Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Da nemas avans na toj kartici mogao bi slobodno da se prebacis na prepaid i najopustenije razgovaras u MTS mrezi. :)
 
Pa sta fali? :) Na zapadu je to normalno da si na prepaidu bez ugovorne obaveze. Tamo imas pakete za 30 dana i minute prema svima.
Nego kod nas ovde drustvo zaostalo pa ih dere ko sta stigne. Teraju ih da potpisuju 2 godine za preskupe telefone. Ako ako :)
 
Što toliko koriste Dual-SIM u Indiji i Kini? U čemu je catch22? Od nedavno i ja imam dual, evo me Indijo! ;)

U indiji je ogroman procenat prepaid korisnika, i svi imaju jedan SIM na koji ih ljudi zovu - uplate minimalno da bi odrzali karticu u zivotu, a drugi SIM im je potrosna roba, hvataju najbolje promocije...
 
^ Slično kao i puno ljudi u ovoj zemlji. Još nisam odlučio da li da se prebacim na jedan SIM za sve ili da koristim dva SIM-a i malo uštedim a i malo se cimam (kao do sada -- ništa novo). Hm, hm. :trust:
 
Meni je cimanje da nosim 2 telefona koliko god to u pocetku izgledalo nevazno. I sad gledam kako da se izvucem iz toga. Posto mi je gro kontakata u VIPu nesto se kombinujem za VIP i to cak mozda i za prepaid VIP varijantu..

Nego owime, koliko saobracaja trosis mesecno(min, sms, mb) pa da vidmo sta ti je ciniti :)
 
Poslednja izmena:
Ja koristim tri kartice aktivno! I pod hitno moram da rešim da imam bar jedan dual sim telefon, jer trenutno koristim Nexus S kao glavni telefon tu mi je i glavni broj koji mi je aktivan od 2004. i nisam ga menjao. Paket MixNet M.

Drugi je mt:s KT, koristim ga malo za roaming USSD callback + 50% off, i još neke sitnice :) i trošim bonus za pozive u mts mreži, a i vrlo lep broj imam sa samo 3 različite cifre koje se baš fino ponavljaju.

Treći je biz:net - gde imam 5-6 ljudi koji me zovu izuzetno povoljno na taj broj.

Ne računam naravno 2x Telenor prepaid, koji ponekad stavim u telefon da me Telenorovci (u nedostatku nacionalnih minuta) pozovu, 1x Vip za sve (održavam aktivnu karticu za svaki slučaj), 1x mt:s prepaid - novi uzmi internet sa 64kbps flat-om :), 1x mt:s prepaid internet kartica - za sad zvrji u fioci, 1x Telenor prepaid internet kartica - druži se sa ovom mt:s karticom. I još Vip Online 0 tarifu - trenutno u jeftinom androidu - za potrebe slušanja internet radija u kolima. Mada sam izuzetno nezadovoljan Vip 3G pokrivenošću i još gore što im EDGE radi užasno.
 
@poglavica: ludak! :D, oduzeti mu sve kartice i ostaviti jednu pod roditeljskim nadzorom, 8-20h. :D

@Sept: znam da odaberem paket :). I da kontrolisem data potrosnju. :) Moja potrošnja minuta nije jednaka svaki mesec, i razlikuje se prema dobu godine, najveca jun-sept. Nema meni pomoći. ;) Ozbiljno, neki mesec skrckam preko 15h odlaznih poziva samo unuzar mreze (900min), a nekad 2h. Preko 50% je prema istoj (MTS) mreži, zato mi je KT ranije bio fantastičan. Vise ga nemam i dvoumim se da uzmem MyBel koji je 300din za 300 MTS min i 300 MB (savrseno!), ali mi onda treba jos jedan broj za pozive van MTS. Imam Dual-SIM mob.

Mislim da je MixNetM dovoljan. Do pola meseca, haha! Zato je mozda bolje da drugi SIM slot u Dual-SIM telefonu ostavim praznim, furam jedan broj i zaboravim na MyBel (ah!). sad sam kupio prepaid karticu i koristim 2x besplatnih 500MB, jer sam spržio MB-e iz MixNet paketa skoro na pola meseca. Taman mi ne radi SBB danima, pa radim tethering koristeci taj prepaid. Radi kao satić. Skroz sam zadovoljan mobilnim netom, skoro pa isto mi je sve kao SBB, samo nema skidanja torrent-a i nekih vecih fajlova i YouTuba.

Tantalove muke! ;)
 
Ponovo demanti naslova-I telefon i 50 %popust na pretplatu!
Ja ću uzeti ovaj KT2000, iako imam već 1 i 1 KT500, svi sa 50%.Nadam se da će moći da se unovče jednog lepog dana.
 
Poslednja izmena:
^ To je cool, ali ako KT ne koristis za jeftini roming, parking, onda to vise nije jeftin paket. A ako na njemu gomilas osnovni kredit sa zeljom da predjes na postpejd (kao sto sam ja uradio sa preko 23k din) - otkud znas da ce to biti moguce kroz dve godine?

Ne kazem, super je fora, fon mozes da prodas/poklonis. Koji je tvoj plan?
 
Telefon ču najverovatnije da zadržim, probaću prvo postojeći kt500, od pre par meseci na god dana, da prebacim na kt2000, ako ne, onda još 1 br.
Negde u feb, 3 meseca pre isteka prvog kt2000, videću da pređem na box.
Svakako je plan da se troši bonus, koji je dodatno povećan i internet koji je sada 500mb mesečno, a osnovni kredit za nešto drugo.
 
Još povoljnija mt:s Kontrola troškova!

30.08.2013

Ukoliko ste korisnik tarife mt:s Kontrole troškova, sada vas u okviru mesečne pretplate za vaš omiljeni tarifni profil očekuje duplo veći bonus kredit i znatno veća količina MB za prenos podataka.

Bonus kredit koji u okviru pretplate dobijate za prenos podataka, SMS poruke i pozive u mt:s mreži povećan je na 1.000,00 dinara za mt:s Kontrolu troškova 500, na 2.000,00 dinara za mt:s Kontrolu troškova 1000 i čak na 4.000,00 dinara za mt:s Kontrolu troškova 2000. Količina MB uključenih u pretplatu povećana je sa 100 MB na 150 MB za Kontrolu troškova 500 i 300 MB za Kontrolu troškova 1000. Ukoliko ste korisnik Kontrole troškova 2000, u okviru mesečne pretplate vas očekuje 500 MB.
MTS sajt
 
Da, ova povećanja kače i postojeće korisnike, vidim da će do potpisivanja ugovora za box, i isteka adsla da radi tethering sa androida ;)

ps

Da li naplaćuju ako se uzme novi br/kartica?
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo je da sam imao 611 dinara bonus kredita na KT 500 za mt:s mrezu, u normalnom slucaju (pre ove promene) bi bilo 1000 dinara danas, sa ovom promenom trebalo bi da bude 1500 (500 iz prošlog meseca + 1000 novih), međutim imam 1611 dinara, tj sad malo manje, imao sam nešto odlaznog saobraćaja:

attachment.php
 

Prilozi

  • vqmoNZA.png
    vqmoNZA.png
    49 KB · Pregleda: 365
^ To je cool, ali ako KT ne koristis za jeftini roming, parking, onda to vise nije jeftin paket. A ako na njemu gomilas osnovni kredit sa zeljom da predjes na postpejd (kao sto sam ja uradio sa preko 23k din) - otkud znas da ce to biti moguce kroz dve godine?

Ako i budu to uradili (odlucili da ne dozvole vise), trazis odmah raskid ugovora na osnovu izmenjenih uslova ugovora (a to radis na broju koji ti ionako nije bitan u ironmanovom slucaju), tako da nije problem. Problem je ako se uzme telefon sta biva, da li mora maloprodajna cena da se plati ;)
 
Ima li neke razlike izmedju tarifa, sto se tice ovog popusta od 50%? Htedoh da uzmem ovaj Mix net L, al sad vidim da Moj klub Bari je otprilike isto, a nudi vise poruka, sto mi je najvaznije.
 
Mix/MixNet imaju prenos saobracaja u sledeci mesec ako se ne iskoristi, a Moj Klub tarife imaju F&F brojeve ali ti to znaci samo ako manje/vise jedino za te brojeve koristis tarifu (u kom slucaju ima boljih opcija).
 
Ima li neke razlike izmedju tarifa, sto se tice ovog popusta od 50%? Htedoh da uzmem ovaj Mix net L, al sad vidim da Moj klub Bari je otprilike isto, a nudi vise poruka, sto mi je najvaznije.

Šalješ više od 1500 poruka mesečno?
 
Pa stena šalje 3000 :D takav mu posao :D
 
Ako ti ne treba net, pogledaj i obicne Mix pakete.
A ako ti treba, imas i SMS dodatke za postpaid net (i Mix/Net i Moj Klub tarife). Pa vidi sta ti dodje isplativije.
 
Ako i budu to uradili (odlucili da ne dozvole vise), trazis odmah raskid ugovora na osnovu izmenjenih uslova ugovora (a to radis na broju koji ti ionako nije bitan u ironmanovom slucaju), tako da nije problem. Problem je ako se uzme telefon sta biva, da li mora maloprodajna cena da se plati ;)
Trazim raskid ako ukinu prenos glavnog kredita prilikom prelaska sa KT na postpejd? To nisu izmenjeni uslovi ugovora. Vip to ne nudi, npr.

I ostane mi KT broj sa puno krede, sta da radim s time? Frka me.
 
Posto nikoga ne dobijam na korisnicki servis hteo sam da pitam za ove telefone koje dele za 1 din na 24 meseca konkretno tarifa mix400, http://www.mts.telekom.rs/index.php/MIX.html tih 100 min i 100 poruka da li se odnosi samo u okviru mreze mts ili za sve mreze vazi? i da li to vazi kad se zove fiksni telefon? hvala.
 
Za sve mreze i za fiksni.
 
Trazim raskid ako ukinu prenos glavnog kredita prilikom prelaska sa KT na postpejd? To nisu izmenjeni uslovi ugovora. Vip to ne nudi, npr.

I ostane mi KT broj sa puno krede, sta da radim s time? Frka me.

Kako nisu izmenjeni uslovi? Nudili su, a sada ne nude! To da li VIP nudi je nebitno, to nije ista firma (zvanicno :D)
 
Samo da dodam da se posebni brojevi koji se dodatno naplacuju (0900 ili 0700 valjda?) tarifiraju dodatno.
Takodje, posebni fixni brojevi (19700 za beotaxi recimo) su ukljuceni u saobracaj kod MTS-a, ali NISU kod Telenora/VIP-a.
 
Promena uslova je ono sto pise u ugovoru. Ne znam sta pise u MTS ugovorima, opstim uslovima, ali jedinu tezinu ima ono sto se potpise.
 
Nazad
Vrh Dno