Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

Shit happens, jer nisam pratio pre smirglanja temperature a zbog toga nisam hteo da trosim tecni metal...
 
Koje su sad idle i load temperature? :)
 
Trenutno 40c. Kod mene u sobi trenutno je oko 30c...krastavac nemam klimu....
ali, da jos dodam, ventilatori rade na min. obrtaj a kuciste mi je otvoreno jer stalno posmatram kompjuter nenormalno ubitacno izgleda kuler...
 
Poslednja izmena:
Ja se razmisljam da li da poliram moj kuler :)
Ako nadjem pastu NT-H1 pasce i poliranje. :D
 
Jedno pitanje ljudi, kupio sam LC-CC95 cooler za 1200 kinti, i ima direct heatpipe kontakt sa cpu-om - slika ispod:

asdsadnbh.png


E sad, meni to deluje poprilicno neravno i rado bih ga ispolirao, ali sam na netu naleteo na slike nekih sasvim neuspelih pokusaja:

lapping-error-not-proper.jpg


kako da izbegnem da mi se tako nesto desi?
Inace ovako kako je sada sa obicnom silikonskom pastom (nemacka neka industrijska) idle na E8400@ 3.7GHz je 38°, prime 95 small FFT je cini mi se do 55° max.
Medjutim stize mi krajem meseca (nadam se - aliexpress :)) Xeon E5440 pa bih koliko toliko da jos podignem efikasnost coolera ako je to ikako moguce, a da mi se ne desi gore depiktovana nezgoda.
 
Slicno nesto sam video i na ovom forumu....ti lepo uzmi smirglani papir pa smirglaj sve, a ne samo cevi...uopste neznam kako ovo pada na pamet normalnim ljudima msm nisu zdravi u mozgu sigurno....
 
@schnappy
Ta pasta mi deluje bolje od ovih koje trenutno imaju da se kupe kod nas u prodavnicama. Trenutno koristim Cooler Master IC Essential E1, ok je, ali nista specijalno.
@Borgof
Ovaj nije radio nesto kako treba, polira se sve kao sto shnappy kaze, a ne samo cevi. Ja sam prethodna 2 kulera koja sam imao ispolirao i nikakav problem.
Smirgla na staklenu povrsinu i lagano, bez pritiskanja trljas. :)
 
Pa to sam i mislio, sve da shmeerglam :). Treba valjda da dobijem ravnu povrsinu, a ne da napravim jos vece ****** :d.
 
To volim da cujem :), kontam prvo cu da se igram sa poliranjem E8400, da nabacim malo skill-a.
 
Bolje prvo da ti smirglas hladnjak cpu mozes unistiti ako nisi oprezan...
 
Hteo bih da ispoliram mog Phenoma, koji dobitak u temperaturama mogu da ocekujem i da li je vredno cimanja?
 
Ako poliras cpu hladnjak koji je malo kvalitetniji i procesor mozda 5-6 c,ako poliras samo procesor nema vajde,mislim ima ali mozda 1-2c .
 
kako da izbegnem da mi se tako nesto desi?

Nikako. Naprosto, možda ćeš biti srećne ruke, a možda i nećeš. Radi se o tome, da jednostavno ne znaš koliko je tanak ili debeo taj preostali deo cevi, koji naleže na CPU.
 
Ja sam danas radio generalno čišćenje kompa, i reko aj da ispoliram, tj samo sam ga išmirglao, nisam polirao, TRUE black i mogu vam reći da sam prezadovoljan, temperatura je pala 7*C u full load-u (bilo je 70, sada je 63*C). Radio sam nekih ~20-30 minuta (mrzelo me više) sa 1200/1500/2000, mada mi je i dalje ostalo malo crne boje na jednom ćošku ostatak je došao do nikla, a samo se na jednom delu pojavio bakar što će reći da je po meni to jako loše urađena baza, mada i takva hladi kao luda :)
 
Baza od TRUE Black-a je katastrofalna. Ja kad sam ga kupio, stavio ga na sto, a on se klati u sve 16. Posle sam udario po lapovanju i spustio temp nekih 5-6 stepeni, koliko se sjećam.
 
Ma ja ga imam već par godina, zamenio je TRUE-a običnog :) koji je takođe bio lapovan, u suštini nikakva razlika između običnog i black osim što je ovde samo preko nikla opičena crna boja i to moram priznati jako loša, na bazi mi se sama skinula na par mesta. Ali baš sam se neprijatno iznenado kada sam video da je na jednom delu došlo do bakra a na ćošku i dalje crna boja. Pošto nisam imao ništa manje (krupniju granulaciju) od 1200 moraću ponovo da odvojim pola sata da ga odradim skroz do bakra :)
 
Ja ga nisam ni lapovao preko 1500 granulacije, cini mi se. Mada, davno je to bilo. Moze biti i da grijesim.
 
Eno uzeo sam vodenu smirglu 360/600/1000/2000, sad jos samo da nadjem vremena pa da se bacim na posao :)
 
Mirror finish je samo za izgled, bitno je da baza bude ravna.
 
Nazad
Vrh Dno