Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

zato sto mogu da se saviju pipes usled primene sile ili nesto drugo ?

Isto sam pomislio medjutim praksa je pokazala drugachije

Vidi ovaj kuler na slici,
poshto nije simetrichan jako teshko bi drzao balans pri shmirglanju tako da je bolje okrenuti ga ;)
Mada sam ga testirao pre par dana i mogu ti reci da je extra ravan i da nema potrebe za intervencijom!

@obojci

tesko je objasniti preko foruma, al ajde, kad poliras blok ili tajfuna ti mozes kaziprst da stavis na sredinu plocice koju polirash, i tako ti je pritisak uvek idealan, posto je smirgla na staklu poliranje je besprekorno, ako stavis cooler u stegu npr. ako stavis kaziprst na sredinu smirgle kad je povuces na jednu stranu to vise nije sredina i imas veci pritisak na jednoj strani (naravno ne na golu smirglu, nego na plastiku ili sta vec koja je preko smirgle da bi ista bila ravna), ako uzmes sa strane da drzis taj kvadar na koji si zalepio smirglu onda posto ga drzis na ivicama a ne odozgo na sredini opet pravis drugacije sile potisaka, i u najboljem slucaju dobices samo malo zaobljene ivice na stranama povrsine koju polirash, naravno sve sam to probao i zakljuci su: pomuci se kako znas i umes da dodjes u tu situaciju da je smirgla na staklu dole, bas ako nemozes onda obrni, ja sam pot polirao tako (kojeg je dosta tesko drzati kako treba) pa je ispao idealno ravan trebalo bi da dosta cooler-a moze isto tako, gemini ok jako tesko.
 
Poslednja izmena:
@obojci

tesko je objasniti preko foruma, al ajde, kad poliras blok ili tajfuna ti mozes kaziprst da stavis na sredinu plocice koju polirash, i tako ti je pritisak uvek idealan, posto je smirgla na staklu poliranje je besprekorno, ako stavis cooler u stegu npr. ako stavis kaziprst na sredinu smirgle kad je povuces na jednu stranu to vise nije sredina i imas veci pritisak na jednoj strani (naravno ne na golu smirglu, nego na plastiku ili sta vec koja je preko smirgle da bi ista bila ravna), ako uzmes sa strane da drzis taj kvadar na koji si zalepio smirglu onda posto ga drzis na ivicama a ne odozgo na sredini opet pravis drugacije sile potisaka, i u najboljem slucaju dobices samo malo zaobljene ivice na stranama povrsine koju polirash, naravno sve sam to probao i zakljuci su: pomuci se kako znas i umes da dodjes u tu situaciju da je smirgla na staklu dole, bas ako nemozes onda obrni, ja sam pot polirao tako pa je ispao idealno ravan trebalo bi da dosyta cooler-a moze isto tako, gemini ok jako tesko.

Razumeli smo se veruj mi...
Ja sam samo pokushao Joe-u da objasnim da moze i tako ;)
Hyper6 je lagan za poliranje ali je moj buraz lenjivac samo takav, mada momak ima spretne ruke.
Da budem iskren, navijao sam u sebi da neshto za**** ali... mi izmontirasmo kuler a ono :S: temperatura znatno manja
 
Ovo za polir pastu te nism bash skapirao...pojasni

Mislio sam na termalna svojstva polir paste. Ja idem ovom logikom.
Bolje je da ima tih malih zareza od šmirgle pa da njih lepo popuni AS 5 pasta koja je jedna od boljih termalnih provodnika, nego da te iste stringove popuniš polir pastom (koja 100% ima lošije termalne performanse od gore pomenute). Zar nije tako?
 
@ Neo
Polir pasta ne popunjava riseve u metalu. Ona se ponasa kao smirgla samo ima vecu granulaciju :wave:

Kad zavrsis sa pastom obrises poliranu povrsinu i onda AS5 :smash:

@animaN
Ma ja znam to oko poliranja, probao sam na Hyper-u TX :D kad se pojavio :)
Samo sam hteo da bacim jos malo detalja ovde...

:wave:


EDIT:
Preteceme DIABOLIK :)
 
Poslednja izmena:
Alo bre, pa to je PC Probe pokazivao 100 stepeni, citaj sta pise u Core Temp-u... :lupko:

doh.gif
my bad... odo' da trazim naocare... :d
 
Zna li neko gde ima da se kupi polir pasta.
 
e ljudi gde da nadjem vodenu smirglu i pastu za poliranje?
 
Poslednja izmena:
U farbari ?
Mislim da bi trebalo da u svakoj (ili skoro svakoj) farbari pronadjes obe stvari.
 
Mene zanima koju ste pastu za poliranje koristili? Ako moze i cena da se zna koliko para da spremim?
 
bio sam po farbarama i kupio
vodene smirgle od 1000 1500 2500
a pastu farecla g10 nisam nasao
gde ima da se kupi ?
 
Lepo napisano. Ja sam smirglao-polirao dosta coolera i WB, ali nista nije bilo ravno masinskom poliranju, jednostavno ruka je nejednaka i tu se javlja razlika. Svaki od tih coolera sto si polirao ima "problem" zaobljenja na ivicama, u to sam 101% ubedjen, rukom to ne moze da se izvuce. Naravno ova ivica nije bitna, na nju ne naleze nista, ali ima taj problem, koji se kod masinskog poliranja ne javlja. Ovo potvrdjuje i komparator, ima odstupanja 2-3 stote na samom kraju, u oblasti 3-5mm od ivice. Eto cisto na napomenem.
 
Lepo napisano. Ja sam smirglao-polirao dosta coolera i WB, ali nista nije bilo ravno masinskom poliranju, jednostavno ruka je nejednaka i tu se javlja razlika. Svaki od tih coolera sto si polirao ima "problem" zaobljenja na ivicama, u to sam 101% ubedjen, rukom to ne moze da se izvuce. Naravno ova ivica nije bitna, na nju ne naleze nista, ali ima taj problem, koji se kod masinskog poliranja ne javlja. Ovo potvrdjuje i komparator, ima odstupanja 2-3 stote na samom kraju, u oblasti 3-5mm od ivice. Eto cisto na napomenem.

Slazem se za ivice na pola mm su zaobljene tu nema greske, ali to je nebitno, ono sto je bitno je da ako pritisnes prstom u centar npr proc-a kojeg poliras i smirgla ti je na staklu mislim da je to jako jako dobro resenje bas me zanima vs. masinsko.
 
Slazem se za ivice na pola mm su zaobljene tu nema greske, ali to je nebitno, ono sto je bitno je da ako pritisnes prstom u centar npr proc-a kojeg poliras i smirgla ti je na staklu mislim da je to jako jako dobro resenje bas me zanima vs. masinsko.

Kod masinskog imas disk koji se okrece (ne nesto preterano brzo), jednakom brzinom, a ti samo treba da spustis deo na njega i da ga povremeno rotiras za 90stepeni (sve vreme ga drzis rukom). Voda stalno curi na sredinu diska i ispira smirglu, tako da se ne zadrzava nista. Posle se nanese pasta na naki "krpeni" tocak i fino ispolira. Ma bruka kako ispadne. Glavni problem kod rucnog poliranja je sto iams razlicitu brzinu, tj. prekide u kretanju (napred-nazad), a to je ono sto na kraju dovede do neujednacenosti.
 
Poslednja izmena:
Pa jel mogu lepo da odem u auto perionicu i da castim majstora 200 din da zavrsi to za sekund?
 
e gde ima da se kupi farecla g10 ?
ili neka druga dobra pasta za poliranje
 
Daj te ljudi stvarno recite gde ima da se kupi ta dobra pasta za poliranje.
 
Poenta je da ta pasta uopšte nije potrebna!
Dovoljna je i vodena šmirgla 2000.
 
Poslednja izmena:
Ovo sam taman hteo da kažem. Ali moram biti lepo prljava :)
 
e ljudi juce sam kupio zm stg-1 pastu (thx djolez)
i ispolirao moj BOX kuler i dobio u load -8c a u ide -10c
naravno polirao sam sa vodenom smirglom(1000,1500,2500) i masinskim uljem
a polirao sam sa cifom :D za ciscenje sporeta(caletova ideja:p )
 
Svaka čast, operacija ti je 100% uspela...
Još ako sada možeš više da OC-uješ CPU... ;)
 
Poslednja izmena:
Daj recite mi kolika je debljina na proc..,koliko smijem skidat sa smirglom.
Nakon izvjesnog smirgl...na rubovima je svijetlo smedja boja (boja bakra),dok je na sredini njegova boja metala (siva).Trebalo bi to da je ujednacim.
 
Jel moze da se kupi vodena smirgla ona sto ide na onaj dodatak za busilicu,okrugla, pa sa tim da se odradi?
 
Jel moze da se kupi vodena smirgla ona sto ide na onaj dodatak za busilicu,okrugla, pa sa tim da se odradi?

pa kad kupujes smirglu dobijes list a4 formata
pa iseci
mada ja ti to ne treporucujem jer je previse brzo i imas velike sanse da
unistis kuler
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno