Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

pa svi su od bakra :)
ipak za full experience treba izravnati i IHS procesora (mnogo bolje naleganje baze hladnjaka na IHS)

owu0y

Da i ja se nadam da su od bakra , al ko zna sta oni sve zamese da prodju jevtinije. Mislim da je to razlika od proizvodjaca do proizvodjaca. Uf ovde ti se bas vide tragovi od smirgle :(
 
kao sto rekoh vazno da je ravno. to bese davno polirano. jos sam ga malo doradjivao zadnji put kada sam vadio plocu :)

thermalright ultra extreme ima bazu od bakra (nickle plated)
 
aluminijumski finovi nisu niklovani, suvise su tanki za tako nesto, a i nema potrebe
 
Evo i mojih ruku delo
 

Prilozi

  • DSC02706.JPG
    DSC02706.JPG
    89.7 KB · Pregleda: 94
  • DSC02709.JPG
    DSC02709.JPG
    67.7 KB · Pregleda: 92
  • DSC02717.JPG
    DSC02717.JPG
    134 KB · Pregleda: 100
  • DSC02727.JPG
    DSC02727.JPG
    116.8 KB · Pregleda: 92
Ne preterujmo sad :d
:p
Mislio sam na odnos cena/perfomanse, kao i dobavljivost istog...
Nisi, rekao si "najbolji vazdusni kuler koji novac moze da kupi", ovo je direktan citat :p... pa, kad je tako, neka to bude bas ova Noctua :smoke:
Al ta Noctua sa tri ventilatora... haba-haba :-devil-:
Al' ruzno bre, sve neki "raspareni" ventilatori :D:D:D

Jedan 14cm, jedan 12... jedan okrugao, jedan kvadratni... :p
 
Al' bi ga metio ti, nemo' se foliras sad :d
 
Nisi, rekao si "najbolji vazdusni kuler koji novac moze da kupi", ovo je direktan citat :p... pa, kad je tako, neka to bude bas ova Noctua :smoke:
Cepidlako, bacio bi prolimatech cim bi ti dali? :p

PS znam na sta si mislio ;)

Al' ruzno bre, sve neki "raspareni" ventilatori :D:D:D

Jedan 14cm, jedan 12... jedan okrugao, jedan kvadratni... :p

Bas me briga sto je ruzno, ako pravi tajfun u kucistu i hladi nenormalno ,)

Ne znam kakav li je True od bakra? Kosta 90 jura (ako je verovati itsvetu)...
 
tezak :D
 
Cepidlako, bacio bi prolimatech cim bi ti dali? :p
Ne bih... menjao bih ga za Venomous X! :D
PS znam na sta si mislio ;)
;)
Bas me briga sto je ruzno, ako pravi tajfun u kucistu i hladi nenormalno ,)
Hehehe... to jeste :)
Ne znam kakav li je True od bakra? Kosta 90 jura (ako je verovati itsvetu)...
Tezak, kao sto rece ilidan :)... a i prosecan, nista preterano bolji od klasicnog TRUE-ta, potencijal pokazuje tek sa nekim zver ventilatorima sa mnooogo obrtaja. Za svakodnevnu upotrebu - fail.


2 FantomX:
Jasta da bih! :p
Cekam da dodje na caseking, pa da pojurim gigatronce... :)
 
Tezak, kao sto rece ilidan :)... a i prosecan, nista preterano bolji od klasicnog TRUE-ta, potencijal pokazuje tek sa nekim zver ventilatorima sa mnooogo obrtaja. Za svakodnevnu upotrebu - fail.

Predpostavio sam... Bakar odlicno provodi toplotu, ali je se teze oslolbadja.
 
Mozes da pocnes da ih juris, bice ga od 27.01 (Caseking.de) , cena prava sitnica 74.90e :)
Na carini je vec, na putu ka BG-u ;)


2 demios:
Dosta bre, uvek ce se naci nesto sto je bar za nijansu bolje! :D:D:D
 
Svaka cast na brzini :)
Ako nije tajna, koliko ce te kostati?
Ma ne bre, nisam ga ja porucio, vec cekam Gigatron... a receno mi je da je njihova posiljka, u kojoj se nalazi i ova Noctua, na putu ka BG-u, tj. carini se ;)

A videcemo koliko ce da bude kad vec jedared pristigne... al' nece bude malo, ja da ti kazem :p
 
Danas cu da poliram procesor (intel E3200), nabavio sam smirglu 800, 1000, 1500 i 2000. E sad pitanje glasi, kojom polir pastom da poliram posle smirglanja, da li moze ona za kola? I da li je uopste potrebno trljati polir pastom posle smirglanja. Hvala
 
nije potrebno, ali moze. samo posle poliranja dobro ocisti bazu da ne ostane nesto polir paste na njoj
 
Trebalo bi da ima u bilo kojoj farbari.
 
Napisite koliko ste spustili temperature procesora u fullload-u:wave:
 
danas sam probao polirati HR 01+. 3sati mucenja :D a nisam nasao nigde polir pastu da bi zavrsio lepo da baza bude kao ogledao. inace, meni se sada cini da temp je povecan a ne da je smanjen-mislim da sam nesto gadno ....
koristio sam 500,1000,1500 i 2000 smirgle...ali nisam pokvasio ni 1500 ni 2000...

ps. ako neko ima pastu..pm me pls, jer do sada proc u jutarnjim satovima bio oko 20c, a sada 26-27...moguce da sam stavio previse pastu..ali dok necu da nadjem polir pastu necu da opet rasturam sistem...
 
Poslednja izmena:
To ne bi trebalo da je problem. Ako je baza pritisnuta kako treba istisnuce visak paste. Pogledaj da li ti se klima hladnjak,tj. da li je dovoljno pritegnut. Mozda si skinuo podeblji sloj pa sad ima vise lufta nego sto bi trebalo??
 
To ne bi trebalo da je problem. Ako je baza pritisnuta kako treba istisnuce visak paste. Pogledaj da li ti se klima hladnjak,tj. da li je dovoljno pritegnut. Mozda si skinuo podeblji sloj pa sad ima vise lufta nego sto bi trebalo??

kako razumes podeblji sloj?i pre poliranja je malo klizao se, nekoliko milimetara, ali rekli su da je to normalno. problem imam sa backplateom, naime nemogu do kraja da uvrstim sarafe kada je backplate na plocu, ali kada skidam, svaki 4sarafcic moze da se zateze do kraja...
 
Nazad
Vrh Dno