni paket.

http://www.telenor.rs/media/paketi/detalji.pdf
Nisam, sacekao sam da istekne jos par meseci ugovorne obaveze i iskoristio sam MNP :) Sta je bilo sa ljudima koji su imali/uzeli telefone?
 
Ne znam da li si pokušavao da raskineš ugovor ili ne, ali ovo je napisano u dokumentu za Usklađivanje ponude tarifnih paketa

Zbog promene tarifnih paketa pretplatnik ima pravo na raskid ugovora koji se može izjaviti do 01.12.2012. ili pravo na prelazak na niži (jeftiniji) tarifni paket.

http://www.telenor.rs/media/paketi/detalji.pdf

Nakon sto je svima naplacen jedan mesec po vecoj tarifi, jer je tek sa uvecanim racunom stiglo obavestenje (uz njega) o povecanju :)
 
Da, Telenor je bukvalno otimao za razliku od MTS-a, slazem se. Ali najbitnije da li shvatas da su i jedni i drugi menjali uslove ugovora u toku trajanja ugovorne obaveze? Nije bitna mera sta i koliko kad je i kod jednih i kod drugih postojala mogucnost da uvedu novi pakete sa svim korekcijama i u pogledu usluga i u pogledu cena!

To stoji, i ponovicu treci put - kod MTS-a ste sigurno mogli zbog ovoga da raskinete ugovor, pa mozda cak i da zadrzite telefon i da nije do kraja isplacen!

A ako poredite ovo promenu kod MTS-a kao NEGATIVNU sa "Optimizacijom profita" kod Telenora, nema potrebe za daljom pricom, ocigledno se ne govori istim jezikom.
(nekome ce smetati ova promena kod MTS-a, ali ce mnooooogo vecem broju vise znaciti sadasnja situacija (da ne moze da probije paket), i potpuno je nefer stavljati to u isti kos sa bilo kojim pilicarenjem bilo kog operatera kod nas)
 
To stoji, i ponovicu treci put - kod MTS-a ste sigurno mogli zbog ovoga da raskinete ugovor, pa mozda cak i da zadrzite telefon i da nije do kraja isplacen!

A ako poredite ovo promenu kod MTS-a kao NEGATIVNU sa "Optimizacijom profita" kod Telenora, nema potrebe za daljom pricom, ocigledno se ne govori istim jezikom.
(nekome ce smetati ova promena kod MTS-a, ali ce mnooooogo vecem broju vise znaciti sadasnja situacija (da ne moze da probije paket), i potpuno je nefer stavljati to u isti kos sa bilo kojim pilicarenjem bilo kog operatera kod nas)

Da da, nesrazmerne su promene tako je - mts je otisao sa promenama 3 koraka napred i jedan nazad sto se tice onih kojima je prenos bitan a telenor je frontalno nap'o novcanike ;-) to je mera o kojoj pricam, ali se bojim da nam je stigao divlji zapad i u ovu delatnost. Pozdrav svima.
 
Joker, ja sam pokušao da raskinem obavezu, pa da vidim dalje šta ću, da uzmem drugi telefon i da PRISTANEM na nove uslove, ili da vratim broj u MTS, jer sam sa MTSa prebacio broj.

Nudio sam 3 ili 4 rešenja, na obostranu korist, OPET uz napomenu da sam imao (u tom trenutku) 5 brojeva kod njih.

GOspoda iz Telenora su mi nudili samo da vratim telefon, i da raskinem ugovor (čitaj: gubim broj koji sam im ja doneo) .... Nigde nisu ni spomenuli da treba i da mi vrate pare, koje sam doplatio za taj telefon, a što su mi rekli iz društva za zaštitu potrošača.
kad sam ih pitao da li imam pravo, ako pristanem na njihobo rešenje, da mi vrate pare, na taj mejl nisam nikada ni dobio odogovor....


E, sada trenutno imam kod njih 3 broja, jedan sutra idem u MTS da pokrenem prenos, još jedan u februaru, i poslendji valjda u julu ....
 
zanimljivu stvar je odradio moj ortak u mtsu.. bunio se u nekoj poslovici i oni mu smanjili ugovor sa mix net l (50 posto popusta) na neki bel 50 koji kosta 300 din mesecno. da li on sada moze tako da bleji jedno mesec dva i onda plati 3 soma i izadje iz ugovorene obaveze ? ugovor je inace na 12 meseci
 
Jel' ideja da zadrzi broj, ostane u MTS-u, ili nesto trece?
Ako je ovo prvo, ne znam (ne znam da li zadrzava broj ako raskine ugovor ranije placanjem penala)
Za ovo drugo, zavisi da li hoce ugovor ili ne
Za ovo trece, je lud :) (bolji paket nece naci za tu cenu)
 
BTW, da li je Telenor bese izbacio prenosenje MB u PiS paketima ili ga nikada nije bilo?

Septimus, radi izgleda sada bez slova ZH (nije pravio probleme posle promene naslova IE)
 
Jel' ideja da zadrzi broj, ostane u MTS-u, ili nesto trece?
Ako je ovo prvo, ne znam (ne znam da li zadrzava broj ako raskine ugovor ranije placanjem penala)
Za ovo drugo, zavisi da li hoce ugovor ili ne
Za ovo trece, je lud :) (bolji paket nece naci za tu cenu)

ma sama pomisao da umesto da platis preko 10 000 din za raskid ti platis 3000 (posto ti smanje paket na 300din mesecno) mi je cudna.. cenim da ne moze tako..ali pitam da bi znao u buducnosti
 
Zvuci razumno.
U Telenoru pri koristenju 50% popusta moze da se raskine, ali najbolje da se prvo promeni tarifa na najnizu.
 
Moze li neko nepristasan da mi pomogne savetom.

Bio sam danas u MTSu da potpisem ugovor na 24meseca sa 50% popusta, i docekalo nme neprijatno iznenadjenje, mozda nisam najbolje i razumeo , pa da se posavetujem sa kolegama ovde.

Ugovorna obaveza mi istice 28.12 dakle za 2dana, i njihov zaposlen mi rece da cu morati da platim racun za decembar u punom iznosu bez popusta 50% koji imam od proslog potpisivanja na 1god,
jer novi ugovor koji potpisem ce mi ici tek od 01.Januara(ne razumem uospte logiku). Po njihovom objasnjenju to ce mi izbiti iz dzepa preko 1000dinara, a ne vidim razlog zbog cega?

Jel moguce da ja samo nastavim ugovor od 28.12 kada mi istice ugovor i da nastavim kao do sada da placam istu tarifu sa 50%? Ili da platim 28dana decembarskog racuna sa popustom od 50%, a 3dana do NG proporcionalno po redovnoj tarifi, a onda od NG kao sto sma do sada sa popustom 50%?

NAdam se da ste razumeli u cemu je problem, 3puta sam sa operaterom prica zasto ne moze jednostavnije i postenije da se nastavi odgovor ali bez uspeha.
 
Kako, tj. na koji broj telefona, mogu da promenim trenutni paket pre novog meseca na veći?
 
Meni ubacise 500MB interneta u Mix1250 paket koji nije imao internet. Primetio sam juce kad sam proveravao stanje. Jel moze jos neko da potvrdi ko ima neki slican Mix paket? :)
 
Može, a možda si samo ti poseban :p
 
Da li ima ljubaznih pa da kaze kako da proverim stanje preostalog saobracaja na internetu za MIXNEt tarifu . Trazio sam na MTS sajtu pod svojim nalogom i ne vidim nigde to ... Znam da cu imati free internet saobracaj kad potrosim postojeci al mi je bitno da znam i kad cu ostati bez brzog interneta . Unapred zahvalan ;)
 
Nazad
Vrh Dno