Šta je novo?
evo slike i nista mi nije jasno zasto nece ovo je sada kao VISTA postavljeno i nece opet! hmmm help!
 
Poslednja izmena:
Tako je i kod mene.
 
^^ Viđao sam to i na Vista SP2 i na Win 7 RC.
Klikneš na ikonicu i pomeriš klizač za jačinu zvuka i odjednom to upozorenje nestane, pošto zvuk zapravo radi(!???!)
:D

PS
U vezi aktivacije:

Sve što se trenutni nudi zahteva određeno predznanje, a neki od postupaka su i prilično rizični po BIOS (da ne bude "... Sad mu nije ništa, ubio si ga k'o zeca!")
Još ne postoje 1-click aktivatori za obične smrtnike, a i ovo što trenutno cirkuliše je sa diskutabilnom efikasnošću (na nekim konfiguracijama radi, na nekim ne), ali će verovatno uskoro i to biti ponuđeno..

All hell breaks loose when a Windows 7 Ultimate OEM DVD ISO from Lenovo been leaked and posted on Chinese forum. The ISO was quickly grabbed to retrieve boot.wim, which was then used to retrieve the OEM-SLP product key and OEM certificate for Windows 7 Ultimate
...
The trick is to have BIOS modded to include the SLIC 2.1. The SLIC 2.1 can be modded into BIOS physically (hardmod or biosmod) or been emulated or simulated during Windows boots up (softmod). Various SLIC 2.1 BIN has been retrieved from various notebook computer that shipped with new SLIC 2.1 in BIOS to support the free Windows 7 Upgrade Option from Windows Vista. The information can be used to mod the BIOS. If you’re not technically know-how, it’s possible to request for BIOS mod assistant, or wait for Windows 7 Loader or WoW7.

Last but not least (which makes no activation crack works properly so far) is OEM-SLP product key for Windows 7. So far no OEM-SLP product key required to activate Windows 7 as OEM offline instant activation been leaked yet as no machine has been officially ship in Windows 7 by OEM, until now.
 
Poslednja izmena:
postoji aktivator baziran na WOW-u ali treba malo znanja jer je potrebno instalirati loader na reserved particiji...... baziran je na Dell kljucu...

@borab
neznas koliko gresis, ko god je aktivirao Vistu preko Bios-a ili Loader-a (poznate verzije) nije nista krekovao i licenca je bolje radila i stabilnije od retail aktivacije :)
e sad kad neko debil i napravi neko s.... on je sam kriv kad nezna osnove nek kupi original :)
 
^^ Viđao sam to i na Vista SP2 i na Win 7 RC.
Klikneš na ikonicu i pomeriš klizač za jačinu zvuka i odjednom to upozorenje nestane, pošto zvuk zapravo radi(!???!)
:D

tebra na zalost onde izbaci potpuno drugi prozor,cekira nesto svaki put, nije na mute :-(
 
Windows 7 Ultimate cracked and activated with OEM master key

Sveže sa Neowin-a:

Windows 7 has yet to even be released officially to the general public, and already the dodgy folk on the Internet have fully cracked and activated the Ultimate version, with help from a leaked Lenovo OEM DVD .ISO file.

The news comes from website My Digital Life who state that you can already pass Windows Genuine Advantage validation offline, OEM style.

The leaked .ISO was originally posted on a Chinese forum, which was then downloaded in order for people to get hold of the boot.wim, and in turn retrieving the OEM-SLP key, plus the OEM activation certificate. Microsoft uses the same digitally signed OEM certificate, which has an .xrm-ms extension, as that in Windows Vista. Another point to note is that the key is a master one, which can be used to activate other OEM branded installations, like ones from Dell, HP or indeed Lenovo.

This is quite concerning; as mentioned, Windows 7 has yet to even be released, and it can be fully activated. This demonstrates the risk such a huge company as Microsoft takes when distributing a product as significant as an operating system, but this was essentially inevitable, regardless. It's interesting that a product can be pirated and activated before it's properly released to customers.

Microsoft was not available for comment at the time of writing.
 
Samo da javim da wow 7 radi.Posle zahvata 7 ultimate x64 aktiviran.
 
a tip koji ga je "opravio" sa samo 200 kilobajta se 'ladno "zove" Hazar. hehehe
 
Pre jedno 15tak minuta bas pricam drugu kako ce Windows 7 da srede hakeri i to veoma skoro i sad eno citam na endgagdetu i smejem se :d
 
A kad u Device Manager idem na update driver za audio javi mi "Windows was unable to install your multimedia audio controller".
Tu ni meni nije htelo nego bas kad ides na Windows Update (npr iz Control Panela) onda on javi da ima update za zvucnu kartu. Ostalo, kako vidim, ti je sve isto kao i kod mene osim sto ti izgleda koristis 64bit a ja 32bit pa moguce da je tu kvaka.


evo slike i nista mi nije jasno zasto nece ovo je sada kao VISTA postavljeno i nece opet! hmmm help!
Verovatno trebas opet da pokrenes instalaciju guest addonsa kako bi instalirao drajver za drugi tip zvucne karte. Ako to ne radi onda jedino da instaliras ispocetka stim da odmah izaberes "Vista" :) A ako ni tada ne bude htelo onda uzmi instaliraj Sun-ov VirtualBox (subjetkivno deluje da je bar dva put brzi u radu sa Windows 7). A ako ni tada ne bude htelo onda je sila tvojih gremlina previse jaka :D
 
Tu ni meni nije htelo nego bas kad ides na Windows Update (npr iz Control Panela) onda on javi da ima update za zvucnu kartu. Ostalo, kako vidim, ti je sve isto kao i kod mene osim sto ti izgleda koristis 64bit a ja 32bit pa moguce da je tu kvaka.



Verovatno trebas opet da pokrenes instalaciju guest addonsa kako bi instalirao drajver za drugi tip zvucne karte. Ako to ne radi onda jedino da instaliras ispocetka stim da odmah izaberes "Vista" :) A ako ni tada ne bude htelo onda uzmi instaliraj Sun-ov VirtualBox (subjetkivno deluje da je bar dva put brzi u radu sa Windows 7). A ako ni tada ne bude htelo onda je sila tvojih gremlina previse jaka :D

A vec sam narpavio na VISTI **** ga hmmm aj vicesu i taj VIRTUAL BOX kakav je ovako on?!
 
Hazar je naš čovek.Hvala mu.

p.s. Lenovo je zakon :d
 
I ja sam uspeo aktivirati win7 x86 kao Oem.
 
Aj bas cu da probam, da vidim da li postoji razlika. Inace 1 pitaanjce skinuo sam sa micr. sajta win 7100, instaliao ubacio serijski,i posle mesec dana mi trazi ponovo aktivaciju? a ne prihvata monaj kljuc
 
Aj bas cu da probam, da vidim da li postoji razlika. Inace 1 pitaanjce skinuo sam sa micr. sajta win 7100, instaliao ubacio serijski,i posle mesec dana mi trazi ponovo aktivaciju? a ne prihvata monaj kljuc

RC time iz over. Retail Final and OEM Final time is now.:eyebrows:
 
da li je ta hazarova varijanta trajan nacin, ili moze da se desi nesto nezeljeno posle odredjenog vremena ili posle nekog update-a? ,)
 
To i mene zanima.
 
da li je ta hazarova varijanta trajan nacin, ili moze da se desi nesto nezeljeno posle odredjenog vremena ili posle nekog update-a? ,)

Nema ograničenja što se dela "posle određenog vremena" tiče, a posle update-a može svašta da se desi.Ključ koji je procureo i koji svi ovi loaderi koriste će najverovatnije biti blokiran.
 
Teško da će se odlučiti da blokiraju master ključ koji ima desetine hiljada OEM računara...
 
jedino da potpuno promene sistem aktivacije, sto je tesko moguce u ovom trenutku

"This is based on Vista loader, and basically I have used grub4dos and integrated a menu.lst file in it, which cotains a command to boot vista with the acpi function which loads a SLIC table, and I've hardcoded the slic into GRLDR by using a "sandwich" batch file I made (copy loader part1 + SLIC + part2 and combie in binary mode, lets me me expermiment with different OEM's with ease). So yes I load the SLIC table using grub4dos's inbuilt acpi function and then just used an SLP 2.0 HP cert and the Windows 7 ultimate leaked product key"
 
Hazar pravi probleme kod dual-boot konfiguracija Viste i 7-ice. Jedna drugu poništava.
 
VMware Workstation najnoviji + Win7 RTM x86 + 7Loader v4 = prošla aktivacija

Preko OEM vendora nije uspelo, ali preko onoga "none slic option 2" jeste.
 
Nazad
Vrh Dno