Šta je novo?

Poliranje procesora, kulera, potova i WB blokova - Diskusija

Jaooooo Zdravko, pa ne daj boze da kupis novu plochu, ti bre ne bi spavao 6 dana zbog vadjenja proca napolje. :D
Izvadi bre to i ochisti kao chovek, shta si se **ro, nije to zivo pa da ga ubijesh... :D
 
P.S. Najbolja pasta je trenutno OCZ Freeze Extreme a posle nje Arctic Silver 5 (ovu pastu iskljucivo koristim)!
Neeee... nit' je Freeze najbolja pasta (sam vrh je, to da, u top 3 pasti... ali ima i boljih od nje; u inostranstvu, naravno - kod nas bolje ne moze da se nadje), nit' je AS odma' posle nje (davno bilo i proslo vreme kad je AS bila vrhunska pasta, uznapredovalo se, sad je tek na nekoj 7.-8. poziciji).
 
Neeee... nit' je Freeze najbolja pasta (sam vrh je, to da, u top 3 pasti... ali ima i boljih od nje; u inostranstvu, naravno - kod nas bolje ne moze da se nadje), nit' je AS odma' posle nje (davno bilo i proslo vreme kad je AS bila vrhunska pasta, uznapredovalo se, sad je tek na nekoj 7.-8. poziciji).

Ma na to sam i mislio..Na ono sto moze da se nadje u nasoj bednoj zemlji...:smoke:
Za inostranstvo je druga prica,na zalost,mi smo daleko od toga..
 
Danas sam kupio Titan TTC-NK35TZ/PW za 1100 dinara, i uz kuler dobio pastu Titan Nano Grease, koju cu koristiti.
Za vikend cu ga montirati, nemam nerava sad da se bakcem sa njim.

Povrsina kulera mi deluje dosta ravno, znaci kad ga iskrivim i pogledam pod malim uglom, golim okom se ne mogu videti neravnine, barem po ivicama.
Mozda ga ne budem ni smirglao, sto neko rece, ako nisi iskusan, mozes i da pogorsas stvar, tj. da bude neravniji posle smirglanja :D.

Nemam parce stakla, cime bih mogao da proverim, koliko je kuler neravan, mlao mi glupo nanosenjem paste da proveravam, nemam je mnogo :D.

Verovatno cu ga stavljati ovakvog bez smirglanja, pa nekom drugom prilikom...
Uglavnom,
E4400 @2,8GHz, T:
idle: 54C i 51C
load (TAT, Orthos): 85 i 84C.

Kad montiram javljam nove temperature...

Evo slike (unakrsno izgleda isto ovako (ne)ravno :)):
 

Prilozi

  • DSC00060.JPG
    DSC00060.JPG
    145.9 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
batali tu mast (grease)
vidi da nabavis neku kvalitetniju pastu

a sto se tice baze kulera, mozes i sa skalpelom ili nekim jako ravnim lenjirom (metalnim) stavis ga na bazu pa gledas prema prozoru (danju naravno) da li negde probija svetlost
 
Evo sad sam uzeo skalpel i stavljao ga na bazu, ima malu neravninu po sredini, ali stvarno malu, skalpel se u jednom delu (na pocetku ili na kraju, zavisi kako ga rotiram) podigne reda 10-tina milimetra :).
Ne treba mi dan, imam dobre oci.
U drugom pravcu nema neravnina.
Dakle postoji ta neravnina u jednom pravcu, u srednjem delu kulera.
Ne znam da li je vredno smirglanja i cimanja oko toga, sumnjam da cu mnogo ravniju povrsinu postici smirglanjem, jer to nisam nikad radio :).

Sto se tice paste...
Pa nije valjda da je ova svinjska mast :D toliko losa, gledam po netu, pa OCZ Freeze Extreme isto kosta, a ako je razlika izmedju ove dve paste npr 1-2C, onda cu ovu Nano koristiti...

E da, nisam dobio nikakvu garanciju, kapiram da je kinez... ali mis'im :D, bar nedelju dana...
 
Poslednja izmena:
jel može neki info gde ima tih titan coolera i da li mi se isplati da menjam TX2???
 
Uzeo sam Asusovu GF 8300 ploču za neki HTPC, pa odlučih da joj zamenim stock hladnjak na čip setu. Našao se tu jedan Noctua hladnjak za "mostić", a pošto se ove nove integruše greju ko blesave... računam, neće da škodi. :D Pogotovo što će kućište biti slabo provetreno.

Elem... skinuo sam stock hladnjak i jedva očistio ono go*** od žvake. !$#@ Sada sam krenuo da instaliram hladnjak i shvatio dve stvari:

1. Ne mogu da nađem u kući CM nano pastu koja mi je ostala od ranije, a uz ovaj hladnjak sam dobio onu običnu belu (silikatnu).

2. Bakarno podnožije ovog hladnjaka (NC-U6) je stvarno kriminalno hrapavo, ali prilično ravno, osim stomaka na sredini koji ni ne bi trebalo da smeta jer je površina GF 8300 čip seta smešno mala (k'o PIII Coopermine).

E sada... Dal' da se tripujem sa nekom Noctua ili OCZ pastom ili da stavim ovu što sam dobio uz hladnjak?
I drugo, da li da šmirglam podnožije? Mogu li poliranjem da izvučem barem 3C°? Za manje neću ni da se cimam, iako mi znači gotovo svaki C°.
 
Poslednja izmena:
Pa ako te ne mrzi, šmirglaj, nećeš dobiti mnogo jer je čip jako mali, ali i sam hladnjak je mali pa i nije neki posao izravnati i ispolirati :)

Što se paste tiče, opet ista priča, 1-2C gore dole u toj chipset varijanti, sve zavisi... Mada, ako ispoliraš i izravnaš hladnjak, bukvalno ti ni ne treba pasta, stavi mikrokapljicu te koju si dobio i biće dobro :)
 
E sada... Dal' da se tripujem sa nekom Noctua ili OCZ pastom ili da stavim ovu što sam dobio uz hladnjak?
Radis sta 'oces, ali ako ces za nekih ~400 kinti da se razmisljas, a mozes da uzmes jednu od najboljih pasti na trzistu (ne nasem! :p), onda stvarno... :)
 
Radis sta 'oces, ali ako ces za nekih ~400 kinti da se razmisljas, a mozes da uzmes jednu od najboljih pasti na trzistu (ne nasem! :p), onda stvarno... :)
Čekaj... A koja je to pasta? :) Misliš na Noctua ili OCZ? Ja samo to lupio... mislim, nisam lupio nego vidim da ih svi nešto hvale, ali ni ne znam gde bi' ih kupio.

Dakle... preporuka? Koju i gde? :)

Edit: Našao sam onu pastu što mi se bila zaturila i sada videh da nije CM već neka Titanova "Nano Grease". Jel to đubre čemu? :)
 
Poslednja izmena:
OCZ Freeze vredi naravno :)

batali tu titan mast (za pete :d)

a i tako si vec na bolovanju, pa kad se dosadjujes ispoliraj ga, ne kosta te nista :)
 
Ja mislim da titan pravi ubedljivo najgore termalne paste...
 
Ja sam pre nesto manje od godinu preko newegg-a uzeo tuniq tx-2 za 3$. Ispalo je da se radi o odlicnoj pasti i svaka preporuka ako neko moze da nadje.
Sto se tice titanove masti... za podmazat' rostilj :d
 
Čekaj... A koja je to pasta? :) Misliš na Noctua ili OCZ? Ja samo to lupio... mislim, nisam lupio nego vidim da ih svi nešto hvale, ali ni ne znam gde bi' ih kupio.
Freeze, naravno... mada ni Noctua NT-H1 nije losa pasta, ali je Freeze ipak nesto bolja. A kad vec kostaju slicno... a OCZ pritom lako moze da se nadje... :)

BTW, imas je u WinWin radnjama i drugim ALTI-jevim maloprodajama, tj. radnjama koje rade sa njima.
Dakle... preporuka? Koju i gde? :)
Receno iznad :)
Edit: Našao sam onu pastu što mi se bila zaturila i sada videh da nije CM već neka Titanova "Nano Grease". Jel to đubre čemu? :)
Ama bas nicemu :D


2 mcrazy:
TX-2 je odlicna pasta, egal sa OCZ-ovom i ostalim vrhunskim pastama ;)
 
alternativa?

U dve farbare sam pit`o za Farcela g10 polir-pastu i ljudi me gledaju k`o da sam im zatražio produženi espreso sa mlekom i dve kocke šećera. Pokazuju mi neku činiju sa pastom, na slici automobil. Jel mora baš ta pasta? Jel ima nešto u tubi ili tako nešto? Hoću da ispoliram samo kuler i proc. koje sada teram i sledeći koji budem kupio u bližoj budućnosti. Vidim imaju neke polir-paste u velikim marketima. Mogu li te da se iskoriste?
 
Ne mora pasta uopste. To je samo za izgled/slikanje a svejedno ces dobiti efekat ogledala ako zavrsis smirglanje sa 2000 vodenom. Mozes zapravo da uzmes kaladont i malo time razmazes bazu. To ce je malo uglancati i skinuti sitne ostatke od smirglanja a posle samo krpom obrises.
 
true_black_02.png


pasta je za bling :)
 
Ima je u EHOM-u provereno, nazovi ih pa pitaj sa kojim farbarama u tvome kraju sarađuju ili jednostavno otiđi do njih.
 
A šta da radim ja sa Vendettom 2, ona ima bukvalno kanale između bakarnih heat pipe-ova i aluminijumskog dela baze. Ja sam je malo uglancao doduše...
 
Pa i to moze da se smirgla, samo pazljivije, jerbo je HDT cooler...
 
U dve farbare sam pit`o za Farcela g10 polir-pastu i ljudi me gledaju k`o da sam im zatražio produženi espreso sa mlekom i dve kocke šećera. Pokazuju mi neku činiju sa pastom, na slici automobil. Jel mora baš ta pasta? Jel ima nešto u tubi ili tako nešto? Hoću da ispoliram samo kuler i proc. koje sada teram i sledeći koji budem kupio u bližoj budućnosti. Vidim imaju neke polir-paste u velikim marketima. Mogu li te da se iskoriste?

Probaj u ehomovim farbaram. :wave:
 
Kolko kosta farecla g10?
 
Oko 1500 dinara ako se dobro sećam, ali ćeš sa tom jednom moći da ispoliraš sve kulere koji se trenutno nalaze na Benchmarku :D
 
Poslednja izmena:
Nemoj me uzeti za rec ali mislim da je 1000+ din. bila pre sta ga znam...godinu dana mozda.
Ne znam ni sto bas G10. Ima za 400-500din da se uzme pasta za kola koja moze da odrati posao. A i kao sto gore napisah, ja uzmem kaladont sa kojime istrljam. Dobije jos malo i na sjaju a i najbitnije je da ocisti sitne ostatke od smirglanja. Videcete i ako polirate, mislite da je cisto a krpa zapravo postane crna.

Vule me pretekao :) da pakovanje je poprilicno tako da ima da ostane i za vozni park :D
 
Poslednja izmena:
imate u farbarama ROMA neku slovenačku pastu za poliranje za 160 dinara
(nije oglas, prenosim iskustvo sopstveno ;) )
 
Da ali šta si polirao sa njom? Kola ili bakar (kulere)?
 
Nazad
Vrh Dno