Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

Ocesh da kazesh da si ti izmislio ovo :D :D :D

Oću da kažem da sam započeo među prvima sa pravim poliranjem, znaš i sam guzo sećaš se, na sve to razvio sam novi sistem, uveo neke nove metode i materijale i celu priču doveo sam do jedne male perfekcije, bar ti si video jedno 4 procesora kako su izgledala, pa i na zadnjoj sesiji "vučka" smo polirali i oborili WR :d
 
Poslednja izmena:
Vuchka sam ja video i video samoga sebe na Vuchku :) a bogami i na pot-u :D
 
Cemo uradimo onda i poliranje :)
Gde prodaju Fareclu ? jel ona pozeljna ko AS5 ili moze i nesto drugo od polir pasti, i u pitanju su obicna paste ko kad se poliraju kola ?
Inace ima jedan lik koji je smirglo TigTyphoon njemu su temp opale za do 10c.
Ovaj Zalman vec ima mirror finish njega ne bi smirglao, ne znam dal samo malo da mu skinem ili da ga samo ispoliram pa bude jos bolje, a CPU treba jos samo ispolirati posto sam ga jos odavno osmirglao.
 
Cemo uradimo onda i poliranje :)
Gde prodaju Fareclu ? jel ona pozeljna ko AS5 ili moze i nesto drugo od polir pasti, i u pitanju su obicna paste ko kad se poliraju kola ?
Inace ima jedan lik koji je smirglo TigTyphoon njemu su temp opale za do 10c.
Ovaj Zalman vec ima mirror finish njega ne bi smirglao, ne znam dal samo malo da mu skinem ili da ga samo ispoliram pa bude jos bolje, a CPU treba jos samo ispolirati posto sam ga jos odavno osmirglao.

AS5 ti je Artic sliver termalna pasta, dok je Farecla G10 polir pasta. E sad ja sam moj zadnji litar našao daleko van Beograda, isto tako trebalo bi da je ima svaka bolje opremljena farbara, stoga na takvim mestima je i traži. Za bolju, a ujedno cenovno jednaku ja nisam čuo niti sam probao. :)
 
Ok probacemo da nadjemo nju, AS5 imam jos malo inace ona mi i stoji sad na CPU.
Javljam posle dal se temp jos malo oborila poliranjem.

Moram da napomenem, ono što sam već napisao, boljitaj je primetan tek kad su obe strane ravne, tj. polirane, stoga ako već poliraš CPU, isto to uradi i na hladnjaku. Uputstvo pažljivo pročitaj i obrati pažnju veoma, ali veoma na podjednak pritisak kad budeš polirao ;)
I naravno javi rezultate. :)
 
Poslednja izmena:
Space odlicno opisan postupak. Jedino sto nije lako doci do potrebnog materijala, a o toj polir pasti da i ne pricamo, ako si je ti jedva pronasao. I jedina mana sto se gubi garancija na CPU.

U svakom slucaju izuzetno koristan tekst.

Sav potreban materijal izuzev paste, lako se nalazi, e sad kao što rekoh, pasta ako se nađe 99% posla je završeno.
Hvala na podršci!:)
 
Evo danas smo illidan i ja ispolirali moj Hyper 212... Koristili smo šmirgle 800, 1000 i 2000, nisam uspeo 1500-ku da nađem, ali može i bez nje. Na kraju smo malo ispolirali G3 pastom... Verovatno bi bilo bolje da smo imali G10, ko zna, ali super je i ovako :)

Tek kad smo počeli videli smo koliko je ustvari fabrički loše odrađena baza, baš smo se namučili da ga izravnamo kako treba...

Evo i slika pre poliranja:



A evo i posle:





Nažalost, jako su loše slike ispale pa se ni ne vidi koliko je ustvari dobro odrađeno, deluje mutno, ali nije, to su samo slike :)
 
Pozdrav za Spacemaster-a i hvala na korisnom tekstu.

Moze li mi ko odgovoriti koliko je okvirno para potrebno za nabavku svog neophodnog materijala (za svaku stavku pojedinacno ako zna neko)?
 
Pozdrav za Spacemaster-a i hvala na korisnom tekstu.

Moze li mi ko odgovoriti koliko je okvirno para potrebno za nabavku svog neophodnog materijala (za svaku stavku pojedinacno ako zna neko)?

Šmirgle: po komadu trebalo bi da je od 20-50 din, sa tim gde naletiš, tj. gde te oderu više.
Staklo: mene je izašlo džabe, e sad možda ti to neko i naplati, koliko, e to ne znam.
Polir pasta: okruglo 1000 din.
Krpica za objektive ili ćoroskope :): 200din.
Aceton: 50 din
Štapići za uši: 50 din
Dobra volja: 0 din :)

Ukupno, oko max 1500 din, sa tim što sa svim tim materijalom, možeš da ispoliraš npr. jedno 100 procesora, ili isto toliko kulera ;)
 
Poslednja izmena:
Fenomenalno, ocekivao sam da je polir pasta skuplja, samo da pronadjem gde ima:(.
Bice glancanja, samo da se leto jos malo priblizi.

Postujem rezultate kada budem zavrsio postupak i testiranja.

Space, hvala jos jednom.
 
Sve je to dosta fino, ali i dalje ne valja. mene nervira ceo taj poklopac. Ima 2 povrsine kontakta, jezgro-poklopac-cooler. AKo se skine poklopac, onda je jezgro ispod nivoa metalnog okvira LGA 775 coolera, tj. ili mora biti skinut, pa da se pritezanjem WB ostvari naleganje na iglice ili da se malo oglodje WB da ima "ispupceni" deo oko 35x35mm (koliko vec treba) na sredini za nekih 2mm da lepo dohvati. Nisam vise pametan sta tacno odraditi. Da li se upustati u skidanje poklopca i takvu doradu ili jednostavno zaboraviti na celo maltretiranje i primeniti poliranje. Vredi li sve to za 100-200Mhz? Ajd sad budi pametan...
 
Poslednja izmena:
Pa trebalo bi da vredi nizih temperatura, a time i tiseg sistema ako se mod dobro odradi. Ja to sa te strane posmatram.
 
Pa ja sam sada trenutno na 3.2 i nadam se barem 5 stepeni nizim temp. Nisam se do sada bavio poliranjem, pa ti ne mogu odgovoriti tacno sta da ocekujes. Mada rece Space par postova iznad da se moze dobiti i do 15 stepeni, sve zavisi od cega pocinjes (koja je pasta, ima li neravnina na CPU i hladnjaku, itd.)
 
. Mada rece Space par postova iznad da se moze dobiti i do 15 stepeni, sve zavisi od cega pocinjes (koja je pasta, ima li neravnina na CPU i hladnjaku, itd.)

To je samo u situaciji ako su "brazde" uveliko prisutne, ili je primarni problem, baš neravnina, kako kod procesora, tako i hladnjaka... Najbolji pokazatelj bi bio da se uporedi neravan procsor (svaki drugi je takav) , neravan hladnjak (skoro svaki je takav) i da se napravi poređenje tipa pre i posle. E tek onda bi videli koliki je benfit cele ove priče.
 
Obraticu paznju na to pre nego pocnem, testiranje pre i posle postupka sa opisom zatecenog stanja itd. Samo sto to mora pricekati da mi se makar ovaj rok zavrsi, a i posle sam u frci sa vremenom. Ali prvo da nabavim sve potrebno.
 
To je samo u situaciji ako su "brazde" uveliko prisutne, ili je primarni problem, baš neravnina, kako kod procesora, tako i hladnjaka... Najbolji pokazatelj bi bio da se uporedi neravan procsor (svaki drugi je takav) , neravan hladnjak (skoro svaki je takav) i da se napravi poređenje tipa pre i posle. E tek onda bi videli koliki je benfit cele ove priče.

OK, kod mene je WB vec ravan i ima ogledalo sjaj. Koliko bi dobio sredjivanjem procesora? 5C? Mozda? Mislim da kada bi mu skinuo poklopac bilo bi tu i 15C razlike cisto poredeci sa GPU WB situaciom.
 
Ja sam za p4 northwood koristio pastu za zube posto nisam imao odgovarajucu,stavio sam onako bas malo.
 
OK, kod mene je WB vec ravan i ima ogledalo sjaj. Koliko bi dobio sredjivanjem procesora? 5C? Mozda? Mislim da kada bi mu skinuo poklopac bilo bi tu i 15C razlike cisto poredeci sa GPU WB situaciom.
"shlem" na intelu je jako teshko skinuti ;), e sad! Ovde 5C, tamo 3C, onamo 2C...skapiracesh moju poentu i sam ;)
 
Evo danas smo illidan i ja ispolirali moj Hyper 212... Koristili smo šmirgle 800, 1000 i 2000, nisam uspeo 1500-ku da nađem, ali može i bez nje. Na kraju smo malo ispolirali G3 pastom... Verovatno bi bilo bolje da smo imali G10, ko zna, ali super je i ovako :)

Tek kad smo počeli videli smo koliko je ustvari fabrički loše odrađena baza, baš smo se namučili da ga izravnamo kako treba...

Evo i slika pre poliranja:



A evo i posle:





Nažalost, jako su loše slike ispale pa se ni ne vidi koliko je ustvari dobro odrađeno, deluje mutno, ali nije, to su samo slike :)
Odlichno momci! Dobar "ruchni rad" imate :). Shalu na stranu, CM zna da ima ponekad bash loshu bazu...konkretno Hyper6 koji sam polirao burazu je bash imao, ali kad se izravnalo i ispoliralo...c c c ...nebo i zemlja, bukvalno...Taj Hyper6 je imao ladno po sredini ispupchenje...ja se svojevremeno chudio kako su mi temp bile loshije i po 10C u odnosu na ljude sa istim kulerom na forumu. A onda sam ga skinuo i video shta je "frka" ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala lepo :)

Taj Hyper6 je imao ladno po sredini ispupchenje...

Ovaj je u sredini imao udubljenje :zgran: i jednu tačku iz koje su išle sve te fabričke brazde, katastrofa, umrli smo dok nismo stigli do te sredine, a tačka mi je pojela živce :D

Na kraju je ipak sve super ispalo :)
 
Da li je neko od vas na nekom od C2D procesora skinuo taj poklopac?
 
Nazad
Vrh Dno