Šta je novo?
da si citao par strana unazad, video bi "resenje" za "problem"

jeste da je win 7 tema ali kad vec spominjes resenje molio bih te da ga linkujes. pratim ovu temu od pocetka i opet sam se vracao unazad kako bih nasao spomenuto "resenje" a ne mogu da ga pronadjem. juce, prilikom instalacije ovog builda mi je lcd monitor odjednom izgubio digitalni izlaz (sve radi a monitor crn), sliku sam tek dobio kad sam ga spojio preko analognog kabla na racunar. monitor je viewsonic 2235.
hvala
 
Колико видим, ова 7600.16385 јесте RTM, па ћу је највероватније инсталирати данас-сутра. Само се надам да су средили WMP (знам да га многи не користе, али је мени 11 најбољи плејер и не свиђа ми се саката дванаестица у RC верзији).

Него, да ли постоји могућност да комплетну партицију са Вистом, коју сад користим, ископирам на преносни хард и да све после само вратим у пређашње стање, без потребе да инсталирам све поново? Колико се сећам, раније је Norton Ghost могао да одради то, али са дисковима, а мени је систем раширен на 40+ гига, било би баш споро све то тако копирати.
 
Acronis TrueImage i ghostuj celu particiju, plus će i kompresovati tako da će ispasti i manji fajl.
 
Da li neko koristi MTS-ov 3G NET modem na Win7? Imam problem sa njim jer uopste ne iskoci prozorcic za unos PIN-a po startovanju aplikacije, tako da ni ne mogu da se konektujem. U XP-u i Visti je opcija PIN Enable stiklirana, dok u Win7 nije (ni u jednom od 3 OS-a to ne moze da se menja, vec je greyed out).
 
Poslednja izmena:
Jos nije M$ nista potvrdio
 
Acronis ima jako dobru sminku ali sto se tice algoritama obrade podataka, ne moze Northon Gostu vode da donese!!!

na osnovu cega si to zakljucio?

Norton je kao firma odavno izgubila kredibilitet od AV do programa za opravku sistema.....

PS: samo se prisecam koliko se njih zalilo da im je Norton partition magic unistio particije, do loseg AV paketa kojeg su tek sa 2009 verzijom popravili.. itd...
 
Poslednja izmena:
7600.16385 fenomenalno radi na mom netbooku (lenovo s10e), a nisam u Beogradu tako da ne mogu da ga instaliram još uvek na desktop, ali sam stvarno oduševljen 3x radi brže nego xp home sp3 koji je bio na ovom netbooku.
 
na osnovu cega si to zakljucio?

Norton je kao firma odavno izgubila kredibilitet od AV do programa za opravku sistema.....

PS: samo se prisecam koliko se njih zalilo da im je Norton partition magic unistio particije, do loseg AV paketa kojeg su tek sa 2009 verzijom popravili.. itd...


Ja uopste ne govorim o Northonu kao kompaniji i njenom kredibilitetu vec o konkretnom proizvodu sa imenom Ghost 2009.
Pregledaj kako je program pisan i pokusaj da, u glavi stvoris ili cak, napises njegov algoritam pa ces videti kako stoji stvar i treba svakog dana raditi sa programima te vrste pa dedukcijom doci do odredjenih zakljucaka... ;)

off
 
7600.16385 fenomenalno radi na mom netbooku (lenovo s10e), a nisam u Beogradu tako da ne mogu da ga instaliram još uvek na desktop, ali sam stvarno oduševljen 3x radi brže nego xp home sp3 koji je bio na ovom netbooku.

Ja imam isti netbook i potvrdjujem da mi mnogo lepse radi od viste!
Takodje snimio sam x64 verziju na Desktop PC i za sad nemam zamerke... :wave:
 
7600.16385 fenomenalno radi na mom netbooku (lenovo s10e), a nisam u Beogradu tako da ne mogu da ga instaliram još uvek na desktop, ali sam stvarno oduševljen 3x radi brže nego xp home sp3 koji je bio na ovom netbooku.

koliko ima RAM-a i koji je proceosr? razmisljam da stavim "sedmicu" na svoj laptop MSI VR602 (Celeron 2GB + 1,25GB RAM-a) na kome je trenutno XP Pro, a radi solidno... ali bih probao win7 kao drugi OS
 
Ja uopste ne govorim o Northonu kao kompaniji i njenom kredibilitetu vec o konkretnom proizvodu sa imenom Ghost 2009.
Pregledaj kako je program pisan i pokusaj da, u glavi stvoris ili cak, napises njegov algoritam pa ces videti kako stoji stvar i treba svakog dana raditi sa programima te vrste pa dedukcijom doci do odredjenih zakljucaka... ;)

off

pa sto se njega tice znam da je se jos koristi i da ima slicnih resenja slicnog ili boljeg kvaliteta... ali reci da je acrnis los ili spominjati los algoritam je preterivanje :)
jer ni ja ni ti o tom algoritmu neznamo skoro nista ...
 
Мислио сам да ће средити овај WMP од RC1 до RTM верзије... И даље је очајан.
Ево једног примера глупости WMP12:
http://img521.imageshack.us/i/65218105.jpg/


А и иначе, много ми је нестабилна ова верзија. Према ономе што сам читао, ово је финално издање, али ако овакав систем буде био и у октобру, остајем ја на Висти.

Је л' зна неко како се активира ова верзија?

Прешао сам на 7 само због једне опције, која значи мени, а за 99% корисника вероватно нема неку сврху. Елем, мени је Xbox закачен на звучни улаз рачунара, и онда кад је он упаљен, чује ми се звук и на рачунару (што и треба) и на ТВ-у (РС улаз). У Седмици може лепо да се подеси да звук са улаза иде само на РС звучнике. Сем овога, доста ствари је мање корисно него раније.
 
meni se to npr desava u Windows7 sa Nero... kada selektujem i izaberem da rename-ujem neki folder, pa krenem da scrolujem... sve se zamrlja...

dok mi se u WMP to tvoje ne desava...
 
Imam i ja nekih povremenih tikova ali ovo mozda i bude reseno finalnom verzijom, mozda je i do grafike ili neceg 5-og.

Gnam da se meni WMP zaglupeo jednom od motanja videa napred-nazad par puta, ali kontam da je to manje-vise sa svim pre-release os-evima.
 
Ovaj 7600 1856 ne može da se apgrejduje na 7227, kaže da ne može da apgrejduje na pre-release verziju. Ranije na nekim stranicama je bila neka fora da se apgrejd ipak odradi (da se prešiba preko ove verzije kao upgrade). Jel to može?
 
lapsus bre... sad sam na 7227, a hoću na 7600 :)
 
A zasto ne bi uradio clean install? Verovatno imas nesto od sw sto te mrzi da ponovo sredjujes, ali mirna glava je mirna glava.
 
Joooj... Nemoj to da mi govoriš. 15 sati sređivanja svega je luksuz koji nemam!!! Potrebna mi je operativna mašina i to je to!
 
Na operativnu masinu si stavio beta verziju OS-a koji jos nije do kraja ispeglan i koji ce tek da ugleda svoje puno izdanje za mesec dana? :)
Makso nije to bas pametno :) strpi se da izadje RTM jer je dosta ljudi krenulo sa istom idejom kao i ti pa sam siguran da ce se neko resenje naci vec.
 
Ovaj 7600 1856 ne može da se apgrejduje na 7227, kaže da ne može da apgrejduje na pre-release verziju. Ranije na nekim stranicama je bila neka fora da se apgrejd ipak odradi (da se prešiba preko ove verzije kao upgrade). Jel to može?

Ovo je ono što sam na brzinu našao, a ovaj postupak sam i ja koristio kada je bilo "nemoguće" sa bete upgradeovati win 7 na noviju verziju:

To force the upgrade simply follow the following steps.

1. Burn the Windows 7 RC1 DVD or mount the ISO image.
2. Copy the contents of the DVD or ISO to your hard drive in a folder (windowsdvd for example).
3. Browse to the sources directory in this folder and edit the file cversion.ini (in Windows 7 right click the file and click edit to open it in Notepad)
4. Change the line MinClient=70xx.0 to MinClient=7000.0
5. If you’d like, you can now burn the files back to a DVD to install from disk, or you can simply install by running setup from the folder on the hard drive


:wave:
 
Evo resenja: Otvoriti iso fajl sa programom UltraISO. U direktorijumu "Sources" pronaci cversion.ini, extrat, editovati ga sa verzijom koja vam je potrebna. Vratiti nazad, save, snimiti sve ponovo i to je to. Provereno radi.
 
Poslednja izmena:
Joooj... Nemoj to da mi govoriš. 15 sati sređivanja svega je luksuz koji nemam!!! Potrebna mi je operativna mašina i to je to!

A jel te zeza nešto W7 ili samo hoćeš noviji build?
Ako sve radi kako treba, opušteno sačekaj zvanični RTM
 
Ovaj 7600 definitivno nije zvaničan RTM iako svi kažu da jeste? Probaću to sa menjanjem .ini fajla... Inače, nikakav ISO edit mi ne treba. WinRAR najopuštenije otvara .ISO fajl...
 
Nazad
Vrh Dno