Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

Sta si doradjivao, dusu sam ispustio dok sam ga radio,pojma nemas koliku je rupu imao u sredini, nije moglo bolje posle 2500 granulacije.Mozda se malo matirao od pasete...al' ajde. Na moju muku, kacis slike :whip:

Jos okaci slike u overclock podforumu kako ide na 4 ghz :d:d:d

Salim se, neka te sluzi dugo, cime ga hladis :eyebrows:

BTW Izgleda da si kompletirao i moju plocu :)

Malo sam ga doradio 2000 i 2500 smirglom, da dobije sjaj :D hladim ga TX3-om.
Sad ga bas testiram, stavio sam ga na 3.2 pa da vidimo kako ce da se pokaze, za sad je temoeratura 30 stepeni, videcu kad ga opteretim malo :D

Hvala hvala, plocu sam uzeo od tvog druga sto smo se culi, pa sam napokon juce nasao vremena sve lepo da sklopim i sredim, danas sutra cu da ga istestiram
 
Malo sam ga doradio 2000 i 2500 smirglom, da dobije sjaj :D hladim ga TX3-om.
Sad ga bas testiram, stavio sam ga na 3.2 pa da vidimo kako ce da se pokaze, za sad je temoeratura 30 stepeni, videcu kad ga opteretim malo :D

Hvala hvala, plocu sam uzeo od tvog druga sto smo se culi, pa sam napokon juce nasao vremena sve lepo da sklopim i sredim, danas sutra cu da ga istestiram

Mozes ga slobodno na 3.6ghz na toj ploci i na 3.8gh za 24/7. poliraj taj TX3, ne plasi se neces ga istanjiti, pa kaci rezultate da vidimo koliko si dobio. Meni nije isao preko 74c(Linx) u realtemp-u kada sam polirao TX2 :wave:
 
Prekjuce stigo TX3 i odma sam ga ispolirao, ovih dana kad stignem malo cu da se igram pa cu da okacim neki screen ;)
 
ja hocu da poliram masku telefona nokia 8800 (celik), izgleda ovako:

Nokia-8800-01.jpg


za razliku od svih vas, nije mi uopste bitna ravnoca vec samo ogledalo efekat. da li ovo mogu da uradim bez rasklapanja telefona? i sta mi je potrebno da bi postigao iskljucivo ogledalo efekat?
 
Polirali se blokovi i u moje vreme.:D

Stari CPU vodeni blok i NB blok koji i dalje koristim.
 

Prilozi

  • P1010029.JPG
    P1010029.JPG
    115.8 KB · Pregleda: 105
  • P1010038.JPG
    P1010038.JPG
    65.5 KB · Pregleda: 101
  • P1010066.JPG
    P1010066.JPG
    105.8 KB · Pregleda: 110
  • P1010067.JPG
    P1010067.JPG
    91.9 KB · Pregleda: 113
Ima li neko parce stakla viska,kome ne treba ili hoce da proda ?
 
pa treba mi 10x10,ne znam koliko bi me to izaslo ? jesi ti polirao,koliko te izaslo parce ?
 
poliranje je samo za slikanje, doteraj do 2000 shmirgle i trljaj po njoj dok ne budesh dobio skoro pa savrshen mirror finish, to ti je dovoljno.
a najbitnije je u sushtini izravnati povrshinu, kreni od neke grube shmirgle tipa ~320 i rokaj sa njom dok ne dobijesh ravnu povrshinu i onda samo po par poteza nekim finijim,
tipa 600-800-1000-1500-2000

ja sam moje parche ~13x13 cm platio 20din pre mnoo godina :D
a i bilo je ono kao, evo besplatno, ali ako osh da dash enshto, daj 20 din :D
 
Poslednja izmena:
ja sam moje parche ~13x13 cm platio 20din pre mnoo godina :D
a i bilo je ono kao, evo besplatno, ali ako osh da dash enshto, daj 20 din :D

Sta ti je zivot .... :D
Pozdrav za staklorezca ako cita ovo :wave:
 
@demios

imam 360,800,1000,2000,mislio sam da dodam i 500...ali i to sto kazes trlaj sa ovom manjom posle se samo izravna...imam pazol pastu 200din
 
vidi, igraj se, rekoh, najbitnije je da bude savrsheno ravno....za ful ugodjaj moze i cpu da se lapuje, ali to za sobom nosi i gubitak garancije...takodjer....a za ful fulova ugodjaj :D mozesh i nabaviti techni metal pastu....bolje od te kombinacije nema :)
samo, ta pasta ne sme na aluminijum navodno, na bakar i dr moze
 
evo pre 1h uzeo staklo 15x15 2 komada za 50din...smirglu nisam uzeo od 500-600 kao sot sam hteo,sve ce da uradi 360 sto imam posle samo 1000 i 2000 i kraj...pa ne znam gde mogu nabaviti tecni metal a i ne znam od cega je proc napravljen tako da nista od toga...bice ovako dobro...

Vidim da imas true,ja bih trebao u sredu ili cetvrtak da uzmem THERMALRIGHT HR-01 PLUS,za 20e evrica :) ... bice ludnica,samo da prodam e8400,hyper tx3 i jos jedan tower za 775...
 
Ja pre neki dan odlucio da poliram neki c2d, otisao do stakloreznice i trazio parce stakla, lik isekao i kao nista, ja izvadim 100din i svi zadovoljni. :)
Ismirglao sam ga sa 2000 smirglom.
 
nemam true, nisam menjao info u "moja mashina" jedno 5 godina :D

imash na PM link gde ima, ili gde bi trebalo da ima kod nas da se kupi.
sme na procesor i lapovan i nelapovan, ali ne sme npr na one kulere koji imaju direktan kontakt hitpajpova sa proceosorm jer imaju onu ALU plochicu izmedju pajpova.
Na taj theralright bi trebalo da moze i lapovan i nelapovan.
 
@mirza82

tako i meni danas,28din jedno parce a drugo gratis ja mu dao 50 i to je to...

@demios

promeni bas me zanima sta imas...e super...hvala...znaci na ovaj thermalright i q6600 moze...samo na heat pipe ne moze?ali rekao si moze bakar...sta ce se desiti ako spojim pogresno ?

sace pasti lapovanje hyper tx3 pa posle javljam sta sam uradio....sad mi je idle 36-38 po core-u...
 
Poslednja izmena:
stavio sam koju mashinu imam sada :D

moze svaki cpu i svaki kuler koji nema aluminijuma u bazi i to je to...mislim kombinaciaa sa coolaboratory liquid pro/ultra
 
AHAHAAHHA jesi duhovit :) .... mislio sam na komp jbt to da stavis...zarsio sam lapovanje,lapovao sam cooler na grafici i na cooleru za cpu,na cpu sam skinuo 2-3c...sada je 33-35 a na grafici sa coolerom i lapovanjem 15c...zadovoljan sam...smirgle 360,1000,2000 i to je to...hvala demios
 
Koliko rpm vrti centrifuga u full load-u ? :d
 
ajde de, nemojte bash toliko u OFF :D...sa afterburnerom sam joj spustio obrtaje da ne smeta komshiji kad radi centrifugu

znam shta si mislio, malo se shalim, menjam chesto delove pa ono, mrzi me da svaki put da updejtujem.

nema na chemu, negoo... poenta priche, po meni, je da spustish temp pod opterecenjem, a ne na leru ;)
pa ako si spustio 2-3c na leru, spusticesh on load barem 5-6...i to jos ako klokujesh...razlika ce se povecavati.
 
klok na 3.0 q6600,u loadu spustio temp od 10-15c radio sam linx 3times cisto da vidim...to ti je to...a vidim da dok igram nesto ne prelazi 41c...
 
Jel neko polirao NH-D14, ima li ikakvog dobitka tu?
Ja sam na EVO 212 imao dobitak od 2C.
 
dobitak zavisi od mnogo faktora. ponajvishe od toga koliko je baza bila neravna pre lapovanja i TDP (odnosno OC) procesora.
 
bae lapped.jpg

Ovo je NH-D14. Bome, namucio me posteno...ali lepo je, nema sta...dodatno sam ofarbao na mat crnu....jammmm....
 
Nazad
Vrh Dno