Šta je novo?

God of War III

Tek cemo na E3 videti sta Jaffa radi.
Te informacije oko igara su postale ko ona sranja u tabloidima. :D
 
Nije bash on-topic, ali upravo igram GoW I iz kolekcije i moram da se ''pozhalim'' da je doshlo do izvjesne cenzure onog dijela kada treba spaliti zhrtvu Posejdonu.Vjerovatno su smatrali da je suvishe ekstremno....Sasvim moguce da jeste, ali kada sam prvi put igrao GoW ostao sam bez rijechi na taj dio igre.
 
Sigurno imas evropsku verziju igre, cenzurisani su neki delovi za evropu.Americka(usa) verzija nije cenzurisana, isto je bio slucaj sa gekidom na psx.
 
Ja sam kupio američke verzije i nije bilo cenzure pri spaljivanju žrtve, znači, do verzija je
 
Hvala na odgovorima....Da sam znao za ovo naruchio bih igru sa play-asie, mada sam sve u svemu ipak zadovoljan shto mogu igrati GoW I a da mi konzola nije u agoniji kao shto je bio sluchaj tokom igranja na PS2.
 
Juce zavrsih igru.

Ne mogu da se opasuljim koliko detalja ima. Scenografija je dovedena skoro do perfekciionizma i vizuelni utisak je toliko bogat da sam odredjene delove prelazio vise puta (tipa Had, dvorane Olima, 3 kralja...). Neke scene su bolje izrezirane nego vecina filmova. Drugo, zvuk je maestralan. Od muzike do zvucnih efekata i detalja. Ovako upakovanu igru nikad nisam imao prilike da igram.
Engine vuce mehaniku igranja iz Soul Reavera (ko ih je igrao prepoznace sve cim uzme kontroler u ruke) a sa njime i jednu ozbiljnu manu - kameru. U par navrata sam hteo da batalim igru zbog nje. Drago mi je sto nisam :D. Voleo bih da ima vise mozgalica (ona basta je recimo dirketna fora iz Soul Reavera i steta je sto ih nije vise bilo) mada je ovo vise akciona igra.

U svakom slucaju, u svom zanru ova igra nema konkurenciju i sumnjam da ce iko imati volje, para i ljudi da napravi ovako bogatu pricu, atmosferu i gameplay.

krastavac. znam da je vecina ovde to igrala, ali ja sam pod ogromnim utiskom. Ne pamtim kad sam bolju igru obrnuo.
 
Poslednja izmena:
Moze, Uncharted 2 ima i jedno i drugo.
 
Moze, Uncharted 2 ima i jedno i drugo.

U2 izgleda odlicno ali ne bolje od Gow3. Obe igre imaju jedne od najboljih dizajnerskih resenja. Do kojih detalja je to dobro uklopljeno sve, nemam reci! Tehnicki nemaju mnogo elemenata koji strce kao sto je precesto slucaj sa PC/xbox naslovima gde prosto koliko god imali "dobru grafiku" uvek nesto fali. Nekako izgleda praznjikavo.

U ovim igrama ne postoji deo koji nije odlicno odmeren. Sve ima neku funkciju i zato izgleda "bolje".
 
Muzzy, jesi ti igrao prva dva GOW-a?
 
I ja tek sad krecem, bas si mi dao lep podstrek :)

Nema sanse da ti se ne svidi! Namerno nisam hteo sad da pricam u detalje sta me je sve odusevilo da ne bih pisao spojlere :)

@Boris: Na zalost ne. Dvojku sam samo pocetak. Ako nekad dodjem u posed HD verzije odigracu obavezno. Zato sam sve Soul Reaver-e odigrao.
 
Pitam jer su meni mozda bolje prve dve verzije, treci deo sem grafike me nije toliko bas odusevio nazalost, mada nisam ga zavrsio, videcu kakav ce utisak biti na kraju..
 
Pitam jer su meni mozda bolje prve dve verzije, treci deo sem grafike me nije toliko bas odusevio nazalost, mada nisam ga zavrsio, videcu kakav ce utisak biti na kraju..

GoW 2 je prejaka igra, nemoj da lupas vise, nisi odigrao najbolji deo jos uvek, a i igras ko sisa na easy. :p:-devil-:
 
Jesi ti promasio broj (umesto 3, 2), ili sta je u pitanju :) I igram na normal :)
 
Ma znas da sam mislio na GoW 3, obnevideo sam od vrucine pa ne kucam dobro. Pa normal je ultra easy. :p
 
A jbm mu misa, ne znam.. mozda ima neke veze to sto sam samo mesec dana pre izlaska GOW3 presao GOW2.. Da sam ga cekao kao vecina, od 2007-e, verovatno ne bi ovako pricao.. Manjak zagonetki (do ovih nekih 70% igre) me je najvise iznervirao..
 
A jbm mu misa, ne znam.. mozda ima neke veze to sto sam samo mesec dana pre izlaska GOW3 presao GOW2.. Da sam ga cekao kao vecina, od 2007-e, verovatno ne bi ovako pricao.. Manjak zagonetki (do ovih nekih 70% igre) me je najvise iznervirao..

+1

Steta sto nema vise mozgalica.
 
Mozgalica je sve manje u igrama pa je teshko ochekivati da tip igre kao shto je GoW tu bude izuzetak....
U nekim starijim JRPG-ovima deshavalo se da potpuno zaglavim, a danas ne znam ima li takvih naslova.Priznajem, u MGS 1 bez gledanja u savjete ne bih mogao nishta da uchinim, a vec u nastavcima takvih ''problema'' je bilo sve manje i manje...
 
Mozgalica je sve manje u igrama pa je teshko ochekivati da tip igre kao shto je GoW tu bude izuzetak....

Nije tesko jer je po tome (izmedju ostalog) i postala tako poznata i dobra igra, po tim dobro balansiranim zagonetkama.. zato me je bas zacudilo sto do sad nije bilo apsolutno nijedne takve u trecem delu, osim onog okretanja macha, klasicna Uncharted 'mozgalica'..
 
Pa i trend je da ima sto manje mozganja u igrama kako bi se prosirila publika... Nema vise teskih igara tipa Sam & Max (ne mislim na ove nove koju skroz uproscene) gde si mogao da zaglavis i to prilicno... Sad je sve sazvakano i jos je samo ostalo da ubace hintove ako si negde zaglavljen duze od 30s :D
 
Ja ni nisam za da igre budu previse komlikovane, ali ovo sto danas rade je preterivanje, pola igara je retard friendly. Tipican primer je Batman, znaci onaj combat sistem je uzasan, ma koliko ja voleo Batmana i igra mozda ima pricu, ali dzaba, automatska igra.
 
Hm, kada se vec pominje Uncharted, igrao sam samo prvi dio i mislim da njemu treba mnogo vishe prigovarati na nedostatak mozgalica nego GoW igrama (ovo ''prigovarati'' u relativnom smislu, jer Uncharted je odlichna igra).
Smatram da igri kao Uncharted koja ima ''normalne'' likove i svijet mnogo vishe nedostaju mozgalice (i to ozbiljne), nego izrazito nasilnim naslovima sa masovnim ubicom...
 
"Mozgalice" kakve su bile u avanturama ranije su velika glupost, jer su se u previshe sluchajeva reshavale "trial and error" metodom, a to ne samo da je besmisleno, vec ubija draz igranja. Mislim da nije sluchajno shto toga nema vec godinama u igrama.

U igrama treba uzivati, a ne "prelaziti ih", i zato mi najmanje trebaju takve stvari, igra treba da se igra fluidno, kao kada gledash film, a ne da ponavljash jednu stvar 1000 puta samo zato da bi imao osecaj kako tu treba neki skill, kao shto je to bilo sa "igricama"...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno