Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

bas da je normalno.. i nije, ali je jako ucestala pojava.. pa se moze podvesti pod normalno
 
AMD.
Sempron i X2.

E vidis, ti procesori nisu lemljeni za IHS, vec su imali neki termalni interfejs (to si i sam video, posto su vec skidao IHS). Phenom II, Intel C2D ili noviji su zalemljeni i posle prosecanja, IHS treba grejati brenerom sve dok lem ne popusti i procesor se ne odvoji. Cak i da se jezgro ne raspadne, sanse da prezivi to przenje su izuzetno male.

Evo kako izgleda unisteni Nehelem


Primeti kalaj na ivicama IHS-a.

Oćeš da ti pozajmim koju stotku? :d

Ma jok, nabicu ja to sam :D
 
Poslednja izmena:
takodje sam i stavio veci prsten za washer mod
A koliko je to u mm?:D
Pitam jer sam i ja radio taj washer mod,debljina prstena kod mene je 2,5 mm a imam osecaj da ne bi bilo lose da je malo deblji.:D

SuperStarr > i ja ti cestitam na 5k+1 post:wave:
 
Poslednja izmena:
ponovio sam postupak nanosenja paste!

u pravu ste bili, vise je paste bilo oko procesora nego na njemu :)

nanio sam zrno na sredini i kruzno ga razmazao sa najlonom preko prsta... takodje sam i stavio veci prsten za washer mod

hvala na preporukama!

jos jedno pitanje... dali je normalno da q6600 na 3.6ghz prilikom testiranja linx-om u core tempu izbacuje high temperature na core #0 i #1 za 5c vece nego core #2 i #3...

konkretno je ovakva situacija:
Core #0: Low 36c High 75c
Core #1: Low 36c High 75c
Core #2: Low 34c High 70c
Core #3: Low 34c High 70c

ima li jos neko komentar na ovo? jel sam mozda kixao prilikom lapovanja ili je jednostavno takav primjerak...?
 
ima li jos neko komentar na ovo? jel sam mozda kixao prilikom lapovanja ili je jednostavno takav primjerak...?

Upravo kako voodoo rece, svaki C2Q koji sam ja video ima slicne varijacije, pa i sa C2D je slicna situacija. Retko da su jezgra identicnih temperatura.

nanio sam zrno na sredini i kruzno ga razmazao sa najlonom preko prsta... takodje sam i stavio veci prsten za washer mod

Ovaj nacin i ja praktikujem i licno smatram da je "najsigurniji", da ne pisem sta, kako, zasto ponovo ..

http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=2078260&postcount=26
 
Koliko listova šmirgle iste finoće je potrebno za lapovanje kulera, tj da li se jedan list brzo "istroši"?? Ne bi da trčim u toku šmirglanja do farbare a i opet ne bi ni da preteram sa količinom.
 
danas mi je stigla nova azdaja :p pa nisam magao da izdrzim da ga malo ne ochistim :D jeste vec je je bila lapovana, ali ne toliko. Takodje na kraju, uspeo sam da osmirglam i hladnjak.





 
Hvala, nazalost nemam fotoaparat da napravim bolje slike...
 
danas mi je stigla nova azdaja :p pa nisam magao da izdrzim da ga malo ne ochistim :D jeste vec je je bila lapovana, ali ne toliko. Takodje na kraju, uspeo sam da osmirglam i hladnjak.






Vidim na slici ovu pazol pastu.istu sam i ja uzimao i polirao njome, ali bolje rezultate sam imao smirglom 2500. Po mom liocnom iskustvu bolje je uzeti 2 lista smirgle 2500 nego bacati pare na pazol!!! :wave:
 
Vidim na slici ovu pazol pastu.istu sam i ja uzimao i polirao njome, ali bolje rezultate sam imao smirglom 2500. Po mom liocnom iskustvu bolje je uzeti 2 lista smirgle 2500 nego bacati pare na pazol!!! :wave:


Lep rad svaka cast



:shock::shock:
 
Lep rad svaka cast



:shock::shock:


fala :D mada boli mi srce, moracu ga prodati, jer nemogu namontirati horizontlano na dfi dk p45plocu...krastavac, ali fenomenalno radi, naravno namucio sam se dok sam uspeo, ali vredi, slika govori za sebe.

@ateluv

e pa verujes ili ne neznam sta je sa pazolom:smackbum:. Ja sam poirao svoj titan kuler i sa smirglom od 2000 imao fenomenalno rezultate, a kada sam stavio malo pazol paste baza je postao malo mat, neznam zasto, ali eto vidis jednoms am uspeo. Mada, purol kosta nekih 120ak dinara...
 
Evo da osvezim malo temu. :D

Poliran je Thermaltake Sonic tower rev.2 posto mu je zavrsna obrada bila losa.

Koriscena je smirgla granulacije 600,1000,1500 i 2000,a polir pasta Commandant cleaner 4...

Kuler je prvi ispoliran pa onda stavljen na procesor tako da neznam tacno za koliko stepeni sam spustio temperaturu,inace kuler radi sasvim pasivno bez ventilatora na sebi. :)


Pre poliranja:

IMG_2420.jpg

IMG_2422.jpg


Posle:

IMG_2428.JPG

IMG_2427.JPG

IMG_2440.JPG
 
dali je neko imao iskustva sa poliranjem HYPER TX 3?planiram da se upustim u ovaj poduhvat,ali neznam dali se i on moze smirglati,zbog bakarnih pajpova,bojim se da ih mozda nebi istanjio skroz....
 
ja sam skoro polirao(tj. smirglao) box cooler i cpu
Izvinjavam se ako su slike malo vece,kopirao sam ih sa drugog foruma

COOLER PRE POLIRANJA

256vhpv.jpg


POSLE

14szcaw.jpg


CPU PRE POLIRANJA

14474nc.jpg


POSLE

2dccqp4.jpg



a ovde su i temperature,sa klokom,bez,idle i stress
Intel Dual-Core E1200 1.6GHz,1.3V ,memory 800Mhz

a4x5bs.jpg


8xrdzq.jpg


Intel Dual-Core E1200 2.4GHz,1.3V ,memory 1000Mhz

fxs860.jpg


n2jv2t.jpg

sa poliranjem box-a i nisam nesto dobio,al sa cpu-om se vidi,mada neznam koliko sam jos smeo da smirglam posto je u sredini ulubljen,sa strane sam stigao do bakra al u srednini ni da probije
temperature ne mogu da uporedjujem pre i posle ,posto sam pre njega imao neki mini 775 box koji je zivi ocaj

213q32w.jpg


njih dva su ko pedu i oko
2cxudkz.jpg
 
Poslednja izmena:
cpu si tek zagrebao ovaj gornji sloj. vidis da nije ravno (gde se pojavio cist bakar). smirglaj skroz da bude cist bakar preko cele povrsine ihs
 
to ti mislis da sam zagrebao,smirglao sam 25min granulacijom 1000 pa zavrsio sa 2000.
Neznam koliko smem da idem sa tim smirglanjem posto kazem,sredina je malo ulubljena,verovatno je za to kriva ona zvaka od nazovi paste koja je bila na box cooleru kada sam ga uzeo. ona je doprinela da sredina ulegne za pola mm ili mm. Da se ravnomerno skida ne bi mi bila frka,al sa strane je odmah izbio bakar dok po sredini nece nikako. Sjaja ima to vidis,e sad sto se ne vidi bakar,i nije mi nesto vazno,performanse su ok,evo sada na sobnoj temp od 25 stepeni pod full stresom sa prime 95 nece da predje 48-52c a max deklarisana temperatura mu je 85.

Ljudi obicno pocinju sa granulacijama 600-800-1000-1500-2000 al za neki cpu cooler,nisam siguran dal bi bilo pametno da idem procesor sa krupnijom od 1k ,ili mozda da ne kvasim tu od 1000

Sada sam i menajo pastu,bas mi se i ne skida
 
Ovo postaje sport...

Poliranje sluzi da izravna neravne povrsine HS-a procesora i baze kulera a ne da se slika mirror finis.

Taj intel box je bio savrseno ravan - to sto je bio "musav" od paste i nije se presijavao nema veze sa "savrsenim" nalezanjem kulera na procesor...to je gubljenje vremena...

@fox_87 ovo ti je prvo polranje? samo ti zuljaj to sine naravno da ce ti se prvo bakar pojaviti na ivicama...moras da skidas dok se svuda ne vidi bakar...i na sredini!!! ti si sad samo napravio jos vece sranj* nego sto je bilo...skini taj cpu i uradi to kao covek nemoj da te mrzi...
Sjaj je apsolutno nebitna stvar, pastu za poliranje ne moras ni da koristis to je estetika - da bi se mi svi ovde divili kako se srafic preslikava kao u pravom ogledalu...sto ti je bitno da se sija kada ga prebrises krpicom? to mi ne ide u glavu :) kad ce i onako da se zamusavi sa pastom...
 
Poslednja izmena:
da,to za pastu za poliranje (Farecla G10) znam,manje vise cista estetika,a negde sam cuo i price da cak tanak sloj njene hemije povecava temperaturu cpu-a,mada na kraju se uvek moze preci alkoholom. Za miror efekat me briga,stari cpu cooler je otisao u penziju jer je ocajan i baza mu je ocajna,a kada stavim ovaj na cpu (bez paste) i podignem ,cpu na kratko ostane na njemu zalepljen,ja mislim da to govori da je prijanjanje ok.

Video sam ocajne pokusaje laping-a, probijeni heatpipe kod hladnjaka od preteranog smirglanja (ja sam nedovoljno drljao cpu i velikom granulacijom,treba 600 i 800 prvo,ok,ukapirao sam)

evo nekih korisnih snimaka koje sam ocigledno kasno nasao:

lapping
http://www.youtube.com/watch?v=sVXuZTuoEuE
http://www.youtube.com/watch?v=5L1s1-nXj0o&feature=related

stavljanje termalne paste
http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4
 
Poslednja izmena:
Mora da se krene grubljom smirglom, pogotovo za hladnjake. Moze vec od ~300-320. Smoricete se ako krenete sa 1000, ima tu dosta da se skida i trebalo bi vam 15-20 takvih smirgli ..
I kao sto gore Playboy rece, treba skroz doci do bakra. Hladnjaci uglavnom imaju konkavne (ispupcene) baze i kada se smirglaju prvo se skidaju ivice pa se polako ide ka sredini. Kada ceo hladnjak bude boje barka onda je to manje-vise ravno, dalje su sve finese. Ja inace smirglu(e) uopste ne kvasim, to mi samo napravi nered, sta ce mi to ..
 
Evo ga i moj E7300, moglo je malo bolje ali me majka isterala iz kuhinje, sprema veceru :d
Bio je lapovan ali sam ga doradio malo :D
 

Prilozi

  • Image0329.jpg
    Image0329.jpg
    444 KB · Pregleda: 92
  • Image0330.jpg
    Image0330.jpg
    462.2 KB · Pregleda: 95
  • Image0332.jpg
    Image0332.jpg
    432.5 KB · Pregleda: 81
  • Image0334.jpg
    Image0334.jpg
    318.9 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
Evo ga i moj E7300, moglo je malo bolje ali me majka isterala iz kuhinje, sprema veceru :d
Bio je lapovan ali sam ga doradio malo :D

Sta si doradjivao, dusu sam ispustio dok sam ga radio,pojma nemas koliku je rupu imao u sredini, nije moglo bolje posle 2500 granulacije.Mozda se malo matirao od pasete...al' ajde. Na moju muku, kacis slike :whip:

Jos okaci slike u overclock podforumu kako ide na 4 ghz :d:d:d

Salim se, neka te sluzi dugo, cime ga hladis :eyebrows:

BTW Izgleda da si kompletirao i moju plocu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno