Šta je novo?
A jel te zeza nešto W7 ili samo hoćeš noviji build?
Ako sve radi kako treba, opušteno sačekaj zvanični RTM

verovatno, ja manje programa koristim na win7 i u odnosu na vistu ima dosta sitnica koje treba doraditi/popraviti (ie8 pun bagova, GUI oce da baguje, HDD se ponasa kao kod XPa i koci sistem ponekad (prilikom intezivnog koriscenja istog), super fetch ne drlja ali i pitanje koliko i radi ono sto treba..)

a samo kad cujem one koji dizu win 7 beta u vazduh a pljuju vistu SP2 muka mi, a sto je najgore nisu postenio probali ni jedan sistem a iznose svoje "cenjeno" misljenje
 
Ovaj 7600 definitivno nije zvaničan RTM iako svi kažu da jeste? Probaću to sa menjanjem .ini fajla... Inače, nikakav ISO edit mi ne treba. WinRAR najopuštenije otvara .ISO fajl...

pa zna se da ISO nije ali za sada jos stoji da su fajlovi u njemu final RTM dok ISO jos nije skockan i pustan sirem krugu ljudi...
tako jedno da ce razlika biti u boot loaderu u officialnom DVD-u dok ce fajlovi biti isti jer ja nevidim da sad nesto bitno mogu da promene......
 
Razmisljam se da ubacim Win7 umesto Viste, koji je vas savet da idem na "legalnu" 7100 ili ovu 7600?
 
Razmisljam se da ubacim Win7 umesto Viste, koji je vas savet da idem na "legalnu" 7100 ili ovu 7600?

7600 by wzor.. proveri CRC obavezno... ako prodje instalacija na hardu izmedju te i MSDN verzije ne bi smelo da ima razlike mada sam negde procitao da mogu izmenuti tekst u euli jedino...

PS: mada sacekaj svaki cas moze da se pojavi verzija koja je predvidjena za MSDN (zvanicno u petak ali ko zna mozda neko makne pre petka)
 
Poslednja izmena:
a CRC I MSDN su?

7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso
- iso have been made from original m$ files and folders set.
SIZE: 2,501,892,096 byte
SHA1: 4fb88ed0e763a0cd82d388e7fdaabd10fc0846d1
MD5: c7102805815abb3b6b4796a8cc3fb008

7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso
- iso have been made from original m$ files and folders set.
SIZE: 3,223,209,984 byte
SHA1: 29d32ad89b7eb05033974c99f8fc41d06f36a58c
MD5: 4171999e05724d309a62104d83485d69

SHA1 ili MD5 treba da se poklapaju, to znaci da su fajlovi identicni i da niko posle wzor-a nije nista ubacio sto netreba.. (virus, itd)

MSDN je servis M$ kojeg koriste programeri, firme itd...
 
Gledaj zeljko stvarno si mi pomogao ali to oko viste bas nece da bude tacno da bolje radi, gledaj deset razlicitih visti sam probao na masini iz podpisa i sve i jedna su mi bagovale komp od kojekvih sitnica do ozbiljnih stvari! Evo navescu par primera koje sam mozda vec ranije napisao ali neka ponovicu se:

1. rezanje 2 dvd-a jedan drugog sakate i koce, ili ako jedan krene pre drugog ovaj drugi ga ubije u pojam pa se disk znao rezati i po pola sata! a pre toga ako sam vec ubacio dvd u rezac i hocu da pokrenem nero to je isto osedeti cekati dok ga nepokrene...

2. kopiranje dva diska istovremeno na dva razlicita harda jos da i progledam ali i tu su se klali a nedaj boze da krenem kopiranje na isti hard i na istu particiju, zbogom pameti.

3. previse zauzima mesta na hardu, evo primer vista mi je znala uzimati i do 20 gb a win 7 mi uzima tu maximalno do 10 gb. onda prezauzetost ram memorije.

da nebih nabrajao jer stavrno je glupo trositi reci na komentarisanja ali eto ja sam totalno nezadovoljan vistom i nije da je nisam probao nego skinuto i narezano deset razlicitih build verzija za ovaj mesec ili onaj mesec pa dali je bilo da x32 ili x64 pa sp1 pa sp2, onda one royal verzije pa dali je ultimate ili je home ili je premium sve sam zive isprobao instalirao i ako sam izdrzao dva dan a da je neformatiram i ubacim nazad xp to je bilo cudo!

ali ako je neko zadovoljan vistom ok meni lepo ako je taj neko srecan sa njome i lepo miu radi ali ja sam se nasao na win 7 i kao sto si mogao videti koji sam problem imao i dok ga nisam resio nisam se smirio da namestim ponovo win 7 da mi radi u kompu! znaci ja sam se definitivno u win 7 pronasao i za mene je ovo win koji cu koristiti. sve dok mi on lepo radi ja sam zadovoljan.

e sada razlicita su iskustva ljudi koji su koristili jedno i drugo, neki je hvale neki je pljuju, tako da sto se tice viste i win 7 vreme ce pokazati koji je operativni sistem bolji?
 
Na wz0ru kažu da je onaj 16385 gold sign-off RTM. :)

Ovo za wzor.net naprosto nije istina, nego uobičajeno rekla-kazala...
Nigde tamo "ne kažu" eksplicitno da je to "gold sign-off RTM", nego samo nagađaju...
Još uvek se nagađa da će RTM nositi drugu oznaku Builda, a pretrpeće i neke (kažu samo "kozmetičke") izmene...
Zar je toliko teško sačekati još neko kraće vreme?
 
Мени је Виста радила стварно феноменално од SP1, али због једне опције, коју сам навео на прошлој страни, пређох на Седмицу... И доста тога ради лоше или никако.

Рецимо, ставио сам да ми Windows убаци у библиотеку партицију с музиком. И после претерано дугог скенирања (пар сати наспрам десетак минута у Висти/ХР-у), фали ми пола песама. Али није да је убацио неке фолдере, а неке не, него је само насумично узимао фајлове из сваког. Сва музика ми је сређена и све песме имају тагове, а WMP није ништа од тога очитао. Зато ми сад 80% песама стоји под "Unknown". Јел' постоји неко решење за ово?
 
@Kornjaca
Sve probleme koje si pomenuo vezane su iskljucivo za driver za Sata/Ide kontroler..., win 7 verovatno u sebi ima integrisan noviji driver koji tebi resi probleme kopiranja koje si imao na Visti... :)
 
Nemoj taj toolkit, sa njim samo do marta možeš da koristiš ovu poslednju. Sačekajte još malo ljudi. :)
 
kada hocu da pokrenem jednu igru na Win 7 7600 izbaci mi da mi fali X3DAudio1_6.dll u compu.Igra je instalirana na Visti i tamo lepo radi.Sta mi to trazi?
 
Успех да активирам ОС, али ми је проблем са музичком библиотеком и даље актуелан.

А gorgilije, пробај DirectX да инсталираш, деветку, најновију верзију.
 
kada hocu da pokrenem jednu igru na Win 7 7600 izbaci mi da mi fali X3DAudio1_6.dll u compu.Igra je instalirana na Visti i tamo lepo radi.Sta mi to trazi?

trazi ti najnoviji DirectX... skini onu SDK verziju od 95MB
 
Napokon neke konkretne vesti!!!!
Počev od 06.08.2009. finalna verzija (RTM) će biti ponuđena MSDN / Technet pretplatnicima.

Update on Win 7 RTM availability, MSDN and TechNet August 6

Microsoft has just sent word that MSDN and TechNet customers will be able to get hold of Windows 7 RTM on August 6.

Windows 7 RTM will initially be available in English on August 6th and remaining languages by October 1st for both MSDN and TechNet customers.

Microsoft has released a time-line for RTM availability, English will be first followed by other languages:

* ISV/IHV - ISV (Independent software vendor) and IHV (Independent hardware vendor) Partners will be able to download Windows 7 RTM from Microsoft Connect or MSDN on August 6th.
* Partner Program Gold/Certified Members - August 16th. By October 1st, the remaining languages will become available to download.
* Action Pack Subscribers - August 23rd. By October 1st, the remaining languages will become available to download.
* OEMs - Approximately 2 days after Microsoft officially RTM
* Volume License with Software Assurance - August 7th via the Volume License Service Center (VLSC). The rest of the languages for Windows 7 RTM should be available within a couple of weeks after that.
* Volume License without Software Assurance - September 1 (downloadable from the Volume License Service Center)
* MSDN/TechNet - August 6th and remaining languages by October 1st.
* Everyone else - October 22nd, general availability date.



Microsoft also confirmed there is no special deal or "thank you" for Windows 7 testers. The special pre-order pricing was "done with our beta testers in mind" according to Brandon LeBlanc.

Microsoft have not confirmed the RTM build number or when exactly they plan to announce the official RTM so the wait continues.
 
ovo je meni interesantnije vise od MSDN-a :
* OEMs - Approximately 2 days after Microsoft officially RTM

a posto zvanicna najava treba da se desi ovih dana, sigurno je info od Wzor-a tacan i da nam ostaje da cekamo da M$ posalje prvim OEM-ima iso file :)

inace nista nisu rekli kad ce studenti sa pristupom ELMS-u ili MSDN AA dobiti??????
mislim koji je student lud da ceka par meseci kao sto ce izgleda biti slucaj... oni su ionako navikli na pirateriju ovom politikom M$ nicemu ne doprinosi...
 
Cudno pitanje. Smanjio sam ikonice na desktkopu na najmanji setting, ali sada su mi one strelice na shortcut-ovima malo prevelike. :D Jel se mogu te strelice smanjiti?
110wqqw.jpg

Just look a the size of that thing...
 
Ukloni ih skroz. Ima uputstava na netu kako.

EDIT:
Ovde možeš i da ih smanjiš ili da ih ukloniš.
 
Poslednja izmena:
1. Open the Start Menu, and type regedit in the search line and pres Enter.

2. In regedit, navigate to the location below:
NOTE: If Shell Icons it is not in the left pane under Explorer, then right click on Explorer and click on New and Key. Type Shell Icons for the new keys's name and press Enter.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons

3. In the right pane of Shell Icons, right click on a empty area and click on New and String Value, and name it 29.

4. Right click on 29 and click on Modify.

5. Type in C:\Windows\System32\shell32.dll,29 and click on OK.
NOTE: The 29 is the XP standard shortcut arrow number. Substitute a different ‘number’ in the data value field for other overlays or set the path to an ico file somewhere else on the hard drive.

6. Restart the computer to apply the small XP arrow, or the one you have selected, will show on all your shortcut icons.
 
Na Volume Licensing se pojavljuje 06.08.2009., prema engadget-u:

"The RTM code will be delivered to our partners within the next few days who will then start preparing to deliver some amazing new products timed to hit at General Availability (GA) of Windows 7 on October 22nd. As always, current Windows Volume License customers, MSDN subscribers and TechNet subscribers will get first customer access, getting Windows 7 on August 6 (MSDN/TechNet) and August 7 (VL), and Windows Server 2008 R2 the second half of August."
 
stavio sam finalnu verziju, upgradeovao normalno na 7600 preko 7227, editovanjem onog fajla na 7000 :). Nego, sada imam 30 dana da aktiviram :D. Muke...
 
Tako to ide.. :d
Nisi više Realase Candidate
 
Jel moze neko da mi preporuchi kombinaciju drivera i aplikacije za leadteck Winfast pvr2000 expert tv kartu i W7? chak i kada mi se pojavi slika, nema tona... birao sm sve moguce ulaze na Audigy-ji i nishta, samo na mic-u non-stop shushti?!

konf u potpisu i W7 build 7600..
 
Nazad
Vrh Dno