Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

^ Slažem se. Već sam pisao da je novi račun korak unazad, a nema ni jedno poboljšanje.

Online listing za avgust jos nije dostupan!
 
Ja sam od skoro (5-6 meseci) u mts-u pa ne znam,zapravo nisam kasnio sa plaćanjem od kad sam uzeo box.Jel stalna praksa da se kamata za prethodni mesec stavi na poseban račun t j da na računu stoji 0.21para?
Mislim koji je ovde lud.Pa to sa poštanskom ili bankarskom uslugom košta oko 50rsd.
Zar nije rentabilnije da se to ostavi za sledeći mesec?

U stvari to i nije kamata za zakasnelo placanje jer je vec postavljena na racun,vec kamata na rete koje placam za telefon...WTF,koja sad kamata pa zasto?Otud jer se rate obracunavaju kad se uzme telefon i posalju racuni od svih 12 rata korisniku,a kamate se salju naknadno svakog meseca za svaku ratu po na osob.Dobro rekoh ali jer znate da 21 para sa ptt-om kosta 50 rsd?Da znam,ali to ne mora da se plati jer se zaokruzuje na decimalu,ali ce svaki iznos preko 50 para da se plati 1 rsd + ptt.
Eto ,pa vi uzmite telefon na rate.Kada sam uzeo telefon niko nije rekao da se placa kamata,a sad samo pristizu.Jos meni rata 400rsd,a sta mislite kolika je kamata na skuplji fon?:type: Ne racunajte, nije velika,ali zato ce posta da se ofajdi samo tako.
 
Ti zelis da ti na posebnom papiru, font 36, napisu da se placa kamata ako ne platis na vreme? Da li treba i zdrav razum i poznavanje zakonda da ti salju uz racun?
 
Ti zelis da ti na posebnom papiru, font 36, napisu da se placa kamata ako ne platis na vreme? Da li treba i zdrav razum i poznavanje zakonda da ti salju uz racun?
U stvari to i nije kamata za zakasnelo placanje jer je vec postavljena na racun,vec kamata na rete koje placam za telefon
Ne zato sto sam zakasnio,vec zato sto sam uzeo telefon na rate.A svih 12 racuna sam vec dobio i kod mene su.Ali nisu odmah izracunali kamatu na kredit od 4800,nego je salju mesecno, sa racunom za taj mesec.Zar je ovo neko znao?
 
To ne treba biti tako! Ako nisi platio cifru za RACUN+RATU racunace kamatu, ali da ti dodatno racunaju kamatu ZBOG rata, koje su ugovorene, i koje redovno placas, ne treba!
 
Imam skroz cudnu situaciju, pa da je podelim sa vama i vidim sta mi je ciniti...
Majka mi je bila na nekom hello paketu, i predlozim joj da potpise na neki mix paket, ionako joj racun uvek dolazi oko 500 din, pogledam na sajtu i vidim snizene cene telefona, i reko da joj uzmem neki telefoncic, i vidim huawei y300 uz mix 400 kosta 6600. I sve super, reko da je ne cimam do grada da potpisuje ugovor itd, lepo odem na webshop porucim telefon uz naznaku da placam puzecem.
Telefon sam porucio oko 22h uvece. Ostavio sam joj novac, jer nisam cesto kuci. Vec sutra ujutru, postar zvoni i paket za nju, dao joj ugovor da potpise i telefon u u paketu, i zena uzme potpise i pita jel 6600din treba da plati, postar kaze ne nista??? Isprica ona meni to, ja sad zbunjen znam da sam stavio placanje pouzecem, al' ajde rekoh mozda ce doci sa prvim racunom, danas me zove keva i kaze da su je zvali da dodje u postu da podigne paket mobilni i da treba da se plati 6600din. Sutra cu da je odvezem do poste da vidim sta se zbiva, ali sta je ciniti ako je mobilni opet poslat, verovatno je i ugovor opet tu, ne mozes da imas dva ugovora na jedan broj znaci nisam nesto pogresio kad sam porucivao...
 
Ne vredi da ćuti, ocito je greska koju niko nece ignorisati i bolje da je sto pre razreši (poslata su mu dva telefona).
 
Evo mali update.

Prvo kad sam pokusao preko web-a da kupim mob, hteo sam na rate, popunio podatke pa na sledecem koraku odabrao paket, mobilni i izabrao 6 rata. Medjutim tu me zaustavio i pisalo je da je za rate potreban paket od 1000+ din. To je bilo 18.9.2013. Lepo sam ugasio tab kad sam video to obavestenje i to je to.

Posto nije bio potreban veci paket odlucim da uplatim u kesu, i ovaj put odem na opciju kupi popunim, izaberem potvrdim. to je bilo 20.9.2013. uvece posle 22h...

E sad dolazi deo gde 21.9.2013. meni stize telefon, na moje opste iznenadjenje, pogotovo jer je bila subota.
Deo koj nisam video do sada, jeste da prvi ugovor pise da je uredjaj na rate i zato nije bilo potrebno platiti nista pri preuzimanju.

Danas sam bio i podignut je mobilni(drugi) placena je cena od 6600din. U oba slucaja je tarifni paket mix400 na isti broj.

E sad, koj ugovor da ponistim, da li da cekam prvi racun da vidim kad sta ce i koliko ce doci, napravise mi problem bez potrebe...
 
Ajd neka se javi neko ko je skoro produzio ugovor. U novembru bi trebalo da produzim ali ne znam sta da radim, prosli put sam potpisao za 50 posto manji iznos racuna a sada mi treba tel. Kakve su ponude za dugogodisnje korisnike?
 
meni je stigao postom papir gde me obavestavaju da mogu da produzim ugovor 50% ili da izaberem neki telefon samo za mene uz nov ugovor.
bio sam u prolazu u Uscu ali je bila guzva, pa nisam ostao da vidim sta nude.
 
Ajd neka se javi neko ko je skoro produzio ugovor. U novembru bi trebalo da produzim ali ne znam sta da radim, prosli put sam potpisao za 50 posto manji iznos racuna a sada mi treba tel. Kakve su ponude za dugogodisnje korisnike?
Ako ti treba telefon, ne moraš da čekaš novembar, možeš već sutra da promeniš ugovor, jer su za njih 50% najnepovoljniji i samo čekaju...
 
Ja bas pitao pocetkom godine, i ko je na 50% off ne moze da predje na drugi ugovor osim Box-a :(
On moze sada da produzi, ali ne znam da li moze da predje na ugovor sa telefonom?
 
Meni su pre mesec dana, kad sam potpisivao za kt sa 50%, rekli da može odma, doduše box je bio u pitanju, koincidencija.
 
Na Box moze, problem je na obican ugovor sa telefonom :)
 
Zvanično može na ugovor sa telefonom 3 meseca pre isteka prethodnog, bilo kojeg ugovora.
 
TO vec nisam znao - cool!
 
Januara mi istice a mogu u novembru da uzmem tel, tako mi rekli :) kazu da cu na racunu dobiti napismeno kada da dodjem u poslovnicu
 
Izgleda da je paket kontrola troskova ponovo dobio smisao, iako su sada cene vece nego pre, moguce je aktivirati tarifne dodatke, razmisljam da potpisem ugovor za jedan broj. Da li sam dobro shvatio, kada se dobije npr 500 dinara kredita prema svim mrezama, potrosnja sa dodatnih 1000 dinara kredita prema mts-u se "skida" paralelno sa ovih 500 za ostale mobilne i fiksne mreze?
 
Poslednja izmena:
Sada daju 1500din uz kt500 za mts mrezu i net.
 
Mislis 500 osnovni +1000 bonus?
 
Pretpostavljam da ovo "ili telefon ili 50%" vazi i za mobilni net?
 
Naravno :)
Doduse, evo s' vremena na vreme ubace za neke pakete i neke jeftine telefoncice da vazi i sa popustom. (trenutno samo KT uz 3 prilicno jeftina telefona)
 
Konačno, 2. oktobra, može da se vidi listing za avgust (!) preko portala MojTelekom!
 
Nazad
Vrh Dno