Šta je novo?
Ne postoji prava aktivacija. To što si ti aktivirao traje do marta 2010. kao RC verzija.
 
@admini:
kakvi su ovo dvostruki arshini?
zasto je ova tema zatvorena, uz 'objasnjenje' koje nema veze sa zivotom, dok se ovde sasvim otvoreno i bez sankcija prica o aktivaciji windowsa koji jos nije ni poceo da se prodaje, niti moze da se nabavi legalnim putevima?
ako se vec lozite na legalnost, lozite se do kraja. :crash:

A jos usput MS namerno protura svoje verzije da bi ih korisnici popravili i da bi " navukli " javnost ;) samo gledam ove " dojucerasnje mrsce " ms-a kako se pale na 7 ...

Ne padamo na americke fore i ne placamo americke jahte i hipotekarne kredite ;)

Sto se mene tice sve moze jos narednih 50 godina da ostane na XP i zivot bi se normalno razvijao ... cak i bolje ...
 
A jos usput MS namerno protura svoje verzije da bi ih korisnici popravili i da bi " navukli " javnost ;) samo gledam ove " dojucerasnje mrsce " ms-a kako se pale na 7 ...

Ne padamo na americke fore i ne placamo americke jahte i hipotekarne kredite ;)

Sto se mene tice sve moze jos narednih 50 godina da ostane na XP i zivot bi se normalno razvijao ... cak i bolje ...

mogao si tako ostati i na DOS-u niko se ne bi zalio :p
 
^ DOS nema BSOD-ove.:)
 
Poslednja izmena:
Ides na meni Action pa stavka "Install or Update Virtual Machine Additions", ovo ti poprilicno olaksava rad sa VM bez obzira na OS. Ako ni tada ne budes imao zvuk onda odradis windows update koji ce skinuti dravjer za zvucnu.
Transparentnost nema jer je graficka karta u VM dovoljna samo za 2D

Grafika u VM nije dovolja nizasta. Ne mogu da pokrenem eJay Techno 5 u VM jer je grafika slaba.

Znaci da probam da deinstaliram ovaj k-lite? Cudno mi je jer i mp3 kad pustam cpu pici mnooogo vise od normale...

Jel se desava jos nekome da mu pri reprodukciji multimedijalnog materijala CPU load ide preko 70%???

Ja K-Lite koristim godinama i nisam imao problema sa njima a i na W7 mi rade bez problema. Mozda ti je problem u drajverima za zvuk cim imas veliki load kad pustas video i audio.
 
Samo si jedna stvar nesvidja u win7-ici sto vise crpi bateriju na lapcu nije malo 20 do 30 minuta krace traje nego na xp-u.

A ovo u vezi aktivacije lazna sam mislio jer aktivira ga kao RC verziju a ne RTM i traje do marta kako covek rece.
 
Duke Nukem, probaj sa Combined Community Codec Pack-om, naravno, pre toga izbriši K-lite.
 
A jos usput MS namerno protura svoje verzije da bi ih korisnici popravili i da bi " navukli " javnost ;) samo gledam ove " dojucerasnje mrsce " ms-a kako se pale na 7 ...

Ne padamo na americke fore i ne placamo americke jahte i hipotekarne kredite ;)

Sto se mene tice sve moze jos narednih 50 godina da ostane na XP i zivot bi se normalno razvijao ... cak i bolje ...

Da nije Windows nastao u globalu ovakav kakav jeste, 90% racunarski pismenih ljudi bi bili nepismeni.. Stvarno nema potrebe pljuvati po M$ jer je jedino njihova zasluga ovoliki broj ljudi koji znaju da rade na racunaru.
I zasto ne bi M$ softver evoluirao? Zasto izlaze novi kerneli linuxa? Zasto svaki dan nicu nove distribucije istog? Iz jednog razloga..
No, to nije tema. W7 je pun pogodak koji je trebao doci sa Vistom.. al, eto, ko radi taj i gresi..
I necemo dalje natezati pricu u tom smeru, pitanje "da li treba W7?" se ne postavlja:bottle::wave:
 
Da nije Windows nastao u globalu ovakav kakav jeste, 90% racunarski pismenih ljudi bi bili nepismeni.. Stvarno nema potrebe pljuvati po M$ jer je jedino njihova zasluga ovoliki broj ljudi koji znaju da rade na racunaru.

Zar zaista postoji jos neko ko veruje u ovu ispraznu pricu?

I zasto ne bi M$ softver evoluirao? Zasto izlaze novi kerneli linuxa? Zasto svaki dan nicu nove distribucije istog? Iz jednog razloga..
No, to nije tema. W7 je pun pogodak koji je trebao doci sa Vistom.. al, eto, ko radi taj i gresi..
I necemo dalje natezati pricu u tom smeru, pitanje "da li treba W7?" se ne postavlja:bottle::wave:

Pa ako im se W7 ne bude dobro prodavao imaces prilike da vidis jos jednu neuspelu MS evoluciju. Zasto izlaze novi kerneli linuxa? Zato sto ih ljudi non-stop razvijaju i usavrsavaju a distribucije imaju ciklus izlaska kakav MS sa celom svojom imperijom nije u stanju da postigne (i da u svakom ciklusu zaista bude znacajnih unapredjenja).

Ja se iskreno nadam da ce W7 biti novi XP, u stvari tako gledam na W7 a da li ce zaista tako biti ce pokazati vreme koje je vece od vremena koje si ti ili neko drugi utrosio na testiranje beta i rc verzija. Sto se XP-a tice - to je bio do sada najbolji MS-ov sistem a da li ce tako ostati ostaje da se vidi. Zasluzio je da ode u penziju jer je toliko star i prosto po mnogim stvarima zastareo ali je na zalost nije doziveo sa Vistom (jos je i oziveo).

I nemojte bespotrebno da flejmujete, ovo je tema za razmenu korisnih informacija vezanih za W7.
 
ja kliknem na update vm ali nista mi ne ispisuje da update uje?! jel to ok ili bi ipak trebalo da mi izbaci neku info?!
Kada ides na Windows Update (iz npr. control panela) izadje windows update prozor u kom imas dugme "Check for Updates" i naravno dobijas sve informacije: da proverava, skida, instalira...
 
Kada ides na Windows Update (iz npr. control panela) izadje windows update prozor u kom imas dugme "Check for Updates" i naravno dobijas sve informacije: da proverava, skida, instalira...

Druze update mi je samo msn :-D nista vise hmmm nista ne kapiram zasto me zeza i nema zvuk!
 
Pojavila se na internetu i Win 7 Finalna OEM verzija u vidu ISO fajla, ali uopšte nema potrebe da je skidate, a evo i zašto:

In any cases, there is no need to separately download OEM or retail version of Windows 7 RTM installation DVD ISO, as the retail version of Windows 7 installation can be easily converted by simply using the correct product key (e.g OEM_SLP product key can convert a retail Windows 7 installation to OEM version), as product keys issued by OEM has different base from retail product key. For the DVD ISO images, the only difference between a Windows 7 RTM retail ISO and Windows 7 RTM OEM ISO is at source/ei.cfg file [Channel] heading, which specifies either Retail or OEM channel.

ei.cfg of Windows 7 RTM retail ISO:

[EditionID]
Ultimate
[Channel]
Retail
[VL]
0

ei.cfg of Windows 7 RTM OEM ISO:

[EditionID]
Ultimate
[Channel]
OEM
[VL]
0
 
Druze update mi je samo msn :-D nista vise hmmm nista ne kapiram zasto me zeza i nema zvuk!
Ja samo znam da zvuk sigurno radi, jedino sto mi pada na pamet je da nisi izabrao Windows Vista kad si pravio virtuelnu masinu.
 
Verujem da je Microsoft napravio odlican posao oko novog OS-a, dajuci RC kljuceve, a u vidu testiranja i feedbacka korisnika.
Windows 7 je svima lepo radio, jer je sve bilo legalno, radio je update i sve je bilo super. Korisnici odusevljeni i bas zagrejani.
Uskoro ce biti situacija koja je vec vidjena kod pljuvaca Windows Viste, kojima na volseban nacin nije radila kako treba, a Xp je radio super. Pri tome niko nije zeleo da iznese cinjenicu da te Viste koje nisu radile kako treba su bile krekovane na razne nacine ( Dell i ostale Oem verzije koje su vezivane za bios masine ), sa raznim aktivatorima, gde se pojavljivao grub loader ( kao kod *nix).
Xp je radio kako treba , jer je u 90% slucajeva,vec bio preaktiviran i nije trebala dodatna aktivacija.
Ocekujem uskoro i prve probleme sa Win 7, a upravo vezane za legalnost iste.
Videcemo.
 
i meni se cini da mi baterija laptopa manje drzi nego na Visti... i pred kraj kaze da ima pola sata i ode u hibernaciju..

jedino sto nisam instalirao one Acer utilities, mozda je do toga
 
Vidim da neki pričaju o zvuku u virtuelnoj mašini. Ja koristim VirtualBox i još nisam vidio da u njemu radi zvuk. Probao sam više buildova Windowsa 7 u njemu ali mi zvuk nije radio. Doduše nisam ga previše ni ganjao, ali sam primjetio da ne radi. Instalirao sam one dodatke i stavio zvuk na Enable za tu virtuelanu mašinu, ali nema zvuka.
 
Ima zvuk i u VirtualPC 2007SP1 i u VirtualBox 3.0.2 100% :)
Za VirtualBox podesen Audio Controller na ICH AC'97 i windows skinuo audio drajver preko update-a.
 
Mislim da ne moze naknadno da se menja "tip", probaj da napravis novu VM a izaberes isti virtuelni hard disk koji ti je u toj sadasnjoj VM. Gde biras vistu vidi na slici.
 

Prilozi

  • new vm.png
    new vm.png
    33.6 KB · Pregleda: 82
U virtuelnom Win7 mi stoji prekrižena ikonica za zvuk i piše: "No audio output devise is installed". A kad u Device Manager idem na update driver za audio javi mi "Windows was unable to install your multimedia audio controller". Uzvičnik mi jedino i stoji tu kod "Multimedia audio controller". Windows update je odrađen, uredno je odabran Win7 x64 kod instalacije, odabran je ICH AC'97 u VirtualBox-u, ustvari taj i stoji po defaultu. VirtualBox je 3.0.2 (koji se, usput, osjetno sporije starta od starije verzije koju sam imao).
 
Audiodg.exe mi trosi 30% a VLC player od 2% do 25% u toku pustanja muzike... A krastavac kada taj audioDG iskljucim, nemam zvuk... Drivere nisam ni instalirao, sami su se instalirali :D Kako da promenim drivere, kad je laptop 3 god star??? Pogledacu na acer sajtu ali tesko da ma za win 7...

Deinstalirao sam sve kodeke i ista situacija...
 
@miodrag siguran sam dva puta sam ispraznio bateriju koja je jedva izdrzala 2 sata neta dok je xp izdrzao 2.5 sata.
 
Sinoc sam instalirao Win7 x64 7600, i za 25 minuta je instalirao i OS i sve drajvere, ma bombona! Jedino sto ne radi jeste TV karta, no to sam i očekivao.

Zauzeće memorije je 0.99GB, ne mogu da se setim koliko mi je bilo u Visti...

Nego, ne mogu da se snadjem, ima li da se namesti onaj Classic Start Menu u Win7? Navike su čudo...
 
Imaš negde u ovoj temi pa prelistaj :d

Dobro bi bilo da modovi splituju topic u W7 Tips & Tricks i u generalnu diskusiju, ovako je dosta nepregledno a i neka pitanja će se postavljati 10 puta.
 
hehe da listam 114 strana :D

ma guglao sam to, ali mi se ne sviđa ideja da instaliram dodatne programe koji bi to sredili!

What? There is no Classic Start menu in Windows 7? That's the most common question which Windows 7 users ask us. Actually Microsoft has completely removed Classic start menu from Windows 7 and you are forced to use the new Vista like start menu.

Although the new start menu is much better than the classic one, lots of people still prefer the Classic one. So what to do? Here is the solution.

"CSMenu" is a small application for Windows 7 which can bring the Classic start menu back in Windows 7. You just need to install it and run the application. There is also a portable version available so you can run it without installing.
 
Sinoc sam instalirao Win7 x64 7600, i za 25 minuta je instalirao i OS i sve drajvere, ma bombona! Jedino sto ne radi jeste TV karta, no to sam i očekivao.

Zauzeće memorije je 0.99GB, ne mogu da se setim koliko mi je bilo u Visti...

Nego, ne mogu da se snadjem, ima li da se namesti onaj Classic Start Menu u Win7? Navike su čudo...

Koja TV karta ?
 
Nazad
Vrh Dno