Šta je novo?

God of War III

Sa Vivendijem. Blizzard je bio Vivendijeva divizija. Activision - Blizzard je izabrano za ime, jer je Blizzard snaziji brend od Vivendija u oblasti video igara.
 
Ne mogu da verujem da se uopste prica o ovome :).
 
Poslednja izmena:
Pa i nije Crash licenca bila u vlasnishtvu Sonija.U zlatno doba Crasha (a mislim i Spyroa) te licence su bile u vlasnishtvu Universala, Naughty Dog i Insomniac su pravili igre za Universal.To shto je Crash Bandicoot u neku ruku bio maskota PS1, ipak ne znachi da je bio u vlasnishtvu Sonija:).
 
Da si procitao tekst znao bi da je problem zamucenja primetan kod AMD-ove implementacije, dok su momci iz Santa Monice malo to profesionalnije odradili. ;)
 
Da si procitao tekst znao bi da je problem zamucenja primetan kod AMD-ove implementacije, dok su momci iz Santa Monice malo to profesionalnije odradili. ;)

Da bi se to moglo trvriti morali bi videti GoW sa i bez MLAA, ali je to naravno ne moguće...
 
Zar nije moguce porediti demo i full verziju?
 
Moguce. Ja nigde dosad nisam procitao niti sam i od koga cuo da je God of War 3 "mutniji" u odnosu na E3 demo.
 
eurogamer - gow3 demo vs final

a izvor ovde kaze:
That method in question is MLAA, or Morphological Anti-Aliasing, another form of edge smoothing done using the SPUs on the PS3 rather than the RSX GPU. We only heard about the game’s somewhat exciting AA solution a couple of weeks ago, after it was revealed in an online interview with one of the developers working on the title. It seems that whilst the original plan was to use the usual 2xMSAA method of jaggies reduction – and that was present in the recent PSN demo – that all changed at some point this year, in which a programmer at Sony’s Santa Monica Studio found a way of performing a much better method of AA on the CELL, whilst in turn saving the use of precious GPU and memory cycles in the process.

znaci moze da se poredi gow3 sa MSAA i MLAA :)
 
Kakvo sad poredjenje demoa kad je demo, dobro se secam, bio neki dosta stari build, imali smo bas screenove u ovoj temi. S druge strane AMDov MLAA nije ista stvar jer radi kroz driver i nema pristup slici bez HUD-a dok je kod GOW3 HUD grafika iscrtana preko obradjene slike i MLAA ne dira fontove.
 
S druge strane AMDov MLAA nije ista stvar jer radi kroz driver i nema pristup slici bez HUD-a dok je kod GOW3 HUD grafika iscrtana preko obradjene slike i MLAA ne dira fontove.

Hvala na pojašnjenju. Što će reći razvojni tim mora da odradi podršku za MLAA da ne dira HUD i tekst.

Mada valjda će do sledeće generacije konzola biti 16x AA :D
 
SantaMonica je objasnila neke stvari i bez 16x AA ;)

Za ono što su izvukli iz PS3 harvera, svakako :)

Po meni je mnogo bitnije da su i na drugim poljima objasnili (gameplay, priča...), mada je meni lično gow2 bolja igra...
 
GOW2 ne može da bude bolji jer je nedorečen, ako se već unosiš u priču. Samo poboljšan kec, i to je to. Doduše, ni GOW3 nešto nije revolucionaran, ali grafika i mindfuck na kraju igre... su dovoljni :)
 
Sa daljim poboljsanjima MLAA-a, MSAA i SSAA ce postati potpuno suvisni. Eventualno MSAA u kombinaciji sa MLAA-om da se srede neki artifakti koje MLAA ne moze sam da razresi, ali ce i ti slucajevi defintitivno biti vrlo retko. MLAA obezbedjuje vrhunski kvalitet slike za delic performansi.
 
Poslednja izmena:
Mozhda je GoW3 pomalo "ogranichen" scenarijom....uglavnom Had i Olimp.Nema onog osjecaja epskog putovanja na legendarna mjesta.Lokacije nisu toliko atraktivne kao Pandorin Hram u prvom dijelu ili neke iz drugog dijela.
 
Za ono što su izvukli iz PS3 harvera, svakako :)

Nisam ni mislio da ga poredim sa pc hardverom iz kojeg se jos izvlaci nesto(samo ne znam sta).Cekamo da se izvuce...
Ne mogu samo da shvatim cemu poredjenje pc i ps3 hardvera?Jasno je da ps3 ima granturismo a pc bolju graficku bez granturisma :)

Po meni je mnogo bitnije da su i na drugim poljima objasnili (gameplay, priča...),

Ti elementi su odlicni, osim ako je po tebi gempley trebao biti drugaciji ili pak prica igre?

mada je meni lično gow2 bolja igra...

Meni je isto gow2 bolja igra ali, gow3 mi je bolji gow ;)
 
Poslednja izmena:
Kad bi uzeo sva 3 GoW koja sam igrao, GoW 1 mi se najvise svideo, verovatno zato sto je bio nesto novo sto sam igrao i sto je imao jaku licnu pricu. GoW 2 je na nekim mestima bio frustrirajuce tezak i vestacki produzen, nekako to vise nije bilo to kao kec. E sad GoW 3 ima fenomenalne lokacije, neke od najboljih boss-ova ikad u igrama po meni i sto je Kratos nadrkaniji i besniji nego u prva 2 dela zajedno, eto je najveci plus GoW3 !
 
Nazad
Vrh Dno