Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

Koliki bi bio dobitak u temperaturi kad bih ispolirao mog Athlona X2 4200+. Da li se isplati uopste to raditi?
 
Mirror Finish!
 
Ali pitanje koliko je ravan... Ja bi to ponovo odradio, jer ako poliraš jedno, bilo bi idealno da i drugo bude savršeno ravno :)
 
Koliki bi bio dobitak u temperaturi kad bih ispolirao mog Athlona X2 4200+. Da li se isplati uopste to raditi?

Ako ti treba 1-3 stepena onda da mu skineš Heatspreader (onu pločici gde je ispisan model, core steping...)
Ja sam skinuo na jednom Sempronu i baš i nisam bio oduševljen nešto naročito.
 
Posto za 2 dana treba da stigne kuler, moze li neko da mi objasni kakva je procedura oko poliranja? Chime se polira, da li se polira u povrsina kulera i procesora itd...?
 
Cekajte, jel se mogu dobiti solidni rezultati, bez poliranja procesora i bez poliranja kulera, znaci samo smirglanje.
U ponedeljak kupujem NK35TZ, a video sam ovde jedan primerak da i nije bas ravan... Znaci vodene smirgle (400, 800, 1000) here I come :D.
 
Poliranje je samo za slikanje, to ne utice uopste (ili mozda utice, ali manje od 1c)

Vec samo smirglas, ne bi trebao da zavrsavas sa 1000, nego posle toga 2000 odradi i onda ce vec dobiti "mirror finish"

Kada sa time zavrsis samo lepo ocists hladnjak/proc. i to je to.
 
Jerkovicu brate ;), pa evo ja nasao jednu temu gde da pitam, sta ce mi te ostale mnoge teme :) ?

Pa nisam mislio procesor ni da diram, to sam chini mi se rekao :).
Samo smirglanje kulera.
Kako moze losije da ispadne nego kao sto je bilo !?!, ako ismirglam da povrsina postane ravnija. Pa necu praviti brda i doline sa smirglom, lagano i strpljivo ukrug :).
Koliko uopste kostaju ove 400 - 2000 vodene smirgle.
 
Poslednja izmena:
Koštaju 20-50 dinara tabak (A4 list) i za 200 dinara imaš da šmirglaš kulere neredne 2 godine.
Za TItan-a vredi šmirglanje, ja sam šmirglao TTC-NK32TZ i dobio 1-3 stepena.
Fora je u tome što moraš podjednako da šmirglaš celu povrđinu baze da ne napraviš ispupčenje na sredini.
Mada, bilo je priče da TR kuleri namerno imaju ispupčenje na sredini jer su procesori najdublji na sredini...
U svakom slučaju 20-30min šmirglanja ne škodi, samo staviš list šmirgle na nešto ravno (staklo) i vodiš računa da je kuler uvek pod uglom od 90 stepeni u odnosu na šmirglu dok šmirglaš (levo desno i / ili u krug, sve jedno).

BTW, uz taj Titan ide i odlična pasta (s obzirom da je "gratis") koja donosi boljitak od 1-2 stepena u odnosu na klasične bele no name iz kesica...

Ajd' u zdravlje. :)
 
Pomenu ti Titan Nano Grease, jel ta ?
Mislio sam OCZ Freeaze Extreme, al kapiram da ova Nano nije znacajno losija od nje (kostaju isto) :).

To je to, Titan TTC-NK35TZ it is :).
Jedino sto nema srafove vec hvataljke, ali je bar montaza laksa.

Cek zaboravih :D, znaci zvaku sa procesora skidam krpom (uz malo alkohola), procesor ne vadim iz socketa (vec ostaje na ploci) prilikom demontaze box-a i montaze novog kulera, jel tako :) ?
 
Poslednja izmena:
Tako je Zdravko brate minli : )

Mada mozhesh i da ga izvadish iz socket-a necje mu nishta biti. Samo oprezno i pazi iz pinova izlecju zle mikrochestice ako ga jache pritisnesh :d
 
Pomenu ti Titan Nano Grease, jel ta ?
Mislio sam OCZ Freeaze Extreme, al kapiram da ova Nano nije znacajno losija od nje (kostaju isto) :).

To je to, Titan TTC-NK35TZ it is :).
Jedino sto nema srafove vec hvataljke, ali je bar montaza laksa.

Cek zaboravih :D, znaci zvaku sa procesora skidam krpom (uz malo alkohola), procesor ne vadim iz socketa (vec ostaje na ploci) prilikom demontaze box-a i montaze novog kulera, jel tako :) ?

Brate izvini ali nije mi jasno zar je moguce da ne znas osnovne stvari vezano za komponente?Kako nikad nisi skidao cooler???Zvaka se ne skida sa alkoholom jer nema takvo dejstvo da moze da razredi supstancu koju cini pasta kada se zgusne i izgubi svoje svojstvo..Moze da se skida sa alkoholom ali da zapinjes kao konj i da bukvalno struzes sa krpom..Medicinski benzin i malo vate (one okruglice ) i lagano sve spada do zadnje supstance..Alkohol ne moze tako da ocisti..Druga stvar..I CPU moras da vadis da bi i njega malo ocistio mada mozes da ga ostavis i u socket-u ...Kada budes stavljao pastu imas dva sigurna nacina kako da to odradis..Prvi da premazes najtanjim slojem celu povrsinu CPU-a a drugi da stavis na sredinu CPU-a malo paste (tu vec postaje problem,jer neko ko ne zna moze da stavi i previse pa da procuri i oko socket-a pod pritiskom cooler-a) ..Ja koristim prvu i drugu metodu ali mi je prva daleko sigurnija u nju redje upraznjavam..
Kupi CM Hyper 212 (iz prethodne teme),najisplatljiviji je a odlican cooler!
P.S. Najbolja pasta je trenutno OCZ Freeze Extreme a posle nje Arctic Silver 5 (ovu pastu iskljucivo koristim)!
 
Poslednja izmena:
Kako mislis da se ne razumem u komponente :), kuleri su jedan promil svih komponenti ;).
Nikad nisam skidao kuler sa procesora, jer nije bilo preke potrebe.
Ovaj komp sam kupio pre 2 godine, pre toga sam komp kupio 2002 (P4 2GHz), a pre toga 2001 (P3 1GHz, Celereon 667MHz). Ti procesori nisu bili dobri klokeri, a i tad se nije bogzna sta moglo dobiti sa klokom.
Dakle, nisam imao potrebe za menjanjem kulera, smirglanjem istih, otud moje neiskustvo oko toga.
Sa kupovinom C2Duo, situacija se naravno znatno menja.

Medicinski benzin, sta je to uopste :D, pretpostavljam u apoteci da ima ?
Procesor necu vaditi iz kucista, jer ga necu polirati, onda i nema neke preke potrebe za vadjenjem :).
 
Medicinski benzin, sta je to uopste :D, pretpostavljam u apoteci da ima ?
Procesor necu vaditi iz kucista, jer ga necu polirati, onda i nema neke preke potrebe za vadjenjem :).

Ima u apoteci..Nemoj i vatu da zaboravis da kupis :D
Svakako ces morati i cpu da cistis tako da vadio nevadio isto ti se hvata..

Vreme i ucestalost dodira sa hardware-om grade iskustvo..Polako..Bice jos menjanja raznih cooler-a i cpu-a kroz karijeru;)
 
Cu ga brisnem malo odozgo ;), stvarno mi se ne vadi iz socketa, ima neki pin da shebem :S:, neka on ostane u svojoj kucici.
 
a cime vadi procesor iz socketa? nozem?
 
a cime vadi procesor iz socketa? nozem?

Dobro de...dechko se boji, nikad to nije radio, pa ima predrasude i sl...
a inache ja sam par puta iskrivo pinove, a nisam koristio noz :D...desi se...zakachio sam jednom sa ivicom procesora, jednom mi je ispao cpu prilikom dizanja. Prvi put su se malo savili samo (nishta strashno), drugi put sam morao da ih ispravljam...No, ja to veoma chesto radim pa zbog toga i dodje do takvih situacija...
 
Jednom sam sa bratom skidao procesor P4 sa ploce, i iskrivili smo pin, pa sam ga ja nozem ispravljao.
Ne zelim ja taj horor opet :D.
 
Poslednja izmena:
eto vidis animaNe.. noz... kazem ja :d
 
Pomozite Zdravku da skine mrak, kakvi ste to prijatelji, prichate o nozevima i iglama :d
 
Fala na ponudi ;).

Sam cu za pocetak odraditi (de)montazu kulera i smirglanje, bez skidanja procesora sa ploce.
Ma nije mi neka frka, nego vidim da se poliranjem procesora, tj. poklopca mu, ne dobija nista.
 
Dobija se, pogotovo ako ispoliraš (izravnaš) i kuler... Sad, pitanje je da li je vredno garancije :)
 
Nazad
Vrh Dno