Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Jel' to sve od iste osobe ne stizu, sa MTS mreze?
 
To sam zaboravio da napisem. Sve od iste osobe, jer sa njom i razmenjujem veliki broj poruka, moja devojka je u pitanju, sa ostalima mnogo redje. A ona je na Telenor postpaid. Sinoc oko 20:15 su mi stigle izgleda sve poruke koje mi je poslala, dakle dok mi je kartica bila u SE w810i telefonu. Bio sam na nekom sastanku i iskljucio sam zvuk, i kad sam pogledao mob oko 23:30 vidim da je to pristiglo. Zar je moguce da je problem do Galaxy S2?
 
Ja na VIP-u na S3 vrlo brzo dobijam Delivery report i vrlo brzo mi stizu poruke (najbolji primer je provera stanja na 1260, gde skoro momemtalno stize).
Na S4 se primeti da je za nijansu sporije.
Na drugim telefonima treba nekoliko sekundi.

To je u istoj mrezi i konstantna stvar (znaci uvek ista prica za isti telefon, nebitno od mesta i vremena).

Tako da, moze biti do telefona (ovo gore nije problem telefona, vec izgleda kompatibilnost sa mrezom).

Ali u vasem slucaju - koliko je dobar signal u trenucima kad TREBA da stigne poruka?
 
Signal je vrlo dobar, uglavnom 4 od 4 crtice, nekad padne na 3 ili 2. Veoma retko na jednu. Ne znam da li ima uticaja sto je mob otkljucan, tj nije simfree. Uzeo sam ga pre godinu i po od tipa koji ga je uzeo zakljucanog u Mts, pa ga je otkljucao i radio mi je godinu dana na Telenoru besprekorno, ali kako sam u februaru preneo broj na Mts, posle nekog vremena pocinju ovi problemi. Znaci sve radi normalno 5-10 dana pa mi zezne par poruka jedan dan, pa opet iznova. Android je fabricki 2.3.4. A napominjem da danas kad sam zamenio karticu i stavio u drugi mob, opet par poruka nije stiglo ni na njega, nego su sve stigle uvece, od toga dve nisu bile cele.
 
Signal je vrlo dobar, uglavnom 4 od 4 crtice, nekad padne na 3 ili 2. Veoma retko na jednu. Ne znam da li ima uticaja sto je mob otkljucan, tj nije simfree. Uzeo sam ga pre godinu i po od tipa koji ga je uzeo zakljucanog u Mts, pa ga je otkljucao i radio mi je godinu dana na Telenoru besprekorno, ali kako sam u februaru preneo broj na Mts, posle nekog vremena pocinju ovi problemi. Znaci sve radi normalno 5-10 dana pa mi zezne par poruka jedan dan, pa opet iznova. Android je fabricki 2.3.4. A napominjem da danas kad sam zamenio karticu i stavio u drugi mob, opet par poruka nije stiglo ni na njega, nego su sve stigle uvece, od toga dve nisu bile cele.

Nema to veze sa telefonom... Moj je isto otključan i nemam problema sa porukama ni kad šaljem dugačke (7-8 poruka u jednoj) niti kada primam... Doduše ja sam na VIP-u...
 
Sad i zvanicno moze 50% popusta na Mobilni Net:
http://www.mts.telekom.rs/index.php...tems/neograniceni-mobilni-net-upola-cene.html
Koliko sam razumeo cak vazi i uz modem?
Tako je, i uz modem, bas lepa promocija, koja je mogla i ranije, tako sto bi se sa Mix ili slicne tarife uz koju vazi 50% off - preslo na Mobilni net, sto je tarifa kao i svaka druga i vazio bi popust. Ovako su pojednostavili.

MTS sad ima najjeftiniji mobilni net, iako nema "fore" kao Vip za 0, YT only i sl. Inace, stize SMS na izabrani broj kada je na pola paketa, 80% i kada se ceo paket istrosi i padne na "nesto nizu brzinu".

Ocekujem da ovih dana produze i 50% off na ostale pakete na web strani.
 
Poslednja izmena:
Signal je vrlo dobar, uglavnom 4 od 4 crtice, nekad padne na 3 ili 2. Veoma retko na jednu. Ne znam da li ima uticaja sto je mob otkljucan, tj nije simfree. Uzeo sam ga pre godinu i po od tipa koji ga je uzeo zakljucanog u Mts, pa ga je otkljucao i radio mi je godinu dana na Telenoru besprekorno, ali kako sam u februaru preneo broj na Mts, posle nekog vremena pocinju ovi problemi. Znaci sve radi normalno 5-10 dana pa mi zezne par poruka jedan dan, pa opet iznova. Android je fabricki 2.3.4. A napominjem da danas kad sam zamenio karticu i stavio u drugi mob, opet par poruka nije stiglo ni na njega, nego su sve stigle uvece, od toga dve nisu bile cele.

Ne znam da li će pomoći ali probaj da updatujes telefon na 4.1.
 
MTS sad ima najjeftiniji mobilni net, iako nema "fore" kao Vip za 0, YT only i sl. Inace, stize SMS na izabrani broj kada je na pola paketa, 80% i kada se ceo paket istrosi i padne na "nesto nizu brzinu".

Na koliko pada brzina kada se istrose GB?
bangie, probaj cisto za svaki slucaj da koristis GoSMS ili neki drugi SMS app umesto default app-a (ili se vrati na default ako ga ne koristis).
Da je ovo rasprostranjeno, culo bi se vec, iako SMS nije uopste garantovani servis (znam, ponavljam.. ali nije garantovano uopste da ce SMS stici), previse ga koriste klinci da se ne primeti.
 
I ja imam sličan problem kao bangie, mada dosta ređe, primetio sam 2-3 puta. Osobi koja šalje je stigao delivery report. Telefon je takođe gs2.
Međutim ja mislim da problem nije u telefonu ili mreži već u tome što je broj prenet. Koliko sam ja razumeo kod ovih prenetih brojeva sve ide preko posrednika, neke agencije ili data centra koji je uspostavila RRA.
Inače trenutno sam na Vipu, bio sam i na Telenoru a broj je izvorno iz Telekoma. :)
Pošto mi se ovo dešava relativno retko nisam prodavao mnogo pažnje traženju rešenja.
 
MTS promocija 50% off zvanicno produzena do 30. sept 2013. - pise na sajtu.
 
Nisam ocekivao ovog puta iskreno! Izgleda da zele da zadrze sto vise korisnika zbog prodaje samo. Tako seckano je vec koji put produzavaju.
 
Po Zakonu promocija (popust) mora da ima svoj rok i uslove inače si u obavezi da cene predstaviš sa uključenim popustima (promocijama). Samo zato moraju staviti neki rok, inače će verovatno biti uvek.
 
Da, ko što naebali sa onim ADSL promocijama 50 posto, pa se ostali žalili ..... na štetu korisnika, koje onoliko jelte štite zakoni ....
 
Telekom prvi dao 50 posto popusta na ADSL ... pa ih RATEL malo peckao po dlanovima, jer "nije u redu prema ostalim provajderima" .... jer štite korisnike ... ili provajdere ?!? Neko nekog štiti, to je sigurno .....
 
Jel za kt tarifu ne postoji opcija da se dokupi net, ono na 7 dana i sl?
 
Promenio sam od 1. jula KT tarifu i opet sam dobio saobracaj kao da imam naredni veci paket. Ovo je drugi mesec zaredom da je u moju korist. ;)
 
Aj ti nama daj podatke kako si to uradio, ocemo i mi :D
 
^ Regularno promenio paket. Hoćete da potkradate državnu firmu, je li? :D
 
Sad bi svi da drmnu od Mtsa, a bune se kad se desi obrnuto :)
Razvalice Mts racun nekome tipa data pa ce nadoknaditi taj loss ;)
 
Poslednja izmena:
Psssst! Ne zna stena jos to :)
 
MTS je poludeo.... ovog puta ne u dobrom smislu:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/evropa-postpaid-roming-dodaci.html

Kod:
DATA roming dodaci 

Cena dodatka 

Saobraćaj uključen u dodatak


DATA 10 3.498,00 dinara 10 MB 
DATA 20 6.000,00 dinara 20 MB 
DATA 50 13.200,00 dinara 50 MB

A ni roaming dodaci za minute im nisu nesto:
Kod:
Evropa 20 1.500,00 dinara 20 min. 20 
Evropa 50 3.498,00 dinara 50 min.  50 
Evropa 100 6.498,00 dinara 100 min. 100

I dalje je isplativije prepaid-om razgovarati nego sa ovim dodacima :D 65RSD/min. najjeftinije a USSD callback poziv kosta 55RSD/min u prepaidu :D
 
HAHAHAHHAHAH 3 ipo 'iljade za 10MB? Pa jesu li oni ludi? :D

U hotelu platis 10-15 eura i imas 7 dana wifi ili besplatno u nekim, ali vecinom se placa...
 
Ljudi, stigla mi poruka od mtsa: "Vasu racun za mesec jun iznosi 10din" a na Mix net M tarifi sam. Wtf, jel to neka promocija bila ovaj mesec il sta?
 
Da nisi pretplatio prosli mesec? Idi na Listing sa mts.rs sajta, ako znas korisnicko/lozinku pa vidi, racuni su vec dostupni.
Ja sam imao pretplaceno iz Maja, i uredno je prikazano u Julu (tj. u racunu koji je stigao ovog meseca).


Ne predlazem nikome da to radi namerno, ovo je bila greska u banci. Cak u poslovnici kazu da ne treba placati unapred, jer "ume da se ne proknjizi" :)
 
Moja sestra je isto na mix net m paketu i danas joj stigao racun od 5200 dinara.Internet je glavni krivac za tako visok racun.Ono sto sam mogao da vidim najvise megabajta je pojeo program instagram i google+.Do sada joj nikada nije stigao ovako visok racun a mobile data joj je stalno ukljucen.Koristi galaxy s3 i fon koristi uobicajeno kao i svih prethodnih meseci.Ne znam sta moze biti problem pa joj je nakucan ovako visok racun?Inace i ja sam na istom paketu kao i ona i takodje koristim s3,ali meni nije nijedna aplikacija pojela megabajte kao kod nje.Proverili smo i listing za prosli mesec i pise da je potroseno 1290mb u junu.Prenela je iz meseca maja 600 mb,dobila za jun takodje 600 i potrosila nesto manje od 100 mb vise od onoga sto je imala u paketu.Platice ovaj racun sada,ali me interesuje sta uraditi za ubuduce da bi se sprecilo nesto ovako?Ja sam joj stavio u mobile data warning na 600 mb od 01.07 do 31.07.
 
Warning ti nece znaciti, tada samo prijavi da si prisao - treba da stavis limit na max. 550MB - sve preko toga moze biti vise obracunato zbog zaokruzivanja i slicnih zavrzlama. A warning na 400-450MB.
Sledeci mesec mozes da proveris koliko je prenela pa mozes da izmenis, mada predlazem da ovako za stalno ostane :)


Nije isto koliko ti trosis na telefon i koliko ona. Pogotovu na Instagram, gde je pitanje koliko ko slika povuce (FB isto).
 
Evo sad sam pregledao listing, nisam preplatio, sve je bilo tacno u decimalu posto preko netbankinga placam :D Ne kontam foru uopste, cak i kad kliknem na prethodne mesece prikazuje mi 0 za cenu svugde, i na kraju listinga samo za ostale troskove ima nesto sitno par dinara. Kontam da im se nesto gadno zabagovalo u sistemu.
 
Nazad
Vrh Dno