Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Meni stigla tri racuna. 0.2 1.2 i 6 dinara znaci ne znam dal' da placam ove bruka sume ili da odem kod njih da se kidam po onim salterima. *****i
 
Imam više računa i uvek ih uplaćujem istovremeno, na jednom piše
Vaše dugovanje na dan 01.09., zaključno sa računom za jul iznosi 2,71din. Redovnim.....
Na rč-u imam "naknada" i " zatezna kamata" ( od kad mi ne radi ebanking, ne stižem baš u roku da uplatim)
Na drugom, imam isto "zatezna kamata", ali u napomeni piše
Nemate prethodnih dugovanja
Nisam dobijao posebne rč sa par dinara kamate.
Ovo nas vraća na pitanje od pre par dana
Šta se dobija/gubi, ako se svi ugovori stave na jedan rč?
 
Mogu skenovi tih racuna, da vidimo da li isto izgledaju kao nasi obicni racuni i pozadi ili je bas onaj zaseban racun za kamatu? (sto li to dolazi sad kad je ranije sve bilo zajedno..)
rp86 - zovi korisnicki, da ti naplate vise za razgovor nego za te cifre;) Za takve sitne cifre ne gase, ali plati tu razliku za racune kada platis obican racun.
 
Kakva blamaza za Telekom. Koja glava je ovo smislila. :trust:
 
Ma poremecena firma ima ih ko go.ana mogu da ih napisu rukom. Ej kolko kosta stampa, koverta, posiljka za racun 20 para. Nakupis sav sitnis i odes i zatezes ih u celo pa nek skupljaju zateznu kamatu
 
To sam hteo da vidim, ali meni uopste nije ovakav racun :D Ni za ADSL, ni za mobilne, ni za fixni - a kao trebaju biti svi unificirani :)
Hteo sam doduse ironmanov i rp86-ov racun, tvoj je ocgiledan. Njima je izgleda stiglo nesto zasebno?

Da, to je za kasnjenje 5 dana. Ranije je Telekom tolerisao to, za razliku od drugih firmi, ali sada su i oni poceli da naplacuju kasnjenja. Sto je sasvim opravdano, imas rok do 20. u mesecu, mogucnost preko trajnih naloga besplatno pa cak i preko e-bankinga besplatno jos ima mogucnosti...
 
Kako da platim kad su ga dostavili 22.-og, a ja otputovao 17.-og? Teoretski je moguce, jer je iznos bio poznat. Ipak, placen je onog dana kada je stigao (svaja).
Inace, nikada mi Telekomov racun ne stigne 1.-og, nego od 15.-og. Nikad, ali nikad, nije stigao pre 15.-og za ovih 5 godina na ovoj adresi. 5 dana rok, pa posle zatezne kamate gledam kao vrhunski bezobrazluk.
 
Uradis trajni nalog u banci, svugde su verovatno besplatni jos uvek, i ne brines. Imas i mogucnost 15. da pogledas potrosnju za prethodni mesec (nije bilo moguce ovog meseca, ali ovog je pomeren rok) preko #100* ili #797* (KT, postpaid). Imas i listing/racune na MTS sajtu sada vec prilicno azurne.
Meni je VIP uvek gori, recimo, jer ne znam tacne cifre (uvek nesto sitno, tipa parking ili call centar ili se zeznem i pozovem taxi preko VIP broja, mi poveca malkice racun a ne znam koliko dok ne vidim listing/racun :)), a ne stize mi pre 1. dok je 5. rok. A ja to placam e-bankingom, ne trajnim pa opet stignem bez problema, nema jurnjave.
 
Zar vam ne stiže sms sa računom mnogo pre papirnog?
 
Na to sam mislio...
 
Zar vam ne stiže sms sa računom mnogo pre papirnog?

Stize, naravno. 7-og ili 8-og.
Mada sad bas gledam, dva SMS-a su stigla 9-og u mesecu... sve ostalo je bilo 7-8.

A ovaj poslednji je stigao 13-og septembra. Valjda zbog svega onoga sto su prckali.
 
Onda je jasno da teško može da prođe priča: ne znam koliki mi je račun dok ne stigne papir...
 
Definitivno.
 
U te PORUKE licno ne verujem dok ne vidim nesto zvanicno - bilo isto preko MTS vodica (ako nije izmiren racun stoji iznos i poziv na broj kada se u MTS vodicu trazi stanje za prethodni mesec) ili u VIP Online racunu.
MTS me ne pogadja u stvari uopste jer je oduvek placan trajnim nalogom :)
 
Dobro deder, u poruci pise sta pise... ti veruj il' ne veruj, cekaj stampani racun, nema problema - ono ti je, ako nista drugo, samo okvirna informacija :D

Meni su se dosad sve slagale sa racunom :p
 
Meni je obicno za ove 2,5 god. kolko sam na postpaid-u kod MTS-a stizalo obavestenje preko SMS-a za racun oko 7-8 u mesecu. Papirni racun oko 15-tog u mesecu sem ovog za avgust 2013 koga sam dobio 20-tog septembra.
Da ne bude offtopic a jel ste primetili da na racunima za avgust za fiksnu telefoniju je ukinut onaj popust u okviru pretplate od oko 130 din. mesecno?
 
^ nisam primetio, bacio sam račun - što znači da više nema besplatnih sto impulsa?

Kada vam stignu mali iznosi svaki od njih ima drugačiji poziv na broj. saberite sve skupa sa računom i uplatite na najstariji poziv na broj. onda pozovete 789 ili MojTekekom i proverite da li je njihova ekonomska služba pravilno rasknjizila. neće biti dodatnih troškova sem jedne provizije u banci.
 
Poslednja izmena:
U te PORUKE licno ne verujem dok ne vidim nesto zvanicno - bilo isto preko MTS vodica (ako nije izmiren racun stoji iznos i poziv na broj kada se u MTS vodicu trazi stanje za prethodni mesec) ili u VIP Online racunu.
MTS me ne pogadja u stvari uopste jer je oduvek placan trajnim nalogom :)

Eh ti i tvoj KT :p
 
Ovo vazi i za MixNet brojeve, ne vidim sta je razlika osim fixnog racuna :)
 
Pa samo to ;)
Ne verujem u trajni nalog za plaćanje nečega tako promenljivog kao što je račun za mobilni.
 
Zasto ne bi verovao? U slucaju mobilnog, Infostana i do sada EPS-a (od skoro ponovo) je duznost banke da to bude tacno i na vreme pokriveno, pod uslovom da imas na racunu dovoljno.
Meni se desavalo jedno 5 meseci da mi se nije skidalo za EDB nista a racuni dolaze kao da jeste, sa popustima i sl. Pitam ja sta je? Kaze banka da njima zaduzenje dolazi 0 :) Ali mene to nije pogadjalo - kod EDB-a je kao da sam na vreme sve placao, dobijao popust, nemam dugovanja;)
I onda 5. meseca povuklo sve odjednom.

Trajni nalog za ove stvari nije nesto sa fixnom cifrom vec banka dobija dugovanje svakog ugovora posebno i toliko placa sa racuna vlasnika ugovora/trajnog naloga.
Doduse ja to radim u RF i Intesi, nemam pojma koliko dobro i da li uopste radi drugde :)

Posto u RF moram da imam racun, nista me dodatno ne kosta da radim trajne naloge tamo. A i posto se sada svugde placa provizija za sve osim Infostana, nista ne bih ni dobio da placam rucno racune a nemam racun nigde.
 
Jeste, ali recimo potrošiš megabajte iz paketa, uplatiš dodatak, mts ga ne aktivira, ošašolje te za prekoračene megabajte i dok se ti osvestiš - banka platila.
Ili roaming npr....
 
Zato imam taman dovoljno na racunu za tipicne kvote, sve preko toga moze da se slika ;)
 
Ovo za trajni nalog nisam znao. Mislio sam da je to nesto vezano za fiksne iznose iskljucivo. Tnx

U pravu ste i za SMS samo sto ja ne koristim taj broj. Samo ga placam :d

Msm, platio sam ta 2 dinara promptno. Nisam ni gledao sta je. Ionako se 570din baca na taj br. svakog meseca.

Ipak, mislim da ako su vec poceli da racunaju zateznu da daju i razuman rok za placanje, jer nije moja krivica sto meni preferiran nacin upoznavanja sa iznosom racuna nije na raspolaganju na vreme :d Ja ne idem na salter, ali ima ljudi koji idu ;)
 
Moj Klub valjda moze, ali Prva ne :(
 
Meni je račun došao prošli utorak zajedno sa fiksnom telefonijom, od EPS-a (kako se već zove ovo noze preduzeće) i SBB-a. Ne sećam se da se to ikada dogodilo ili bar ne skoro.

Novi račun je dizajnerski promašaj! Koji je mamlaz odobrio da se početak listinga štampa na zadnju stanu računa :wall:?
 
Nazad
Vrh Dno