Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

Evo i ja sam se malo bavio sa poliranjem.Mislim da je ok ispalo s obzirom da se vidi odraz.Pre poliranja wb je imao sitne krugove i zamagljen odraz.U pripremi je vodeno hladjenje kompa pa se detaljno spremam (i kupim fore sa foruma iz turorijala koji su extra).Poliran je TT W1 wb.Koriscene su vodene smirgle 1000,1500 i 2000 granulacije.Zavrsno glacanje je bilo sa nekom pastom za poliranje zuba :) i mikrofiber krpom.Nisam imao "srca" da uzmem Fercelu :) samo zbog jednog trljanja.Ovaj mali kristalni ukras je koriscen umesto parceta stakla kao podloga (ravan je kako treba).Hvala animaN-u za extra tut...opravdano zakacen...Pozdrav :wave:
Nema na chemu ;)
Btw taj WB nije bash lak za poliranje i ravnjanje, kada smo isti polirali kod Spacemastera doshli smo do zakljuchka da je bakar na istom previshe "mek", poenta je da si ti to bash lepo uradio ;)
 
Trebalo bi da može da se odšrafi? Zar nema šrafova negde na bazi?

Kad se odšrafe šrafovi može da se skine samo onaj aluminijumski deo, bakarna baza je ili dobro zaglavljena ili nečim pričvršćena za HP-ove. Ma nebitno, žuljaću ga ucelo.
 
...bakarna baza je ili dobro zaglavljena ili nečim pričvršćena za HP-ove.

Cekaj pokusavao si da odvojis bazu od HeatPipe-ova ?!:laugh::laugh::laugh:
Pa brate mili oni su zatopljeni u bazu na bruka visokoj temperaturi jos u fabrici.
Bar mislim da tako ide postupak,tako da mozes samo sanjati da ih skines sa baze.
Kako god okrenes,zuljevi ti ne ginu :d.
 
Cekaj pokusavao si da odvojis bazu od HeatPipe-ova ?!:laugh::laugh::laugh:
Pa brate mili oni su zatopljeni u bazu na bruka visokoj temperaturi jos u fabrici.
Bar mislim da tako ide postupak,tako da mozes samo sanjati da ih skines sa baze.
Kako god okrenes,zuljevi ti ne ginu :d.

To me zanima! Dobro da ga nisam :smash:. Idem da nastavim žuljanje, još sam na vodenoj 500 - nazire se ravno.
 
Poslednja izmena:
Ako ima paste između baze i HP-ova ona nije "zatopljena"! ;)
 
Ne znam koja je svrha stavljati toliko paste na cooler. Mislim da je nema oko pipeva.
 
da li poliranje samo po sebi neshto donosi od performansi jer kontam da je bitno izravnati kuler dobro a to poliranje je mozda estetska stvar ili stvarno neshto znachi?
 
Sto ravnija povrsina i sto bolje naleganje i homogenizacija dva fizicki odvojena komada dovodi do boljeg hladjenja.

Poliranje je samo zvrsna obrada ravnanja.
 
da li poliranje samo po sebi neshto donosi od performansi jer kontam da je bitno izravnati kuler dobro a to poliranje je mozda estetska stvar ili stvarno neshto znachi?

Nedobijaš ništa. Barem ja nisam dobio sa box coolerom. Sa šmirglanjem sam dobio 3*C manju temp u full load-u, a kad sam ga ispolirao ostala je ista temperatura (mereno je u sobi sa klimom tako da je temperatura okoline bila ista), ali sam primetio da je idle temperatura skočila za 1*C.

Po meni to poliranje je bezveze. Em kupiš polir pastu, em se dodatno zajebavaš, a ništa nedobiješ.
Bolje je samo lepo išmirglati i nema da te boli glava.
 
tako sam i mislio, tnx ljudi
 
Nedobijaš ništa. Barem ja nisam dobio sa box coolerom. Sa šmirglanjem sam dobio 3*C manju temp u full load-u, a kad sam ga ispolirao ostala je ista temperatura (mereno je u sobi sa klimom tako da je temperatura okoline bila ista), ali sam primetio da je idle temperatura skočila za 1*C.

Po meni to poliranje je bezveze. Em kupiš polir pastu, em se dodatno zajebavaš, a ništa nedobiješ.
Bolje je samo lepo išmirglati i nema da te boli glava.
Apsolutno!
Ravnanje je najbitnije, poliranje je chisto za oko ;)
 
test sample (od mrtve Radeon 9800Pro) :d

pre:



u toku rada:



i posle: :)



:wave:
 
Da li bi neko imao da pozajmi alo polir pase Farcela G10 za poliranje kulera i procesora.

Hvala
 
Hvala svima na ne ukazanoj pomoci ali nasao sam je sam danas sa ortakom i necu nikome da kazem gde ima............zato sto je na ovom forumu to tako kada ja nadjem bas me briga za druge.............
 
Hvala svima na ne ukazanoj pomoci ali nasao sam je sam danas sa ortakom i necu nikome da kazem gde ima............zato sto je na ovom forumu to tako kada ja nadjem bas me briga za druge.............
Uh...kako loshe rezonovanje...napishi gde ima li nemoj nishta ni da pishesh ;), da sam imao ja bi ti prvi ne pozajmio nego poklonio G10 pastu, vidjao sam po gradiu g7 ali to nije to...
P.S.Luka, mrznja radja mrznju...(i nemoj ovo da skapirash kao popovanje, prochitaj opet svoj post...videcesh na shta mislim)
 
Poslednja izmena:
Da lose sam rekao hteo sam da kazem da postoje ljudi na forumu koji kad nadju bas ih briga za druge i uopste nece da kazu ni da se sete toga a kamoli da pozajme nekome.

Sve u svemu pasta je odlicna ali je ima bas puno 500ml je previse za jedno poliranje ako joj je rok upotrebe veliki im da traje ortaku dok je ziv samo za poliranje procesora i kulera.
 
Poslednja izmena:
koliko profila vodene shmirlge koristite za ravnanje? ja sam za mog hyper-a koristio P320, P600 i P1000, ortak koji radi u farbari mi je rekao da za poliranje bakra ne treba nishta finije od toga, stvarno ona P1000 je kao papir
 
znam ja dokle si ishao care pregledao sam ceo post..:) lep posao
mislim, najmanji je problem da mi ortak donese i do 3000 profil shmirgle nego pitam kolika je realna razlika, kontam da moze samo da pomogne nego pitam onako zanima me jer on se time bavi pa me je zanimalo koliko je/ili nije u pravu
 
koliko profila vodene shmirlge koristite za ravnanje? ja sam za mog hyper-a koristio P320, P600 i P1000, ortak koji radi u farbari mi je rekao da za poliranje bakra ne treba nishta finije od toga, stvarno ona P1000 je kao papir

I meni se čini da je 1000 dovoljno da se lepo poravna, ali sam ipak prešao i sa 1500 i 2000. Posle 2000 gotovo i da ne treba poliranje - skoro kao ogledalo je (ovo je već rečeno u ovoj temi i stvarno je tako).
 
Poigledaj post broj 127 :D :D :D, chovek ti je sve rekao, a ortaku reci da ti ne pada na pamet da shmirglash sa P1000 8 h da bi se postigao efekat ogledala :)
 
ti reche da poliranje i nije toliko bitno koliko samo shmirglanje a ako 1000 postize isti efektat shmirglanja kao 2000 u chemu je onda poenta, ako se izuzme efekat ogledala:D
ja sam shmirlgao oko sat i po sa P1000 i posle ispolirao pastom za poliranje auspuha..kontam da on ni ne zna shta ja hocu da postignem..:p
 
Poslednja izmena:
Bitno da je deo koji naleže na procesor ravan. Ovaj Hyper TX koji sam ja ravnao pre "obrade" klackao se na procesoru koliko je bio kriv - veruj mi da ne preuveličavam (ima slika na stranici ispred).
Nije neki cenovni rang, ali nisam očekivao toliku aljkavost od CM-a.
 
off
jel čemu taj HyperTX?? Kolika ti je razlika u odnosu na box?? Koliko je ventilator na istom tiši od box-a??
 
Ja sam polirao ovaj Big Typhoon sa 1000, 1500 i 2000 ali bez polir paste, to u mom malom gradu nema, ali receno je bitnije je smirglanje nego poliranje.

Doduse znam da nije idealno pa nisam ni kacio slike. :)
 
off
jel čemu taj HyperTX?? Kolika ti je razlika u odnosu na box?? Koliko je ventilator na istom tiši od box-a??

veruj mi da se isplati, bash sam prochitao shta je Misko napisao za njega i malisha je full, znachi sredish mu dobro bazu i stavish AS5 pastu i meni drzi Brisbane na 3.13GHz na 23C u idle-u..ovakav sredjen stvarno je odlichan kuler pa i u rangu boljih e.g. TT BT i GeminII..mnogo dobar kuler, inache najbolja stvar kod njega je njegov vent, malo je veci nego 92mm a manji mu je motor shto znachi da ima dobar protok vazduha a manje se dere, tj. tishi je
 
Poslednja izmena:
Ali nije univerzalan? Ako pređem na Intela mogu da se slikam jel tako?? Tj moram da uzimam onog za Intela onda.
 
imash i univerzalnu verziju, mislim da se zove TX2 nisam siguran, uglavnom siguran sam da ima univerzalna verzija ima dodatke za sve socket-e samo je par evra skuplja
 
TX postoji verzija za intela i za AMD, a TX2 je univerzalna.
 
ali kazu TX2 je losiji od obicno tj. ne univerzalnog... losija baza i losiji vent u smislu da nema gumene nosace i kontrolu obrtaja...
 
Nazad
Vrh Dno