Šta je novo?

God of War III

Kako mislis, kako to moze da ima veze sa manjkom mozgalica?

Visokobudžetne igre u većini slučajeva imaju problem, isti onaj koji imaju Holivudski blokbasteri, tj. moraju da budu napravljeni za najširi krug ljudi da bi povratili investirano i zadovoljili investitore. Cash-earning-juggernaut filmovi tipa Avatar jednostavno ne mogu da priđu "prženje mozga" nivou kao npr. Quatsi trilogija ili Baraka, ako shvataš šta hoću da kažem. :)
Da ne idemo dalje u pop kulturu, konzumerizam i sl.

Uobičajeno je i pogrešno mišljenje da se igre "zagljupljuju"/štagod zato što developeri misle da je korisnička baza glupa. Ne, to je čisto ekonomske prirode, izbacivanje "teških" elemenata/streamlining/pampering/handholding itd. će im doneti više prodatih kopija.

Kako vreme prolazi i tehnologija napreduje, ista će postati dostupna tj. jeftiniji širem broju ljudi da naprave nešto svoje. Nešto slično revoluciji digitalnih kamera. Te igre verovatno neće imati visoko produkcijske vrednosti/ispoliranost nekog shootera blokbastera, ali će zato biti unikatne :). To se već dešava u nekim žanrovima, npr. The Void, Journey itd.

Instead of quirky challenges and risky new ideas, we have games converging and all playing the same and being somewhat easier to play. The desired result is surely maximum audience by making sure the barriers to entry aren't jarring. Mindlessness, like most movies, that's comfortable for all (except old school gamers living in nostalgia-land). Part of it is also likely that games are frequently made by >100 people now, farmed-out factory style, and the individualism is gone unless you have a really strong leader with a vision.

I'd say the techno rat race for more perty is what is holding back gaming innovation. The cause of those $20+ million budgets. More risk averse than ever before, and rightfully so.

When you look at how the economic system work, and you realize that a game that cost 30.000.000.00$, with 200 people involved, can not be aimed to a niche audience. It's all in the independent games, that someday will have the same tools at disposal (think of the hiquality cheap digital camcoders market revolution) and find economic strategies to counterattack the mainstream exploitation.
 
Poslednja izmena:
@ driver

Niko ne prica o bas takvim mozgalicama, ali barem one kao u GOW2, recimo ona kada trebas lesh da stavis u onaj kanal, da bi ti se pojavio sa druge strane.. Ako se zaglavim na nekoj od njih, imam vecu zelju da upalim igru ponovo, pitas se sta ti je promaklo i to.. mnogo je zanimljivije od (presporog) vrtenja neke poluge dok ne ubodes zeljeni izgled slagalice.. znaci to me iznervira, ali ne u pozitivnom smislu vec u smislu da ne verujem da me cimaju da to uradim, i jedva cekam da otaljam..
 
Poslednja izmena:
Driveru, priznaj da vise volis da gledas igre, nego da ih igras :).
 
"Mozgalice" kakve su bile u avanturama ranije su velika glupost, jer su se u previshe sluchajeva reshavale "trial and error" metodom, a to ne samo da je besmisleno, vec ubija draz igranja. Mislim da nije sluchajno shto toga nema vec godinama u igrama.

U igrama treba uzivati, a ne "prelaziti ih", i zato mi najmanje trebaju takve stvari, igra treba da se igra fluidno, kao kada gledash film, a ne da ponavljash jednu stvar 1000 puta samo zato da bi imao osecaj kako tu treba neki skill, kao shto je to bilo sa "igricama"...

Ne bas... Ako pratis igru sve je obicno potpuno logicno... Niko ne voli pixel hunting i slicne gluposti... Jedina zamerka na FF XIII mi je bila da je suvise laka... A pretpostavljam da se tebi ne bi svidela Demon's Souls (samo jedan nacin da pobedis protivnika i ne smes da pogresis)... Naravno, poprilican uspeh DS, uz prakticno nikakvu reklamu, pokazuje da igraci vise vole izazove...

Ali da se prebacimo na tvoj teren... Zamisli da ti izbace GT5 koja izgleda kao da gledas film i pri cemu ne moras da kocis vec ti kompjuter sam koriguje brzinu i postavlja te na idealnu putanju, a tebi ostaje samo da izbegnes protivnika (ili ne), pri cemu udar nema nikakve posledice? Da li bi je igrao?
 
Ali da se prebacimo na tvoj teren... Zamisli da ti izbace GT5 koja izgleda kao da gledas film i pri cemu ne moras da kocis vec ti kompjuter sam koriguje brzinu i postavlja te na idealnu putanju, a tebi ostaje samo da izbegnes protivnika (ili ne), pri cemu udar nema nikakve posledice? Da li bi je igrao?

Pa ovim si prakticno opisao dosadasnje GT igre :D ;)
 
500x_gow1.jpg


500x_gow2.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=rPaK4Yn3zZE&feature=player_embedded
 
Zavrsih GOW:Collection - GOW1 Challenge of Gods 10. 2.5 sata za zadnji challenge !!! Ostalih 9 predjoh u 45min. a ovaj zadnji, cista sreca, ko je ovo projektovo ... :)
Ima li nepravednijeg od ovog :) ? Znaci nema taktive neko bajo, udri pa sta Bog da ...
Nadam se da ovog nece biti u 2gom delu ...
 
Mislim da su challangi u GoW 2 jos dosta tezi. :D
Bolje ni ne pokusavaj, neki su razbili DS3 zbog toga.
AKo oces da se nerviras uzmi igraj Starcraft 2 online. ;)
 
Ja sam samo u GoW II na dvojci pokushavao da predjem izazove i koliko me sjecanje sluzhi preshao sam ih sve sem zadnjeg gdje neprijatelji ne smiju da te udare("Perfection is Divine").Kada sam to vidio odustao sam poslije drugog pokushaja...
 

Pertle su extra :D





Mislim da su challangi u GoW 2 jos dosta tezi. :D
Nije tacno, dvojka ima sistem sejvovanja izmedju chelendza sto odma olaksava igranje chelendza jer nemoras sve preci taj dan kad igras.Medjutim:chelendzi u dvojci imaju rang, tako da zavisi za koje vreme predjes i jos od nekih stvari(koliko meduza ubijes ako je minimum 4 da bi presao chelendz a za najbolji rank 8 )


Bolje ni ne pokusavaj, neki su razbili DS3 zbog toga.

Nikada nisam razbio jojpad zbog toga, zbog pesa sam prebio najboljeg drugara i razbio jojpad.


AKo oces da se nerviras uzmi igraj Starcraft 2 online. ;)


Ako hoces da se nerviras predji ninja gaidena black na hardcore modu :)
 
Poslednja izmena:
Ladno ce tako napredan PC sa 10x brzim hardverom da koristi tehnologiju koju ima 7900GT :d:d
 
Pa za PC se igre namerno prave da budu neoptimizovane da bi se kupovao novi hw.
I u 2010 ti treba SLI da bi igrao Crysis na max. :D
 
Ladno ce tako napredan PC sa 10x brzim hardverom da koristi tehnologiju koju ima 7900GT :d:d
Pa niko im nije rekao da se to moze :d
Do sada je bilo ono tipa "ako hoces dodatni AA kupi dodatnu graficku" i resio si posao. :D
Dve muve jednim udarcem, developeri imaju manje posla a firme grafickih karti uzimaju vise para...
Sve je to deal.
 
Nemam sad vremena da citam sve, nego jel ozbiljno God of War dolazi i na ostale platforme ?

Da li stize God of War 3 ili ce to biti neka zasebna epizoda tipa : God of War Chains of Olympus ili Ghosts of Sparta ?

Mislim ukoliko bi makar i neka epizoda dosla i na druge platforme to bi zaista bilo extra, mislim God of War je jedna od 2 igre zbog koje bi zeleo da imam PS3.
 
Procitaj naslov ponovo.. ;)
 
Nemam sad vremena da citam sve, nego jel ozbiljno God of War dolazi i na ostale platforme ?

Da li stize God of War 3 ili ce to biti neka zasebna epizoda tipa : God of War Chains of Olympus ili Ghosts of Sparta ?

Mislim ukoliko bi makar i neka epizoda dosla i na druge platforme to bi zaista bilo extra, mislim God of War je jedna od 2 igre zbog koje bi zeleo da imam PS3.

Pod "God of War AA" se misli na anti aliasing resenje koje se primenjuje u God of Waru 3, zbog kojeg igra ima skoro perfektan prikaz slike. Ne misli se na samu igru.
 
:D

Nije GoW 3 AA igra, to je vrsta antialiasing-a koju je razvio Santa Monica studio (ili su bese i oni ukrali od nekog tima to, moguce).
Nikad GoW nece izaci za PC, osim preko emulatora.
 
aha mada ko zna, mozda tamo pred kraj ciklusa trenutnih konzola izbace koju epizodu i za ostale platforme................mislim ko bi rekao da ce Mass Effect doci na PS3 pa eto desilo se i to.
 
Poslednja izmena:
Tako nesto tesko da ces docekati. Santa Monica je Sonijev studio. Hvala bogu sto ne izdaju nista za Xbox.
 
Mass Effect je EA-ova fransiza. God of War je Sonyeva. Velika razlika.
 
Mass Effect je EA-ova fransiza. God of War je Sonyeva. Velika razlika.


Crash Bandicot je maskota nothy dog studia a taj studio je i dalje sonijev pa su prodali licencu i ciji je sad crash bandicot :) ?
Sine danas sve rade NOVCI ;)
 
Crash Bandicot je Activision-Blizzardova fransiza koja je u njihov sastav usla kroz Vivendi-Activision spajanje pre par godina. Crash je oduvek bila Vivendijeva fransiza, Naughty Dog je samo pravio igre. Crash nikada nije bio Sonyev.
 
Nazad
Vrh Dno