Šta je novo?
Jos nesto me zanima dal neko zna bolju virt masinu od MS ove 2007 jer npr dosta toga ne podrzava za win 7 npr nema transparetnost nema zvuk itd?! Moze li mi neko dati neku informaciju za ovo?!
 
Nemoguce da nema zvuk, jesi li instalirao guest addons i odradio windows update?
 
Uradio sam danas upgrade sa viste na win 7. I smorio sam se totalno i to samo zbog jedne stvari, a to je sto nema classic start menu. A ja ovo sa search boxom mrzim, ali mrzim. nemate pojma koliko me smara kucanje, a uvek znam gde mi se sta nalazi u start meniju.

Nikakav ugrade vec samo clean install. Nemoj da kvaris Windows 7 sa repovima iz Gliste.:p
 
Poslednja izmena:
... a to je sto nema classic start menu. A ja ovo sa search boxom mrzim, ali mrzim. nemate pojma koliko me smara kucanje, a uvek znam gde mi se sta nalazi u start meniju.
A što kucanje u search?!?
Dodaj sve željene prečice u levi deo start menija na uobičajeni način:
Start / All Programs... odaberi desnim tasterom željenu ikonicu i onda imaš opciju "Pin to start menu" da je dodaš u start meni... ili "Pin to taskbar" ako hoćeš da je dodaš na traskbar...
 
Poslednja izmena:
A što kucanje u search?!?
Dodaj sve željene prečice u levi deo start menija na uobičajeni način:
Start / All Programs... odaberi desnim tasterom željenu ikonicu i onda imaš opciju "Pin to start menu" da je dodaš u start meni... ili "Pin to taskbar" ako hoćeš da je dodaš na traskbar...
Hocu da uopste nemam search box i da imam clasicni start menu.
 
Ako ti to toliko smeta, ne znam šta da ti kažem, koristi WinXP. :)
 
Mislim da cu da se vratim na vistu... Imao sam je namestenu radila je savrseno.. Ne znam ni sam sta mi bi da menjam.. Sad imam bsod posle 30 minuta koriscenja 3d-a.. Tako mi i treba kad sam uradio upgrade. trebao sam na drugi hard pa da vidim jel mi odgovara.. :p
 
Mislim da cu da se vratim na vistu... Imao sam je namestenu radila je savrseno.. Ne znam ni sam sta mi bi da menjam.. Sad imam bsod posle 30 minuta koriscenja 3d-a.. Tako mi i treba kad sam uradio upgrade. trebao sam na drugi hard pa da vidim jel mi odgovara.. :p

Navukao si se...
Nadam se da si pre velike migracije koristio Norton ghost i uradio spas prve partije u image ? Nauk za ubuduce.
 
Juče sam instalirao RTM i uspešno ga aktivirao. Primetio sam jedino da mi se dve igre koje sam imao instalirane DMOMAM i Anno 1404 dosta brže učitavaju mada mi se win raspadao u tom trenutku. Sve u svemu sjajno radi kao i RC.
 
Nemoguce da nema zvuk, jesi li instalirao guest addons i odradio windows update?

Nisam uradio nista od toga a jel treba posto na XP je radilo bez dodatnih gluposti :) I sto nema transparentost?:)

Edit: i kako vam se pojavljuje Blue Screen of Death kada win radi savrseno cak i na virt masini? Jer bi voleo da znam i da budem spreman na probleme,mada mnogo vise sam cuo pozitivnih stvari o win 7 nego negativnih!
 
Poslednja izmena:
Ides na meni Action pa stavka "Install or Update Virtual Machine Additions", ovo ti poprilicno olaksava rad sa VM bez obzira na OS. Ako ni tada ne budes imao zvuk onda odradis windows update koji ce skinuti dravjer za zvucnu.
Transparentnost nema jer je graficka karta u VM dovoljna samo za 2D
 
Ukucaj start> run/search > slmgr.vbs -dlv
Pa pogledaj dal je tako ili nije!

Kad ukucam ovo u run pise da ima jos 20 dana :zgran: i ispod pise "remaining windows rearm count : 3"

U pitanju je rtm 7600 i nisam nista cackao oko aktivacije. U cemu je fora jel stvarno traje jos 20 dana ili onaj "rearm" ima neke veze?
 
Ides na meni Action pa stavka "Install or Update Virtual Machine Additions", ovo ti poprilicno olaksava rad sa VM bez obzira na OS. Ako ni tada ne budes imao zvuk onda odradis windows update koji ce skinuti dravjer za zvucnu.
Transparentnost nema jer je graficka karta u VM dovoljna samo za 2D

ja kliknem na update vm ali nista mi ne ispisuje da update uje?! jel to ok ili bi ipak trebalo da mi izbaci neku info?!
 
Kad ukucam ovo u run pise da ima jos 20 dana :zgran: i ispod pise "remaining windows rearm count : 3"

U pitanju je rtm 7600 i nisam nista cackao oko aktivacije. U cemu je fora jel stvarno traje jos 20 dana ili onaj "rearm" ima neke veze?

Rearm sledi ako do nekoliko dana pre isteka aktivacije ne izadje medikament.:-devil-:
 
^Ok, znaci mogu jos tri puta da ga "dopunim" ali vidim da svi spominju jun 2010 jel tu racunaju i te "rearmove" ili ... ?
 
Poslednja izmena:
Znaci da probam da deinstaliram ovaj k-lite? Cudno mi je jer i mp3 kad pustam cpu pici mnooogo vise od normale...

Jel se desava jos nekome da mu pri reprodukciji multimedijalnog materijala CPU load ide preko 70%???
 
2010 godina ima veze ako si lecio sa medicinom:)a posto kazes da nisi onda kada padne na 1 dan"rearmuj"

Ok, razumeo, hvala :wave:

@Duke Nukem koji k-lite si instalirao? Ja koristim basic paket, onaj najmanji i pusta mi apsolutno sve a radi savrseno.
 
Vidim svi pominjete RTM, ja sam nasao neku verziju 7600 RTM, da li je to taj win 7 ili ne?
 
Pogledaj prethodnih par stranica. Nisi baš toliki novajlija na forumu i znaš pravila, a spominjano je bar 50 puta, pretraži.
 
Poslednja izmena:
@admini:
kakvi su ovo dvostruki arshini?
zasto je ova tema zatvorena, uz 'objasnjenje' koje nema veze sa zivotom, dok se ovde sasvim otvoreno i bez sankcija prica o aktivaciji windowsa koji jos nije ni poceo da se prodaje, niti moze da se nabavi legalnim putevima?
ako se vec lozite na legalnost, lozite se do kraja. :crash:
 
@admini:
kakvi su ovo dvostruki arshini?
zasto je ova tema zatvorena, uz 'objasnjenje' koje nema veze sa zivotom, dok se ovde sasvim otvoreno i bez sankcija prica o aktivaciji windowsa koji jos nije ni poceo da se prodaje, niti moze da se nabavi legalnim putevima?
ako se vec lozite na legalnost, lozite se do kraja. :crash:

Ih pa nisi od juce ovde ;) Tako ti je to u komunizmu :d
 
@admini:
kakvi su ovo dvostruki arshini?
zasto je ova tema zatvorena, uz 'objasnjenje' koje nema veze sa zivotom, dok se ovde sasvim otvoreno i bez sankcija prica o aktivaciji windowsa koji jos nije ni poceo da se prodaje, niti moze da se nabavi legalnim putevima?
ako se vec lozite na legalnost, lozite se do kraja. :crash:

U sine ti kao da si od juce na ovom forumu, a ne od 2004! :)
 
Al ovde ima likova koji bi da ugase temu.

A u vezi aktivacije izgleda da je lazna.
 
Nazad
Vrh Dno