Šta je novo?
BILL VEGHTE: Good morning. How is everyone doing out there? (Applause.) All right. You watch that video, it's such an exciting time. It is such an exciting time. This morning we will release Windows 7 to manufacturing, and we write that next chapter, we go after that opportunity. And when you think about the story of Windows, and you think about that story, and you all have written that history. You think about Windows, and over the world you've got over a billion people, over a billion people, depending on what you do. More people speak the language of Windows than speak the English language. And that opportunity, and that value, that incredible simplicity, that broad a set of choices, that's what you've done.

ceo tekst
 
BILL VEGHTE: Good morning. How is everyone doing out there? (Applause.) All right. You watch that video, it's such an exciting time. It is such an exciting time. This morning we will release Windows 7 to manufacturing, and we write that next chapter, we go after that opportunity. And when you think about the story of Windows, and you think about that story, and you all have written that history. You think about Windows, and over the world you've got over a billion people, over a billion people, depending on what you do. More people speak the language of Windows than speak the English language. And that opportunity, and that value, that incredible simplicity, that broad a set of choices, that's what you've done.

ceo tekst

Ovo nije tacno, na video snimku se jasno cuje da kaze this month a ne this morning.
http://www.digitalwpc.com/Videos/KeynoteVideos July 13 BILL VEGHTE 56:45
 
105.000 pregleda, alal vera narode. Pa ovaj thread je otisao u pandemiju.
 
Pa kad svi hoce da vide taj "Windows koji dobro radi",
verovatno je to jos jedno od modernih svetskih cuda pa svi bulje,
k'o odlazak na mesec, mada je po tezini ovo svakako u klasi za sebe :)
 
Meni je onaj prvi build sto se pojavio, 7000 valjda, uz sitne bugove radio potpuno stabilno ali je poceo da se gasi svaka 2 sata pa sam morao da se oprostim od njega :D Skinuo sam ovaj OMGWTF sutra instaliram pa javljam utiske.
 
Windows 7 :Sta je bre ovo sa baterijom ???

Reko ajde da vidim koliko traje baterija na win7.. i znam da kad pogasim wireless i bt i stavim sve na min i citam nesto traje max 6h:30min .. kad ono
 

Prilozi

  • wtf.jpg
    wtf.jpg
    354.9 KB · Pregleda: 176
Koji lt imas? Meni sa xp-a sa 2h na win 7 na 5h i stvarno oko 4h sigurno izdrzu uz net preko lan-a. Sve minimun
 
Pa kad svi hoce da vide taj "Windows koji dobro radi",
verovatno je to jos jedno od modernih svetskih cuda pa svi bulje,
k'o odlazak na mesec, mada je po tezini ovo svakako u klasi za sebe :)

QFT, jos taman je meni vreme za annual reinstall masine, pa cu da napravim leap od XPa na sedmicu...
 
Uradio danas build 7600.. međutim greškom formatirao i particiju sa gomilom slika muzike itd.. (ne tokom instalacije :( ). Radi getdataback for NTFS, ako neko bude imao potrebe za programom.
 
Pa samo prevuces gore i to ti je to.

E sto volim kad mi neko da savet a da nije licno ni probao.
Boze! Pa jel mislis da sam glup. Ne moze tako, pokusao sam. I odstiklirao sam lock bar.

Na visti moze tako sto otvoris my computer i prevuces go gornje ivice. Ovde nece.
Na XP-u je moglo da uhvatis sa donjeg toolbara i samo da prevuces na gore.
 
Kako radi 7600??
Daj neke utiske, ja sam malopre pustio da se skida pa se razmisljam da li sutra da radim reinstalili da bacam na vm.

@Kuzma i ja sam se zlopatio oko toga ali izgleda da je jedino resenje neki dock.
 
Poslednja izmena:
Ja priznajem da ne umem da postavim toolbar u Win 7 za my computer na vrhu desktopa, i trazio sam pomoc, a ne zezanje. A to sto kazem da sam glup, ne morate da zloupotrebljavate.

Znam u visti i u XP-u.

Ja makar ne lupam gluposti o onome sto neznam, vec lepo pitam.
 
Poslednja izmena:
Ja priznajem da ne umem da postavim toolbar u Win 7 za my computer na vrhu desktopa, i trazio sam pomoc, a ne zezanje. A to sto kazem da sam glup, ne morate da zloupotrbljavate.

Znam u visti i u XP-u.

Cek, na koji ti toolbar mislis? Jel mislis na taskbar ili na nesto drugo?
 
@KuzmaX

greška, sry mislio sam da prebacuješ ceo taskbar.

@ DarkNinja

Pa zasad je sve ok, jedino što traje samo 30 dana :D Uspeo sam i raiffeisen online da osposobim, bilo je malo problema sa Card readerom, al sad je sve ok :) Igre još nisam probao.. nemam vremena.. recovery je u toku :D
 
Poslednja izmena:
Znaci na 2GB sve sljaka najnormalnije bez cimanja i svi drajveri su ok???
 
Apsolutno zasad i to 64bit verzija. Mada ću verovatno uskoro ubaciti 2x2 GB.
 
Malo je 2gb memorije. Za ugodan rad minimum 4gb. 2gb moze samo za slusanje mjuze, sufr i sl. za bilo sta zahtevnije treba vise.
 
Ja pitam zato sto mi radi i vm, a trebalo bi skoro da uzmem jos jedan modul od 2GB pa pitam da znam dal da odlozim instalaciju do tada ili da odma cepnem:D jer mi int grafika skida 256MB(taman kolko da ne bude udoban rad).
 
Ja priznajem da ne umem da postavim toolbar u Win 7 za my computer na vrhu desktopa, i trazio sam pomoc, a ne zezanje. A to sto kazem da sam glup, ne morate da zloupotrebljavate.

Znam u visti i u XP-u.

Ja makar ne lupam gluposti o onome sto neznam, vec lepo pitam.
Prevlačenje uz gornju ivicu ekrana u Windows 7 ima novu funkciju (maximize), kao i prevlačenje uz levu / desnu ivicu ekrana (tile)... tako da to na šta si naučio pod XP / Vistom - ovde ne može
;)

PS
Nova je i funkcija "protresi" kojom se svi otvoreni prozori minimizuju na taskbar, osim onog kojeg si "uhvatio i protresao". A kada ga "protreseš" ponovo prozori se restauriraju u prvobitno stanje...

Možeš jedino da određuješ gde će kompletan taskbar da se nalazi...
 

Prilozi

  • tbarprop.jpg
    tbarprop.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
ja ne razumem o kakvom toolbaru (ne taskbaru) za my computer se prica? i to jos da stoji na vrhu desktopa...?

postavi neku sliku na sta tacno mislis
 
Nazad
Vrh Dno