Šta je novo?
nešto si ti to pogrešno pokopčao

ta kartica ima tri sata konektora a ti si jedan spojio na sata priključak na ploči. :)


EDIT:
sad tek videh sliku: znači imaš 1 IDE priključak dva SATA priključka i jedan externi SATA priključak. Znači ti si ovaj jedan interni ladno spojio na SATA kontroler na ploči... :)

znači skini taj kabl i besplatno dobiješ dva slobodna SATA priključka...
 
Poslednja izmena:
kako neshvatas?

lepo, to je kartica koja mi omogucava da imam jos dva sata prikljucka na kompu ali zato moram jedan da oduzmem sa ploce sata port da bi na ovoj via kartici dobio dva nova!

evo slika da vidis o cemu se radi?

http://ep.yimg.com/ca/I/yhst-95074494282087_2061_923922

pa ni meni nije jasno, ja za to prvi put cujem da sata iz PCI raid kartice bodes na plocu u njen sata, nista nisam rekao jer znam da oni u VIA-i nisu citavi pa je sve moguce :)
 
Pa sada da nesto nije dobro spojeno odavno nebi radilo nista kako treba ali do sada a i sada radi sve lepo osim onog problema sa butovanjem win 7. to je ono sto me strasno nervira!

pre neku noc sam se malo igrao sa ovima hardom od 160 gb pa sam sa hirens boot nesto cackao po hardu pa sam nekako uspeo da nateram vistu da pokrene instalacija ali win 7 idalje odbija da se butuje i to je ono sto mi kida zivce vec 6-7 dana!

ali nebi bio problem da ostanem na visti da nije tako ubagovana! pa evo primera, ocu dva dvd-a da rezem jedan drugog koce, dok na win 7 je radilo ko zmaj, onda hocu dva dvd-a istovremeno da prebacujem na visti nemoze na win 7 moze... da nejdem u nedogled, u svakom pogledu bolje mi radi win 7 na ovoj konfiguraciji iz podpisa nego ijedna vista a probao sam ih puno i narezao jos vise!
 
znači skini taj kabl i besplatno dobiješ dva slobodna SATA priključka...

edit: moja greska! ta kartica je ubodena u pci port i na nju je prikljucen samo rezac dok drugi hard je spojen na maticnu! evo sada sam pogledao! krastavac davno sam ja ovo spajao i namestao da radi kako treba? tako da mi je slobodan jedan sata ulaz i jedan e-sata.
 
Poslednja izmena:
Pa sada da nesto nije dobro spojeno odavno nebi radilo nista kako treba ali do sada a i sada radi sve lepo osim onog problema sa butovanjem win 7. to je ono sto me strasno nervira!

ne znam da li ima kakve veze u direktnom radu ali to ti je pogrešno spojeno. Skini taj sata kablić i imaš dva SATA konektora slobodna.

a kako ces onda da nateras da rade ovi sata prikljucci koji su na kartici ako izvucem taj jedan koji sam na nju prikljucio?

ta kartica radi preko PCI sabirnice.
 
Poslednja izmena:
Prvi put čujem za mogućnost da ovako nešto postoji i iskreno vrlo ozbiljno sumnjam da to uopšte može da radi tako kako ti misliš da radi.
Daj napiši molim te koja je tačno to kartica sa kontrolerom ili barem koji čip je u pitanju.
 
pa moja greska je ta jer sam davno nesto bio spajao u komp slicne izrade za tu namenu ali sam to izbacio i namestio ovu raid karticu! pa mi je u secanju ostalo taj rad a ova kartica je VIA VT6421 RAID Controller. imas gore sliku!
 
Ljudi jel' vi citate sta je covijek uradio. On je ubo karticu u PCI slot i zatim jeda SATA konektor sa kartice direktno spojio na konektor na ploci.:laugh:

Ni jedan SATA port sa tog kontrolera se na spaja na SATA kontroler na ploci osim ako neces da je spalis.
 
Ljudi jel' vi citate sta je covijek uradio. On je ubo karticu u PCI slot i zatim jeda SATA konektor sa kartice direktno spojio na konektor na ploci.:laugh:

Ni jedan SATA port sa tog kontrolera se na spaja na SATA kontroler na ploci osim ako neces da je spalis.

procitaj post iznad tvoga pa ces svatiti da sam ja naravio gresku ali ne te vrste da sam nesto spalio posto jos uvek sve radi perfektno ali sam pre toga imao neku karticu koja je zahtevala sata port da bi ona radila posto ta koju sam pre ove imao nije se ubadala u pci port nego se samo zasrafi dole!
 
kazem ti kako, izbaci to VIA chudo jos je VIA jos je matoro jer podrzava samo sata 1 mod rada... znaci problemi
instaliraj win7 pa posle juri sa VIA sajta nove drivere pa opet probaj da ga ubodes posle instalacije windowsa ako bas moras...
 
ok zeljko odo da ugasim komp da je iscupam napolje pa da pokusam da pokrenem instalaciju win 7 ako se nevratim za 30 min onda sam prosao, ali ako se vratim za par minuta onda sam opet na pocetku! ali nadam se da si upravu sto se tice kartice? u svakom slucaju hvala vam!
 
nema napona na sata konektoru
 
zeljko proslo je sve bez problema sa instalacijom win 7, ok sada bar znam u cemu je caka, tako da cu za sledeci put ako bude morao format bar znati u cemu je bio problem?

hvala svima na pomoci!
 
RTM se ocekuje 13og jula
 
well,ocekujem ga u toku noci,valjda ce se pojaviti :D
 
da,to je navodno ova verzija sto je punkass naveo...medjutim,po forumima je frka jer koliko sam izvalio u pitanju je neki tip iz kine koji je uploadovao 30 od 33 delova i onda otisao da spava lol
tako da dosta ljudi pizdi zato sto im fali jos 3 dela....mada takodje neki su uspeli da skinu(nisam izvalio odakle) ali niko ne moze da potvrdi jel to finalni ili ne rtm zato sto nije nista zvanicno,najveci problem je to sto je oznaka 7600 umesto 7300
 
Stvarno??? zar nije u avgustu (oko 20-tog)? puuuuu...ta di su sada nasli da izbace kada mi istice kablovski sutra ta ljudi koje sam ja srece pa to....usput sta je to RTM i da li ima onu oznaku dole da je beta? nasao sam na torentu jednu verziju pise da je final! skidam!
 
Poslednja izmena:
Translation: Russian » English

That could escape WHEN WINDOWS 7/SERVER 2008 R2 RTM 7600
First of all, we can all see what is really July 10, 2009, Microsoft made a choice between the candidates in the final RTM release:
6.1.7269.0.win7_rtm.090706-1900;
6.1.7270.0.win7_rtm.090708-1900;
6.1.7271.0.win7_rtm.090709-1520;
and as we wrote earlier, it was determined what the final build will build, he became the build 7600, build: 6.1.7600.16384.win7_rtm.090710-1945
Nevertheless, we venture to suggest that even today or tomorrow on 13 July, Microsoft will collect another assembly (eg 16386) which will be provided TAP'am as well as possible is it to be announced at the upcoming World Partner Conference WPC09 Microsoft going-ment New Orleans (New Orlean) from 13-16 July, but July 24, this assembly will provide a partner

ja cu da se strpim jos koji dan, da bi bio siguran da ce sve proci kako treba...
 
Poslednja izmena od urednika:
i sta bi jel izadje taj famozni RTM?

ja gledao nesto po sajtu ali ga nenedjoh...
 
izlazi,vuce se.....ali dok microsoft ne potvrdi nista zvanicno do tada su samo nagadjanja
 
Nemojte da se ložite, rano je još!
Pomenuti 64-bit "procureli" Build 7600, čak nije ni kompletan (još)...
LOL
Od potrebnih 32 dela, trenutno su Kinezi postavili samo prvih 10...
Sutra će se sve tačno znati, kada MS izda zvanično saopštenje na "Worldwide Partner Conference"
 
7600.16384.090710-1945_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso

CRC32: 1EE7DC6F
MD5: E6CE9644D0C7A8E1C950D257A7B2C8A4
SHA-1: 31849B315290EFABFD81F967ED3C553D82925E4C

trenutno se pojavljuje svuda, potvrdjeno je da je validna, jedino osatje da M$ kaze da je to bas final i da nece biti nekih izmena u zadnjem momentu...
kinez koji je uplodovao ima sporu vezu zato se toliko cekalo...
 
....sve je pretrpano,ne mogu da izvucem dovnload veci od 30kb/s........koliko sam izvalio svugde se pojavio ali niko ga jos nije instalirao,tako da ni to jos nije sigurno.......
 
Nazad
Vrh Dno