Šta je novo?
Malo je 2gb memorije. Za ugodan rad minimum 4gb. 2gb moze samo za slusanje mjuze, sufr i sl. za bilo sta zahtevnije treba vise.

Nije malo 2GB, pazi kada Win 7 radi i na LENOVO IdeaPad S10e sa samo 1GB rama....
Sve sljaka, provereno. Jedan od Moderatora to moze i da potvrdi. :d
 
ja ne razumem o kakvom toolbaru (ne taskbaru) za my computer se prica? i to jos da stoji na vrhu desktopa...?

postavi neku sliku na sta tacno mislis

Kako da postavim sliku kad nemogu da postavim toolbar?

Evo ti iz viste slika:
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    312.9 KB · Pregleda: 184
Nije malo 2GB, pazi kada Win 7 radi i na LENOVO IdeaPad S10e sa samo 1GB rama....
Sve sljaka, provereno. Jedan od Moderatora to moze i da potvrdi. :d

E, kako ti radi? Ja imam isto Lenovo s10e i hoću da stavim win7 (taman da se pojavi pravi RTM), pa se razmišljam. Kapiram da si ga stavio na normalan hard disk, a na SSD pagefile? U odnosu na XP na istom netbooku, kako ti se pokazao? I je l' si "sakatio" instalaciju ili si stavio full? I koliku particiju si stavio za win7? :)

Udavih sa pitanjima, al' hoću da promenim sistem jer kapiram da će superfetch odlično raditi na netbooku jer se uglavno pokreće samo par programa (Opera 10, Windows Live Messenger i foobar2000, eventualno media player classic kada gledam neku seriju). :d
 
Nije malo 2GB, pazi kada Win 7 radi i na LENOVO IdeaPad S10e sa samo 1GB rama....
Sve sljaka, provereno. Jedan od Moderatora to moze i da potvrdi. :d

Otvori ff sa par tabova, i ukljuci npr. fotoshop pa vidi kako ce da se ponasa. Meni sa ukljucenim winampom, ff sa 4 taba, jednim crtackim programom (manje poznat javnosti, inace ne zahtevnim) trosi debelo preko 1Gb.

edit:
Ne kazem da nece da radi sa 1 ili 2 giga, samo je pitanje kako ce raditi
 
Poslednja izmena:
Malo je 2gb memorije. Za ugodan rad minimum 4gb. 2gb moze samo za slusanje mjuze, sufr i sl. za bilo sta zahtevnije treba vise.
Ne lupaj, ja sam instalirao na integrisanu mašinu, Barton 3200+, GF2 int, 512 rama i radi kao i xp ako ne i brže. Filmovi, muzika, internet i office.

2 gb je sweet spot.
 
ja ne razumem o kakvom toolbaru (ne taskbaru) za my computer se prica? i to jos da stoji na vrhu desktopa...?

postavi neku sliku na sta tacno mislis
???
Pa u Windows XP / Vista bilo koji folder na desktopu (može i prečica na folder, koji se nalazi negde na disku), uhvatiš mišem i prevučeš uz bilo koju ivicu ekrana i odmah dobiješ na tom mestu "Custom toolbar"... isto to je izvodivo i sa ikonicama My Computer, Control Panel i sl.
;)

Zbog novih funkcija u Win 7 to više nije moguće, pošto se prevlačenjem uz ivicu ekrana dešavaju neke druge stvari....
 
Ne lupaj, ja sam instalirao na integrisanu mašinu, Barton 3200+, GF2 int, 512 rama i radi kao i xp ako ne i brže. Filmovi, muzika, internet i office.

2 gb je sweet spot.

Pre nego sto ti lupis procitaj sta smo napisali. Covek pita za x64 a ti se pojavljujes sa bartonom.
Uostalom, svako ima svoje kriterijume. Ja znam da bez 4 giga necu da vozim sedmicu a ti instaliraj kao ovi likovi sa linka iznad sa 128 rama ako hoces, briga me.
 
Da li neko može da mi pomogne oko instalacije Windows 7-ce.
Trenutno mi je instaliran XP-32bitni. Kad se butuje komp i kada kliknem na instal posle desetak minuta izbaci mi prozor sa porukom "A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now."
Ploča je Asus P5Q-pro, procesor Q9300, RW-dvd Pioneer 111d.
Pokušao sam sa verziom 7600x64 , i sa 7264x64 ova druga je instalirana na drugom kompu tako da nebi trebalo da je do diska.
Ovo mi se dešavalo i sa ranijim verzijama sedmice i sa Vistomx32.
Unaprijed hvala na svakoj pomoći.
 
Malo je 2gb memorije za 64bit, kad otpakujem sa winrarom neki veci fajl opusteno mi zauzme skoro 2 gb i masina naravno swapuje sa harda sto nije dobro.
 
Official RTM: July 16-17, 2009
Official Release to OEM: Early August of 2009
Official Release to Retail: October 22, 2009

E sad sta znaci ustvari RTM? OEM? i sta im dodje Release to Retail?
I kada recimo izbace sada konacan taj RTM jel to to ili ce biti jos verzija posle do 22 oktobra?
 
E, kako ti radi? Ja imam isto Lenovo s10e i hoću da stavim win7 (taman da se pojavi pravi RTM), pa se razmišljam. Kapiram da si ga stavio na normalan hard disk, a na SSD pagefile? U odnosu na XP na istom netbooku, kako ti se pokazao? I je l' si "sakatio" instalaciju ili si stavio full? I koliku particiju si stavio za win7? :)

Udavih sa pitanjima, al' hoću da promenim sistem jer kapiram da će superfetch odlično raditi na netbooku jer se uglavno pokreće samo par programa (Opera 10, Windows Live Messenger i foobar2000, eventualno media player classic kada gledam neku seriju). :d

win je instaliranuz pomoc USB_MultiBoot_9.cmd i od dvd-a je napravljen butabilni USB, formatiran SSD, formatiran veliki HDD, podeljen na dva dela i instalirn win na prvu particuju HDD-a od 160 GB (podelien na 80GB svaka particija). Posle instalacije stavien da SSD HDD bude max page i ograničen na 4GB (4 puta više od memorije).

Leti... :)
 
win je instaliranuz pomoc USB_MultiBoot_9.cmd i od dvd-a je napravljen butabilni USB, formatiran SSD, formatiran veliki HDD, podeljen na dva dela i instalirn win na prvu particuju HDD-a od 160 GB (podelien na 80GB svaka particija). Posle instalacije stavien da SSD HDD bude max page i ograničen na 4GB (4 puta više od memorije).

Leti... :)

Ja isto imam s10e i snimio sam vistu na taj od 160gb,sada sam namestio page na SSD disku ali me zanima da li treba da ugasim page na onom od 160 ili da ostavim kako je bilo?
 
Poslednja izmena:
Malo je 2gb memorije za 64bit, kad otpakujem sa winrarom neki veci fajl opusteno mi zauzme skoro 2 gb i masina naravno swapuje sa harda sto nije dobro.

Iz mog iskustva, sa 4 i 8 GB, sve leti. Onda sam na istoj mašini ostao na 1GB i to je baš sporo, možda može da se optimizuje da spustiš sam OS ispod 1GB pa da ostane malo i za programe. Sad sam na 2GB trenutno i to je puno brže, prodiše mašina prosto čim prestane da swapuje. Nije i dalje kao sa 4 ili 8, ali je daleeeeko bolje nego 1GB. Naravno, ovo je sve za neke najosnovnije operacije, surf, mail, office dokumenti, Plants&Zombies :d + jedna virtuelna mašina sa XPom i 256MB dodeljenih. Svaka preporuka ipak da se stavi bar 2x2GB za bilo šta ozbiljnije, za kućnu mašinu bez zahtevnijih igara je 2GB sasvim OK.
 
Official RTM: July 16-17, 2009
Official Release to OEM: Early August of 2009
Official Release to Retail: October 22, 2009

E sad sta znaci ustvari RTM? OEM? i sta im dodje Release to Retail?
I kada recimo izbace sada konacan taj RTM jel to to ili ce biti jos verzija posle do 22 oktobra?

Cool, znači RTM izlazi uskoro.
Odakle ti ovaj info?

btw, sve su to iste verzije, samo ih puštaju tim redom (prvo daju onima koji njima "više vrede", pa onda "boraniji" koja će to moći da kupi i u prodavnicama)...
 
Ja isto imam s10e i snimio sam vistu na taj od 160gb,sada sam namestio page na SSD disku ali me zanima da li treba da ugasim page na onom od 160 ili da ostavim kako je bilo?

Postavi samo SSD, ostatak ugasi.. :D
 
win je instaliranuz pomoc USB_MultiBoot_9.cmd i od dvd-a je napravljen butabilni USB, formatiran SSD, formatiran veliki HDD, podeljen na dva dela i instalirn win na prvu particuju HDD-a od 160 GB (podelien na 80GB svaka particija). Posle instalacije stavien da SSD HDD bude max page i ograničen na 4GB (4 puta više od memorije).

Leti... :)

Koliko ti zauzimaju Users, Program Files i Windows folderi na C:/? Ja imam onu verziju sa 80 GB, pa ću staviti manju prvu particiju, pa zbog toga pitam. :)
 
Official RTM: July 16-17, 2009
Official Release to OEM: Early August of 2009
Official Release to Retail: October 22, 2009

E sad sta znaci ustvari RTM? OEM? i sta im dodje Release to Retail?
I kada recimo izbace sada konacan taj RTM jel to to ili ce biti jos verzija posle do 22 oktobra?
"Tacan" datum je druga polovina Jula, citaj ne znaju ni oni....
http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2009/07/13/update-on-windows-7-rtm.aspx

RTM Release to Manufacturing znaci da se odabere jedan build kao final i onda se stancuje na diskove koji se prvo salju OEM proizvodjacima (tipa Dell, HP itd), a kasnije nadju svoj put i do prodavnica (retail).

btw skinuo sam 7600 x64 koji je gistro RTM, je l' ga probao neko?
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje...

36305119.png


Kako su rešili Language Bar u W7?
Oduvek me je nerviralo što se onaj isti bagoviti Language Bar vuče u svim Windows-ima, još od 95-ice...
Windows 3.11 nisam koristio, možda je i tamo bilo isto... :)

Bagovit u smislu da menja ram oko sebe, nekad je OK, nekad je isečen malo, i tako...

Može li neko da baci sliku da vidimo kako to tamo (na W7) izgleda... :)
 
Poslednja izmena:
"Tacan" datum je druga polovina Jula, citaj ne znaju ni oni....
http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2009/07/13/update-on-windows-7-rtm.aspx

RTM Release to Manufacturing znaci da se odabere jedan build kao final i onda se stancuje na diskove koji se prvo salju OEM proizvodjacima (tipa Dell, HP itd), a kasnije nadju svoj put i do prodavnica (retail).

btw skinuo sam 7600 x64 koji je gistro RTM, je l' ga probao neko?


Taj sam instalirao, radi sve, jedino što treba pravi key da bi ga kativirao. Beta keyevi ne rade.
 
da,ako se ne varam pojavio se jos juce.........
 
6.1.7600.16384.win7_rtm.090710-1945 - no sign-off in RTM.
6.1.7600.16385.win7_rtm.090713-1255 - very, very possible FINAL RTM build.

:)
 
 
Poslednja izmena:
I sta sa tim shotom? :)
 
Nazad
Vrh Dno