Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Cek, cek, koje roming minute? :D
 
da, da :d

cela firma je presla, a ja uleteo sa privatnim brojem i posto nisam imao sta da dodam na mega net dodao sam te minute, sto je najgore trazio 60, dali mi 50 :d
 
Sta je nudio Telenor? Ono bese imao si neki popust 70% na roming? :)
 
Ih, kamo lepe srece, to sam im trazio u vise navrata ali nisu hteli da cuju... to bih potpisao na 20 godina :d 70% na minimum 100 eura mesecno a desava se da bude i 200 eura samo na roming...

u prvom pokusaju, cini mi se da je 2009. su mi nudili flat u telenoru i mislim 1200 min van... Drugi put su mi nudili da se prebacim na premium paket, da mi daju neograniceno u telenoru, neogranicen net bez onog limita posle kog te prebacuju na sporo ali samo 1000 min ka drugim mrezama i 30 roming minuta... I tu smo se pozdravili :d
 
Ma pricajte vi koliko hocete ljudi, ali nikoga ne vidim da to stavi na papir. Da od toliko ljudi nijedan INATLIJA ne ode na sud? How yes no, sto rece Kutija ;) Za mnogo sitnije stvari se tuzakaju sa Telekomom i RTS-om i EPS-om i ostalima.. a nece za nesto sto je stvarno tacno? Ma, da, svakako.
 
To je bilo pre nekoliko godina, mogu ti napisati rucno ovo sto sam napisao u postu ako bas hoces na papiru. Ne pada mi na pamet da se tuzakam za 60 poruka, samo sam izneo svoje iskustvo. Ne znam kakvi su sada, ali tada su bili prilicno losi.
 
Polako, pre nekoliko godina sam i ja jedva čekao da odem sa MTSa na Telenor.

Mi pričamo o sada, od uvedjenja MNPa do danas...

Mani sad te priče od kulina bana, sad mogu da navedem i kao razlog da je MTS u početku imao samo prepaid, i da nisi imao gde da kupiš dopunu ... :) :)
 
To je bilo pre nekoliko godina, mogu ti napisati rucno ovo sto sam napisao u postu ako bas hoces na papiru. Ne pada mi na pamet da se tuzakam za 60 poruka, samo sam izneo svoje iskustvo. Ne znam kakvi su sada, ali tada su bili prilicno losi.

Super ali sta da radim ja sa time? Evo, ja imam lose iskustvo sa Apple-om. Ima jos gomila takvih. Sta to pokazuje? Da je Apple los?

Lepo sam ponudio u onoj temi svima - prvi koji pokaze da je u pravu, tj. da je greska MTS-ova, platicu mu taj fantomski racun (tj. dobice tu sumu od mene, jer on nece ni imati koji fantomski racun da plati). Ali ako prihvati da plati 10% racuna svima za koje se pokazu da su oni krivi!
 
Ja bih samo voleo da znam razlog zbog kog svuda toliko branis Telekom. Ne mogu da kazem da su takvi kako neki tvrde ali su daleko od sjajnog i to mogu da ti kazem na osnovu svog kratkotrajnog "puj pike ne vazi" iskustva, gde su se pokazali neodgovornim i neprofesionalnim.
 
Ko je rekao da su cvecke? Rekao sam da pomeni u temi su lazi, a nijedna dokazana greska Lelekoma.
Ovo sto ti pominjes nema veze sa time. A i u tvom slucaju, nije "ne svidja nam se", nego si dobio "telegram" (ovo je ovako <TACKA>to je ovde <tacka>), pa shvatam zasto mislis da su se "predomislili", ali jedino sto ti nisu tacno rekli je da moze placanje Intesa karticom na rate uz Box. Ali pazi molim te, tu moze uz racun na isti broj rata - jadan ti, zeznuli te, ne mozes banci da das procenat :(
 
Ko je rekao da su cvecke? Rekao sam da pomeni u temi su lazi, a nijedna dokazana greska Lelekoma.
Ovo sto ti pominjes nema veze sa time. A i u tvom slucaju, nije "ne svidja nam se", nego si dobio "telegram" (ovo je ovako <TACKA>to je ovde <tacka>), pa shvatam zasto mislis da su se "predomislili", ali jedino sto ti nisu tacno rekli je da moze placanje Intesa karticom na rate uz Box. Ali pazi molim te, tu moze uz racun na isti broj rata - jadan ti, zeznuli te, ne mozes banci da das procenat :(


Hajde sto ja tebe ne razumem, kako si vec napisao svoj post ali se cudim sto ti nisi uspeo da razumes poentu moje price...

I da, sta god mislio jesu neprofesionalni i neodgovorni jer kad ih neko nesto prilicno jasno i glasno pita valjda je red da se nesto proveri pre odgovora - a dao Bog vremena da provere su imali na pretek, narocito zato sto sam ih jos jednom za svaki slucaj pitao.
I da smatram neodgovornim to sto na svom sajtu i dalje sve stoji uopsteno umesto da jasno i glasno kazu za koje pakete vazi, kao sto su mi na kraju odgovorili mailom. Time ljude svesno dovode u zabludu.
I ne, nije u pitanju "jedino" nije tacno da moze/ne moze Banka Inteza karticom za box jer to sto su pogresili je upravo i NAJBITNIJA stvar u mom pitanju.
I na samom kraju, da osecam se prevareni, jer sam verujuci njihovom par puta ponovljenom odgovoru, za koji sam verovao da je sa kredibilitetom, a gde su me drzali tako u ubedjenju mesec dana da je sve OK (da ne kazem zavlacili) propustio priliku da pogledam za telefon prilikom puta u Nemacku.

Btw. kao nekom ko koristi njihov Box (silom prilika kao jedinu mogucnost) svakako mi nije isto kupiti telefon placanjem karticom ili na rate.

R. Bosch je jednom rekao "vise volim da izgubim novac nego poverenje", ali su ovi daleko od Boschove maksime.

A ja jos ne cuh zasto ih sa druge strane tako zdusno branis u svakoj prilici!?
 
Poslednja izmena od urednika:
I ne, nije u pitanju "jedino" nije tacno da moze/ne moze Banka Inteza karticom za box jer to sto su pogresili je upravo i NAJBITNIJA stvar u mom pitanju.
Ne mozes da platis karticom na rate, ali mozes nizu ceni da platis kroz racun na isti broj rata - koliko treba da objasnim da ovo ide tebi u korist? Prva rata ti u oba slucaja dolazi tek sledeci mesec. U slucaju Intesine kartice, moras do 10. da pokrijes. U slucaju kroz racun, do 20.
U cemu je tu uopste ikakav problem?

A ja jos ne cuh zasto ih sa druge strane tako zdusno branis u svakoj prilici!?

Zato sto niko nikad nije pokazao da je u pravu, vec samo rekla-kazala. Jedino za sta mogu da se slozim iz prica je da dodaci za roming moraju odmah da se aktiviraju ili da se stornira bilo koji racun koji nastane jer nisu odmah aktivni. Sve ostalo? Verodostojan papir, ili begaj.
 
Ne mozes da platis karticom na rate, ali mozes nizu ceni da platis kroz racun na isti broj rata - koliko treba da objasnim da ovo ide tebi u korist? Prva rata ti u oba slucaja dolazi tek sledeci mesec. U slucaju Intesine kartice, moras do 10. da pokrijes. U slucaju kroz racun, do 20.
U cemu je tu uopste ikakav problem?

Problem je u tome što je prilikom kupovine Banka Intesa kreditnom karticom cena paketa u prvih 12 meseci jedan dinar, sto ce reci dok otplacujem telefon tih 12 meseci ne placa se pretplata na paket, dok bi u slucaju kupovine na rate kroz racun placao i ratu za telefon (nesto manju) ali bih placao i punu cenu paketa, pa ti sad proracunaj sta je isplativije...
 
Poslednja izmena od urednika:
R. Bosch je jednom rekao "vise volim da izgubim novac nego poverenje"

m-003.gif
 
Problem je u tome što je prilikom kupovine Banka Intesa kreditnom karticom cena paketa u prvih 12 meseci jedan dinar, sto ce reci dok otplacujem telefon tih 12 meseci ne placa se pretplata na paket, dok bi u slucaju kupovine na rate kroz racun placao i ratu za telefon (nesto manju) ali bih placao i punu cenu paketa, pa ti sad proracunaj sta je isplativije...

Meni se cini da i ovo nije tako. Ti bi Box placao, pa bi placao.
Da si uzeo kroz BIB kampanju, placao bi mesecno Box+73.000/12
Ovako placas Box+56.000/12.
 
MTS od juce ukino nekoliko tarifa za nove korisnike: PRVA droid, MyBel i BelSMS, kao i Hello tarifu.
 
^ Ja sam na MyBel, ako je napustim, mogu li opet da se vratim? :)
 
Jock!

Btw, Neverovatno da MTS guru postavlja takvo noob pitanje:)
 
^ Hehe. Guru? :D Samo zbog reči "nove" sam pitao. Mada je sasvim jasno da ne može na staro. MyBel je cool tarifa, kao zamena za KT, pri čemu mi već mesecima obračunavaju nizu pretplatu nego što bi trebalo. :)

Edit: na sajtu nisam našao informacije da se navedene tarife ukidaju. (?)
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da i ovo nije tako. Ti bi Box placao, pa bi placao.
Da si uzeo kroz BIB kampanju, placao bi mesecno Box+73.000/12
Ovako placas Box+56.000/12.

Kako bih placao box kad lepo kazu da je uz odabrani paket prvih 12 meseci pretplata 1 dinar, sto ce reci nije mesecna cena paketa (boxa) + 73000/12 vec je 1 + 73.000/12 a to je imajuci u vidu da box ionako placam dosta povoljnije od box + 58.500/12 mesečno!
 
Ako si mislio da to moze, ocigledno je gde je problem :) Necu dalje, obecavam... ne mogu vise :)
 
Ako si mislio da to moze, ocigledno je gde je problem :) Necu dalje, obecavam... ne mogu vise :)

Cisto sumnjam da si shvatio sta je problem i stvarno ne znam sta ti nije jasno posto su ljudi iz Telekoma rekli da MOZE UPRAVO TAKO, samo za druge pakete a ne i za box, a sto na sajt nisu stavili vec na sajtu stoji kao da vazi za sve pakete. Btw. potvrdili ljudi da MOZE mailom, potvrdili u poslovnici, a to sto ti to jos nisi razumeo je nesto sasvim peto.

Zato, hajde probaj jos jednom da procitas sta tamo pise i ako ne uspes ni tad da shvatis, slazem se, vreme je da odustanes! Pa ne mogu i ne moraju bas svi ni da shvate sve!

I objasni mi zasto bi nudili istu stvar dva puta, kako ispada po tebi!? Jedno je paket + 73k/12 mesecno a drugo je paket + 58,5/12 mesecno, znaci sve isto osim cene telefona, plus gde je tu pogodnost koju promovisu placanjem Banka Intesa karticom? Ali razmisli doooooobro pre nego sto odgovoris.
 
Poslednja izmena:
Citao sam, i ja nisam shvatio kao sto si ti shvatio. Ni na sajtu ne stoji tako. Stoji "postpaid tarifni profil". Ne stoji "usluga". Box nije "postpaid tarifni profil ".

Off.
 
Jel ti neces da razumes ili jednostavno ne mozes? Apsolvirali smo da box ne moze, moje je bilo da pitam i nije proslo, ali je potvrdjeno da na taj nacin mogu drugi "postpaid tarifni paketi" tipa MixNet XL i slicne vrednosti (valjda 2300 etc.). Znaci upravo na nacin koji sam opisao a koji nikako da shvatis vec shvatas na pogresan nacin. Dzaba ja pricam...
 
Za nevernog Tomu koji misli da ja, za razliku od njega, nisam dobro razumeo mogucnost kupovine telefona uz neki (bilo koji) postpaid paket preko Banka Intesa kartice i da je, posto sam mislio da telefon moze da se kupi tako sto se prvih 12 meseci paket (ne govorim o boxu) placa samo 1 dinar, za njega ocito u cemu je problem, da napomenem da sam daqnas dobio mail iz Telekoma sledece sadrzine:

Postovani,

Izvinjavamo se zbog kasnjenja u odgovoru.

Vi svakako imate mogucnost kupovine telefona LG G2 u okviru Box tarife i u tom slucaju cena je 58 500 dinara. Ovaj iznos mozete platiti na 12 mesecnih rata, zaduzenjem postpaid broja.
Navedeni model mozete platiti karticom Intesa banke, i dobiti mogucnot placanja 1 dinar pretplata prvu polovinu ugovorenog perioda, u tom slucaju cena uredjaja je 74 000 dinara i vazi za tarine profile Bel, Mix, MixNet i Kontrola troskova.

Zalimo zbog neprijatnosti.


Napominjem samo da je ugovorni period koji spominju 24 meseci.

Posto je taj neko, kao sto i sam rece:

Citao sam, i ja nisam shvatio kao sto si ti shvatio.

ocigledno je gde je problem.

Napominjem, cisto da se razumemo, samo da su oni u svom prvom odgovoru naveli da to vazi i za box paket (znaci nebitno je sta sam ja mislio - ja sam samo pitao da znam na cemu sam, i ma sta god ja mislio dok citam nesto bitno je sta oni naposletku odgovore na pitanje), da bi eto tek nakon skoro mesec dana shvatili da ipak to ne moze, sto je veliki propust njihove nadlezne sluzbe koja je dostavljanjem prvog maila izvrsila pogresno informisanje klijenta i drzala ga u zabludi gotovo mesec dana da to moze tako i to je ono sto me cini nezadovoljnim.
 
Meni je zadnji račun stigao na pun iznos, pa zovem sutra da vidim zašto.
Evo zašto. Zavisno od statusa koji imaš, ugovor na 50% počeće da važi od:

1) 1. narednog meseca: ako si postojeći postpejd korisnik koji zaključuje novi ugovor
2) od dana zaključivanja: ako se radi promena statusa, npr. prelazak u MTS mrežu, uzima novi postpejd broj, prelazi sa pripejda na postpejd (ili KT na postpejd)...

Poslednji ti je stigao na pun iznos jer je ugovor očito počeo da važi počev od meseca u kom je potpisan. Datum potpisivanja ugovora možete da vidite na portalu MojTelekom, samo se setite koji ste status u tom trenu imali da biste znali kad ističe. ;) Još i ovo: stari 50% ugovori počinjali su da važe od dana potpisivanja, odnosili se na tekući mesec i pokrivali ga retroaktivno (50% off za ceo mesec). Onda su svi sem kategorije 2) prebačeni da počinju 1. narednog meseca. To je donosilo dosta zabune. Moj prvi 50% off bio je u kategoriji 1) a započet je kao kategorija 2) i odnosio se na ceo mesec, dakle račun nije bio srazmerno prepolovljen, već je ceo bio 50% off, po mojem najboljem sećanju. To je ugovor zaključen kada je krenuo MNP, u julu 2011-e, ako ne grešim. ;)

I produzi ga ovog meseca, jer inace ce u decembru da dodju srazmerno polovljen i pun iznos (veci racun).
Da li se i kod 50% off dobije srazmerno prepolovljen račun ako je gore navedeni slučaj 2)? Primer: ako neko 15. oktobra pređe na postpejd i potpiše 50% off, njemu 50% važi za oktobarski račun. Kada ističe? Da li 50% off tada važi zaključno sa 30. sept naredne ili one tamo god (ako se računa da je 50% off počeo od oktobra), ili će važiti zaključno sa 14. okt godine kada ističe, i onda će za taj okt. račun do pola meseca da bude umanjen za 50% a za ostatak meseca ne (ako nije potpisan novi ugovor u međuvremenu)? Samo zvuči komplikovano. ;)

Ima li neki nacin da se vidi na koliko je potpisan ugovor? Na portalu mogu da vidim kada je potpisan ali ne i na koliko.
Na Portalu ne može, ali na 789 uz lične podatke može! Verovatno može i na 790.

MTS od juce ukino nekoliko tarifa za nove korisnike: PRVA droid, MyBel i BelSMS, kao i Hello tarifu.
U pravu si, navedene tarife su premeštene u Stare tarife, ali o tome nije bilo obaveštenja pod Vesti, kako je do sada uvek bilo. Do skoro su imali neku Droid Prva promociju i reklamirali je, a sada je ukidaju. E sad ću baš da ostanem na MyBel 10 godina! :-devil-:
 
Slucaj 2 koji si naveo je ranije (ne znam za trenutnu godinu) znacio proporcionalan racun. Mislim da je KT izuzetak i da dobijas pun racun, jer je takva tarifa, ali obicno za njega onda nameste da pocinje od 1. u sledecem mesecu, bas da ne bi bio seckan ugovor beskorisno.
Znaci, ovo je bio slucaj, nisam siguran da li je i dalje tako.
 
Navedeni model mozete platiti karticom Intesa banke, i dobiti mogucnot placanja 1 dinar pretplata prvu polovinu ugovorenog perioda, u tom slucaju cena uredjaja je 74 000 dinara i vazi za tarine profile Bel, Mix, MixNet i Kontrola troskova.

Samo pljujes. Mozda si propoustio neki mail, ili si ga parafrazirao pa izgleda drugacije, ali meni je ocigledno da si ili previse ocekivao ili nisi citao.
 
Poslednja izmena:
Owim i drugi, hvala za objašnjenje
 
Nema razloga da dobijes normalan racun bez popusta ako si na vreme produzio ugovor, cak kad sam zvao da produzim devojka iz call centra je sama konstatovala da cu i decembarski racun dobiti sa popustom i pitala
da li zelim da mi novi ugovor pocne od dana kad sam zvao ili od dana kada se zavrsava stari ugovor, 4. decembar...
 
Nazad
Vrh Dno