Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

50% popusta, ponovo

Meni je 31. jula isticao ugovor. Početkom jula mi je stiglo pismo od mt:s-a da me podsete i da mi nude telefon za jedan dinar spremljen za mene uz ugovor na 24 meseca ili specijalni popust na mesečnu pretplatu. Naravno da sam ovo drugo potpisao, treću godinu za redom (MixNetM). Moja politika je kupiti telefon ovako, a imati super jeftinu pretplatu sa puno minuta i megabajta (SMS-ove skoro i ne trošim).

Mislim da je ova ponuda sa 50% na pretplatu ubedljivo najbolja u Srbiji, a pozavideli bi i mnogi u Evropi.
Ja ne znam kako vi proveravate stanje pre 10. u mesecu kad servis nikad pre tog datuma nije dostupan??
Bez uvrede, ali ti kao da si došao vremeplovom. Tako je bilo pre nekoliko godina (tačnije malo više od dve), dok nije uveden prenos broja.
Od tada je mt:s najbolji. Provera stanja je proradila juče za avgust. Imali su neka unapređenja.
Manje-više provera stanja proradi svaki mesec oko 4.
 
Za sve si u pravu (vremeplov narocito :D), osim za ovaj deo da je mt:s tu najbolji... Telenor i dalje tu vlada. Tacnije, nisam siguran kakva je situacija sa Vip-om, ali kod Telenora se uvek znalo: prelaz sa 2. na 3. u mesecu, u 00:01 - stanje je dostupno. Uvek i bez greske.

mt:s je nekada davno bio na toj "10. u mesecu" prici, odavno to nije tako (na srecu)... uglavnom je 4. il' 5. I to je sasvim OK.
Mada, sto je neko ovde lepo rekao svojevremeno - tri *radna* dana. Toliko im treba. Pa ako se poklope ta tri radna dana - eto stanja i na mt:s-u nakon 3. u mesecu :D
 
Tacnije, nisam siguran kakva je situacija sa Vip-om

Mogu da potvrdim za VIP 00:01 svakog prvog u mesecu dobijem full package (min,sms,mb) i mogu da vidim potrosnju u to vreme.
 
PRVOG u mesecu? Ono, 31. na 1.... 00:01... i ti imas dostupno stanje?

Fak ju, lazes k'o pas!!! :D:D:D
Nemoguce bre, pa toga nema ni na "no. 1 operateru u nas", vala ni na krdzavom mt:s-u... a ovamo pa jedan Vip imade? Idi begaj... :)
 
krastavac, kad ih hvalim i zovem (uvek mi izadju u susret) i daju mi 5 meseci pre isteka ugovora da potpisem ugovor novi i sve to, valjda dobijem neku zaslugu za to :p
 
PRVOG u mesecu? Ono, 31. na 1.... 00:01... i ti imas dostupno stanje?

Fak ju, lazes k'o pas!!! :D:D:D
Nemoguce bre, pa toga nema ni na "no. 1 operateru u nas", vala ni na krdzavom mt:s-u... a ovamo pa jedan Vip imade? Idi begaj... :)
HAHAHA Laze ovaj gore sacuvaj boze koliko :):)
 
Za sve si u pravu (vremeplov narocito :D), osim za ovaj deo da je mt:s tu najbolji... Telenor i dalje tu vlada. Tacnije, nisam siguran kakva je situacija sa Vip-om, ali kod Telenora se uvek znalo: prelaz sa 2. na 3. u mesecu, u 00:01 - stanje je dostupno. Uvek i bez greske.

mt:s je nekada davno bio na toj "10. u mesecu" prici, odavno to nije tako (na srecu)... uglavnom je 4. il' 5. I to je sasvim OK.
Mada, sto je neko ovde lepo rekao svojevremeno - tri *radna* dana. Toliko im treba. Pa ako se poklope ta tri radna dana - eto stanja i na mt:s-u nakon 3. u mesecu :D
Nisam znao za Telenor kad proradi, al' sam pretpostavljao da su tu negde.

Koliko im treba da osveže potrošnju?
 
krastavac, kad ih hvalim i zovem (uvek mi izadju u susret) i daju mi 5 meseci pre isteka ugovora da potpisem ugovor novi i sve to, valjda dobijem neku zaslugu za to :p
Ahahahah, stena vol. II :D:D:D


2 DukeofSerbia:
Yup, 2. na 3., bez greske... to sam uvek cenio kod njih, a vala i koristio kao argument u svadjanjima i prozivkama sa mt:s (tada nije ni bilo Vip-a kod nas) konzumentima :d

A sto se refresh-a tice, to vec ne znam, ali su i tu oduvek vazili za najazurnije :)
Doduse, ja se bas i ne secam da je tako bilo dok sa dekadu i kusur provodio kod njih, sve te bajke od "par minuta" i slicne ne doziveh :D
 
Evo da podrzim Djilkosha, istina je to sto zbori - zaista VIP resetuje brojace iza ponoci :). Ali zato provera stanja kasni 2+ sati.
 
Ali zato provera stanja kasni 2+ sati.

E za ovo imam program i ako me zakinu, tesko se njima :D Megabajti osciliraju, ali tu je 5-10 MB, ali sto se tice poruka i poziva sve mi je regularno :)

Nekako sam sigurniji kad ja mogu uvek u svako doba da proverim, nego da cekam 5-6 u mesecu (pa da se njima za tih par dana desi nesto u sistemu i misteriozno nestane deo poruka ili minuta)

Mislim ovo bi najveci problem bio kod Telenora, jer njima ako nestane i minut to je vec haos, jer i ovako jadni imaju sat-dva mesecno da pricaju :D Svaki minut je dragocen!
 
Meni ne radi reset odmah po pocetku perioda (18.) ali istog dana proradi ipak. A ovog meseca mi se desilo da stanje kaze manje potroseno MB nego telefon :)

MTS net, rekoh vec negde, je azurniji nego minuti/poruke, barem meni. Znaci zatvorim browser i vec se pojavi razlika.
 
Zna li neko šta se promenili kod provere stanja?
5 dana nije radila provera stanja,a opet je sve isto.
MTS:Usled unapređenja sistema, koje će dovesti do poboljšanja postojećih i novih funkcionalnosti, zamolićemo Vas za malo strpljenja.
 
^ Menjali su front-end aplikacije ili azurirali. Mozda jos nesto, ali nista sto bi ti primetio kao korisnik.
 
Evo da podrzim Djilkosha, istina je to sto zbori - zaista VIP resetuje brojace iza ponoci :). Ali zato provera stanja kasni 2+ sati.

Dodaj 24 na to, realno, najcesce kasni oko 12, tj. kapiram da imaju neki job koji se vrti 2-3 puta dnevno, sem u danima kad rade presek, tada zna i po dan i po da nista ne menja (iako se konstantno trosi)....
 
Zna li neko šta se promenili kod provere stanja?
5 dana nije radila provera stanja,a opet je sve isto.
MTS:Usled unapređenja sistema, koje će dovesti do poboljšanja postojećih i novih funkcionalnosti, zamolićemo Vas za malo strpljenja.

Nadam se uskorom "neogranicenom" netu uz MixNet?
 
Kod mene na nekom MTS broju provera stanja radi tj pokazuje minute, poruke i mb. Doduse, ne koristim ga.
 
Evo ovako imam Telekomov box 3 paket i u njegovom sklopu postpaid broj sa onih standardnih 500 min i 500 poruka i 1G internet. Od prošlog meseca kada sam zbog posla povećao broj poruka došlo je do zanimljive situacije da sam za samo 15 dana iskoristio svih 500 poruka. Do kraja meseca forsirao sam razgovor ali sam nešto obavljao i porukama pa će mi na račun biti dodata i suma od oko 1.000 dinara za još oko 200 poruka koje nisam imao kao besplatne. I ne da mi je to postalo sumnjivo nego je ispalo da sam slao oko 25 poruka dnevno svaki od 31 dan u mesecu julu. e sad poče novi mesec i ja počeo da udaram recke za poruke. Za 5 prvih dana imao sam oko 80 poruka. I tek peti dan kada sam dobio famozno stanje zamalo se nisam frapirao 155 poruka mi skinuto. E onda ja danas 6. Avgusta počnem da analiziram i pošaljem prvu poruku oko 9 ujutro i stvarno mi skine 1 poruku sa stanja. Onda oko 12 pošaljem 2 poruke i posle pola sata imam šta da vidim skinute mi 4 poruke. Sada oko 19 sam poslao 3 poruke i skinuto mi je 5...ima li ko kakvih informacija o čemu se ovde radi? Jel imao još ko sličnih iskustava. na koji broj da zovem da se žalim i ima li uopšte smisla? Do pre mesec dana poruke sam slabo slao tako da mi je ostajalo i po 300 neiskorišćenih, a sada kad sam povećao slanje SMS-ova kao da su primetili i počeli da me deru, očigledno zar ne? unapred zahvalan na mogućim odgovorima....
 
Koristiš li naša slova u porukama? Koliko su dugačke?
 
Da, to sam hteo da pitam. Ili koristis nasa slova u porukama ili su ti duple ili jos duze poruke.
 
Pa koristim, ne razumem ako imam duge poruke i naša slova onda jedna poruka nije poruka već više? Javoj, pa kaži te mi šta da uradim? Mislim vredi li se žaliti ili je to normalno i po ugovoru? Hvala unapred...
 
Da, jedna poruka je do 160 znakova. Sve preko je 2 poruke, 3 i tako dalje. Ako koristis nasa slova onda jedna poruka vise nije 160 znakova vec dosta manje, ne znam tacno koliko, reci ce ti neko. Ne vredi ti da se zalis, jer je tvoja greska. Potrosio si onoliko koliko su ti i rekli.
 
Znaći samo ne koristim ć,ž,š,đ i sve će biti ok? Ili mora negde u meniju da se isključuju naša slova? Hvala momci, baš ću da testiram... Nisam imao pojma a hteo da gramatički budem ispravan. Znači Telekom nas tera protiv naših slova izgleda? hhehe...
 
Dovoljno ce biti da ne koristis nasa slova. Uopstalom, sigurno negde imas brojac slova dok pises poruku, pa mozes da pratis sta se desava.
 
70 ako je unicode (bilo koji znak koji nije ASCII inicira unicode, zasto ne 80 nemam pojma :)
 
Cim se pojavi u SMSu neki od nasih karaktera, sms se prebacuje na unicode. verovatno zavisi od software-a ali ja nisam video da mozes da se vratis na ne-unicode. samo da krenes novi sms
Potrazi negde u opcijama za SMS... trebalo bi da ima opcija da li da salje unicode ili ne (kod mene se to zove Strip Unicode - i u principu znaci da iako ja kucam nasa slova, on salje samo engleski alfabet).

70 ako je unicode (bilo koji znak koji nije ASCII inicira unicode, zasto ne 80 nemam pojma :)
mislim da je tako zbog headera - oznaka telefonu - ej ovo je unicode ;)
 
Poslednja izmena:
Moguce, inace cim obrises slova koja su unicode vraca se na 160, malo nezgodno posto suggest radi sa č,ć...
 
Ja svakog meseca prenosim poruke ali nisam znao da ima razlike kada se pise nasim slovima i da manje staje u poruku, hvala vam svima za ovu informaciju!!!
 
Poslednja izmena:
Meni je ta opcija na telefonu iskljucena pa verovatno zato nisam ni znao za ovo :)
 
Nazad
Vrh Dno