Šta je novo?
jedino da potpuno promene sistem aktivacije, sto je tesko moguce u ovom trenutku

"This is based on Vista loader, and basically I have used grub4dos and integrated a menu.lst file in it, which cotains a command to boot vista with the acpi function which loads a SLIC table, and I've hardcoded the slic into GRLDR by using a "sandwich" batch file I made (copy loader part1 + SLIC + part2 and combie in binary mode, lets me me expermiment with different OEM's with ease). So yes I load the SLIC table using grub4dos's inbuilt acpi function and then just used an SLP 2.0 HP cert and the Windows 7 ultimate leaked product key"

Da li je to dobro ili lose za nas ?

Hazar pravi probleme kod dual-boot konfiguracija Viste i 7-ice. Jedna drugu poništava.

Sta ce ti Vista ?:p To je proslo vreme.:p
 
Hvala za info, dobro je sto nisam pozurio....

pa Vista podrzava isti loader samo ubacite sertifikat u Visti koji se nalazi u tom loaderu, cini mi se da je od HP-a..... dva loadera na istom HDD nece moci nikad ici..

za takve koji stalno menjaju sistem preporucujem bios mod
 
ovako meni drug hazard nije mogao pomoci jer sam na virt masini dal je tako i kod ostalih?
 
Probao sam Hazard-a na x64 i sistem prijavljuje da je operacija uspesna. Videcemo kako ce da se ponasa za nekih 20-ak dana kada istice rok activacije.
 
Probao sam Hazard-a na x64 i sistem prijavljuje da je operacija uspesna. Videcemo kako ce da se ponasa za nekih 20-ak dana kada istice rok activacije.

nema tu sta da se desi, ovaj sistem validacije se na Visti koristio ~3 godine... u njagorem slucaju:
1. M$ blacklistuje master kljuc (malo verovatno da se desi)
- solucija da ce 22 oktobra svi OEM kljucevi biti javno poznati tako da i ovo nije pretnja
2. M$ pronalazi nacin da detektuje Vista/win7 izmene u boot loaderu
- drugi nacin emulacije i sakrivanja loadera ili BIOS moding koji je 100% identican sa bilo kojom OEM masinom...
 
Poslednja izmena:
Mislim da ako si aktivirao sa Hazardom ne bi trebalo da ti pise koliko dana imas do isteka, jer kod mene na lapu samo pise da je aktiviran... Na desktopu moram reinstal win jer sam koristio aktivacuju od bete... Meni je ispocetka pisalo da nije uspjelo (mislim na Hazard) i onda samo restart uradio i aktivirao se...
 
Btw. oni koji su koristili prethodne lekiće koji aktiviraju kao RC verziju neće moći da koriste ove novije lekove, jer je instaliran Software Licencing Service od 7260 verzije. ;) Jedino ako postoji mogućnost da se vrati default service od 7600 verzije, pa onda da se odradi noviji lek.
 
i čekaj, šta onda, da ne aktiviramo još Win7? Da čekamo neke nove bolje ključeve?

Valjda ce za 28 dana izaći neko rešenje...
 
Upravo tako, i ja bi se sad kill jer nisam umeo da pricekam, ali u svakom slucaju je odlicno sto je ovo master kljuc iz lenova, i onda ispada da svi imamo genuine win 7. E sad da li ce MS da preduzme po pitanju tog ista, ostaje da vidimo...
http://www.tech-industry.co.rs/story/6372/

Dugo očekivana finalna verzija Windowsa 7, koja se protekle nedelje pojavila na internetu, sada je i krekovana zahvaljujući procurelom OEM DVD-u iz Lenova, koji je sadržao master ključ za aktivaciju ovog operativnog sistema na računarima različitih proizvođača. Na internetu već prijavljuju da su uspeli da aktiviraju Windows 7 u offline režimu, a iz Microsofta upozoravaju na sve rizike koje donosi korišćenje piratskog materijala, ali i da im je drago što je publika pokazala toliko interesovanje za novi operativni sistem.
 
Upravo tako, i ja bi se sad kill jer nisam umeo da pricekam, ali u svakom slucaju je odlicno sto je ovo master kljuc iz lenova, i onda ispada da svi imamo genuine win 7. E sad da li ce MS da preduzme po pitanju tog ista, ostaje da vidimo...

Greška.Ovo je OEM Master Key za SVE OEM proizvođače, samo što je procureo iz Lenovo-a.
Mala je verovatnoća, iako postoji, da će Microsoft da ga promeni.A i da promeni, i novi će isto tako biti nađen.Vrzino kolo.
 
neki su ostavili Vistu 32bit koja radi odlicno

Ti to mene zezas:p Glista 32bit da radi odlicno, ma daj.:p Ni Glista 64bit nije nista bolja. Glista je kilav konj:wall: u odnosu na XP i Windows 7.:smoke:

Btw. oni koji su koristili prethodne lekiće koji aktiviraju kao RC verziju neće moći da koriste ove novije lekove, jer je instaliran Software Licencing Service od 7260 verzije. ;) Jedino ako postoji mogućnost da se vrati default service od 7600 verzije, pa onda da se odradi noviji lek.

Sa jednim drugim lekom to moze da se vrati pre nego sto se odradi noviji. Meni je tako uspelo da aktiviram W7 RTM Final 64bit.:banana:

Inace na jednom sajtu pise :

Dugo očekivana finalna verzija Windowsa 7, koja se protekle nedelje pojavila na internetu, sada je i krekovana zahvaljujući procurelom OEM DVD-u iz Lenova, koji je sadržao master ključ za aktivaciju ovog operativnog sistema na računarima različitih proizvođača. Na internetu već prijavljuju da su uspeli da aktiviraju Windows 7 u offline režimu, a iz Microsofta upozoravaju na sve rizike koje donosi korišćenje piratskog materijala, ali i da im je drago što je publika pokazala toliko interesovanje za novi operativni sistem.

http://www.tech-industry.co.rs/story/6372/

Master kljuc, offline aktivacija, to mi se svidja.:smoke::banana::-devil-: Na tom principu Hazar radi.:-devil-:
 
hmmm... ja cu ipak čekati da se prašina slegne :D hehe baš sam pi**a :D
 
Svako ko je aktivirao nek kuca u run slmgr.vbs -dlv i nek kaže da li ima neki evaluation date. :)
 
Mislim da ako si aktivirao sa Hazardom ne bi trebalo da ti pise koliko dana imas do isteka, jer kod mene na lapu samo pise da je aktiviran... Na desktopu moram reinstal win jer sam koristio aktivacuju od bete... Meni je ispocetka pisalo da nije uspjelo (mislim na Hazard) i onda samo restart uradio i aktivirao se...

Ali znam koliko je pisalo pre Hazarda ;).

@BaalBehrit
evo kako izgleda posle
 

Prilozi

  • hazard.jpg
    hazard.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Hazar pravi probleme kod dual-boot konfiguracija Viste i 7-ice. Jedna drugu poništava.

Ima resenja i za to. Aktiviras Vista-u, aktiviras 7-icu (samim tim se Vista "deaktivira"), i onda pokrenes Vista reactivation.
Mada ne vidim potrebu za tim, ukoliko neko ima Vista x86 i 7 x64, neka instalira 7 x86 i x64 i to je to, sve radi...
 
Nije jedini HAZAR radi i iAPULA lekic a za one koji su koristili RC lekice neka skinu Toolkit da uklone prijasnje lekice pa onda ream pa tek onda HAZAR.
 
Sta je bolje da stavim: ovo od hazara ili bios sa SLIC-om?
Sta mi sve treba ako koristim bios?
 
Nazad
Vrh Dno