Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Posto mi je juce taman ostalo 3 meseca do isteka starog ugovora planiram da potpisem novi, 50% popust na pretplatu (jos cu da vidim dal 12 ili 24m, ali nebitno).

Interesuje me ova 3G pretplata...

1. Da li i to moram da "uzmem" iako ovog puta ne uzimam telefon kao prosli put pa sam bio obavezan na to.
2. Ako se odlucim ipak i na to da li i na tih 100 i neki dinar ide isto 50% popust :)
3. Ako ne moram da uzimam i tu preplatu koliko manje brzine da ocekujem? Trenutne su nedgde 5.40Mbps/0.95Mbps/60ms ping

Hvala unapred :)
 
Pisao sam pre par dana, da smo sestra i ja presli sa KT na postpaid, sa avansom iz osnovnog kredita itd. I stigli racuni, a meni nista nije jasno. :) Kakve su to cifre?! Ako moze neko pojasnjenje. Vidi se da je ubelezen avans(pod stavkom "krediti", ne znam da li je to bitno), i oni su neke sitne cifre kao oduzeli odatle, ali opet racun dolazi kao da je KT umanjena za 50%. Uz racune je stigao neki dodatak. Taj sa vecom cifrom uz moj, sa manjom uz sestrin. Ako neko zna o cemu se radi, bio bih zahvalan. :) Kontam samo da je ovaj prelazak sa prepaida, ona nadoknada za novu karticu, prikazano bez PDV. :)IMG624.jpgIMG625.jpgIMG626.jpgIMG6271111.jpg
 
Poslednja izmena:
3G pretplatu placas samo ako uzmes telefon
Sem u paketu MyBel gde si oslobodjen 3G pretplate i pod ugovorom za telefon. :)

@džul:

Na prvom mestu, vidim da su vam uredno zaveli prenos kredita kao avans i to se nepobitno vidi u računu. Vodi se pod "krediti", a ako izvršiš veću uplatu na postpejd broj (npr. platiš unapred račun za dva meseca ili platiš roming unapred) to se vodi kao "avans".

Stavka "prelazak za pripejda" je iznos za SIM karticu koja je 200din, vidi se isti iznos bez poreza. I to je ok. Navodiš da se razlikuje, na slici se vidi da je isti.

Zanimljivo da vam na prvoj slici (na specifikaciji) ne piše koja ste tarifa! Meni iznad desnog dela piše "Tarifni profil: XXX". Iznos mesečne pretplate bi trebalo da bude umanjen po dva osnova: ako imate 50% popusta i proporcionalno danima korišćenja u prvom mesecu kada ste prešli na postpejd (ne plaća se za ceo mesec). Da li je to ok?

Dakle, to su novi postpejd računi na kojima vam je mesečno zaduđenje 0,00din.

Sem toga, dobili ste i poslednje račune za KT za mart mesec (plaćaju se za ceo mesec), takođe sa 50% popusta, u iznosu 250 i 500din, što je takođe ok.

Prikaz sa poslednje slike ne znam šta je. Možda neko drugi zna?

Po svemu što sam video, sve je ok! :)
 
Poslednja izmena:
@owim ne kontam. Gde navodim da se razlikuje iznos za SIM? :) Uostalom, nebitno...to je jedino sto mi je bilo odmah jasno.

A sto se tice racuna proporcionalno broju dana, MixNet M, potpisan 25.03. Znaci 7 dana, to je 257 din, sa popustom od 50% izadje 128. Da li je onda to sto je oduzeto od avansa taj iznos + SIM kartica. U zbiru daju 328 din.Tako je i kod sestre, znaci to je ta racunica. Cudno mi da SIM odbiju od avansa, a racun od marta za KT ne ulazi u to odbijanje.
Sad gledam tu poslednju sliku. To je izgleda iznos KT minus PDV = 416.67 i 7 dana MixNet M sa 50% umanjeno za PDV + SIM umanjena za PDV = 273.93. Kako sam objasnio racunicu, ubilo se. :) Nemam pojma sto su to stavili na taj poseban papir.

Stvarno ne pise koji je tarifni profil. Imao sam onaj 066 postpaid pre KT,isto sa 50% popusta(odlican paket) i secam se da je pisalo na racunu. Ne znam sto sad ne pise.
 
@owim ne kontam. Gde navodim da se razlikuje iznos za SIM? :)
Napisao si:
Uz racune je stigao neki dodatak. Taj sa vecom cifrom uz moj, sa manjom uz sestrin.
Mislio sam da se "taj sa većom cifrom" odnosi na dodatak, jer je tako sročena rečenica, a ne na račun. Vidi se da je "dodatak" isti, i, uostalom, piše za šta je: "Prelazak za pripejda", drugim rečima naknada za karticu, prelazak, blabla. :)

A sto se tice racuna proporcionalno broju dana, MixNet M, potpisan 25.03. Znaci 7 dana, to je 257 din, sa popustom od 50% izadje 128. Da li je onda to sto je oduzeto od avansa taj iznos + SIM kartica. U zbiru daju 328 din.Tako je i kod sestre
Potvrđujem da je računica ispravna. Sve se odbija od avansa (kredita), pa i SIM i roming, VAS i svi troškovi koje budete pravili. Račun za KT je po drugom ugovoru, te se on, logično, ne odbija, već naplaćuje. Koristili ste KT u martu i plaćate to. :)
Taj poslednji papir nikada nisam video i ne mogu da pomognem.
Stvarno ne pise koji je tarifni profil.
Možda će pisati na sledećem. Bitno da je iznos za pretplatu tačan.

Dobrodošao u pravi postpejd! :smoke:
 
Mislio sam na ova dva lista sto su stigla UZ racun.:) Sto si rekao da ne znas sta je, poslednja slika. :)

Znaci sve je ok, skontao sam sta je sta,uz tvoju pomoc. Hvala owim. :)

Hahahaha,hvala, mada sam bio na postpejdu 066, god dana, pa god dana KT, pa sad opet pravi post. A na telenoru sam na postpejdu 10 god. ;)
 
^ Molim! :) Za dva lista sa poslednje slike naći će se već neko pametniji da objasni šta je to (ako je bitno). :sceptic:
 
Da li bi neko mogao da mi odgovori na jedno mozda cudno pitanje, ja nisam korisnik mts ali na site mts video sam jedan telefon koji mi se dopao, e sada moje pitanje se odnosi na to ako bih ja taj telefon kupio bez ugovorene obaveze za sumu koja stoji da je u prodaji bez ugovorene obaveze da li bih ja to mogao da uradim i da li imam pravo da zahtevam da mi se telefon odkodira posto bih ga platio po ceni koja je u slobodnoj prodaji, a samim tim nebih imao nikakve obaveze prema mts-u.
 
99.99 posto nije zaključan, čim je dual .... kažu za neke ranije da im bio zaključan jedan slot, ali sada ne verujem. Uostalom, odeš, probaš, kupiš .... samo ne daj da se zbune oni tamo, ne verujem da su nekad prodavali telefon bez obaveze :) :)
 
A ako je kojim slucajem zakljucan da li imam pravo da trazim da mi se da kod?
 
Imaš pravo i da udješ tamo i da kažeš: Dajte mi sve telefone za DŽ!!!! :) :) Ne, oni to ne rade ... mislim, mož da tražiš, ali oni to ne rade ...
 
Ae da pitam ovde posto je sveza tema..

U februaru sam na sekundarnom broju koji mi je u MTS mrezi napravio racun od ~ 16 000 rsd, ostao mi wi fi hot spot ukljucen i neki mamlaz se nakacio, ali krastavac, ja sam veci kad ga nisam ugasio :( . . I sve odlazem od danas do sutra, kad evo malo pre ga ugasili, jel ima neko od vas iskustva oko placanja na rate, znaci u martu sam produzio ugovor na jos godinu dana.. Da li treba da kukam kako sam student, kako bolje da im platim na rate, nego da im ne platim, vec da lezim corku.. :D itd.. Sutra idem do poslovnice da pisem molbu, pa sta predlazete?? I kako uopste ide ta procedura?

Mislim da će ti izaći u susret. Ideš, pričaš sa radnicom i pišeš molbu i posle čekaš odgpvpr.
 
Evo da javim bio sam danas i pitao radnika da li mogu molbu da podnesem za placanje u rate, on mi kaze da napisem prigovor na potrosen internet saobracaj u iznosu od 12 000 din, to je ono sto je potroseno na internet saobracaj, a ostatak mi ostaje za placanje tih 4000rsd.. Tako da sam podneo prigovor na racun, i ostaje mi da cekam 7-10 dana na odg, iskreno se nadam da ce biti nesto, jer mi se ne daje bas 16 000, pa makar bilo i u rate.. Inace trebalo bi da mi izadju u susret, redovno placam, kod njih sam vec 2 god, evo sad sam potpisao ugovor na jos godinu, racuni mi nisu zanemarljivi, u letnjem periodu su od 2000-4000, a inace do 2000, tako da ako sagledaju sve to, trebalo bi da se smiluju.. :D Barem se nadam.. :)
 
Hajde da i ja podelim sa vama iskustvo oko prelaska sa KT na postpaid. Posto sam potrosio sam bonus juce sam otisao do poslovnice da predjema na MixNetM paket.
Posto sam jos uvek po ugovorom sa 50% off na pretplatu i to do avgusta meseca, samo sam presao na drugi paket uz zadrzavanje trenutnuih uslova iz ugovora, pa moram u junu da idem da produzim ugovor na godinu ili dve kako bih zadrzao tih 50% popusta i na sledecem ugovoru. Zamenjena mi je kartica, nova ce biti aktivna u roku od 24h, bar su mi tako rekli. Sto se tice osnovnog kredita i prenosenja istog kao avans za paket koji sam uzeo, devojka me bledo pogledala, skontao sam da nema koga da pita pa je citala neko uputstvo sta i kako u vezi tog kredita. Posle par minuta sam skontao da nema pojma sta da mi kaze, upisala nesto u svesku i kako da da, to je u redu, bice vam prebacen kredit. Nisam dobio ni trazio nikakvu potvrdu jer sam skontao da tek tu se ne bi snasla, tako da mi je ostala nada da ce to biti ipak odradjeno.
I na kraju, mislim da za tih 570din ne moze bolje od 300 min, 400 sms i 600mb ;)
 
Moze bolje - mogli bi da smanje protok kad se potrosi net bez mogucnosti prekoracenja :D
 
Meni ta stavka nece znaciti mnogo jer nema sanse da potrosim toliko mesecno, i na poslu i kuci koristim wifi, a van toga net bas slabo koristim ;)
 
Jer dobio neko uz racun neki papir o isteku ugovora?
Meni istice 10 maja i bio sam da produzim i kazeu mi na salteru ako sad produzim mogu da dobijem sony expiria E za 6000 a ako sacekam aprilski racun u maju bi trebalo da mi stigne neko pismo onda moze taj sony da mi da za 1 din ili bilo sta sto mi odgovara za jednu klasu vise od onoga sto je na sajtu???
 
Poslednja izmena:
To je ta segmentacija ...

Pričao sam sa ovim mojim u MTSu, mom ocu ističe za 2 i po meseca ugovor, i hteli smo već da potpisujemo za 50 posto popust, medjutim, pošto mojoj ženi u tom mesecu rodjendan, meni padne na pamet da mogu tako da joj uzmem telefon na rate, da ga on uzme, , 992 je u pitanju, i on je oko 6000 valjda uz njegov paket. I ja ga pitam el može da vidi koliko bi bio kroz segmentaciju, jer redovno plaća i ima 3 ugovora u MTSu na saebe, i dobio sam odogovr da TU CENU ne može da vidi sve do poslednjeg meseca obaveze, tad se aktivira u sistemu, ali iz dosadašnjih isjustava, biće OK. I sad čekam, ako bude moglo, da ga uzmem za dinar, ja ću mu plaćati pola pretplate 24 meseca , i ispadne mi OK ... :) :)

Zato je to tako .... sad ne vide tu cenu, zato nemoj da žuriš, nego baš u mesecu kad ti ističe, vidi šta može ....
 
Odlicno zapazanje :), ne znam zasto sam ja bio ubedjen da je 400, u svakom slucaju jos jedan + za ovaj paket za te pare, uz popust naravno.
 
Očito se treba dobro raspitati kod koga otići!
 
Bio sam danas da produzim ugovor na jos 2 godine (Mix net M na 50%) i kada sam pitao za 3G pretplatu, rekose mi da to mogu da raskinem tek kada mi isteknu 2godine (ostalo mi 3 meseca).

Pa da vidim jos jednom, isplati li se za to davati mesecno oko 120din (ili koliko vec). Ne koristim net bas preterano, ali svakodnevno prelistam malo stampu i ukljucen mi je 24/7 zbog sinhronizacije. Trenutna brzina mi je oko 5.40Mbps/0.95Mbps pa me interesuje da li bi mnogo opala brzina bez te 3G pretplate, mozda najvise me interesuje zbog poziva preko vibera.
 
Nema to veze sa brzinom nego sa pristupom 3gmondo apnu
 
Pretplata za 3g je vezana za video pozive, a ne za internet. Zapravo je običan harač koji nema veze sa životom, a mt:s ga je vezao za telefone koji imaju kameru sa prednje strane.
 
Nazad
Vrh Dno