Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Postoji neka aplikacija na Android marketu koja sprečava uključivanje unicoda, ne mogu sada da se setim tačnog imena.
Inače, ljudi koji imaju mixnet pakete: Koja vam je prosečna brzina interneta. Meni je na telenoru do sada bila oko 3mb/s.
 
Inače, ljudi koji imaju mixnet pakete: Koja vam je prosečna brzina interneta. Meni je na telenoru do sada bila oko 3mb/s.

Od 2 do 6.5Mbit, mada uglavnom preko 4Mbit. Inače imam telefon sa 7.2/5.76 modemom.
 
Hvala za info :) I još jedno pitanje za sve: Imate li iskustva sa fantomskim računima tipa prekoračen internet saobraćaj nakon kog sledi račun od nekoliko desetina hiljada. Nalazim dosta takvih priča po netu, ali opet poznajem dosta ljudi koji su kod njih na postpaidu i nemaju nikakvih problema. :trust:
 
Jos uvek ne, da kucnem u drvo. Sta vise, jednom prilkom mi stigne obavestenje o zaduzenju mozda 300-400 dinara vise nego inace. Reko videcu kad mi stigne racun i listing o cemu se radi, medjutim racun je kasnio 15-ak dana i iznos bio ispravljen.
 
Ističe mi ugovor negde u maju, ne znam dal mogu 3 meseca pre da obnovim ugovor (uzeo tel za dinar). U pitanju je KT sa podosta kredita, koji bih koristio kao avans, pa ne znam dal mi se više isplati neki postpaid sa 50% ili box, koji nema popust (ali bih njihovim parama plaćao, net, tv, fiksni....).
 
Ima li ko ovakvo iskustvo sa MTSom:

Maticni MTS broj je prenet u drugu mrezu i pod ugovorom je kod drugog operatera. Imam mogucnost da promenim pretplatnicki broj, a ovaj preneti broj se vraca maticnom operateru (MTS).
Da li je neko uspeo da ovako vracen broj ponovo dobije kod maticnog operatera?


p.s. Ovo moze da se uradi u Telenoru i VIPu, a u MTSu nemaju pojma i kazu "probajte pa vidite" :)
 
Mislim da ne moze. Jer ne moze da se uzme broj ni koji je ugasen, a prenos je nesto sto je za njih kao i gasenje, nemaju vise taj broj. Ali ne mogu 100 posto da tvrdim.
 
Od toga i zazirem - da ugasim broj pa da pisem molbu. E pa nije nego, znam ja MTS ekipu od pre. Neke stvari se menjaju, neke nece nikada. :)
 
Poslednja izmena:
Pokusaj da trazis od trenutnog operatera da taj prebace na prepaid, a da neki drugi vdzu za ugovor.. mozda ti izadju u susret..
 
VIP nece, Telenor verovatno da, MTS uz "molbe" :)
 
Znaš kako sam ja radio?

Uradi to i ti ...

Za taj broj koji hoćeš, napravi novi ugovor.

"prenesu" ti obavezu i paket na taj novi ugovor.

Ovaj oslobodjeni prebaciš u prepaid u drugu mrežu.

Koji operater to daje novi broj? Ako je Telenor, oni prenose obavezu, meni su uradili....
 
Operater je VIP, a broj je iz MTSa.
VIP dozvoljava promenu pretplatnickog broja, a stari broj salje nazad donoru(MTS). Medjutim, ne moze da predje na prepaid ni pod razno.

Nikad vise bitan broj na 24m ugovor.
 
Čekaj, ali taj broj što treba da dobiješ, VIp ti daje? Firma? Zašto dobijaš broj nov?

Pitaj ih da li možeš da preneseš obaveze?

Za taj nov broj skroz nov ugovor pravite, bez obaveze.
Prenesu obavezu ANEKSom, i "oslobode" bitan broj.

Preneseš u telenro ili MTS u prepid. Za tri meseca ga vratiš u VIP kao prepiad ...

Malo zaobilazno, ali ebi ga ....
 
Sad cu da proverim, nisam siguran da li sam im vec iznosio tvoju kombinaciju gore opisanu. Nekoliko predloga vec jesam - nista.

p.s. nudio sam im da novi broj bude na postojecem ugovoru, a da stari ostane kod njih na prepaidu - jok. Mislim da je u ovakvim rokadama Telenor ipak najelasticniji. Kod njih sam pitao sve ovo - moze.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ali taj broj što treba da dobiješ, VIp ti daje? Firma? Zašto dobijaš broj nov?

Pitaj ih da li možeš da preneseš obaveze?

Za taj nov broj skroz nov ugovor pravite, bez obaveze.
Prenesu obavezu ANEKSom, i "oslobode" bitan broj.

Preneseš u telenro ili MTS u prepid. Za tri meseca ga vratiš u VIP kao prepiad ...

Malo zaobilazno, ali ebi ga ....

Malopre sam se raspitao, "nema sile, magije" :d

Dakle, u VIPu su svi brojevi jednog korisnika navodno na istom ugovoru. Tako da je broj vezan za ugovor i ne moze uopste da se izdvoji iz cele price. Osim u jednom slucaju, a to je da se prenese i broj i obaveza na trece lice.
Ne moze ni da se zasnuje novi ugovor pa da se na njega prebaci "bitan" broj, obrazlozenje je da je "taj broj pod ugovorom". :)
Potpuno rigidno ponasanje, ni milimetar na zadovoljstvo korisnika iako novac nije uopste u pitanju.

Jedino preostaje MTS, ali to je vec ispricana prica oko njihove famozne reaktivacije ugasenih brojeva.

Na kraju cu da odem u Telenor, sto jeste jeste - bar kod njih sve moze, a poruka cu imati koliko hocu :smoke:
 
Poslednja izmena:
Na takvima zaradjuje Telenor :D
 
Imam i ja jednog druga u VIPu, baš ću da ga pitam danas. Javljam čim mi odgovori.

Meni sve nešto smrdi da ne znaju šta hoćeš.
 
Znaju odlicno, jer ta mogucnost otvara vrata da ti BTINIJI broj ode u drugu mrezu a to ne zele verovatno :)
 
Ali on ne želi da ode u drugu, hoće da ostane kod njih, samo u prepaidu ....
 
Zna li neko da li postoji spisak svih telefona koji MTS nudi uz ugovornu obavezu. Ovo sto nude na netu, cinimi se nije kompletna ponuda. Naime prvo sto mi zapada za oko je da nemaju galaxy s4 a nude ga u okviru ponuda, pa sam se onda zapitao da li postoje i drugi telefoni kojih nema na sajtu a u ponudi su uz ugovor.
 
Ali on ne želi da ode u drugu, hoće da ostane kod njih, samo u prepaidu ....
Kazu da je to ogranicenje u proceduri prenosa broja..
Bas cu da odem u Telenor da proverim, mada secam se da kada sam preneo broj u Telenor na prepaid posle nisam mogao na postpaid zbog tehnickih razloga?!
 
Zna li neko da li postoji spisak svih telefona koji MTS nudi uz ugovornu obavezu. Ovo sto nude na netu, cinimi se nije kompletna ponuda. Naime prvo sto mi zapada za oko je da nemaju galaxy s4 a nude ga u okviru ponuda, pa sam se onda zapitao da li postoje i drugi telefoni kojih nema na sajtu a u ponudi su uz ugovor.

Trenutno ga nema verovatno bio je do pre tacno 7-8 dana.
 
Mislim da je webshop prilicno azuran nego da prosto nema telefona na stanju za slanje (mozda ga ima u NEKOJ poslovnici negde, ali to nije zvanicna dostupnost onda - kada jeste, onda ga ima i za slanje i u vecini poslovnica).
Isto je bilo za S3 skoro. Verovatno letnja "susha".

Zovi ako te zanima konkretan model na 788/789 (ne znam koje bese korisnicki da moze sa operaterom da se razgovara), i vidi da li moze u nekoj poslovnici da se nadje.
 
u VIPu su svi brojevi jednog korisnika navodno na istom ugovoru
Mislim da je tako svuda, što je i logično. Zasnuješ pretplatnički odnos pod svojim JMBG i oni ti dodele tvoj korisnički interni broj, recimo "123456" što može da bude broj ugovora kasnije.

Kad potpišeš prvi ugovor, to je onda 123456/1, sledeći je 123456/2, itd. Tako je u MTS-u i to se vidi preko portala MojTelekom, tako izgledaju moji ugovori, sve sa mobilnom, fiksnom, Netom, sve moje kod MTS-a počinje sa nekom mojom "123456" šifrom.

Naravno da 123456/5 može da se "izvoji". Recimo, raskineš ga. Dakle, nema ga više "u priči".

Ne moze ni da se zasnuje novi ugovor pa da se na njega prebaci "bitan" broj, obrazlozenje je da je "taj broj pod ugovorom".
Ovo je tačno. Zahteva veliko pravno cimanje koje niko neće da radi, pa su doneli interni dogovor da to ne rade. Ko zna šta bi sve korisnici tražili ako operater ne uvede neke restrikcije. Neke su glupe, ali zahtevaju preveliku upotrebu men power-a za savremeni kapitalizam. Ili im ERP ne dozvoljava.

Ni ja u MTS ne mogu da tražim jer neće to da urade: "molim da mi broj sa ugovora 123456/7 prebacite na ugovor 123456/9". A obaveze sa ugovora /7 i /9, šta s njima?

Broj je u funkciji ugovora, a ne obratno. Aneks se odnosi na ugovor gde je objekat broj. Nemojte me krivo shvatiti, ali razumem zašto to ne žele da rade, ili rade samo VIP osobama (VIP <> Vip Mobile). Jer zahteva da neki pravnik prekroji dva ili više ugovora i da aplikacija to sve odobri (not gonna happen).

* * *

Zovi ako te zanima konkretan model na 788/789
Zovi 790. Kor. servis na 789 nema veze sa ponudom telefona, a 788 je govorni automat za upit stanja, promenu F&F brojeva i promenu tarife (što ne radi ili bar nije godinu dana), ali ima prolaz do operatera za dž, ne plaća se 10dindži! ;)
 
Poslednja izmena:
To si u pravu - nece VIP i MTS da se cimaju. Dok su u Telenoru mazohisti jer tamo hoce :).

Salu na stranu, mislim da bi mogli to da rade i to sablonski. Nego ne zele jer hoce korisnika sto vise vezanog za sebe, ugovorom i bitnim brojem. Verovatno bi neki pretplatnici svoj broj "izvlacili" iz ugovora, a zatim na novom broju izbegavali dalje placanje racuna. :)
 
Poslednja izmena:
Nemam insajderaku info, deluje mi kao pravna zavrzlama i razumem da to nije operacija od tri klika misem, a dodatno treba da prodje kroz sistem.

Ovo ne treba mesati sa ranijim izjavama "nema tehničkih mogućnosti da se sa postpejda predje na pripejd" - sto je svakako bila laž. :)
 
Pazi, ako vec dozvoljavaju i naplacuju da promenim pretplatnicki broj na postojecem ugovoru, i to im je 2 klika misem i broj je odmah bukvalno u funkciji - onda ne razumem zasto je komplikovano da "napusteni" broj stave na prepaid ili na novi ugovor. Imaju aplikaciju koja to dozvoljava.
Od MTSa to ni ne bih ocekivao, oni ne mogu ni reaktivaciju obicnog broja da urade. Sta je tek za njih rokada po ugovorima :)
 
Ja sam to radio u SRB, jos uvek imam dva postpejd broja samo iz razloga cene a nekako mislim sad da je vise cimanje nego dobit.

Kako mi je gro kontakata u MTS mrezi, koristio sam KT broj za pozive ka njima i Mix750 za ostale mreze (dumbphone). Moji racuni zaista su bili mizerni spram ostvarenih minuta.

Sa KT presao sam na postpejd, trenutno MixNetM, na drugom broju istekao mi je ugovor, mogu da ga ugasim. Imam jos jedan pripejd sa malo preko 5k din, razmisljam o ovome:

Opcija 1.
SIM1 - Da "glavni broj" sa 23k din avansa postane samo za pozive u mrezi prelaskom na MyBel od 1.sept: 300din, 300min, 300 SMS, 300MB, nepotroseni saobracaj se ne prenosi.
SIM2 - Da pripejd sa 5k din prebacim u postpejd, taman ce izdrzati godinu dana na Mix400 uz popust i njega bih koristio samo za brojeve van MTS.

Opcija 2.
SIM1 - Zadrzim jedan broj sa MixNetM i to je to.
SIM2 - Drugi SIM mi ostane prazan pa even. mogu da stavim stranu karticu kad sam van zamlje ili net/pripejd karticu ako/kad ustreba kad sam u zemlji.

Imam Dual-SIM fon. Ili je ovo danas ipak preveliko cimanje? Hm? :) Peni za vase misli.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno