Šta je novo?
Prvo probaj Hazara ili 7Loader bez slic-a. Na našim ne-OEM kompovima radi u najvećem broju slučajeva.
 
Ti to mene zezas:p Glista 32bit da radi odlicno, ma daj.:p Ni Glista 64bit nije nista bolja. Glista je kilav konj:wall: u odnosu na XP i Windows 7.:smoke:

sto bi te zezao, pa na Visti sam vise od godinu dana, win7 je samo malo rekonfigurisana Vista sa novim GUI-em, nesto slicno kao 98 -> ME sa tim da su ovde uglavnom pazilo da se sto vise izadje u susret zelji kupaca i da se pozadinski procesi nasteluju tako da se pale kad stvarno nisu tu (pa je tim prividno win7 agilnije ponasa nakon instalacije) dok Visti treba 2-3 nedelje intenzivnog rada da se malo smiri sa kesiranjem... ali sve ukupan osecaj u radu je vepma slican jer se i radi o prakticno istom kernelu i istim servisima (samo malo drukcije nastelovanim)...
 
Kada instaliram neku igru,i pojavi se onaj poslednji prozor gde treba da se klikni finish dodje do problema. Prozor pobegne skroz u levu stranu i samo se vidi njegova ivica, a ne moze nikako da se vrati nazad na desktop. U cemu je problem?
 
sto bi te zezao, pa na Visti sam vise od godinu dana, win7 je samo malo rekonfigurisana Vista sa novim GUI-em, nesto slicno kao 98 -> ME sa tim da su ovde uglavnom pazilo da se sto vise izadje u susret zelji kupaca i da se pozadinski procesi nasteluju tako da se pale kad stvarno nisu tu (pa je tim prividno win7 agilnije ponasa nakon instalacije) dok Visti treba 2-3 nedelje intenzivnog rada da se malo smiri sa kesiranjem... ali sve ukupan osecaj u radu je vepma slican jer se i radi o prakticno istom kernelu i istim servisima (samo malo drukcije nastelovanim)...

Znam da je Windows 7 kao doradjena Glista ali moram da priznam da je Microsoft odradio dobar posao.:)

Upravo je podbacivanje Gliste kao OS-a:p ubrzalo razvoj Windows-a 7.:banana: Mnogi proizvodjaci racunara su ponovo vratili XP na svoje masine (a isti su imali Glistu) a sada za mali novci nude upgrade na Windows 7.:banana:
 
ne, nebavim se programiranjem, samo sam preneo da je ceo koncept vec 2 godine poznat i da se sa win7 samo promenila particija koja se kod sveze instalacije windows-a nalazi na pocetku HDD-a (100MB particija koja je "hidden" po defaultu joj nije dodeljeno slovo) tako da je prakticno trebalo resiti "sitnice"
a i vista loader je prakticno open source jer je baziran na grub loaderu zato smo i za Vistu imali tonu "polu funkcionalnih aktivatora", ovim ne umanjujem validnost rada decka samo potvrdjujem da je veoma moguce da ima 14 godina, posto po forumima radi otvoreno i cak spominje u kojoj zemlji zivi (UK)

Ja nemam tu particiju od 100MB. Provereno u Disk Management-u.
 
kao sto rekoh, navike su čudo... :D

par pitanja, black viper ne radi, ima li neki dobar sajt sa optimizacijom Services za Win7?

da li ima neko dugme Show desktop koje mogu da uguram u "pin this to taskbar" ?
 
woooow kakav kul Show desktop!!!! :D

Zak, ja ne znam čime ti to otvaraš, ali meni ne radi black, kao što i napisah!

Server not found

Firefox can't find the server at www.blackviper.com.
 
woooow kakav kul Show desktop!!!! :D

Zak, ja ne znam čime ti to otvaraš, ali meni ne radi black, kao što i napisah!

Server not found

Firefox can't find the server at www.blackviper.com.

Firefox 3.5.1 Ne znam u cemu je problem ali sajt radi. I tvoj i moj link se otvara bez problema.
 
Poslednja izmena:
jel imate vi problem za hazarom i sleepom? kad resetujem komp (ili upalim posle shut down-a) win je aktiviran. ali ako ga bacim u sleep (sto i radim uvek), posle paljenja opet je deaktiviran i ima jos 30 dana, naravno do prvog reseta kad se opet aktivira..
 
jel imate vi problem za hazarom i sleepom? kad resetujem komp (ili upalim posle shut down-a) win je aktiviran. ali ako ga bacim u sleep (sto i radim uvek), posle paljenja opet je deaktiviran i ima jos 30 dana, naravno do prvog reseta kad se opet aktivira..

Ista stvar. Nikad ovo ne bih primetio jer ne "uspavljujem" komp ali je tako.
 
Jel neko imao ovaj problem? Ovo je sveza instalirana Windows 7 (7600).

2mc6nhj.jpg


Naravno kako ga je resio? Ako nije imao sta predlazete da uradim jer ovo nisam video prvi put kada sam instalirao Win 7 (7100).

I neznam zbog cega se pali explorer ako ga je nezelim koristiti a on se ipak pojavljue i javlja o screensaver! Jel to mozda nesto do ove verzije Windows-a ili sta je upitanju!
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem da pokrene igru Riddick-Asault on dark Athena na Win 7?Instalirao sam je i lecio bar tri puta ali nikad na Win 7.Prijavljuje mi da neki driver nije kompatibilan..
 
Evo posto sam aktivirao win 7 vise mi se nejavlja onaj problem oko onih iskakajucih problema od gore navedenih e sada ostaje mi da vidim dali ce jos Explorer da se pravi pametan pa da se podize sam od sebe ali ja nisam uspeo da aktiviram win 7 pomocu onog HAZAR-a ali sam zato uspeo sa win7loader_samblg_sch_1001.
 
jel imate vi problem za hazarom i sleepom? kad resetujem komp (ili upalim posle shut down-a) win je aktiviran. ali ako ga bacim u sleep (sto i radim uvek), posle paljenja opet je deaktiviran i ima jos 30 dana, naravno do prvog reseta kad se opet aktivira..

Hazar ti je beta ili beta 2?
 
Nazad
Vrh Dno