Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Imam dva broja u Mts-u, jedan je vezan za BOX, a drugi na 2 godine sa 50% popusta.
Box mi ističe sredinom januara, pa me interesuje da li je moguće umesto tog broja u Box-u (planiram ga prebaciti u VIP), ubaciti broj koji je na promociji 50%, iako taj ugovor ističe na jesen sledeće godine?
 
Колико знам, у Бокс може да пређе нека друга промоција а 50% скоро сигурно. Њима се ваљда исплати да престанеш да користиш пола цене. Мени је пре пола године истекао неки пакет па сам узео 50% а пар недеља касније пребацио тај број на Бокс.
 
Ја не бих одбио P6 али бих размислио о овоме што планираш. Тачно је да G700 има боље карактеристике али је НТС ипак НТС а још је и дуал сим. У последње време гледам само такве телефоне, да је и G700 од те сорте, био би у предности за мене, овако бих ипак узео НТС. Врло је могуће да га уденем у неку следећу комбинацију.
 
I ja kažem da je HTC HTC, jedino što Huawei ima je 1GB RAM-a više i to je jedino zbog čega se nećkam. Ekran sigurno imaju solidan oba, ja sam kežualac i neću ni primetiti previše razliku.

Suma sumarum, ovo kod mene izaziva dilemu: Sa jedne strane HTC koji je HTC i ima taj bačkije dizajn, a sa druge strane je Huawei koji ima 1GB RAM-a više, a za ekran pojma nemam jer neko kaže jedno, neko drugo, a interna memorija mi je nebitna, imam već microSD. Sad, šta će da prevagne?
 
Uzmi na kraju sta tebi odgovara kada oba pogledas, ako odes u poslovnicu. Ali ne bih se slozio sa ovim da je huawei los, kao ni prestigio, alkatel itd. Zavisi kako sta kome odgovara. 2 gb rama je extra, meni je cesto zauzeto dosta. Postoji i g700 dual sim ali mislim da ovaj u mtsu nije taj. Na kraju koji god da kupis sam ces se kajati ili radovati tako da je odluka na tebi :
 
1GB je dovoljno, sve manje od toga je out of the question realno, primeti se. A 2GB su poceli da stavljaju jer im se vise isplati (isti modul, a za LTE varijantu MORAJU iz nekog razloga - 2GB sam prvi put video u S3 LTE varijanti). Znaci, ne primeti se toliko, nazalost. Ako je spor, bice spor i sa 8GB RAM-a, cim se predje nekih 1GB :)

A ekran pogledaj licno - nekome odgovaraju jedan, nekome drugi tip. To sto je na papiru ovaj ili onaj bolji, ne znaci da te tvom oku odgovarati.

A paket ti je onda bio neki Bel, ne Mix :) Mix je bolja varijanta Bel paketa danas. Pre 10-ak godina je MTS imao ogroman deo trzista, pa je imao smisla Bel, sad jock.
 
1GB je dovoljno, sve manje od toga je out of the question realno, primeti se. A 2GB su poceli da stavljaju jer im se vise isplati (isti modul, a za LTE varijantu MORAJU iz nekog razloga - 2GB sam prvi put video u S3 LTE varijanti). Znaci, ne primeti se toliko, nazalost. Ako je spor, bice spor i sa 8GB RAM-a, cim se predje nekih 1GB :)

A ekran pogledaj licno - nekome odgovaraju jedan, nekome drugi tip. To sto je na papiru ovaj ili onaj bolji, ne znaci da te tvom oku odgovarati.

A paket ti je onda bio neki Bel, ne Mix :) Mix je bolja varijanta Bel paketa danas. Pre 10-ak godina je MTS imao ogroman deo trzista, pa je imao smisla Bel, sad jock.

Ma, da, lako ću ja za ekran, nego jedino mi je Huawei kineski nesiguran. :) A ja sam u Mix1250, sigurno, nije mi loš paket toliko, ali nije ni ništa posebno. :)
 
Drugar je bio u nedoumici da li da uzme Idol X koji je jos bolji od tog Huawei G700 ili Desire 500 i izabrao je Desire, pa ti vidi :) Mnogo je lepsi interfejs i lepo radi telefon i lepsi je telefon.
 
Neka greska verovatno, Bel paket ti je podesen onda sigurno. Slicne su cene za slican ukupan broj minuta, Bel ima malkice vise samo, i vise ne vredi ni za sta :(
Mix je oduvek bio Mix, MTS je jedino zakruzivanje minuta promenio od kad je uveo bilo koji postpaid paket i sada neogranicen net. Drugo nista nije menjano.

Mada obicni Mix paketi isto gube smisao u doba smart telefona, kad nema interneta na njima a jeftinije je uzeti prvi veci MixNet paket (ili jos bolje ako moze prvi nizi MixNet paket) nego li doplatiti Net dodatak.
 
Neka greska verovatno, Bel paket ti je podesen onda sigurno. Slicne su cene za slican ukupan broj minuta, Bel ima malkice vise samo, i vise ne vredi ni za sta :(
Mix je oduvek bio Mix, MTS je jedino zakruzivanje minuta promenio od kad je uveo bilo koji postpaid paket i sada neogranicen net. Drugo nista nije menjano.

Mada obicni Mix paketi isto gube smisao u doba smart telefona, kad nema interneta na njima a jeftinije je uzeti prvi veci MixNet paket (ili jos bolje ako moze prvi nizi MixNet paket) nego li doplatiti Net dodatak.

Što se neta tiče, tačno je. Na primer, GPS je totalno beskoristan meni sad jer imam 0 megabajta mesečno, a ne bih da testiram koliko bi me koštalo da držim upaljen net. Jedino koristim kući wireless, a kad sam u gradu imam na nekim mestima da se nakačim, a takođe imam i SBB Zone, mada to nije ništa, ako sam u pokretu.
 
Zar ne zahteva bilo kakvu vezu sa netom? Mislim, mogu ja da skinem mapu i da je imam i da mi on pokaže put kako doći tu i tu u oflajn modu, ali ne može da prati kretanje. Možda je ovo što sam sad rekao retardirano, ali stvarno nemam neke veze sa tim, nikad nisam koristio.
 
To je i moje iskustvo - bez bilo kakve net konekcije ne moze da prati trenutnu lokaciju.
 
Pa iGO radi bez ikakve data konekcije. Možda malo duže treba za prvi fix, al radi.
 
*ja sam samo GMaps isprobavao ;)
 
Pa iGO radi bez ikakve data konekcije. Možda malo duže treba za prvi fix, al radi.

Tu aplikaciju sam probao baš davno, kad sam uzeo prvi Android fon, Acer Liquid. Radio je bez konekcije, ali tačka, koja označava mene, sama piči ka odredištu, iako ja sedim u kući i mrzelo me da se cimam oko toga i samo uninstall.
 
За GPS није обавезан интернет али онда јесте оптичка видљивост (па из стана углавном неће да ради) као и мапе. Сателити пошаљу координате а онда те програм "шета" по својим мапама. Ако си на отвореном, а небо чисто, то проради брзо али ако има сметње (кажу да облаци и густе крошње умеју добро да успоре) онда може да потраје. Зато је ту A-GPS који користи интернет конекцију да сателитима јави где си па ако имаш програм са мапама, опет нема неког великог трошка. Једино ако ни програм нема мапе, онда и то мора да се довлачи преко интернета и потрошња може да буде већа. За Андроид је ипак потребан мобилни интернет па је бзвз да имаш пакет без њега, узми неки MixNet који ти одговара по цени и понуди и заборави на GPS проблеме.
 
Tu aplikaciju sam probao baš davno, kad sam uzeo prvi Android fon, Acer Liquid. Radio je bez konekcije, ali tačka, koja označava mene, sama piči ka odredištu, iako ja sedim u kući i mrzelo me da se cimam oko toga i samo uninstall.

Sad je ok aplikacija, radi poprilično dobro. Evo malopre isprobao iz dnevnog boravka, bez ikakve internet konekcije. Fix za 9 sekundi

u4y6yhe6.jpg


Mada slažem se sa kolegom iznad, za pun potencijal pametnog telefona obavezan je paket sa internetom.
 
Samo još jedno pitanje. U novom paketu, koji će mi biti aktiviran 1. januara, imaću 1,5GB mesečno za net. E sad, moje pitanje je. Da li je to dovoljno, ukoliko ne skidam ništa, naravno, ne gledam klipove po tjubu, nego samo povremeno palim browser, ali držim upaljeno sve vreme zbog prognoze i slično? Nikad, ali baš nikad nisam koristio internet na ovaj način, ni kao USB ni na fonu, pa da me malo prosvetlite. Dakle, suma sumarum, ako mi bude upaljena data konekcija 24/7, a da pritom nema download-a niti gledanja klipova, može li izdržati mesec dana ili da ja to gasim kad ne koristim telefon, tj kad sam kući?
 
Za to sto si naveo, dovoljno je i 150mb. Ne znam koji paket je u pitanju, ali ako je neki MixNet onda ce ti internet biti besplatan i nakon sto potrosis tih 1.5gb, tako da nemas sta da brines/
 
^ Da te prosveTimo -- ne da je dovoljno, nego imas i za izvoz! ;)
SuMMa suMMarum, bilo bi ti dovoljno 50MB, a imas 30x više. Enjoy the drive.
 
Pogledaj na fullhd telefonu par 1080p klipova, pa ćeš da vidiš kako je malo :)
 
Зашто да погледа HD клипове ако је у старту речено да клипове не гледа? Па нека скине неки блуреј филм и све ће да буде мало. За понеки сурф и прогнозу је довољно.
 
Kolike bre oni to imaju pakete kad su im brzine ovolike?

T-Mobile; Los Angeles, California
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1387975098072.jpg
    uploadfromtaptalk1387975098072.jpg
    115 KB · Pregleda: 150
Pa devojka moja je imala neogranicen net u verizon-u, ali nema ove ciganske fore sa sporim netom, nego puna brzina.
 
Za to sto si naveo, dovoljno je i 150mb. Ne znam koji paket je u pitanju, ali ako je neki MixNet onda ce ti internet biti besplatan i nakon sto potrosis tih 1.5gb, tako da nemas sta da brines/

E, kul. Jeste, MixNet L je u pitanju. Znači, to je ona fora 1,5GB je u full brzini, a, kad to potrošim, imam za dž, samo sporije? Nat bed, niga, nat bed.


Đilkoš, mislim da nema neke prevelike potrebe da gledam yt klipove po ulici, tako da je ovo sasvim taman za neki surfić i poneku sprdnju na netu i čet. Pošto ne mogu još da testiram, jer mi se aktivira tek 1. januara novi paket, koliko Skajp "cedi" megabajte? Dakle, ako je samo vojs kol, a koliko ako je i video? Kontam da ga to sruči k'o ja rusku salatu.
 
Nazad
Vrh Dno