Šta je novo?

God of War III

Pa neces sigurno takvu masinu da kupis zbog GOW-a :).
Ali ko ima nesto slicno i nema BC PS3 moze da proba. I PS2 i Wii emulator prilicno dobro rade.
 
Vlasnici PCa koji su navikli da od jedne igre naprave dve (prvo pređu jednu igru zvanu "naterati igru da radi" pa onda samu igru (ako pređu prvu naravno)) rezonuju tako. Vlasnici konzola vole da ubace disk (makar i originalni) u konzolu i da igraju igru. Bez cimanja, bez trzanja i neočekivanih plavih ekrana.
 
Ok, to su drugacije filozofije, ja sam pre emulation-igrac, nego pc-igrac :).
U svakom slucaju, da nam je Sony svima omogucio BC ne bi ni bilo potrebe za emulatorima.
 
SONY jeste svima omogucio BC. Samo je trebalo platiti malo više za 60GB verziju. Onda su krenuli kupci da kukaju kako im treba next gen konzola za male pare više nego BC za veće. S druge strane PS2 konzola košta manje od pristojne grafičke karte za PC.

No dobro, ne bih da rasplamsavam off topic. Igrati igre preko emulatora i na konzoli nije isto. Jedno teži drugom dok drugo beži od prvog.
 
U svakom slucaju, da nam je Sony svima omogucio BC ne bi ni bilo potrebe za emulatorima.

Ili da su neki ljudi malo normalniji pa da ne prodaju PS2 za 80 evra bez IKAKVOG razloga!
Boli me dosta sto nemam BC, ali opet bi presao verovatno samo jednu igru sa PS2 (GOW II), tako da sa te strane i nije tolika steta.. razumem nameru SONY-ja, morali su to da izbace, cena ne bi padala ispod 500 evra do 2010-e da nisu.. ali boli..
 
SONY jeste svima omogucio BC. Samo je trebalo platiti malo više za 60GB verziju. Onda su krenuli kupci da kukaju kako im treba next gen konzola za male pare više nego BC za veće. S druge strane PS2 konzola košta manje od pristojne grafičke karte za PC.

A gde ja to sada u Evropi mogu da kupim nov PS3 sa BC :)?
Sony nije izbacio BC zbog cene konzole, onaj lik iz sonija rece da im nije cilj PS2 BC, vec da zele da se skoncentrisu na nove igre. PS2 je prevazidjena konzola i glupo mi je da je sada (opet) kupujem.
Lepa stvar kod emulacije je sto covek moze da bude siguran da ce omiljene igre moci da igra i za 10tak godina sa dosta boljom grafikom, brzim ucitavanjem, da ne brine da li ce stara konzola da rikne i da igre nece odvratno izgledati(ja npr. jos igram igre sa SNESa/PSXa sa ukljucenim filterima koji dosta popravljaju sliku).
 
E Borise, tacno se vidi da si tek nedavno poceo da pratis sta se desava sa konzolama :)
BC je prvo uklonjen iz EU modela, a cena je ostala ista/skuplja. Pazi samo ovo :
Q: "If this is a business decision to save cost, why are users left to bear the burden, having to purchase a system inferior to those sold in the US and Japan at a higher price?"
A: "The PS3 launching in Europe is every bit as powerful as the PS3s available currently in North America and Japan. PS3 is defined by key features such as the CELL broadband engine, its Blu-ray drive, the SIXAXIS Controller and its ability to output full 1080P HD game content which makes it an entertainment system for the future, without equal."

Prilicno drugacija prica u odnosu na ovo :
Ken Kutaragi:
"the PS3 will feature backwards compatibility with PS and PS2 games from day one. I'm emphasizing this because, from what I hear, there are some platforms that haven't been able to completely do this.
Phil Harrison:
"Backwards compatibility, as you know from PlayStation One and PlayStation 2, is a core value of what we believe we should offer."
 
Pa, definitivno su poleteli sa nekim izjavama, ali cinjenica je da je BC bilo jedino sto su smeli da izbace da bi smanjili cenu proizvodnje, ne verujem da je Wireless vise od 10, 20 dolara, zbog cega su onda izbacili ako ne zbog smanjenja troskova..
 
Na PS3 isti čip "radi" bluetooth i 802.11b/g.

Ajd nek neki trezan moderator ovo malo off topica prebaci u opštu diskusiju...
 
Pa, definitivno su poleteli sa nekim izjavama, ali cinjenica je da je BC bilo jedino sto su smeli da izbace da bi smanjili cenu proizvodnje, ne verujem da je Wireless vise od 10, 20 dolara, zbog cega su onda izbacili ako ne zbog smanjenja troskova..

Po onome sto sam video na netu procenjuje se da je usteda na chipu 20-30$.
Da li mozda nisu hteli da dele pare sa Toshibom?
Bez obzira da li je cilj bio da oni ustede, ili da primoraju ljude da i dalje kupuju PS2 ja ne znam, ali ni jedno ni drugo ne prilici casnoj japanskoj kompaniji.

@Miroslav
U pravu si, oterah ja temu u zesci offtopic.
 
Izasli su scanovi iz francuskog PSM-a i jedna od strana je posebno zanimljiva (ali ne zbog slike koju cete prvu primetiti :D)

photo6n.jpg

Full HD + 60 FPS-a + nema ucitavanja = Wipeout HD = God of War 3. :D:D:D
 
Stvarno sam odusevljen, izgleda da su se stvarno nameracili da bude 1080p i 60 fps! Bice keosa...
 
sta GoW cini tako popularnom igrom ? gledao sam po ju tubi i ne primecujem nista osim klanja!?
sta je car igre? nisam igrao nijedan deo, nemam NTSC igre!
 
Vidiš, sad bi Gruja zaradio ban...

Priča je dobra, muzika je jedna od boljih u igri, i klanje je vanserijsko... Nije igra u hack&slash žanru slučajno. :)

Tako da, tebi niko nije vređao kevu, nemoj ti nama god of War. :D
 
Priblizni prevod onih skenova:

My translation (this is pretty much everything):

- No sixaxis use.
- No co-op
- No online
- The magazine mentions real-time wounds on Kratos but it seems more like a guess on their part, not a confirmation.
- Everything is in 3D even landscapes far away (bullshit IMO cause in the trailer you can tell the whole sky is a textured planed with a noise on it, but whatever, I'm guessing they mean Kratos and what happens to him isn't bound to where he is at the moment he fights, stuff might happen far away of Kratos might suddenly go to a place seen far in the distance).
- Still linear in the way you move through the environment with specific camera angles.
- 1080P
- NO MENTION OF 60FPS, only that they want "perfect framerate" as in "stable framerate" (no drops). No loading.
- Collaborate with ND and Insomniac to share tips/info.
- More "sex/y scenes".
- Use of backgrounds in the finishing moves (smash an enemy against the wall until rumbles fall on him).
- 15 enemies at once, not more because it would impair gameplay.
- Reaching for a wide audience, keeping the game accessible in control/etc.
- To take control of the cyclop you need to get through a QTE sequence.
- Some enemies attack in organized units (like centaurs). Taking out the leader has an advantage of sorts.
- No pegasus.
- Magic and red orbs are still there. A good mix of weapons to use and switch between at any time.
- Puzzles aren't head-scratching, they don't want to break the rhythm.
- Kratos can now wall-run.
 
kontam da su igre, ono u epskom fazonu ?
 
Ne znam za igru kojoj vise odgovara pridev epska od ove :)

K'o sto rece Miroslav, prica je mnogo dobra, muzika je dobra, gameplay je savrsen...:)
 
bas me zanima dal ce kratos da naskace na spartanke u HD maniru...
 
tako sam i mislio, da nije tako ne bi bila toliko popularna
nego jel ima gde NTSC verzija da se poruci ? je sigurno sa onog sajta playasia?
bas bi opikao GoW, a i RE Code veronica, a imam NTSC Sony
 
cekaj jel kratos pozitivac ili negativac u igri ?
 
on je glavni lik :D e sad, dal je negativan, ili pozivtivan...
 
iskreno obozava dobre igre kad si negativac!
smraju vise happy endovi sa kojekavih marincima!
 
Ja sam se nadao da ce igra ici u 720p! Ovako znam da ce grafika na neki nacin propatiti...
Ne znam ljudi ali za mene je 1080p totalna i nepotrebna glupost... Makar u ovoj generaciji konzola...
 
Poslednja izmena:
Ja sam se nadao da ce igra ici u 720p! Ovako znam da ce grafika na neki nacin propatiti...
Ne znam ljudi ali za mene je 1080p totalna i nepotrebna glupost... Makar u ovoj generaciji konzola...

Pa recimo...
 
Zamislite koliko bi Killzone 2 losije izgledao u 1080p...
A da ne spominjemo cenu 1080p televizora sto rece Jovus!
Steta...
 
Poslednja izmena:
kako igra moze da izgleda losije u 1080p nego u 720p !?
 
Nazad
Vrh Dno