Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Mislim da je nemoguce da mu postpuno otkazu ugovor zbog 3 meseca... Mogu da ukinu i odlazni i dolazni, ali da raskinu ugovor to ne.. A to su uradili cim ga teraju da potpisuje novi..

Danas sam bio sa njim i upravo to, oni su sami bez konsultacije sa njim raskinuli ugovor! I uz to rekli da ce mu sledeci meseci stici racun od 15-16000 (u fazonu preostali iznos ugovora). Ako hoce novi ugovor, ni telefon ne moze da dobije za 1din....

Ovi sto misle da trolujemm pljujem neosnovano po mts-u neka smanje gledanje naucne fantastike. Sta bre ja imam od toga da izmisljam i pljujem po mts-u? Placaju me vip i telenor ili sta?

Inace i sam koristim mts dugi niz godina, od pre 3 godine i postpaid i za sada nikakvih problema nisam imao ;)

Kako idu oni mejlovi od nekih uticajnijih ljudi u mts-u koji se nesto pitaju oko toga, siguran sam da se nesto tu moze srediti, a ove u poslovnicama za to bas i briga..
 
Ne znam, probaj na onaj mail, korisnicki@... ili kako vec ide, ali neka bude malo ostriji sa recima i pretnjom da ce angazovati pravnu pomoc, posto ako je tako da za 3 meseca oni sami raskinu ugovor, onda moze da se sredi, jer sigurno nije tako, zbog toga sam te i doveo u pitanje tih 3 meseca, ne mislim da ti lazes ili nesto, nego da mozda drug nije rekao sve... Ali ako je tako samo krenite bezobrazno.. :D
 
Ovi sto misle da trolujemm pljujem neosnovano po mts-u neka smanje gledanje naucne fantastike. Sta bre ja imam od toga da izmisljam i pljujem po mts-u? Placaju me vip i telenor ili sta?

Ja rekoh da nemamo dokaze nikakve (pod time mislim i da si ti licno isao u poslovnicu, sto je sada tek uradjeno), nisam ni rekao da si izmisljao :) Napravi razliku izmedju ta dva.
A da MTS raskine ugovor samovoljno, bez ikakve pravne osnove - hoce, ako je tvoj drug sudija, ima veze u MTS-u da mu ucine tu uslugu, i da onda moze da dobije parnicu.

U svakom slucaju pismenu reklamaciju neka napise i potpise, pa bilo u poslovnici da preda, bilo da skenira i posalje na [email protected] i [email protected]
 
Jel i vama, ne znam vec koji dan, drugi, treci, cetvrti? Ne radi servis za proveru stanja?!! Ja znam da je stanje ne moguce proveriti u prva 3 dana u mesecu. Ali u sred meseca, ja vec par dana, ne mogu da proverim nista.
 
Zaduzenje na 797 je nedostupno ali ima ga na 797.2.1.
Znaci ja vidim stanjw.
 
E, hvala puno. Ja uglavnom kada vidim da pise nedostupno, i ne pokusavam, da otkucam 2.1... Ali sad sam proverio stanje. I ne moram da brinem, ima svega na pretek. :)
 
U stvari, pre ce biti da je "radi/ne radi" situacija.

Juce i prekjuce malo 'oce, malo nece... jutros slicna prica - dvaput nece, a malopre, eto, kao radi. Standardno mt:s-ovsko, dodao bih. Pritom sto se ucitavanje onog USSD koda svaki put oteze k'o... da ne kazem sta.
Ipak, iako mozda zaduzenje prijavi kao "nedostupno", stanje (minuti/poruke/megabajti) uvek prijavljuje. Ljudi verovatno odustanu momentalno kako vide da je zaduzenje nedostupno, bas kao sto je i jhoni naveo.
 
Prošla mi je dvogodišnja obaveza na paket PiS 500 kod Telenora pa sam se razmišljao da prenesem broj u Mts i uzmem paket MixNet L uz prepolovljen račun jer je realno bolje, dobija se 4 puta više minuta i 3 puta više poruka i interneta, još ako i u Mts uvedu onaj usporeni nakon potrošenih megabajta nećemo morati da pazimo na prekoračenje. Šta mi predlažete, prelaziti što pre dok nešto ne ode na nagore ili sačekati da se vidi šta će i kako biti sa tim svim paketima još malo?
 
Pa ja bi sacekao, jer realno ne znam dal mogu da urade da bude losije, valjda treba ici napred... Toliko vise imaju korisnika od telenora i vipa da su dobro pokriveni.. Plus sto kraduckaju... Haha :)
 
Najbolje sacekati novogodisnje i bozicne praznike. Tada bi trebalo, kao do sada, da budu najbolje promocije tokom godine.
 
Prošla mi je dvogodišnja obaveza na paket PiS 500 kod Telenora pa sam se razmišljao da prenesem broj u Mts i uzmem paket MixNet L uz prepolovljen račun jer je realno bolje, dobija se 4 puta više minuta i 3 puta više poruka i interneta, još ako i u Mts uvedu onaj usporeni nakon potrošenih megabajta nećemo morati da pazimo na prekoračenje. Šta mi predlažete, prelaziti što pre dok nešto ne ode na nagore ili sačekati da se vidi šta će i kako biti sa tim svim paketima još malo?

Pozdrav, ta MTS akcija 50%, barem kako reklamiraju, bi trebalo da traje do kraja godine. Iz mog iskustva, prenos broja ne znaju bas da urade u svakoj mts poslovnici a najbolje iskustvo sam imao kad sam isao preko sajta - http://www.mts.telekom.rs/index.php/zahtev-za-prenos-broja.html
Ako popunis formu radnog dana pre 14h, zove te operater da jos jednom potvrdis podatke i nakon par dana ti kurirskom sluzbom stize sim kartica i zahtev koji potpisujes a kasnije i ugovor.

Meni je Telenor kad sam se raspitivao za kraj ugovorne obaveze bio ponudio:
a) 20% popusta na bilo koju tarifu (uo. 12 meseci)
b) dodatnih 75min na prenesi 200 paketu, cena ostaje ista.

Desetak dana koristim 062 broj u mts mrezi.. jedino sto im ocajno radi je provera stanja - u odnosu na besprekorni Telenor! Pod ocajnim mislim radi im isto kao 2006-te ili tih godina kad su i krali..
 
Otkud znam, ja sam pre dve godine zadržao broj samo promenio 064 u 069 kad sam sklapao ugovor sa Telenorom. Sad ću valjda da se vratim u Mts al mi je glupo da imam 069, al' ko da je bitno sve u svemu, valjda neće biti problema sa prenošenjem broja jer to radim prvi put.
 
a to, znaci broj ti je bitan a prefiks nije - to po definiciji i nije mnp (mobile number portability) o cemu se ovde dosta pise vec bukvalno tebi treba nov ugovor ako "isti" broj imas i u telenoru i u mts-u ;-) poz
 
Pa taj isti kao moj broj samo 064 nije vise u mom posedu tako da bi morao da ostanem sa 069, a i lakse je tako nego da moram svima da javim da sam promenio broj. :)
 
Pa taj isti kao moj broj samo 064 nije vise u mom posedu tako da bi morao da ostanem sa 069, a i lakse je tako nego da moram svima da javim da sam promenio broj. :)

Tako je, MNP je vrlo prakticna stvar - ne moras javljati da si menjao provajdera. Vise od svega svako, postaje na neki nacin vlasnik svog broja bez obzira kog provajdera koristi. Poz
 
@ Stajer

Nista nije komplikovano i nema veze dal ti je 069 a ti si mts, kao da je bitno.. Bitno je da ti budes zadovoljan uslugom, tj za ono sto placas.. A trenutno kod nas ne postoji bolja kombinacije od ove ukoliko vec imas telefon i ne treba ti drugi, uzmes lepo paket sa 50% popustom i stvarno je povoljno,a na neki nacin kroz te npr 2. godine i ustedis za ajde drugi fon, mada nikad ne nosim isti telefon vise od 6 meseci, ali ajde, u svakom slucaju stedis kinti.. Ja sam na onom paketu koji bi kostao 30xx din, MixNet XL, najvise zbog minuta, realno sms i MB imam za izvoz jer u principu mi i ne treba toliko, ali na tom paketu za 2 godine sa 50% popustom moze da se ustedi 36 000 din, sto je fina sumica..

Da li neko zna, koliko meseci se prenose ove sms poruke i MB u mixnet paketima, imam 6,7GB neta i i oko 6,7 hiljada poruka.. Pa da znam da li se samo gomilaju ili ce ih kroz 3,4 meseca vratiti na pocetno stanje.. ?
 
Prenose se samo u sledeci mesec. A onda u narednom prvo trosis ono sto si preneo, pa onda default iz paketa.
 
Svi u kuci smo preneli svoje telenor 063 brojeve u MTS u Mix Net pakete sa 50% popusta... Usluga za sad vrhunska (vec godinu dana bez ikakvih problema)

Smesno je kad mi dodje racun 570 dinara.

Ovo je jedina realna cena na trzistu.

Objasnjavam rodbini i prijateljima, pravim dijagrame i proracune... Pokazujem koliko ih deru drugi provajderi, pogotovo koliko se ugradjuju na telefonima...
Par prijatelja me je poslusalo i preslo, ali neki ljudi jednostavno vole da uzmu ocajan telefon uz jos gori paket (recimo telenor play...:S: )
Ne gledaju koliko to sve kosta za 2 godine tj 24 meseca... nego gledaju "otprilike" mesecno...:S:

Preporuka za ovu promociju, ko uzima neka uzme obavezno manji paket, jer posle moze i na veci, i da se vrati na pocetni.
 
Upravo tako, ja sam poceo sa onim od 1200 tj u promociji 600, a sad sam na XL 3100 (1550) i sve je super, jedino su sto se podrske tice malo aljkavi, ostalo je super i kod mene.. Pre dok sam bio na Telenoru svi su pricali da Telenor ima bolju pokrivenost 3G signalom, sad vidim da je to glupost, realno skoro svuda gde se krecem imam 3G, tako da za ove pare, ne da nema bolje, nego ja ne smem da zamisljam koliko bi kod telenora placao 1000 min 3k sms i 3GB neta.. :) Pozlilo mi je prosli put.. :)
 
Meni istekao ugovor nedavno (mix net m na 50%) pa mi poslali pisamce da su spremili bas za mene :p specijalnu ponudu... Ja cimnuo jutros i ostavio podatke i rekose da ce me nazvati neko od kolega. Zovu me veceras nesto pre 21h (jel to rade u 3 smene? :d) i u fazonu dal bi ovo ili ono i sl...Rekoh bas da vidim sta se nudi od telefona, iako mi realno telefon i ne treba nesto preterano, i izdeklamova zena nesto, al sve u svemu krsh ponuda (reko` mozda ponude S4 za dinar :eyebrows:) tipa Blade G za dinar (a inace je 2400 uz ovaj paket) i sl...
Mislim da cu opet da uzmem 50% na pretplatu i to na godinu dana, posto je definitivno najisplatljivija varijanta. A cekam da vidim sta ce Telenor da ponudi za ove praznike (tj. ustvari cekam sal i kapicu ;) ) posto mi je na drugom broju (pis 500) istekao ugovor pre par dana. A vidim da sada imaju u ponudi Alcatel One Touch Idol Mini za 6k din uz pis 500 (to mi jos deluje najpristojnije posto je sve ostalo preskupo) - jel probao neko mozda ovaj fon? Bio sam danas do novog Merkatora u Telenoru ali ga jos uvek nemaju izlozenog.
 
Poslednja izmena:
Nije bas pitanje za ovu temu ali posto nisam nasao bolju da pitam i ovde - zna li neko nakon koliko vremena kontaktiraju one koji su popunili obrazac preko webshopa za kupovinu telefona uz odgovarajuci tarifni dodatak (nebitno jel produzetak postojeceg ili sklapanje novog ugovora)?
 
Ima li neko info da li će uskoro biti nekih zanimljivijih noviteta u ponudi mobilnih telefona u MTS-u? Potpisao bih box4 paket na 2 godine, pa ne bi bilo zgoreg uzeti i neki ok telefončić, a trenutna ponuda je neverovatno bedna.
 
Vrlo moguce je da svi operateri cekaju decembar da se ispucaju.
Vip je to vec najavio, a spremaju se i ostali operateri. Sto u telefonima, sto u promocijama.

Mada, paznja je najvise usmerena na Telenor - sta ce nas najoperater uciniti povodom svog "loseg" glasa da skrtari na promocijama :)
 
^^
Koliko se sećam ranijih novih godina i akcija kod svih operatera,ne mogu bas da se setim neke preterano dobre ni kod jednog od operatera.Sve to bude smušeno i tuc-muc.Daj tek nešto da im zamažemo oči.A zapravo prave akcije treba očekivati leti.
Kao sto je bila ova kod lelenora sa popustom od 10k za fon,pa ova kod vip-a sa 15k na račune i t d.Kod mts-a ne mogu da se setim baš neke akcije,ali 50% popusta i segmentacija je sasvim dovoljna.
 
Ima vec mesec ipo kako mi je isteklo dve godine od kako koristim Prenesi i surfuj 500 od Telenora, ne znam sta je sada pametno raditi, verovatno cu da prenesem ceo broj (069) u Mts i uzmem Mix Net L uz 50% popusta sto mu dodje na 990 din mesecno dok sam u Telenoru placao isto toliko za 4 puta manje minuta ka svim mrezama, 3 puta manje poruka i 3 puta manje internet saobracaja. Valjda je ovo najpametnija solucija. :)
 
^^
Koliko se sećam ranijih novih godina i akcija kod svih operatera,ne mogu bas da se setim neke preterano dobre ni kod jednog od operatera.Sve to bude smušeno i tuc-muc.Daj tek nešto da im zamažemo oči.A zapravo prave akcije treba očekivati leti.
Kao sto je bila ova kod lelenora sa popustom od 10k za fon,pa ova kod vip-a sa 15k na račune i t d.Kod mts-a ne mogu da se setim baš neke akcije,ali 50% popusta i segmentacija je sasvim dovoljna.
bolje od 15k na racune (za one mega pakete od 5000 rsd mesecno), je bilo 5k eko + 5k za nove... pravih 10k i za manje pakete, a ne za neke koje retko ko od nas uzima.
 
MTS ima jako napucane cene za telefon uz box (za bolje telefone je cena telefona uz box veća od cene uz najjeftiniji postpejd paket), što je malo nelogično s obzirom da je mesečni račun za najmanji box u rangu jačih paketa.

Treba sačekati NG, bolje čekati dva meseca na bolje ponude, nego se zarobiti sa lošom ponudom na dve godine.
 
Nazad
Vrh Dno