Šta je novo?

God of War III

Ovih sat, sat i po sto sam igrao su totalno ispunila moja ocekivanja :) Sve sto je GOW 1 i 2 bio, samo jos nadr*anije, bombasticnije, lozackije :) Prezentacija i grafika su nenormalni, tu je na nekom nivou kao U2, mozda i bolje.. mozda zato sto mi vise lezi ova tematika i postavka... ali otvaranje jednom rukom, predobro :D
 
Ne mogu da procitam da li je sad to neka prozivka na moj racun, ne mogu da se setim da li sam nesto pricao za kameru u U2 :p , klasicna GOW kamera, svaki kadar savrsen i taman preglednost koliko ti treba.. ali kadrovi i 'rezija' kamere su totalna perverzija.. videcete jos u prvih sat vremena...
 
Kako preci onog smaracha Hada na normal, koja glupost da mi se uvek desi ovo u GoW igrama, ide sve lepo i onda se negde zaglavim. Stignem veoma lako do one faze pred kraj kad pocne da divlja i da se obada i tu mi naglo pojede energiju, ne znam sta da radim. Nisam ja izgleda dovoljno dobar za ove hack & slash igre.
 
Au bre al silujete igru, ja cu ovo da igram polako, mesec dana bar.
Svasta, Gruja razocaran ? Zar on ne spava sa kutijom od GoW 1,2 ? :D
 
Kakvi mesec dana, za dve veceri se predje, drzi te akcija ali je prekratko - 10-11 sati!
 
Kakvi mesec dana, za dve veceri se predje, drzi te akcija ali je prekratko - 10-11 sati!

Toliko je i GOW2 bio, meni je to taman.. samo sto ja umem da se iskuliram, pa ne igram duze od sat vremena dnevno.. :)
 
Mene SP igra da ne znam kakva ne moze da drzi vise od 2h. Jedino MP je teska zaraza, to mogu da igram nekad i 3,4h.

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/peb3c8opFXY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/peb3c8opFXY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

Hahahahhahaahahha.
"Hold devils pot of tea, Mulan". :D
"Fall on your knee and sing to the bee: :D :D

Jao brate ukocio sam se od smeha. :D
"Sam is a fine green shit" :D
 
Poslednja izmena:
Ok, igra je sad stvarno pala u mojim ocima zbog svojih nebuloza. Hajde da kazemo da ja nemam pojma sa igrom i da posto sam noob igram na easy jer hocu da napredujem kroz igru, pricu, dakle hocu da vidim sta mi igra sve nudi i ne zanima me da postavljam neke rekorde itd.

Najvise me nervira sto u borbi sa Hadom samo u fazi borbe kad mu se iscupa srce dobijam bar malo enegije natrag. E onda on nastavlja sa novim i novim tipovima napada a ja ostajem na istom nivou energije. Sad sam stigao do faze kad napada sa onim siljcima iz zemlje i kad salje one duhove Kerbera i to sve pocinje da smara. Posle onako lakog fajta sa Posejdonom da dobijem ovaj old school boss fajt gde su smuckali 36 faza napada da bi me kao zadivili jel? Posto sam izginuo 6-7 puta presao sam na easy medjutim ne vidim da je meni nesto mnogo lakse i pocelo je da se sve svodi na sto brze lupanje po tasterima. Ne pomaze kada sam mu blizu i kada ga napadam, ne ide kada sam udaljen i kada se samo branim i napadam ga strelama, ne pomaze kada cuvam magiju za krajnje faze, ne ide kada kombinujem agresivnost i blokiranje. Sad ispade da su ovu igru pravili za Gruju i likove koji se u ovim igrama snalaze a da ja na easy ne mogu ovo da predjem bez 26 ponavljanja borbe. Mislio sam da ovo igram malo po malo da bi mi duze trajalo ali posle ovoga vise nemam zelju da igram.
 
Jesi igrao GOW 1 i 2? Nisam citao tvoj spojler, samo sam bacio pogled, vidim da pominjes Hades-a, ja sam dotle stigao ali nisam se jos borio sa njim.. i prvi i drugi deo su imali delova gde sam se zaglavljivao, ali ubrzo se provali fora sta i kako..
 
Jesi igrao GOW 1 i 2? Nisam citao tvoj spojler, samo sam bacio pogled, vidim da pominjes Hades-a, ja sam dotle stigao ali nisam se jos borio sa njim.. i prvi i drugi deo su imali delova gde sam se zaglavljivao, ali ubrzo se provali fora sta i kako..

Jesam, dobar deo GoW 1 ali bas davno vise se i ne secam dokle sam stigao a u drugom sam odustao u nekom delu gde je bila ona akrobatika gde moras da se swingujes nekoliko puta i to levo pa desno a za sve to ima ograniceno vreme jer se zatvara neka kapija ili slicno.

Pa fazon je da bi trebalo da postoje bar 2 fore da se neki Boss pobedi a ne usko zacrtana staza koju moras da prebrodis. Necu vise da se zalim, nikad nisam ni bio u ovim igrama nesto dobar ali bi bar easy trebao da bude easy mod da i najveci noob moze da prodje igru bez vece frustracije.
 
Ali uglavnom su neke gluposti, samo sto ocigledno imas kratak fitilj pa te mrzi da razmislis sta bi moglo da bude.. :) A i nisi presao prva dva dela, to ne ide u tvoju korist.. ;)
 
Ali uglavnom su neke gluposti, samo sto ocigledno imas kratak fitilj pa te mrzi da razmislis sta bi moglo da bude.. :) A i nisi presao prva dva dela, to ne ide u tvoju korist.. ;)

Kakve veze ima sto nisam presao? I u pravu si, nemam ja vremena da mi tvrdoglavo skriptovana igra pravi neke izazove i da se ja onda tome iz inata posvetim, nisam vise u tim godinama za takve stvari. Nemam nista protiv odredjene tezine neke igre ali ovo je bas neizbalansirano za pocetak.
 
Sto se nerviras ?
Fora u GoW je ostati ladan i strpljiv. Ja nisam mogao da predjem u GoW 2 ono sa Fenixom, pa sam batalio igru, a drugi put sam presao iz prve. Kako ces igrati GoW veoma zavisi od koncentracije i raspolozenja.
Ne verujem da je GoW 3 sad nesto bolesno tezak, krenuo sam na hard, ubilo me ono cudo na Gai, ali cisto sam uplaio da vidim kako sve to izgleda.
Ovako na prvi pogled mi se vise svidja U2 grafika.
 
Sto se nerviras ?
Fora u GoW je ostati ladan i strpljiv. Ja nisam mogao da predjem u GoW 2 ono sa Fenixom, pa sam batalio igru, a drugi put sam presao iz prve. Kako ces igrati GoW veoma zavisi od koncentracije i raspolozenja.
Ne verujem da je GoW 3 sad nesto bolesno tezak, krenuo sam na hard, ubilo me ono cudo na Gai, ali cisto sam uplaio da vidim kako sve to izgleda.
Ovako na prvi pogled mi se vise svidja U2 grafika.

Ma sve to ok, ima GoW3 jako mnogo kvaliteta iz ovoga sto igram ali ne mogu da predjem preko nekih mana i stvari koje mi se ne svidjaju. Napravicu malo pauzu pa kad se malo oladim i opustim preci cu ovo u svakom slucaju.
 
Kakve veze ima sto nisam presao? I u pravu si, nemam ja vremena da mi tvrdoglavo skriptovana igra pravi neke izazove i da se ja onda tome iz inata posvetim, nisam vise u tim godinama za takve stvari. Nemam nista protiv odredjene tezine neke igre ali ovo je bas neizbalansirano za pocetak.

Ima jer bas i prvi i drugi deo postaju zeznutiji pred kraj, i nauce te tim 'forama', pa bi ti sad bilo lakse :) I mene to nekad iznervira, resenje je ne pokusavati previse puta za redom, ako ne ide ne ide, probas kasnije.. Ni ja nisam vise tako optimistican i zeljan prelazenja SP igara kao pre, sve vise i vise mi 'smeta' to sto znas da je to sve izrezirano, i sad ti kao ajde prati njihove tacke.. :) Ranije kao klinac sam valjda mislio da je to 'real time' ili sta, pa mi nije smetalo.. :) Ali i dalje volim da odigram nesto ovako dobro u SP-u, dakle resenje je ne nervirati se, ne igrati previse, vec ono dozirati... kad prestane da bude uzivanje, prekinuti...
 
Garret, Hades uopšte nije težak, samo izbegavaš i puniš ga, to je sve što sam ja malopre uradio, na normalu sam jednom izginuo. Samo naučim kako kada napada i koliko :) Definitivno si trebao da odradiš prva dva dela uzduž i popreko i onda bi ti ovaj bio praznik za oči. Meni je i dalje
 
Nadam se da ce neko poceti iznajmljivanje konzola sa ovom igrom a ne samo sa fudbalom, nazalost nemam ps3, a igrao bi God of war 3 u jednom cugu dok ga ne predjem, dan-noc :)
 
Au, sjajna cena za ovaj Trilogy komplet..
 
Ja da zahvaloim Borisu juče na savetu, updateovo sam komšijsku konzolu na 3.15, i sinoć do pola 12 ja i klinac cepali GOW3 ..... mogu samo reći da je igra ispunila sva moja očekivanja .... a završio sam i prvi i drugi deo .......

Što se tiče triologije, stvarno je ekstra cena .. ja planiram kada ovaj moj obrnem, da ga stavim u promet dalje, tj. da ga prodam dalje, a ako kupim konzolu za mesec dva, onda da naručujem triologiju ... ili ako ne, bolje sačekati platinum varijantu, i to će biti valjda povoljnije ....
 
Tja, grafika jeste super ali u nekim detaljima kaska u odnosu na druge igre. Kad vidis lip-sync u Uncharted 2 ne moze a da se ne primeti da ovde nije na tom nivou pogotovo kad je Kratos u kadru. Kod Titana i moze da prodje. I recimo Heliosov model lica izbliza je nekako neupecatljiv, MGS i danas ima bolje modelovana lica od ovoga. Kratos je naravno druga prica i izgleda odlicno.

Takodje mi smeta sto su u odnosu na ps2 igre neke stvari ostale iste, tipa moras u milimetar precizno da se pozicioniras kad uzimas energiju iz onih kovcega sa R1, isto i za guranje objekata, animacija trcanja, hodanja (ko da ima ravne tabane :d ali valjda tako hoda duh Sparte) i ono kad ga neki veci boss mlatne i prostre na zemlju je ista/slicna kao pre, nekako arkadno deluje, bar meni. Animacija NPC-a koji beze unaokolo me podseca na inFamous sto nije pohvalno jer je tamo delovalo kao u Sly Cooper-u. Tu sam recimo ocekivao motion capture animaciju, ovako deluje kao da je rucno radjena. Uopste najvise me zanima animacija likova u svim novim igrama, tu znam da nadjem manu cak i u UC2 kod nekih skokova, zato mi ovde tako smeta. Jeftini padovi u provaliju prilikom onih akrobacija kao u starim igrama su tu, ko se zalio kako ne moze da se omane u UC2 po tom pitanju ce ovde imati toga dosta.

Da ne bude da samo smaram sa manama, odlican fazon u delu sa

Heliosom kad sa desnim analognim stikom pomerate ruku da bi zastitio oci od Heliosovog bljeska dok mu prilazite, odlican detalj

Presao sam iz prvog puta danas borbu sa Hadom ali se otegla toliko da cak i kad je skoro mrtav opet ima dodatna faza ali je mnogo fino smisljena, Had je zaista bad-ass, valjda bi tako i trebalo da bude, glas mu je pozajmio odlicni Klensi Braun, dobro poznat iz raznih animiranih serija/filmova :). Zanimljivo da sam mislio da igram na easy ali je ipak bilo na normal jer sam ponovo ucitao zadnji save gde je to jos bilo aktivno.

Posejdonove zadnje trenutke posmatrate iz njegove perspektive cisto da se oseti brutalnost naseg anti-heroja, kakva fora he he :)

Mnogo mi se svidja sto su pojednostavili neke stvari u borbi, kada se koristi Apolov luk, automatski se regenerisu strele posle nekoliko sekundi sto je fin detalj u odnosu na pre.
 
Pa sastavni deo GoW igara su cheap deaths, na se naviknes ili ne igras GoW. To ti je car GoW-a, u isto vreme te nervira da oces da razbijes i PS3 i TV, a opet zelis jos da igras. :)
Ne mozes ocekivati motion capture u ovako nerealnoj igri. To je za U2 bilo neophodno.
 
Posejdonove zadnje trenutke posmatrate iz njegove perspektive cisto da se oseti brutalnost naseg anti-heroja, kakva fora he he :)

Ovo je predobro odradjeno, koji bes!! :D

Sto se tice onih stvari koje ti smetaju i koje su ostale slicne kao u PS2 verzijama... slazem se, ali pitanje je da li su smeli da totalno menjaju mehaniku, odnosno da li bi se isplatilo i da li bi to i dalje odavalo GOW osecaj.. zamisli da posle godinu i po dana rada shvate da su dobili cudan gameplay i da to nije to.. verovatno nisu bili spremni na taj rizik. Meni apsolutno ne smeta, jer sto dirati nesto sto je odlicno funkcionisalo u prva dva dela..
 
Poslednja izmena:
Ovo je predobro odradjeno, koji bes!! :D

Sto se tice onih stvari koje ti smetaju i koje su ostale slicne kao u PS2 verzijama... slazem se, ali pitanje je da li su smeli da totalno menjaju mehaniku, odnosno da li bi se isplatilo i da li bi to i dalje odavalo GOW osecaj.. zamisli da posle godinu i po dana rada shvate da su dobili cudan gameplay i da to nije to.. verovatno nisu bili spremni na taj rizik. Meni apsolutno ne smeta, jer sto dirati nesto sto je odlicno funkcionisalo u prva dva dela..

Ne znam, mozda trazim previse ali mehanika je tu, vise bi voleo da je kozmeticki malo drugacija od PS2 igara, bas iz razloga da bi se razlikovala. Mozda je njima bio cilj da zadrze bas te detalje iz proslih igara radi kontinuiteta ali posto se meni te stvari nisu svidjale onda, ne svidjaju mi se ni sad. Ovako deluje kao da je samo grafika poboljsana (mnogo) a neki sitni prepoznatiljivi detalji ostali.

Pa sastavni deo GoW igara su cheap deaths, na se naviknes ili ne igras GoW. To ti je car GoW-a, u isto vreme te nervira da oces da razbijes i PS3 i TV, a opet zelis jos da igras. :)
Ne mozes ocekivati motion capture u ovako nerealnoj igri. To je za U2 bilo neophodno.

Sto, pa ni Uncarted svet nije bas realan, vise je stilizovana realnost bas kao i ovde.
 
Poslednja izmena:
Pa u principu i jeste ista igra kao GOW 1 i 2, osim velikih razlika u grafici... ja sam to i prizeljkivao, to sam i dobio :) Kazem, verovatno bi dosta duze cekali i pitanje je kakvi bi rezultati bili da su rizikovali i hteli nesto radikalnije da promene.. mozda su mogli onaj zvuk kad gurne nesto nogom (kad drzis X) da promene, isti je.. :)
 
Pa ako je igra imala skoro savrsen gameplay sto ga menjati ? Samo su odradili fini tjunig. :)
Zato ce sledeca GoW igra biti verovatno dosta drugacija,
Ja bi licno voleo da odrade igru da igras sa Titanom, u onom veliko ratu Titana i Olimpijaca (bogova), to bi bio savrsen next step u GoW univerzumu.
Ili sto da ne da igras kao Ares ? Stari God of War. :)
Grcka mitologija ima toliko dobrih stvari o kojima se mogu praviti igre, filmovi.
 
Nazad
Vrh Dno