Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Imam postpaid mts i Vip. Hebeš speedtest, uzmi mts karticu i sa njom pootvaraj 5 razlicitih sajtova što brže može. Posle toga to isto uradi sa Vip karticom (isto mesto, isti telefon, podrazumeva se), pa ćeš videti razliku. Jednostavno, mnogo brži odziv je u pitanju, a da li je brzina 6 ili 8, mnogo je manje bitno i primetno u upotrebi.
 
Imam postpaid mts i Vip. Hebeš speedtest, uzmi mts karticu i sa njom pootvaraj 5 razlicitih sajtova što brže može. Posle toga to isto uradi sa Vip karticom (isto mesto, isti telefon, podrazumeva se), pa ćeš videti razliku. Jednostavno, mnogo brži odziv je u pitanju, a da li je brzina 6 ili 8, mnogo je manje bitno i primetno u upotrebi.

Jeste tad je bolji vip slažem se. Al ajde napravi pauzu od par ili više sekundi između tabova. Imam i ja, na žalost, i vip i mts postpaid, veruj mi da mi ne pada na pamet više da produžujem ugovor sa vipom
 
Sta se ovo desava sa MTS-om?Ja sam mix 2300 paket i do sada nisam imao internet.Sad sam proveravao ne telefonu i imam besplatno 500 mb interneta,a na sajtu nista ne pise.
 
Lep gest MTS-a.
 
Svi cekamo "Telenor da proradi" u poslednjoj sedmici tekuce godine. :)
 
Koliko kosta onaj Y210D dual-sim preko Kontrole troskova?
 
Dilema oko MIX 750 paketa kod MTS

Prilikom pregleda stanja na *797# osim preostalih minuta i SMS poruka prikazano mi je da imam i 512 000 Kb/s podataka sto me malo zbunilo jer ranije to nisam primecivao, a imam i obican Mix 750, ne neki od onih Mix Net paketa !? Ako neko moze da pojasni? Hvala.
 
Zaboravio sam da dodam da placam i 3G dodatak jer sam uzeo telefon na ugovor za koji mora da se placa 3G. Da mozda zbog toga ne daju tih 512 Mb, mada to nigde nisam procitao !?
 
Prilikom pregleda stanja na *797# osim preostalih minuta i SMS poruka prikazano mi je da imam i 512 000 Kb/s podataka sto me malo zbunilo jer ranije to nisam primecivao, a imam i obican Mix 750, ne neki od onih Mix Net paketa !? Ako neko moze da pojasni? Hvala.

Ja sam se istripovao da mi je to utroseni saobracaj jer to obicno vidim uz preostale poruke i minute, pozvao korisnicki da vidim sta, kako, zasto, i onaj lik mi rece za to, ja lepo pitam sto niste poslali neko SMS obavestenje sa cestitkom, kaze ne mozemo svima poslati???
 
Ja ne verujem sta citam..
Ovoliko uporedjivanje brzina interneta na mobilnom teleefonu, ma lolcina bree.. Sta vi radite kad ste u gradu, svlacite torente... Ma daj nemojmo da se zahebavamo.. TT, stream muzike, FB, B92, poneko pretrazivanje ako mi neato treba da nadjem i procitam... I sve to ako idem busem pa ubijam vreme i bas bas retko mi MTS uleti u edge, barem kod mene na Vidikovcu nikad nisam u edge, onaj dan kad sam bio u Kumodrazu na slavi tamo jesam skoro sve vreme i bas me zacudilo, ali nije realno smak sveta.. U Parizu je npr prosle godine SFR takodje bio poprilicno lose pokriven 3G signalom, iz mog nekog iskustva od 15- ak dana...
 
Evo jedno nubovsko pitanje. Ja uzeh u Handy-ju pre dve godine telefon uz MTS paket i bila je ponuda za svaki fon ta i ta cena i taj i taj paket, tj. tad sam mogao da izaberem 3 paketa uz određenu cenu. Npr: Telefon košta 11 000 i mogu da biram Bel 1000, MixNet L i još neki paket, nebitno i tako sam i uzeo. E, sad. Ističe mi taj ugovor i uzeo bih novi telefon za koji dan i odem ovaj put direkt na MT:S sajt i vidim sledeće. Sa jedne strane postpaid paket i mesečni troškovi, sa druge strane cena telefona i tako izlistane različite cene za sve pakete. Da li to znači da ja mogu da biram da li ću da platim telefon 30 soma i da uzmem Bel400 paket ili da ga platim 5 soma i uzmem MixNet Xl paket, lupam? Naravno, ne biram ja tačne iznose i pakete, nego sa liste koja je data tamo. Evo i link ispod, pa me prosvetlite. U najgorem slučaju, naćiću neki MTS, pa ću da svratim, ali bolje da to čujem od nekoga ovde, a ko to zna.

Hvala.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/htc-one.html

Eto link i sad konkretno piše:

Bel 400 je pretplata toliko i toliko, a cena telefona 45 hiljada, a uz Mix 3500 je cena telefona 1800. Je l ovo tačno ili stoji samo onako, bezveze i ne važi za sve telefone? Pitam jer ne bi bilo prvi put da negde vidim nešto, a da to nema veze sa mozgom i zato što nije ovako bilo kada sam kupovao telefon sebi i sestri pre dve godine, mada je to tad bilo sve u Handy-ju.
 
Dobro si razumeo, ali primeti da za taj model ima mogucnost i na 36 i na 24 meseca - 45K/1800 je cena na 36 meseci. 49.200 i 21.000 je na 24 meseca.

Inace, mislim da osim nekih modela kojih pokusava neko da se ratosilja, u MTS-u ne vredi uzimati telefon umesto popusta. Tj. isplativije je uzeti telefon u oglasima. Pre 2 godine je bilo kako/kada, nije bilo toliko izrazeno - sada skoro da nema izbora.
HTC Desire 500 recimo nije nesto skup, i neki slabiji telefoncici se uz KT dobijaju besplatno i SA popustom (Huwaei Y100, Y210D i Alcatel 1060 valjda bese). Ali nesto tipa HTC One, Xperia Z, S4 su bas bas skuplji kada se uzme u obzir da uz telefon nema popusta.
 
E, pa to je ekstra. Ja bih uzeo ovaj:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/htc-desire-500-dual-sim.html

Dam 3000 uz MixNet L i ćao. Meni zvuči okej ova opcija, pre dve godine sam uzeo XPeriu Neo V i bi mi drago pre neki dan kad videh da je u Handy-ju cena porasla u odnosu na pre dve godine za taj model. :D

Samo ne znam kakav je ovo paket "Kontrola troškova", nisam ništa guglao o tome jer ima ovaj MixNet L. Trenutno sam na Mix1250, ali mi se ne sviđa nešto posebno. Malo poruka, malo minuta van MTS, 0 interneta.
 
Kontrola troskova je teska glupost, dobijes kao kredit kojim kupujes promocije i trosis kredit na razgovore. Mix net L ti je dobar izbor.
 
Gde se bese sad kontrolise koliko mi je ostalo interneta na Telekom sajtu ? Usao sam na svoj nalog ali nikako ne pronalazim to ...
 
Chan ok si razumeo;)
Mixnetl ima 600 min nadam se da ti je dosta:D kas vec nije 450.
Malo poruka???
 
Chan ok si razumeo;)
Mixnetl ima 600 min nadam se da ti je dosta:D kas vec nije 450.
Malo poruka???

Da, imam, valjda, 200 ili 300 mesečno. 400 min u mreži i samo 50 van mreže, što je premalo. Onda ću da pokupim taj. Je l moram da čekam da mi istekne ugovor za koji dan ili mogu i malo ranije da potpišem i uzmem fon, pa nek' oni aktiviraju novi ugovor kad im volja? Tj. kad ovaj istekne. Frka mi da ne nestane telefona, prošli put sam bukvalno poslednji uzeo.

Kontrola troskova je teska glupost, dobijes kao kredit kojim kupujes promocije i trosis kredit na razgovore. Mix net L ti je dobar izbor.


Ok, hvala na pomoći. :) Ne daje mi se preko 2 hiljade mesečno na paket jer mi više i ne treba, a za fon bih dao nekih 5-6 hiljada sad, a ovaj mi se ekstra uklapa u "budžet". Imam keša uštekanog, ali neću sve da frljnem na fon, a i nisam planirao ni da kupujem, nego mi dunulo. :D Ako imate neki predlog, slobodno pročačkajte sajt i recite, ja odavno nisam pratio tržište, tj. od kad sam kupio prošli fon.
 
Poslednja izmena:
Huawei Ascend G700 ovaj ti je mnoooogo bolji nego taj htc, a kosta 4500 din u tom tarifnom profilu.
jaca baterija 2150 mAh:1800 mAh, ekran veci, rezolucija i tip ekrana IPS LCD 720x1280 5 inča:
TFT 4.3 inča 480x800 piksela, i radna memorija 2gb:1gb, veca interna emorija 8gb:4gb.
 
Huawei Ascend G700 ovaj ti je mnoooogo bolji nego taj htc, a kosta 4500 din u tom tarifnom profilu.
jaca baterija 2150 mAh:1800 mAh, ekran veci, rezolucija i tip ekrana IPS LCD 720x1280 5 inča:
TFT 4.3 inča 480x800 piksela, i radna memorija 2gb:1gb, veca interna emorija 8gb:4gb.

Sad sam baš u nedoumici. Taj jeste bolji i malo skuplji, ali mi se mnogo sviđa kako izgleda ovaj HTC. Memorija mi nije toliko bitna, do sad sam "živeo" sa jako malo slobodne telefonske memorije od nekih 100tinak MB. Sad, taj ima 1GB rama više, to ok, baterija manje-više me (ne) zanima toliko, a vidim da pominješ ekran, a tu sam slab i ne znam kolika je razlika.
Sad ne znam da li će dizajn da presudi ili ipak kvalitet. :D Upuc.
 
Пази, овај је много бољи, а гуглај на нету разлику између ипс и обичног тфт екрана. Иди у пословницу па упореди, ја да нисам узео уговор сад са попустом, купио бих га. Нисам ни знао тај модел да постоји док нисам данас видео :)
 
Пази, овај је много бољи, а гуглај на нету разлику између ипс и обичног тфт екрана. Иди у пословницу па упореди, ја да нисам узео уговор сад са попустом, купио бих га. Нисам ни знао тај модел да постоји док нисам данас видео :)

Upucaću te. :d Pogledaću onda u radnji, ovako iz ruke. Ali mi je predobar ovaj HTC po izgledu. A nije uopšte ni loš fon, realno. Verovatno ću da pokupim ovaj što si mi ti predložio.
 
Htc ima Super LCD2, a on je poprilično dobar. Sta vise mozda i bolji od tog ips-a.
 
Neću još par dana to uzeti, pa taman da vidim šta vi kažete ovde do tad, ako neko išta doda, nego imam još jedno pitanjce. Da bih uzeo neki od tih fonova sa sajta, je l' moram baš u MTS poslovnicu ili mogu da idem i tamo kod "dilera" kao što je Hendi i da tražim ovo isto? Ili u Hendiju mogo samo ono što se nudi preko Hendija?
 
Nazad
Vrh Dno